Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Куче ?
Публикувано на: 21 Авг 2014 08:14


На това, че питбула е подвил опашка от едно захапване, мога да кажа няколко неща:
- не е било питбул (или каквато и да е било бойна порода)
- не е възможно - питбулите, както и останалите бойни породи са създадени изкуствено и като ги захапят не усещат особена болка. Хапането трябва да е многократно и на едно и също място, за да се случи нещо.
- да предположим, че наистина е било питбул - кучето е било наплашено до неузнаваемост, някак. Възможно е да има и кучета издънки, както при хората това са педалите и троловете в псм :D

Иначе за Морко - в момента в един двор имаме две каракачанки, страшни зверове :). Знам, че са уникално силни кучета по природа и имат предимство пред необучен и нетрениран Стафф (да кажем). Моят не беше обучен (щото не съм олигофрен) и винаги искаше да си играе с кучетата. Въпреки това винаги го извеждахме вързан, защото не рядко идваше някое си куче и директно му се хвърляше на бой. Резултатите бяха винаги едни и същи. Другото куче се оказваше със счупени предни лапи. Не знам как и защо, просто хрус-хрус и другото куче лягаше в агония, за секунди. Пък спрямо хора не съм виждал по-добро куче. Правили сме си експеримент - водя напълно непознат човек за кучето, слагаме храна на кучето, при което непознатия човек избутва кучето и почва да се прави, че яде от храната му. Резултата беше, че кучето се радваше като на свой, ближеше човека по главата и ушите, а в определен момент можеше и да го наклеца :lol:

The Wolf написа:
дакел или пинчер, не агресивни мъници.

Спомена два агресивни мъника като втория е способен в един момент да ръмжи по всичко, а след 2 минути да го е страх от всичко. Пълна загуба на материал, който неправомерно се слага под знаменателя куче.
Кастрацията на куче (не улично) е напълно ненужна. Ако е породисто - намираш му партньор/партньорка всяка година и всичко е наред. Ако не е - какво ти пука, пускаш го да шиба на воля. Виж при домашните котки съм съгласен, че кастрацията е по-добро решение, ако няма да правиш развъдник. Но за женска е добре да роди поне веднъж преди да я кастрираш.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Куче ?
Публикувано на: 21 Авг 2014 22:21


е кво му има на дакела?
всички ми предлагат джак ръсел, били идеални за апартамент. уж хора кучкари ми го казват тва. отчаят се вече. един ми каза да си взема дог, щото щял да става само за да яде.
стафовете не са ли маса пари :?: иначе ми харесаха, сега като казвате, че има готин характер, нещата са ок


Профил

Аватар
Регистриран на:
12 Окт 2005 13:50
Мнения: 1676
Заглавие: Re: Куче ?
Публикувано на: 21 Авг 2014 22:29


Admiral General Till написа:
е кво му има на дакела?
всички ми предлагат джак ръсел, били идеални за апартамент. уж хора кучкари ми го казват тва. отчаят се вече. един ми каза да си взема дог, щото щял да става само за да яде.
стафовете не са ли маса пари :?: иначе ми харесаха, сега като казвате, че има готин характер, нещата са ок


Ма ти чак ще го купуваш ли :?:

спаси кученце брато, знаеш ли че нищо през живота ти няма да ти е по-благодарно и да те обича повече

___________________________________
МИНИМУМ, примерно, сешсе, а у?


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Куче ?
Публикувано на: 22 Авг 2014 09:14


ами поставил съм определени изисквания във връзка с мястото, в което живея и времето, с което разполагам, за да се грижа за него. първо - ако стане някакъв огромен бяс? ще се наложи да го дам на хора с двор, за да не се мъчи. не ми е оферта. а за грижите - мн добре знам един съсед с афганска хрътка как всеки ден я къпе и слага балсами и препарати, за да не стане възпаление от жегата. не мога да правя това всеки ден ако като порасне стане твърде дългокосместо.

сега преглеждам инфо за джак ръселите и амстаф, които гипо препоръча, обаче получавам различна информация. от една страна чувам, че джаковете били идеални за апартамент, от др място чувам, че имат огромна енергия за изразходване. амстафовете били ок за апартамент, на др място - голямо куче е ,трябва му двор и тн....

шефа на един зоомагазин до нас ми препоръча немски дог, който колкото бил голям, толкова и мързелив, и английски булдог, който дотукми пасва почти идеално - малък, къса козина, мързелив, малко грижи. ама и двете кучета започват от 1000лв, тъй че явно отпадат...

за да ви потвърдя объркването, в което ме слагат всякакви "разбирачи" ще ви кажа, че на изискванията, които към поставил, ми препоръчаха да си взема хъски. което всички знаят, е куче за двор с огромни грижи(козината), голям куче с голяма енергия. да си вземеш куче стана нещо мн сложно


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: Куче ?
Публикувано на: 22 Авг 2014 11:28


Всъщност има едни хъскита които са си доста дребни... мисля че за такова са говорили... И доста хора съм виждал да ги гледат в апартаменти балкони и т.н. ... За булдога наистина е много мързелив даже е противпоказно да се разхожда твърде много защото се преуморява и има опасност сърцето да не му издържи...

Мене ми е мерак много за Кане Корсо... но май не се вписва много в изискванията ти...

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Куче ?
Публикувано на: 22 Авг 2014 11:37


кане корсото наистина си е класа, една позната получи такова наскоро, но като поотрасне отива в къща с двор. колкото и да е красиво, няма да ми е кеф такова голямо животно да го държа затворено у нас.

то ако става въпрос, от много време съм фен на фараонската хрътка



ама разбираемо, не е за мен


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8408
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Куче ?
Публикувано на: 22 Авг 2014 12:08


само да вметна едно евала на Тилката, че обмисля това, а не като повечето хора изведнъж да им щукне да си вземат куче ей така и след няколко месеца да осъзнаят, че им цапа, не ги кефи, козина не знам си кво ; грижи а-у ; мързи ги да се занимават и хоп - кучето да се озове на улицата

така че, нема спор, че е сложно да си избереш животинка, все пак става въпрос за следващите 10-тина + години от живота ти, през които ще трябва да поемаш отговорност и да се грижиш

за бездомно кученце от улицата, както вече се каза, не знаеш кво ще стане - може да порасне голямо, с дълга козина и т.н., затова предвид критериите, човека си е решил да се спре на конкретни породи

дано си намериш перфектния другар, баце, стискам палци :D

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
15 Авг 2014 22:43
Мнения: 438
Местоположение: Независимо Княжество Лозенец
В момента играе: ❚█══█❚
Заглавие: Re: Куче ?
Публикувано на: 22 Авг 2014 12:19


shub niggurat написа:
само да вметна едно евала на Тилката, че обмисля това, а не като повечето хора изведнъж да им щукне да си вземат куче ей така и след няколко месеца да осъзнаят, че им цапа, не ги кефи, козина не знам си кво ; грижи а-у ; мързи ги да се занимават и хоп - кучето да се озове на улицата

така че, нема спор, че е сложно да си избереш животинка, все пак става въпрос за следващите 10-тина + години от живота ти, през които ще трябва да поемаш отговорност и да се грижиш

за бездомно кученце от улицата, както вече се каза, не знаеш кво ще стане - може да порасне голямо, с дълга козина и т.н., затова предвид критериите, човека си е решил да се спре на конкретни породи

дано си намериш перфектния другар, баце, стискам палци :D


И да кажеш после колко ти излиза на месец ориентировъчно и за всякакви други тънкости. :D

___________________________________
TAPAKO PROST...


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Куче ?
Публикувано на: 24 Авг 2014 11:14


френски булдог, anyone :?:


Профил

Заглавие: Re: Куче ?
Публикувано на: 29 Авг 2014 16:21


Съседката ми има френски булдог - няма такова животно, живее си по някаква негова си логика и не се интересува от света наоколо :lol: Винаги гледа с един такъв поглед все едно ти казва 'знам те че съществуваш, но за сега не си ми много интересен' иначе не е много активно, но има навика от време на време да се скита насам-натам за да помиярства и се прави че не чува като го викат. Според мен е идеално куче за апартамент ама не винаги показват любов към стопаните.

Мен винаги ми е било странно като се правят някакви генерални заключения за породите - аз имам кокер, дето уж го водят активна порода, а вкъщи само спи и яде.

___________________________________
http://prodavalnik.com/vnasyam-vsyakakvi-kompyutrni-i-konzolni-igri-i16553939


Профил

Аватар
Регистриран на:
12 Окт 2005 13:50
Мнения: 1676
Заглавие: Re: Куче ?
Публикувано на: 30 Авг 2014 19:02




mission accomplished Монзи :rockon:

___________________________________
МИНИМУМ, примерно, сешсе, а у?


Профил Skype

Заглавие: Re: Куче ?
Публикувано на: 30 Авг 2014 19:10


Обаче, кво веднага са почнали да ти се лепят путки :rockon:


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Юли 2005 19:49
Мнения: 6073
Заглавие: Re: Куче ?
Публикувано на: 30 Авг 2014 19:12


ами да, ето една потенциална другарка в живота, една от многото :lol:


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Куче ?
Публикувано на: 30 Авг 2014 19:50


емката ме е изпреварил, ама все пак да се похваля



Профил

Аватар
Регистриран на:
12 Окт 2005 13:50
Мнения: 1676
Заглавие: Re: Куче ?
Публикувано на: 30 Авг 2014 21:41


<3

___________________________________
МИНИМУМ, примерно, сешсе, а у?


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Куче ?
Публикувано на: 10 Сеп 2014 14:32


пълен изрод :rockon:



Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Куче ?
Публикувано на: 10 Сеп 2014 15:02


Каква порода е бря?
УНИКАЛНО ЯКО Е!!!

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Куче ?
Публикувано на: 10 Сеп 2014 16:13


френски булдог
скоро обаче очите му ще станат черни и ще погрознее
обаче въпреки, чее дребосък, вече ръмжи и хапе разни неща :lol:


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Куче ?
Публикувано на: 10 Сеп 2014 16:56


Нищо, ти еби докато е малко... :D

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
26 Апр 2004 19:38
Мнения: 2088
Местоположение: ...Death Valley
Заглавие: Re: Куче ?
Публикувано на: 11 Сеп 2014 08:49


Admiral General Till написа:
обаче въпреки, чее дребосък, вече ръмжи и хапе разни неща :lol:

Честито и от мен!
Те кучетата хапят докато са малки, доста е досадно, защото млечните им зъби са като игли. Като стане на 5-6 месеца ще престане. :)
Гледай да го социализираш добре, за да нямаш ядове после с други кучета. Дребните породи по правило се смятат за безсмъртни. Ако имаш някакви въпроси - питай и ще помагаме.

___________________________________
...


Профил ICQ Skype WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com