Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: 2.0
Публикувано на: 27 Мар 2014 21:54


Stealth написа:
Решението на този проблем за момента е същото, каквото и преди 5 години, когато бях модератор тук - сигнализирайте ни за особено груби случаи и ще преценяваме как да действаме. За цялото това време културата тук изцяло се е променила и като чета за аотисти, кенефни теми и т.н. не мога да разбера кое е спам и кое - inside joke. Рипорт бутона го знаете къде е.

Ситуацията във форума ми е сравнително ясна. Нямам желание да стъпквам автономията ви и да предизвиквам гнева ви :) .

Форумът се е променил, наистина. Хората свикнаха с идеята за безнаказаност. Съответно, генерират трол акаунти и мажат. Там е работата обаче, че си спомняме за времето, в което самите ние сме били заслужено наказвани за неща, които са страшни дреболии на фона на тъпотиите сега. Изнервени сме заради това, че се лепват тролове, които постват потресаващи неща и в общия случай отнема дни да бъде забелязано. Рипорт бутона го знаем отлично, почти винаги някой го е цъкнал още преди мен, но пак отнема дни за реакция.

Разбирам, че нямаш желание да стъпкваш автономията, но и ти разбери, че форумът има нужда точно от някой, който да стъпква автономията на провинилите се.
Според мен, издигането на някой член на форума в чин модератор е win-win ситуация.
Вие печелите по-малко мрънкане и по-лицеприятен форум, ние печелим... абе получаваме си обратно кефа от постването в чистия форум :D.

п.п. Кенефната тема е -inside joke, разбира се :lol:

ЕДИТ:
Има форуми и форуми, този конкретно се нуждае от човек, който да каже - пичове, тоя трол е алт акаунт на еди кой си, забавлявайте се, ако го видите! :D

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: 2.0
Публикувано на: 27 Мар 2014 22:08


Stealth написа:
Това ще се промени.

Ето това е приказка :live:

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Latinica
Аватар
Регистриран на:
26 Авг 2010 01:01
Мнения: 2904
Заглавие: Re: 2.0
Публикувано на: 27 Мар 2014 22:50


ahhahah
ah
ha
ah

kopele

VERNO LI STELT SE VYRNA

sa ostava i admin da propishe i she mi stane medeno na syrceto

___________________________________
Симо написа:
снощи
пиян
без книжка
съм карал без колан
чужда кола
пълна с крадена царевица
облечен като полицай


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2011 19:16
Мнения: 931
В момента играе: С пъпа на баба ти
Заглавие: Re: 2.0
Публикувано на: 27 Мар 2014 23:04


e aotisti 8)

Анархията е най-висшата и чиста форма на управление която може да съществува :wink:


Профил

Latinica
Аватар
Регистриран на:
26 Авг 2010 01:01
Мнения: 2904
Заглавие: Re: 2.0
Публикувано на: 27 Мар 2014 23:58


Dante написа:
Хммммм, много се чудя каква ли ще бъде v.2 :roll:



maiga ti xDDDDD

___________________________________
Симо написа:
снощи
пиян
без книжка
съм карал без колан
чужда кола
пълна с крадена царевица
облечен като полицай


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: 2.0
Публикувано на: 28 Мар 2014 00:16


По случай 2.0 мога да пожелая само успех. Навъди се доста конкуренция и сайта трябва да се развива.

А за форума, налага се модерация. Не да те банват за всяка дреболия, защото по традиция форума ни си е доста свободен. Но тия дето пускат тролски теми и алт. акаунти трябва да се банват. И според мен не е добра идея някой от старите форумци да е модератор, защото те всичките са ретарди (No offence ).

Също така трябва да се прави разлика между общия форум, където ретардщините са по-допустими и специализираните. В разделите за игри, хардуер, софтуер и т.н. трябва да се пипа здраво, ако искате да създадете РЕАЛНО комюнити от хора които споделят и си помагат. Т.е. в случая трябва да се целите в това да привлечете нови хора, които са посетители на сайта и да се получи ИСТИНСКИ форум. От тези 10 човека на кръст, които в момента пишат във форума няма никаква полза и те не бива да бъдат толерирани, ако се нахвърлят на ню-фаговете. Просто казвам.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: 2.0
Публикувано на: 28 Мар 2014 00:39


точно пък един олдскуул форумец трябва да е модератор, защото:
- веднага ще познава трол акаунтите на някой от останалите и ще взема мерки
- познава атмосферата във форума и има представа кое е прието в общия и кое не в другите раздели
- познава темите и разделите по-добре от ню фаговете и по-лесно ще се ориентира в преместване на теми, триене, ако има същата и тн
- пак заради атмосферата може да помага на нюфаговете, наистина не сме много гостоприемни в началото
- знае инсайд джоуковете и ще прави разлика от безсмислен спам
- самия факт, че има хора, които са тука повече от 10 години, значи, че има нещо, което ги задържа тук и това чувство ще го държи да си върши работата съвестно
- пак свързано с познаването на обстановката - ще прави разлика между забавни тролове, които могат да се впишат тука(бочката примерно ако го помните преди къв беше) и някви дебили като апостолов примерно(щот няма да се изненадам, ако и той влиза по форуми и си пише)
- ще се навие да върши работа на добра воля и без пари, заради същото чувство може би

вътрешен човек трябва да си е според мен. тва, че в предната тема за украйна всички те насраха, защото говориш глупости, не значи, че няма точни пичове от по-старите, даже напротив. пак ще почна с влад, щот той ми е един от най-симпатичните тука, бацата, също морко и ериксона, дето има теми, дето само техните постове чета, митака си е журналист даже... мн други има...тва са хора, на които бях оставил форума си, ако имах такъв.

тва, че ти се мъчиш все да го играеш контра, не те прави интересен


Профил

Latinica
Аватар
Регистриран на:
26 Авг 2010 01:01
Мнения: 2904
Заглавие: Re: 2.0
Публикувано на: 28 Мар 2014 00:47


napraite ma admin e

___________________________________
Симо написа:
снощи
пиян
без книжка
съм карал без колан
чужда кола
пълна с крадена царевица
облечен като полицай


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: 2.0
Публикувано на: 28 Мар 2014 11:25


Admiral General Till написа:
точно пък един олдскуул форумец трябва да е модератор, защото:
- веднага ще познава трол акаунтите на някой от останалите и ще взема мерки
- познава атмосферата във форума и има представа кое е прието в общия и кое не в другите раздели
- познава темите и разделите по-добре от ню фаговете и по-лесно ще се ориентира в преместване на теми, триене, ако има същата и тн
- пак заради атмосферата може да помага на нюфаговете, наистина не сме много гостоприемни в началото
- знае инсайд джоуковете и ще прави разлика от безсмислен спам
- самия факт, че има хора, които са тука повече от 10 години, значи, че има нещо, което ги задържа тук и това чувство ще го държи да си върши работата съвестно
- пак свързано с познаването на обстановката - ще прави разлика между забавни тролове, които могат да се впишат тука(бочката примерно ако го помните преди къв беше) и някви дебили като апостолов примерно(щот няма да се изненадам, ако и той влиза по форуми и си пише)
- ще се навие да върши работа на добра воля и без пари, заради същото чувство може би

вътрешен човек трябва да си е според мен. тва, че в предната тема за украйна всички те насраха, защото говориш глупости, не значи, че няма точни пичове от по-старите, даже напротив. пак ще почна с влад, щот той ми е един от най-симпатичните тука, бацата, също морко и ериксона, дето има теми, дето само техните постове чета, митака си е журналист даже... мн други има...тва са хора, на които бях оставил форума си, ако имах такъв.

тва, че ти се мъчиш все да го играеш контра, не те прави интересен

Отделно трябва да е и някой запознат не само със средата, ами и с платформата все пак. :wink: :lol:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8408
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: 2.0
Публикувано на: 28 Мар 2014 11:29


ще вкарват loot 2.0 и тука май

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: 2.0
Публикувано на: 28 Мар 2014 11:38


Аз съм на мнението на Андрей, един от старите потребители би бил полезен само в случай, че не толерира другите олд посетители, а и помага на новите да се интегрират. Der Meister, Gipo, Til, че и самия Андрей са идеални, щото знаят кога да псуват и кога да говорят сериозно. Ама няма смисъл само да си чешем езиците, то човеко си каза, че форума си остава същия и тая промяна, от каквото и да е естество ще го подмине. Най-много да лъсне кой има алт. акаунти :lol:


Профил Skype

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: 2.0
Публикувано на: 28 Мар 2014 19:38


VVARDEYN написа:
Отделно трябва да е и някой запознат не само със средата, ами и с платформата все пак. :wink: :lol:

Абе то phpbb-то е проста работа, то сигурно половината дърти тука сме админствали по разни форуми.

Иначе чак носталгия ме хваща като виждам постове на Стелта тука.
Всеки наченък за промяна е порив към подобрение, тъй че приветстване 2.0-ката!
Пък дано стигнем и до освежаване на форума някой ден. Наскоро със група съфорумци обсъждахме как живна нашата светиня в момента в който васчо беше затрит. Сега се завърна и лично моя стимул да драскам тука пак зачезна. Не съм писал от седмица сигурно.

Но поживём — увидим
Поздрави, Стелте :!:

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
10 Май 2012 21:35
Мнения: 358
В момента играе: истласкване на штанга от лек сас тесен хват
Заглавие: Re: 2.0
Публикувано на: 28 Мар 2014 19:56


гласувам са зириус сам каквоти и да става :wink:

___________________________________
0887152992 - званете тука за персонален фитнес инструктор 5 години опит имам работиа нежно тарифа на тренирофка - 25 лева с ддс


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: 2.0
Публикувано на: 28 Мар 2014 20:17


Добре, Дюнер, ще го вземат предвид.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: 2.0
Публикувано на: 28 Мар 2014 20:18


австриискиа дънер написа:
гласувам са зириус сам каквоти и да става :wink:

Ще има тречленки, дето ще решават кои е веновен и кои - не. Народна демокрацеа и погром над форомните врагове на народа.

Обещавам нема да има разправии на полетечиски основи, но ще бада безкомпромизен към всякакви псевдодемократи-капиталисти, монархисти, фашизти, националсоциализти, имеприализти и най-обикновени глизти.

:D 8)

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

The King of Kings
Аватар
Регистриран на:
26 Дек 2002 14:16
Мнения: 3480
Заглавие: Re: 2.0
Публикувано на: 28 Мар 2014 23:04


VVARDEYN написа:
Admiral General Till написа:
кво да му спират :?: бобито влиза, колкото да види към батак е

да дават модераторски права на някой олд скуул (ериксона, морко, денката, кире, бацата, нокти) и да си ебат гъза. само ще се оправяме

макар, че, съмнявам се да спрат новините, там бая коменти си валят секи ден

добре бе, как мое споменеш къв беше тоя, Морко, а мене не, накъде отива тоя фадром.... :arrow:

4e otkyde shte znae koi e Knjaz Varggoth :lol: :lol: :lol: To go nqma v google, a kato kato napi6e6 #pcm tuka 90% go vazpriemat za bezmislen hashtag :lol: :lol: :lol:
Privetstvam diktaturata na Stealth za raz4isvaneto na tinqta, legaliziraneto na latinicata i vra6taneto na veli4ieto na foruma

___________________________________
Цитат:
az se nadqvam planeta turneto da e ludnica taq godina!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: 2.0
Публикувано на: 28 Мар 2014 23:17


6e vra6tate hartienoto spisanie ?


Профил Skype

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: 2.0
Публикувано на: 29 Мар 2014 02:45


Надявам се да е редизайн на сайта и да се наблегне повече на фийчъри и класации (и тайничката ми надежда - електронни спортове, чиято сцена расте с всяка изминала минута).

Доста от нас разбират английски и си четат новини и ревюта веднага като излязат в оригинал, без да чакаме новината да бъде преведена или авторът да изиграе играта и да напише ревю, при положение че чуждестранните медии са много по-бързи в това.

Точно нещата, които изброих в първия абзац придават оригиналност на една медия - нещо, което за българския пазар е адски важно, поради причините от втория абзац.

Относно форума, ще е хубаво да се засили модерацията, но не ми се вярва някой от изброениете нас олд скул потребители да се навие - вече сме в средата или края на студентството си, други си имаме фул тайм работа и просто не бихме имали време... поне съдейки по себе си. Или да се направят няколко модератора, които да се допълват.

Поздрави на Стелт :)

едит: в допълнение - да се засили присъствието във Фейсбук и Туитър. Просто, абсолютно задължително. Абсурдно е, някога най-голямата бг гейм медия, да има някакви кирливи 3000 фенове на групата си. И нещо повече от бот, който да поства новини в туитър профила.

едит2: за да се избегне неприятната ситуация с троловете в новините, най-простото и ефективно нещо е да има възможност коментарите да се подреждат по брой +ове (ъпвоутове), а тези с много минуси да се скриват като спам. Нещо тип реддит.

eдит3: сега прочетох в коментарите пост от Стелт, в който казва, че няма да е редизайн. Нищо, и него ще дочакаме някой ден :D Това с 2.0 ми намирисва на user generated content в сайта, което не ми се вярва да е много лоша идея.

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
13 Авг 2009 14:31
Мнения: 256
В момента играе: Dark Messiah of Might and Magic, Dynasty Warriors 6.
Заглавие: Re: 2.0
Публикувано на: 29 Мар 2014 10:14


Serious Sam написа:
Ще има тречленки, дето ще решават кои е веновен и кои - не. Народна демокрацеа и погром над форомните врагове на народа.

Обещавам нема да има разправии на полетечиски основи, но ще бада безкомпромизен към всякакви псевдодемократи-капиталисти, монархисти, фашизти, националсоциализти, имеприализти и най-обикновени глизти.

:D 8)




:D

___________________________________
My philosophy is things are just as wrong as they seem
I believe it's gonna end this way, atrocity
Do you believe in love?
Like I believe in pain?
Nobody died for you, somebody pray for me!


Профил Skype

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: 2.0
Публикувано на: 29 Мар 2014 12:39


denik написа:
Относно форума, ще е хубаво да се засили модерацията, но не ми се вярва някой от изброениете нас олд скул потребители да се навие - вече сме в средата или края на студентството си, други си имаме фул тайм работа и просто не бихме имали време... поне съдейки по себе си. Или да се направят няколко модератора, които да се допълват.

Е колко пък толкова много време да е необходимо? Реално аз и така или иначе всеки ден след 18.00 часа със сигурност преглеждам форума и изобщо не смятам че би коствало кой знае какво на когото и да било, особено ако е наясно какво аджеба се води част от форумната култура и какво просто е _/ЗА ТРИЕНЕ\_. :arrow:

Вярвам, че реално е възможно да се елиминират негативните влияния с един ежедневен парламентарен контрол след работния ден to keep the chickens in check, и разбира се и с елементарна дисциплина от страна на редовия потребител поне до толкова до колкото е необходимо за да не се подхранват деструктивните тролове, a.k.a. ignore policy. Дискусиите и хората които ги водят няма да станат по-интелигентни, но поне има шанс да се изхвърли боклука. :wink: :arrow:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com