Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Аве...
Публикувано на: 17 Окт 2014 07:42


липсва ли ви понякога, че не сте пак деца? В смисъл аз кът бях малък всичко ми беше интересно, имах голямо любопитство, не се отегчавах толкова лесно, нямаше ги опънатите нерви и депресията, впечатлявах се лесно и искрено от музика, технологии, електронни и PC игри и прочее... "Прегоряха" ли ни акълите, изтъпиха ли ни се възприятията от информационната ера или просто пораснахме ?

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Аве...
Публикувано на: 17 Окт 2014 07:55


Уикипедия:
Цитат:
Аве (на латински: Ave или на латински: Aue) — латинска фраза, която римляните използвали в качеството й на приветствия. В превод означава "здравей" или "сбогом"».[1] Фразата е повелителна форма на глагола aveo (превежда се като "бъди здрав").

Гипопедия:
Цитат:
Използването на думата "Аве" в българския език означава, че си от дълбоката провинция (в което няма нищо лошо) или че си просто парче/резак/мангал (в което има много лошо).


А иначе по темата - еби се.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
07 Дек 2010 04:17
Мнения: 2105
Заглавие: Re: Аве...
Публикувано на: 17 Окт 2014 11:27


Нали си чувал израза "Колкото повече знаеш, толкова си повече нещастен."? С годините щеш-не щеш научаваш много за всичко и няма начин да не се впечатляваш все по-малко, особено предвид че повечето неща около нас се подобряват полека, gradually, т.е. повечето не са като Apple извъднъж да пляснат някаква иновация от нищото на всеки 5 години и да го има онова чувство за нещо ново и невиждано. Та така.


Профил

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: Аве...
Публикувано на: 17 Окт 2014 12:05


hyper` написа:
...повечето не са като Apple извъднъж да пляснат някаква иновация от нищото на всеки 5 години и да го има онова чувство за нещо ново и невиждано.

дафак ? :lol:

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Аватар
Регистриран на:
09 Фев 2013 23:10
Мнения: 687
Заглавие: Re: Аве...
Публикувано на: 17 Окт 2014 15:20


Ave Satanas

http://vbox7.com/play:565437ff6d

това е всичко което имах да кажа , нека клеветата умре завинаги

___________________________________
“If children were brought into the world by an act of pure reason alone, would the human race continue to exist? Would not a man rather have so much sympathy with the coming generation as to spare it the burden of existence" Arthur Schopenhauer


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Аве...
Публикувано на: 17 Окт 2014 20:01


Buttersa написа:
липсва ли ви понякога, че не сте пак деца? В смисъл аз кът бях малък всичко ми беше интересно, имах голямо любопитство, не се отегчавах толкова лесно, нямаше ги опънатите нерви и депресията, впечатлявах се лесно и искрено от музика, технологии, електронни и PC игри и прочее... "Прегоряха" ли ни акълите, изтъпиха ли ни се възприятията от информационната ера или просто пораснахме ?

И при мен е същото :( Пораснахме просто, информационната ера няма нищо общо.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Аве...
Публикувано на: 17 Окт 2014 20:25


бе, като оставим, че е на бътърса, темата не е лоша

има го тва, готино беше преди, по-спокойно, имаш време, нямаш отговорности, обаче пък от друга страна - сега може да правиш много повече неща, да вземаш решения сам и тн. като малък си се радвал на малкото, защото не си знаел колко още много предлага светът наоколо. в общи линии, всяко нещо с времето си :wink:


Профил

Аватар
Регистриран на:
07 Дек 2010 04:17
Мнения: 2105
Заглавие: Re: Аве...
Публикувано на: 18 Окт 2014 00:03


Buttersa написа:
hyper` написа:
...повечето не са като Apple извъднъж да пляснат някаква иновация от нищото на всеки 5 години и да го има онова чувство за нещо ново и невиждано.

дафак ? :lol:


mouse, graphical user interface (тука МС малко го копират от тях), itunes, iphone, apple 1/2, macbook air ако щеш даже
може и на повече от 5 да е, грубо го казах, ма схващаш


Профил

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: Аве...
Публикувано на: 18 Окт 2014 09:12


Мишката и графичния интерфейс е оригинална разработка на Xerox, mp3 плейъри има преди iPod, apple 1 и 2 не са първите персонални компютри, а Programma 101 на Olivetti, и прочее. А да, и "уникалните" им дизайни са базирани на Braun, дизайна на iPhone пък е базиран на ранна концепция на Sony. Научи си уроците малко, ябълковите освен да крадат и да препродават друго не правят.

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Аватар
Регистриран на:
07 Дек 2010 04:17
Мнения: 2105
Заглавие: Re: Аве...
Публикувано на: 18 Окт 2014 13:51


Ем хубаво, ама пуснали ли са го? Не. А кой го е направил? Нали знаеш, думите и делата са две доста различни неща.
iPod не е просто мп3 плейър, а удобен и лек плейър, заради което пожънва феноменален успех, нещо, което другите китайски боклуци не правят. Да не говорим за колелцето дето е адски лесно за ползване и бам иновация. Или не е оригинално, щото колите имат гуми, а те са кръгли?
Епъл 1/2 са компютрите, които карат обикновения потребител да започне да иска, а и да си купи компютър за вкъщи, 44к продадени от programma 101 апффф, то само корпорациите (дето не ги интересува удобство и дизайн особено по принцип) в Америка са 1000 пъти повече, смятай щом едвам се е продавало това точно колко е било известно и добро за потребителя. :lol:
По-скоро вдъхновени от линиите на Браун, ма Браун телефони нямат, нали? Всяко нещо на тоя свят черпи идеи от нещо преди него. Концепцията на Сони е като на Ксерокс гуи и мишката, и аз имам хиляди идеи в главата, ма като видя след години, че някой е направил нещо, дето съм си го мислел, не отивам до фирмата да кажа ейй, аз тва си го мислех, ма не го направих или представих никъде, ма пак продуктът ви не е оригинален. Думите и делата пак.


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Аве...
Публикувано на: 18 Окт 2014 15:25


Истината момчета, е че не винаги първия обира лаврите. И атари не са първите видео игри, и фейсбук не е първата социална мрежа, и wwe не са първата кеч компания и уиндолс не е първата ОС с графичен интерфейс, и биткойните не са първата криптовалута (май :D ), и Металика не са първата метъл банда, но Сабат щяха да им подгряват на Сонисферата, ако не беше починал Дио. Просто всички тези неща са се наложили на пазара като първи. Бизнеса е сложна игра, в която въобще не е речено, че който пръв измисли и реализира дадена идея ще пожъне най-голям успех. И въобще не е речено също така, че най-добрия ще е най-успял.

Иначе по темата, Тилката е доста прав. Но тва важи ако са ти се получили нещата в живота. При мен като всичко върви надолу, а съм имал супер яко детство, нормално да ми липсва.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Аве...
Публикувано на: 18 Окт 2014 15:35


От една страна е яко да си дете и човек пази топли спомени. Игри, забавления, дори училището не беше толкова зле. От друга обаче човек забравя всичките ограничения които е имал, като по-малък, факта че е бил зависим за всичко от родителите си, че през голяма част от времето е трябвало да прави това което му се каже, а не това което иска и т.н.

Аз лично смятам че един ден може да ми липсва МЛАДОСТТА, но не и детството. Сега съм щастлив, че съм независим, че определям какво да правя с времето си, че имам много възможности, които като дете/ученик/студен съм нямал. Да, много се радвам, че не съм вече студент, според мен това в 90% от случаите е най-загубеното време на човек. Също така съм запазил всичко което обичам от детството/тинейджърството. Обичам да играя на компютърни игри и да правя всичко друго което ми е харесвало и като дете.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Аве...
Публикувано на: 19 Окт 2014 02:47


Мен телефона ми е Самсунг Е2550 и съм доволен от него. Завалийката взе да сдава багажа /дисплея почна да се преебава нещо след няколко години вярна служба/, та се надявам, че по магазините ще има още от същите да си взема след месец-два.

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Аве...
Публикувано на: 19 Окт 2014 14:38


Вземи си Samsung Galaxy S III страшен телефон е, а в момента цените са паднали много. Аз го взех на промоция от онлай магазина на Технополис за 420лв. ама това беше преди месец, та сега не знам как вървят.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Аве...
Публикувано на: 19 Окт 2014 15:10


Не искам тъч скрийн, нещо с клавиатура ще да е, но когато ми припари под задника ще обиколя магазините да видя какво има налично.

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Аве...
Публикувано на: 19 Окт 2014 21:34


вземи си нещо такова

http://elitmobil.bg/blackberry-q5

хем няма да си в миналото хилядолетие, хем клавиатурка има, хем тъчскрийн, хем е смартфонче на ниска цена

https://www.youtube.com/watch?v=TcJTia0CqWc

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Аве...
Публикувано на: 19 Окт 2014 21:40


Мерси, тва изглежда добро. :D

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Аве...
Публикувано на: 19 Окт 2014 22:36


Никога не съм разбирал какъв е смисъла на телефоните с клавиатура. Екрана реално ти е двойно по-малък, като освен това не е 16:9. Освен това са и мега грозни като дизайн. Никога не бих си взел такъв телефон.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Аве...
Публикувано на: 19 Окт 2014 23:24


Пробвай да напишеш един абзац текст на компютъра си и след това направи същото върху екрана на таблет. Ефективност просто. Аз от qwerty телефон минах на изцяло тъчскрийн и година не мога да свикна още, непрекъснато правя грешки и като трябва да напиша някой смс/мейл ми се ебава майката от нерви.

Хората си имат приоритети.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4867
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Аве...
Публикувано на: 20 Окт 2014 01:40


Swype+Предикшън. Отнема му време да се научи, ама после е все тая. Аз съм имал случаи в които искам да шаря по физическа лаптопна клавиатура.

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com