Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Куче ?
Публикувано на: 25 Сеп 2014 17:07


Разбирате ли от кучешки храни бе, мочмета?


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8408
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Куче ?
Публикувано на: 25 Сеп 2014 17:38


зависи кво точно имаш да питаш :D

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Куче ?
Публикувано на: 25 Сеп 2014 19:11


Ами не ми е много ясно с какво да храня Роки още. Хората, от които го взех, ми казаха да му вземам Royal Canin. Скоро свършваме с бебешкия и минаваме на Junior, после като направи 10 месеца - Royal Canin Mini Adult. Като направя справка в сайта на храната за породата и възрастта, на първо място ми дава някакви специални за френски булдог, дето по форма са като кашу, че да можело да дъвчат. Като направя сметка на килограмите, би трябвало да ми давам за Medium кучета, понеже те са от 11-25, а булдога е около 15, плюс това, че гранулите са по-големи, ще се дъвче повече и няма да има нужда от специалните за френски булдог. Като обясня по този начин нещата на хора, които уж разбират от кучета(консултанти в зоомагазини, собственици с някакви превзети породи, които пият минерална вода и ходят по състезания) и срещам неразбиране. Отделно като вляза по специалните форуми за собственици на кучета, мненията за Royal Canin не са много добри(а е супер скъпа), препоръчват ми някакви чужди(дори още по-скъпи - ACANA, Orijen, Hill`s), които обаче не са така добре разделени по възрасти и ще експериментирам, когато порасне. Същите хора казват "не може да даваш на кучето си, нещо което и ти не би ял" и в същото време - "не избирай храната по марката, а по това как влияе на кучето ти". Пълна обърквация, та, ако някой се занимава по-сериозно с кучета и разбира от хранене, да драсне някой ред.


Профил

Аватар
Регистриран на:
09 Фев 2013 23:10
Мнения: 687
Заглавие: Re: Куче ?
Публикувано на: 26 Сеп 2014 03:22


Ми ръни го с ляб бе мочме , деба му екзистенциалните дилеми дето отвори

Аз имам учична превъзходна яде всичко , след като консумира гранули в продължение на няколко месеца му се отщя и вече би ги яло само , ако го нападне остър глад.Иначе яде:хляб с бульон от супи ,манджа грах , хрущяли от кокали(едро е колкото пекинез),спагети,кус-кус,макарони консерви за големи кучета(евтиния са и баща ми ги купува),кожи от пилешко месо , кашкавала е деликатес който не отказва и на препълнен стомах.Дворно е и ще прекара първата си зима на двора тази година it is а practical dog.

___________________________________
“If children were brought into the world by an act of pure reason alone, would the human race continue to exist? Would not a man rather have so much sympathy with the coming generation as to spare it the burden of existence" Arthur Schopenhauer


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8408
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Куче ?
Публикувано на: 26 Сеп 2014 06:48


ма па ако си мислиш, че е много полезно и хубаво тва, че ''яде всичко'' и му даваш квото се сетиш ...

кво значи първата годинка навън ? малко е още, така ли ? демек, не си видял още резултатите от лошото хранене. оправяй нещата, докато е време, не се ебавам

Тилка, за тия храни точно съвет не мога да ти дам, на мойто му готвим вкъщи манджа и гранули яде в моменти, когато не е имало кой да му сготви или в магазина са били свършили точно въпросния ден пилешките фенери, примерно :D

но пък и песовете ни са съвсем различна ракия, така че нямаме много общо в схемите с храненето
общо взето си намери някъв пекан ветеринар, дето разбира нещата и знаеш, че ще ти даде добър съвет, и слушай неговите напътствия за всичко от хранене до разни дребни грижи

пусни още снимки на шушумигата :D

п.п. тва предимно го пиша заради поста на моторолата - не давайте на кучетата си храна от масата, нещата, които ние ядеме и си мислим, че са ни супер полезни и вкусни - да, и за тях са вкусни, но и за повечето кучета са ТВЪРДЕ вредни. Става въпрос за мазни и осолени неща ( солта влияе на зрението ) - пържола, жили, даже разни салами и луканки са изрично забранени, ако питаш разни ветеринари. В салама има мазно и сол, особено шпека, и е много вредно. За сладко мисля, че всеки знае - при някои кучета е дори смъртоносно. Не си мислете, че правите голяма услуга на кучето си, ако му дадете парче шоколад, след като ви е гледало жално 15 минути как се тъпчете. Чувал съм също за разни сушени плодове и стафиди, че може да са смъртоносни. Също така и не-сушени плодове - от които най-опасни били сливите ( ? ). Естествено, всеки може да каже ''ааа мойо помиар на село еде сичко и му нема нищо ! '' еми то и кварталните мангали дишат лепило и в очите на другите животински видове сигурно им нема нищо, ама :D

За сиренцето и кашкавала има смесени мнения. Ся, в сиренето има калции, дето е добре за костите още като подраства кученцето, както и редовното хапване на сиренце при възрастните кучета регулира стомашната дейност. Мойто обича сирене повече от всичко на света, даже така му давам разните хапчета за глисти и паразити - щот не ги иска иначе и ги плюе. Турям ги в парче сирене и работата е чиста. И кашкавал иска много, но той къде-къде по-мазен, затова - по-добре не.

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
09 Фев 2013 23:10
Мнения: 687
Заглавие: Re: Куче ?
Публикувано на: 26 Сеп 2014 07:11


в изброените храни няма нищо вредно,естествено че не съм тръгнал да го храня с шоколад ,кучетата нямат панкреас,Струва ми се дори може да се спори дали подобни специализирани храни са по-полезни от домашните за кучетата(въпреки уверенията на производителите)Подобни храни има от твърде кратко време.Побратима да каже с какво храни овчарката(чувал съм че овчари ги хранили с хляб натопен в свинска мас)

___________________________________
“If children were brought into the world by an act of pure reason alone, would the human race continue to exist? Would not a man rather have so much sympathy with the coming generation as to spare it the burden of existence" Arthur Schopenhauer


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8408
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Куче ?
Публикувано на: 26 Сеп 2014 07:22


на село, примерно, кучетата ги хранят с квото се сетят, щото и толкова им разбира главата на хората от правилно хранене
особено пък за некво вързано куче на двора, дето е сложено само да лае по мангалите :?

същото е и по разните къщи с дворове из градовете, там където живея е подобно - у всеки двор куче, хранят ги с хлеб и квото остане от масата - кокали и т.н.
мисля, че всеки знае за тръбните пилешки кости, че не трябва да се дават, щото се чупят на остри трески и се забиват където не трябва :!:

иначе не знам при тебе тия спагети, макарони и пилешка кожа колко са добре да ги даваш, особено ако кожата е от пиле, което вие сте си сготвили и овкусили с картофи и не знам си кво ... демек - мазна и осолена и яко препечена ( каквато обичаме ние :D )

в хляба просто няма тия неща, от които кучето се нуждае за да му работи добре организма, не може да живее на хляб и вода

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
26 Апр 2004 19:38
Мнения: 2088
Местоположение: ...Death Valley
Заглавие: Re: Куче ?
Публикувано на: 26 Сеп 2014 07:30


Аз си отгледах кучето с Еукануба (за малки кучета) до 1 година(много съм доволен), после прибрах и един уличен пес и започнах да им купувам Nutra Nuggets(също съм много доволен), понеже Еуканубата за двамата ми идваше малко дебело. Мен ако питаш не го свиквай на готвено, доста от кучетата после се мръщят на гранулите.
Тези десетки разбивки на Рояла са чист маркетинг, не им се връзвай.ю


@Motorolaz - кучетата ИМАТ панкреас.

___________________________________
...


Профил ICQ Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
09 Фев 2013 23:10
Мнения: 687
Заглавие: Re: Куче ?
Публикувано на: 26 Сеп 2014 07:51


Не приятел , пилето се сварява , кожата се отделя дава се на кучето останалото се готви.Пилешките фенери както спомена са доста рентабилен , пък и качествен начин за прехрана на домашните любимци.Спагети, макарони , кус-кус съм давал без овкусители,което е равносилно на тестен продукт естествено(спагети с кайма и доматен сос е яло веднъж).За уличната превъзходна се вярва че е по-малко придирчива в прехраната от породистите кучетата и това изглежда е вярно.

ПП.Анатомията май не ми е силна, доколкото знам нямат инсулинови жлези(чудех се дали това да напиша)но тъй като при хората панкреаса регулира кръвната захар в организма написах горното.Не съм компетентен по въпроса.

___________________________________
“If children were brought into the world by an act of pure reason alone, would the human race continue to exist? Would not a man rather have so much sympathy with the coming generation as to spare it the burden of existence" Arthur Schopenhauer


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Куче ?
Публикувано на: 26 Сеп 2014 17:18


Абе до 1 година мисля да го храня така, после ще го мисля. Май на храната за булдоци ще го свиквам.
Тва за храненето с хляб е върховната простотия. Хората на село верно дават разни субпродукти на кучетата си + остатъци от храна, яйца, кокали, някой зеленчук и тн, ама разсъждението "хвърляш му една филийка хляб и си готов" е дебилно.
Тия кожички, дето си споменал, нямат почти никаква хранителна стойност за кучето. Има хора, което си готвят през седмицата специално за кучето, ама слагат малко черва, фенери и тн, даже в някои месарски може да си намериш пакети за кучета - примерно един голям телешки кокал с мазното, някое кокошо краче(без нокът) и тн. Ама това е за по-големи кучета.


Профил

Latinica
Аватар
Регистриран на:
26 Авг 2010 01:01
Мнения: 2904
Заглавие: Re: Куче ?
Публикувано на: 27 Сеп 2014 00:27


az na moita i kupuvam pile da i raznoobrazq granulite/konservite

ma tq qde malko de tyi che izliza evtino

1 pile ti e ~7-8 leva, varish go i ima kvo da qde za sledvashtite 5 dena pone.

inache granuli/konservi samo na purina, tq drugite ne gi i iska

___________________________________
Симо написа:
снощи
пиян
без книжка
съм карал без колан
чужда кола
пълна с крадена царевица
облечен като полицай


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Дек 2013 13:41
Мнения: 40
В момента играе: MGTOW
Заглавие: Re: Куче ?
Публикувано на: 27 Сеп 2014 13:04


Rockstar написа:
nemska ovcharka

Абе, не разбра ли, че човеко иска малко кученце, което да разнася в чантичката си по светски събития?

А между другото домашните любимци са израз на тъгата на селяните по добитъка, който са заебали на село. Ей, селяни! Не чувате ли как кравичката дОма плаче за вас? МУУУ!
Единственият смисъл от кучето е да пази стадото и да гони деивеча.

___________________________________
В случай на отстъпление, авангардът се превръща в ариергард.


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Апр 2014 15:10
Мнения: 1069
В момента играе: MoneyCrafta
Заглавие: Re: Куче ?
Публикувано на: 27 Сеп 2014 23:02


Пусни още една такава тъпня и ще те изкарам от форума с шутове.

___________________________________
нелегален написа:
Grim Demise написа:
столквах ти профила по едно време...

не искам да имаме никакви взаиомоотношения.


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Куче ?
Публикувано на: 29 Сеп 2014 15:54


докато направи година, ще го храня по протокол, както си му е реда. после минавам на фенери и тн. абе интересно ми е, морко нали имаше каракачанки, с какво ги храниш тия мамути?


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com