Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
15 Авг 2014 22:43
Мнения: 438
Местоположение: Независимо Княжество Лозенец
В момента играе: ❚█══█❚
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 10 Авг 2015 16:59


Ми Морко, убав е тоя сърфис, ма ся 2300лв за един таблет немам, а и да имах, нямаше да му се радвам толкоз. Щях да ги пръсна за един настолен, да му се радвам все едно съм на 15, да цъкна 2-3 часа седмично и да ми писне. :D Иначе, ще го видя тва ейсърче.

wannabe, то при мене не е точно за работа, по-скоро медийно устройство и ми се ще да се порадвам на една ебълка най-накрая. Смисъл - филми, музика - нали спотифая беше станал безплатен по таблетите - и ако пусна един абонамент на гонгплей за А група мачовете, няма да имам нужда от тв, като се изнеса скоро към шоплука. Даже може да мина малко по-тънко с първия айпад ейър, щото прословутия пръстов отпечатък не ме блазни толкоз, ретината пак си е хубава и става за гледане. Или тва, или некое андройдче.

___________________________________
TAPAKO PROST...


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 10 Авг 2015 18:15


Аз цъкам със Galaxy Tab 3 от сума време насам и съм мн доволен


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 14 Авг 2015 20:45


Следният проблем: като си свържа телефона (LG G2) с усб кабела с компа ми казва, че не разпознава устройството. Пробвах, в което и да е от другите 4 усб-та - пак същото. Преинсталирах драйвърите за телефона и пак същото. Пробвах да пъхам други устройства в усб-тата и си работеха. Идеи?


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 14 Авг 2015 22:41


Ако има нещо, което ще ме накара някой ден да заеба windows, то са тия безкрайни разправии с драйверите.

Предполагам не си сменял кабела, ама ако имаш под ръка друг, пробвай с него.

Рестарт на компютъра, рестарт на телефона, изреждаш пак всичките портове.
Ако не става, виж си в device manager-a правилно ли са инсталирани драйверите, ако има проблем, трябва да има жълта удивителна до устройството.

Ако са правилно инсталирани, пробвай да reset-неш usb-тата като ги изключиш (десен бутон, disable). Ще изчезнат. За да ги включиш пак, отиди на прозореца горе вляво, където пише Action и избери опцията "scan for hardware changes".

Всъщност като си боднеш телефона към компютъра и ти излезе съобщението, че не го разпознава, на самия телефон появява ли се нещо?

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 14 Авг 2015 23:09


Airdroid! Не го бях използвал от известно време и бях забравил колко полезно и яко е и елиминира нуждата от кабели :Д

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 14 Авг 2015 23:32


+1 за Airdroid-а http://digital.ni.com/public.nsf/allkb/ ... A700602459

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 15 Авг 2015 10:53


баце Морко написа:
Ако има нещо, което ще ме накара някой ден да заеба windows, то са тия безкрайни разправии с драйверите.

Предполагам не си сменял кабела, ама ако имаш под ръка друг, пробвай с него.

Рестарт на компютъра, рестарт на телефона, изреждаш пак всичките портове.
Ако не става, виж си в device manager-a правилно ли са инсталирани драйверите, ако има проблем, трябва да има жълта удивителна до устройството.

Ако са правилно инсталирани, пробвай да reset-неш usb-тата като ги изключиш (десен бутон, disable). Ще изчезнат. За да ги включиш пак, отиди на прозореца горе вляво, където пише Action и избери опцията "scan for hardware changes".

Всъщност като си боднеш телефона към компютъра и ти излезе съобщението, че не го разпознава, на самия телефон появява ли се нещо?

Пробвах с друг кабел и почна да исталира някакви драйвъри, но впоследствие инсталацията фейлна и пак не можах да направя връзка.

Рестарт на компа и телефона също пробвах без резултат.

В Device Manager-a на самите усб-та няма удивителни, има на устройството, т.е. като вкарам кабела с телефона ми се появява unknown device с удивителна.

Това с изключването на усб-тата ще го пробвам и видим дали ще стане.

На самия телефон нищо не се появява като го вържа към компа.

Едит: Не стана и с изключването на усб-тата

Освен това пробвах да вържа телефона към лаптопа си и пак същото ми излезе, че не разпознава устройството. Значи проблема е от кабела/телефона, не от компа. Но тогава защо с другия кабел пак не се получиха нещата? :?


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 15 Авг 2015 17:48


Кой е най-добрия гайд за руутване на HTC M9? До сега не съм руутвал самостоятелно и изобщо не мога да се ориентирам. :D

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 15 Авг 2015 23:53


Някой технически грамотен може ли да ми обясни, ако имам оригинален щепсел (който е дошъл с телефона ми), но усб кабела не е оригинален, това представлява ли проблем? По принцип знам, че самия чарджър е хубаво да е оригинален, но никъде нищо не пише за кабела...

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 16 Авг 2015 00:28


Принципно и кабелът има значение, щото има такива, които стават само за зареждане, а има и такива, които пренасят данни и зареждат. Първите са все по-редки.

Meister-e, според мен си бек ъпни нещата от телефона и му направи един рисет, не мога да измисля друго, което да ти помогне :/

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 16 Авг 2015 12:23


IC1101 написа:
Кой е най-добрия гайд за руутване на HTC M9? До сега не съм руутвал самостоятелно и изобщо не мога да се ориентирам. :D


http://forum.xda-developers.com/one-m9/ ... 9-t3061133

По незнайни причини HTC-тата винаги са били най-тегави за руутване :D Но компанията упорито върви към фалит така, че проблема е решен ;)

ps: След Root гаранцията ви не важи така че се замислете дали си заслужават експериментите със скъпо устройство от неопитни потребители. Има варианти да си прикриете следите и да върнете всичко в стоков вид разбира се.

Der Meister написа:

Едит: Не стана и с изключването на усб-тата

Освен това пробвах да вържа телефона към лаптопа си и пак същото ми излезе, че не разпознава устройството. Значи проблема е от кабела/телефона, не от компа. Но тогава защо с другия кабел пак не се получиха нещата? :?


Доста хора с този модел се оплакват от същия проблем.
Пробвай това >>> Settings -> General -> PC Connection -> Select USB connection method -> Media device (MTP) (or whatever)

Друг пич пък се оплаква че само в сервиз са фикснали Boot.img-то

Трети е флашнал с нов модем и се е оправило https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=12880

Не знам дали си заслужава цялата разправия пак казвам, че безжично може да се правят същите неща ако те устройва Airdroid или негова алтернатива.
denik написа:
Някой технически грамотен може ли да ми обясни, ако имам оригинален щепсел (който е дошъл с телефона ми), но усб кабела не е оригинален, това представлява ли проблем? По принцип знам, че самия чарджър е хубаво да е оригинален, но никъде нищо не пише за кабела...


Не би трябвало да има проблем с кабела благодарение на Соломончо Паси уеднаквиха порта за зареждане > mini-usb за Европа така че би трябвало да зарежда с всеки такъв кабел. Така че няма ядове... Дори не е задължително да зареждаш с оригинално зарядно стига парамтетрите му да съвпадат. Което е удобно на почивка да носиш едно или две а не както преди по пет за всички устройства хахах :D

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 16 Авг 2015 19:30


-Stormrаge- написа:
Der Meister написа:

Едит: Не стана и с изключването на усб-тата

Освен това пробвах да вържа телефона към лаптопа си и пак същото ми излезе, че не разпознава устройството. Значи проблема е от кабела/телефона, не от компа. Но тогава защо с другия кабел пак не се получиха нещата? :?


Доста хора с този модел се оплакват от същия проблем.
Пробвай това >>> Settings -> General -> PC Connection -> Select USB connection method -> Media device (MTP) (or whatever)

Друг пич пък се оплаква че само в сервиз са фикснали Boot.img-то

Трети е флашнал с нов модем и се е оправило https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=12880

Не знам дали си заслужава цялата разправия пак казвам, че безжично може да се правят същите неща ако те устройва Airdroid или негова алтернатива.

Аз се оправих вече! Реших пак да пробвам да преинсталирам драйвърите, но този път след като ги деинсталирах, уиндолса сам си намери драйвъри и сега всичко работи. Не знам защо предишния път не стана така. Уиндолска му работа.

Едит: Също така се оправи и един стар проблем, за който бях писал по-назад в темата, че телефона не искаше да се зарежда на бърза скорост като го зареждам от контакта. Нямам идея как това, че съм си оправил драйвърите на компа има влияние по този проблем :?


Профил Skype

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4867
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 16 Авг 2015 23:35


С кой кабел го зареждаш сега?

Като цяло има разправия с тия кабели, които уж трябва да са еднакви, ама не винаги имат същото кпд. Понякога едни и същи действия с различен кабел дават различен резултат. Винаги сменяйте поне 2-3 кабела. Оригиналните или поне такива от хай-енд устройства май са една идея по-добре. Аз моя телефон с някви измислени чарджъри посмъртно не мога да го заредя до край за под 5-6 часа :Д

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 16 Авг 2015 23:47


С оригиналния кабел, обаче сега и 2-та проблема пак се появиха :x Пак, компа не разпознава устройството и пак не иска да се зарежда на бърза скорост. Явно кабела е преебан. Ще го сменя, пък дано се оправят нещата.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 17 Авг 2015 11:52


Omega-x написа:
С кой кабел го зареждаш сега?

Като цяло има разправия с тия кабели, които уж трябва да са еднакви, ама не винаги имат същото кпд. Понякога едни и същи действия с различен кабел дават различен резултат. Винаги сменяйте поне 2-3 кабела. Оригиналните или поне такива от хай-енд устройства май са една идея по-добре. Аз моя телефон с някви измислени чарджъри посмъртно не мога да го заредя до край за под 5-6 часа :Д


Това важи само за устройства които имат fast charge функция. При тях два пина от от усб кабела трябва да са свързани за да пуска двойно повече mA ...разбира се ако не е направен фабрично. В тубата има хакове как да си пригодите кабела за такова зареждане. Лесно може да се провери качете си примерно https://play.google.com/store/apps/deta ... dev.ampere и вижте с колко ви зарежда със съответния кабел. Което всъщност може и да е проблема на Der Maister ако по някакъв начин кабела е прекъснат и от време на време дава контакт. Няма да зарежда във Fast Charge и няма да се разпознава коректно от PC-то. Ако имаш под ръка друг кабел с който да пробваш?

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 20 Авг 2015 17:14


Пробвах с друг кабел, всичко работи (и бързото зареждане и връзката с пц-то). Преди също бях пробвал, но връзката с пц-то не работеше заради драйвърите, но тъй като вече съм ги оправил съм сигурен, че проблема е от кабела, т.е. ще си купя просто нов кабел :D

Иначе при безжична връзка доколкото знам скоростта на пренос на информация е доста по-бавна, затова предпочитам добрите стари кабели.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 20 Авг 2015 20:57


Der Meister написа:
Иначе при безжична връзка доколкото знам скоростта на пренос на информация е доста по-бавна, затова предпочитам добрите стари кабели.

~5 MB/s ако ти е бавно :D :D Ако пък рутера ти поддържа "N" или още по-висок стандарт скоростите ще са още по-високи.

Просто тествай и се убеди ще забравиш за кабели! Инсталирай Airdroid на смарфона вържи го към wi-fi-то отвори приложението и препиши IP адреса който виждаш в браузъра на PC-то. Даже може да си го сложиш на отметка за по-лесно. Другия вариант е да влезнеш през web.airdroid.com но не го препоръчвам защото има ограничения само за платен абонамент.


___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 20 Авг 2015 21:16


Аз пък ползвам Onedrive за всякакъв трансфер на данни между PC-то и телефона. Windows 10 си има приложение за смартфони, с което те насочва как да си синхронизираш устройствата чрез майкрософтски продукти. Взех си HTC One m8 и е доста яко каквото си щракнеш с камерата, веднага да ти излиза в галерията на photo app-a на компютъра, въпреки че си говорим за различни OS-и.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 23 Авг 2015 17:15


В интерес на истината покрай целия хайп напоследък доста се бях надъхал с абонамента си към KPN да взема новото Moto G и да спестя някой лев, обаче миндилите от Моторола са разпродали всичките бройки с 16 GB + 2 GB RAM за 1 седмица. Съответно тук ми предложиха само 8 GB версията с 1 GB RAM на същата цена на която ми предлагат и Galaxy A5, който е със същия хардуер, по-хубави камери, по-хубав екран и на всичкото отгоре е от студен, твърд метал, да не говорим че софтуера има фиксове на доста от бакиите въведени с AOSP Лолипопа. :D
Така да бъде.

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
07 Май 2014 17:15
Мнения: 183
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 24 Авг 2015 13:53


Дали следващата година Moto G-то ще отиде до 1024p
Ако стане определено ще сменя Moto G с Moto G :D
който междудруго избрах след твоя препоръка по назад в темата и определено беше правилно решение


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com