Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Препоръчайте свестен български новинарски сайт
Публикувано на: 11 Авг 2014 08:01


Въобще съществува ли такова нещо?

Открай време ме кефи всяка сутрин като стана, първото нещо е да прегледам новините в нета, ама тия разни мега комерсиалните blitz,dnes.bg и т.н, дето излизат на първо място в гугъла вече ми се драйфа от тях. Ебаси кенефната работа са - заглавия от типа на "УЖАС!! Вижте как дядо изнасилва внучката си (ВИДЕО)" или "Лилвата Златка се насра в гашите (Снимки)". Ако се излъжеш да кликнеш на някои от тия заглавия, оказва се, че текста няма нищо общо, дори и липсват обещаните снимки или видео :D

Пък коментарите под статиите, това е най-отблъскващото нещо, показващо каква простащина е плъпнала сред населението, направо да му иде човек да eмигрира. Все пак това са сайтове с бая посещения, учудвам се че вече интернет на село е толкова масово явление :D Имам чувството, че всички са някакви дърти сдухани комуняги и хейтъри с интелект колкото на буркан с лютеница. Това е най-отчайващото от цялата работа. И статията може да е примерно за някакъв природен феномен, но коментарите отдолу ще са 80% на някаква политическа тематика, най-често възхваляващи комунизма и плюещи по "Бойко тиквата". А в редките случаи когато има "истински" новини, те са копи пейст от някакъв руски източник, а топ коментарите под тия статии са такива глупости, че се чудя как тоя дето ги е писал не е в лудница, ама въпреки това има 500+ харесвания. Супер пошла и кенефна работа, поддържана от тъпи селяндури.

Та има ли истинска новинарска интернет медия на български? Кви сайтове ползвате да се информирате?

Предлагам това да е темата за новинарските сайтове, ама съм сигурен че ще се напълни само с ебавки PCM style :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Препоръчайте свестен български новинарски сайт
Публикувано на: 11 Авг 2014 08:09


Мога да кажа, че до този момент не съм открил български новинарски или спортен сайт, който да не се дъни редовно. Като спортните са абсолютното дъно, всичките.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: Препоръчайте свестен български новинарски сайт
Публикувано на: 11 Авг 2014 08:20


> Bulgaristan
> Новини
Pick one.

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Апр 2014 19:42
Мнения: 71
Местоположение: ПеЦе мания
В момента играе: най-доброто :P
Заглавие: Re: Препоръчайте свестен български новинарски сайт
Публикувано на: 11 Авг 2014 08:57


http://news.ibox.bg

:D

___________________________________
"Революцията изяжда децата си." - Пиер Вернио


Профил ICQ Skype

Аватар
Регистриран на:
27 Мар 2014 21:21
Мнения: 533
Заглавие: Re: Препоръчайте свестен български новинарски сайт
Публикувано на: 11 Авг 2014 09:56


Коментарите четеш ли ги изобщо?


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Препоръчайте свестен български новинарски сайт
Публикувано на: 11 Авг 2014 10:38


Точно спортала е ултра малоумен сайт.
Като съм ходил на спортни събития или съм чел някакво инфо от извора и после като видя какви работи се пишат в спортал, просто ми пада ченето.
Само за Барса какви тъпотии съм виждал да пишат... примерно статия за това, как барса са продали някого за не знам си каква сума... а то дори на сайта си им пише, че човека е под наем за 1 сезон някъде с цел обиграване (някой младеж). Или 200 статии кой отбор бил искал дани алвеш и как Луис Енрике искал да се отърве от него - накрая Луис Енрике дава официално изявление(първо и единствно проговорване от негова страна по темата), че дани алвеш е необходим на отбора и въобще не е ставало въпрос да си ходи - спорталци излизат с гръмкото заглавие "Луис Енрике промени мнението си!!!".
Да не говорим, че уж са спортен сайт, а в него се пускат жълтините, които ги има и на главната страница в замунда. Отделно са супер неграмотни и с часове никой не едитва статиите.
Дъното.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Препоръчайте свестен български новинарски сайт
Публикувано на: 11 Авг 2014 11:24




Скоро и с нов дизайн. 8)

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
16 Авг 2010 21:30
Мнения: 966
Заглавие: Re: Препоръчайте свестен български новинарски сайт
Публикувано на: 11 Авг 2014 11:54


бтв в Капитал има хиляди пъти по-качествени анализи отколкото в спортал :lol:

___________________________________
САМО АЗ СЪМ ОТ КЪРДЖАЛИ ПУТКИ

Все аркадаши сме...!


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Препоръчайте свестен български новинарски сайт
Публикувано на: 11 Авг 2014 13:13


за спортал съм съгласен
първо, че статиите им са някак недовършени, второ, че са изкопирани он чужди сайтове, трето, коментарите под статиите са най-вече псуване левски/цска и лудогорец са рязани (макар, че в статиите за баскетбол нивото е по-високо) четвърто - редовно крадат по някоя снимка от Troll football или подобните му и с някакъв калпав превод, търсят лайкове, а получават хейт.

капитал е ок

сайта на валката също, макар, че и при тях понякога забелязвам копиране и превеждане на статии, които съм чел по-рано в чужди сайтове.
Spoiler for :
за руснаците, които са си направили басейн в апартамента, например :wink:


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Препоръчайте свестен български новинарски сайт
Публикувано на: 11 Авг 2014 16:55


е ти да не мислиш, че някой има ексклузивните права над информационния поток от международните новинарски агенции като AP, Reuters, ИТАР-ТАСС, Xinhua и т.н. :lol:

в крайна сметка всичко се свежда до това кой си плаща абонамента и кога съответните отговорни редактори счетат за уместно да публикуват дадената статия. :wink:

съвсем трети и отделен е въпросът до колко ни се нрави техния подбор на теми. понякога съм принуден да пиша за бози, та не се чудете; а някои от колегите толкова си могат. :lol:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Препоръчайте свестен български новинарски сайт
Публикувано на: 11 Авг 2014 18:47


аз влизам в оффнюз понякога да видя кво става


иначе, спортала е самото дъно, марианската падина
аз си влизам в гонг, който не е много по-добре, но поне е малко по-добре

и бтв наскоро слушах по з-рок спортното им предаване и беше мега яко :Д

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Препоръчайте свестен български новинарски сайт
Публикувано на: 12 Авг 2014 19:33


Поглеждам темата - търси се свестен сайт, гледам - СПОРТАЛ!?! Хора. това е най-тъпия и бездарен спортен сайт бе, то в бг кой ли е нормален, ама все пак, най-слагаческия да сложите.... Единствения сайт, който го чета аз от спортните е novsport. Поне не се дупят на Ганчев и Домусчиев и да пишат платени статийки.
Spoiler for :
Отделно от това чета форумите на Левски и ЦСКА, ей така - за кеф, да ми напомнят какви ибецили крачат по нашите ширини, голям смях пада

За новинарски следя само Блитц, ма не щото е класа, просто не се интересувам от новините. Ей така - да им прочета някоя конспирацийка, как дяволът пратил градушката над София, как ХААРП ни атакувал във Варна и как има крокодили у Янтра :lol:
Отдавна свестни медии в България няма, просто трябва да се направи избор измежду това да не следите и да не се доверявате на никой новинарски сайт, или да се оставите да бъдете лъгани от някой, щото всеки си пише каквото му угажда...


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
07 Май 2014 17:15
Мнения: 183
Заглавие: Re: Препоръчайте свестен български новинарски сайт
Публикувано на: 12 Авг 2014 21:56


За спортен/футболен/ - gol.bg за мен е стабилен, ако се абстрахираш от някои коментари или почти всички...


Профил

Футболен разбирач
Аватар
Регистриран на:
25 Дек 2008 19:14
Мнения: 4510
В момента играе: Football Manager 2007
Pro Evolution Soccer 2013
Заглавие: Re: Препоръчайте свестен български новинарски сайт
Публикувано на: 13 Авг 2014 19:26


За новини mediapool.bg не е лош, ама твърде специализиран. Офнюз също не е лош, колкото да се ориентираш в обстановката.
За спортните сайтове мога много да говоря, защото всеки ден и всеки час се сблъсквам с тях.
Спиртал са медия обслужващите интересите на г-н Домусчиев. Качеството им бая спадна напоследък, почти не вадят новини. Следя ги единствено заради удобния им лайвскор, в смисъл - лесно достъпен е.
Гонг имат много нереализиран потенциал и така и ще си остане сигурно. Статиите за Григор на Уимбълдън събраха по 100 000 посещения, което е фрустрираща останалите цифра. Качеството на сайта обаче е слабичко. Силни са единствено откъм новини за Левски.
Лайвспорт. Влезте веднъж там. Прочетете заглавията. Повече няма да твърдите, че спиртал е най-скапаната медия. Точка по въпроса.
Блиц откъм новинарски сайт е пълен майтап, но спортната секция я харесвам и донякъде адмирирам. Колкото Гонг са силни на новини за Левски, толкова Блиц са силни на новини за ЦСКА.
Другите сайтове не заслужават внимание. Новспорт ИЗЦЯЛО копира други сайтове и вестници и НИКОГА няма собствена информация.
От вестниците най-добър е "Тема Спорт", ама там вече навлизаме в друга територия.

___________________________________
WeAreGettingClose


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Юли 2005 19:49
Мнения: 6073
Заглавие: Re: Препоръчайте свестен български новинарски сайт
Публикувано на: 13 Авг 2014 20:07


Dexter написа:
Повече няма да твърдите, че спиртал е най-скапаната медия. Точка по въпроса.


Dexter написа:
да твърдите, че спиртал


Dexter написа:
спиртал


добър лапсус се получи :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
15 Авг 2014 22:43
Мнения: 438
Местоположение: Независимо Княжество Лозенец
В момента играе: ❚█══█❚
Заглавие: Re: Препоръчайте свестен български новинарски сайт
Публикувано на: 18 Авг 2014 13:35


Чета Дневник за новините, Капитал за анализи и Култура за публицистика. Ако предпочиташ лява преса, Сега май е един от малкото читави, а на хартия вече и относително безпристрастнo и обективно (да се чете: център) остава списание Тема.

___________________________________
TAPAKO PROST...


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com