Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

но с големо съ̀рце
Аватар
Регистриран на:
14 Май 2005 18:21
Мнения: 4847
Местоположение: The city of Neverwinter
В момента играе: A dance with rogues
Заглавие: Re: Doctor Who
Публикувано на: 24 Ное 2013 16:10


Кучeтa, спешъла е много як. Химията между докторите, препратките, а и видяхме най-важното събитие в живота на Доктора - краят на войната и последиците върху персонажа.
И разбрахме в каква насока ще са приключенията на 12. Говорейки за 12, много яко камео имаше. "-All 12 of them... - No, thirteen!".



И още една яка картинка:

___________________________________
A man was hospitalized with 6 plastic horses up his ass. The doctors described his condition as stable.


Профил Skype

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6959
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Doctor Who
Публикувано на: 24 Ное 2013 21:13


и китайската версия

Доктор Хуй.


Абе трябва да почна да го гледам тоя сериал, гледам много сте зарибени некви такива. :roll:

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16967
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Doctor Who
Публикувано на: 25 Ное 2013 18:51


Всичко беше :X

От всичко най се радвам, че идва краят на Мат Смит. Днес за пореден път се уверих, че е изключително неподходящ за Доктор (в комбинация с глупавия характер на персонажа). Харесаха ми всичките забележки на 8.5 към 10 и 11 относно това как са се разлигавили.

Отне ми известно време да си избистря събитията от The End of Time и каква е последователността с днешния епизод, но мисля че го разгадах... :D

Кофти за 9... трябваше да се навие поне да го снимат за 3 секунди за регенерацията.. :S

ако някой не е видял -> http://www.youtube.com/watch?v=-U3jrS-uhuo това е мини-епизода The Night of The Doctor, в който се показва как 8 се регенерира в 8.5. Така вече имаме изобразени всички възможни регенерации :)

и за заключение искам да се оплача, защото сестра ми влезе да учи в Кардиф, а както знаем там всичко е Доктор Ху и ходи по всякакви мероприятия на ББС или някакви други свързани с него :(((

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16967
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Doctor Who
Публикувано на: 25 Ное 2013 21:46


http://www.bbc.co.uk/programmes/p01m3kfy

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8411
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Doctor Who
Публикувано на: 30 Ное 2013 13:16


http://tealeavesdogears.wordpress.com/2013/11/27/steven-moffat-doesnt-understand-grief-and-its-killing-doctor-who/

май май

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

но с големо съ̀рце
Аватар
Регистриран на:
14 Май 2005 18:21
Мнения: 4847
Местоположение: The city of Neverwinter
В момента играе: A dance with rogues
Заглавие: Re: Doctor Who
Публикувано на: 04 Дек 2013 10:57


Интересно, но не.
Изясни се, че Тайм лордовете са живи още при Дейвис в The End of time.
И
Цитат:
Davies made it clear that plenty of innocent people have been killed — often en masse — during especially high-stakes alien attacks despite the Doctor’s heroic intervention.

не се брои. Смъртта на няколко плоски статисти не създава тръпката, за която автора говори. Смъртта на изградени герои, към които публиката се е привързала, го прави.
И много ми хареса първият коментар под статията:

Цитат:
I’m sorry, but saying that losing someone doesn’t really count because they are not death or not really death is like saying that Tennat’s Doctor didn’t lost Rose because she didn’t die, she was just was send to other universe. See? Just think about it!
Grief is not only about death, is about lost, any type of lost.
So you think that the Doctor didn’t grieve for Amy and Rory? Do you remember “The showman” ? The Doctor just goes to up his cloud and ignores everything. And that is how he grieves That was what they say in the special, 10 grieves is a type of bargaining, yes I kill all of this people, but I also save all of this. 11 grieves by forgetting.


edit: И още един интересен коментар:
Цитат:
“Is Genocide okay if it saves other people?”

Now, no one in their right minds would ever answer to that “yes.” Except for Hitler. And Russel T Davies (I’m not trying to insinuate that those two people are the same) who wrote ‘The End of Time’ years before hand. His argument and painting of the war was that, because Rassilon was evil, EVERYONE HAD TO DIE!!!!


едит2: И големият коментар на J Travis всъщност много добре разкритикува проблемите на последните 3 сезона:

Spoiler for :
Цитат:
This post uses the wrong framework to understand the problems with the last three seasons of Doctor Who. Yes, Moffatt has a hard time killing off characters, or dealing with grief, but it’s not a psychological problem, it’s a narrative problem. Moffatt, you see, doesn’t like consequences.

Russell T Davies was all about consequences, really he was obsessed with them. Every action the Doctor took during the Davies years had consequences: The Doctor ends the universe-threatening Time War, but utterly destroys the Daleks and the Time Lords both in the process. Rose Tyler is trapped in a parallel universe, and the pain this causes the Doctor ultimately drives Martha Jones to leave the TARDIS a season later. The Doctor hides from the Family of Blood in 1913 to avoid having to kill them, that act of mercy causes nothing but heartbreak, misery, and death. In ‘Rise of the Cybermen’, the Doctor forgets to tell Mickey to stop holding a button for a few minutes, forming a hole in the universe that leads, seven episodes later, to whole armies of Cybermen and Daleks killing humans and each other at Canary Wharf in ‘Army of Ghosts’.

Davies used every trick available to visualize consequence, and one of these methods was constant death. Davies introduces good, likable, ordinary people with charming backstories and turns them into heroes just so their deaths will have impact. Lynda in ‘Bad Wolf’/'Parting of the Ways’, a reality TV contestant who follows the Doctor, trusts the Doctor, gets caught up in his battle with the Emperor of the Daleks and dies. Daniel Llewellyn, a small man who learns about consequences when the space probe he launched aids an alien invasion, who dies, along with the equally good and noble Major Blake, trying to reason with the barbaric Sycorax in the very next episode, ‘The Christmas Invasion’.

And it was exhausting. Davies’ passion for showing consequences led to Gordian knots of story lines, and angst, angst and more angst. Simply coping with consequences of being the Doctor becomes the conclusion of the series: in ‘Journey’s End’ when Davros forces the Doctor to confront how he weaponizes people, in ‘The Waters of Mars’ when the Doctor loses control and allows his sorrow at all that has come before to turn into hubris until he finally does break at the sight of an Ood and the sound of the cloister bell.

Moffatt, on the other hand, avoids consequence. Everybody lives, because it wraps up the story and allows the Doctor to move on to his next whimsical adventure that changes nothing. If you need to see the difference, watch the Tenth and Eleventh count the dead on Gallifrey in ‘The Day of the Doctor’… “the man who regrets” and the “the man who forgets”.

Moffatt has spent his three seasons as show runner attempting to disassemble the giant framework of consequences that Davies built up. Due to the cracks in the wall, Amy Pond doesn’t remember either of the Dalek invasions. Oswin Oswald erases everything the Daleks know about the Doctor. We learn in ‘The Angels Take Manhattan’ that The Doctor has taken this a step further by erasing all record of himself from a universe that already thought he was dead since he faked his death in ‘The Wedding of River Song’. And the Time War… Moffatt began erasing the Time War in ‘Victory of the Daleks’, when he apparently brought back the Dalek race for good, but now, it appears, we’ll also have Time Lords again.

Series finales under Moffatt have become grand, convoluted and absolutely without consequence. The Silence spend a season being beautifully creepy, they’re ultimately wiped out without a trace due to a video tape. We spend a season wondering what happens at Trenzalore, it turns out there’s a door into the time vortex and if three people step through it, everything cancels out. Moffat’s problem is not that he doesn’t understand death, it’s that he doesn’t want to deal with it, or anything else. It’s true that this lack of consequence (and death) leads to a lack of grief, but more significantly, it leads to a lack of gravitas. Entire story arcs build up and then fizzle, because an explosion would leave a crater.

___________________________________
A man was hospitalized with 6 plastic horses up his ass. The doctors described his condition as stable.


Профил Skype

Latinica
Аватар
Регистриран на:
26 Авг 2010 01:01
Мнения: 2904
Заглавие: Re: Doctor Who
Публикувано на: 04 Дек 2013 14:20


toq serial ne e li samo za krainite nerdove? :S

___________________________________
Симо написа:
снощи
пиян
без книжка
съм карал без колан
чужда кола
пълна с крадена царевица
облечен като полицай


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Doctor Who
Публикувано на: 04 Дек 2013 16:41


Крайните нърдове всъщност го ненавиждат и се намесиха чак, когато обикновените нърдове почнаха да го превъзнасят и да се оливат в самозаблудата си, че разбират нещо от поредицата...а то няма кой знае какво за разбиране и тук и в Торчууд. Само набор от нахвърляни безумия, дето всеки следващ шоурънър, се опитва да оплеска още повече.
(Мнение на полу-идиот, който мрази и редовите и крайните нърдове. 8) )

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16967
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Doctor Who
Публикувано на: 26 Дек 2013 01:16


И такааа

Епизода беше глупав, сякаш направен набързо и изсмукан от пръстите.

Общо взето олицетворение на всичко, което бяха сезоните от пети до сега.

Самата регенерация беше пълна подигравка с Мат Смит, не само откъм липса на драматичност, но и откъм визуална гледна точка. Хоп, ето го новото лице. Нямаше я жълтата магия по време на регенерацията. Тцтц

Начинът, по който са решили да заобиколят правилото за брой регенерации също беше изключително глупав. Тайм Лордовете през цепката пускат от жълтата пръдня, той я засмуква, прави физиономия тип Мона Лиза и хоп ето ти цял нов цикъл (де факто тоя излиза като нов първи доктор.. ще видим тук как ще се оправяме с цифрите). Никакъв замисъл, никаква идея, никакво обяснение.

Вместо това, нещата се въртяха около... и аз не знам какво. Въобще, каква беше целта на този епизод?!? Вярно, получихме отговори на загадката със Сайлънса, което беше окей и ми хареса; получихме развръзката и на целият арк с Трензалор и причината за избухването на тардиса но определено го нямаше ефекта УАУ. Според мен Мофат е прекалил с прекалено многото въпроси през годините, че вече просто ми беше през кура за отговорите им.

Не знам каква е причината вече да не правят по два едночасови епизода, както преди. Дали е от ББС или от Мофат, нямам представа. Ако този епизод беше спешъл в 2 части, тогава може би щеше да има достатъчно мегдан, за да се вкара дозата драматичност, която е изключително нужна при толкова много развръзки и цяла регенерация. Това за мен беше просто поредният monster of the week епизод, само че с някаква регенерация, ей така между другото.

С нетърпение очаквам новият сезон през есента. Точно 30 секунди ми бяха нужни, за да заобичам Питър Капалди. Надявам се персонажът му да не е толкова много ориентиран към детската аудитория, както Смит и да прилича повече на 9/10. През годините така и не успях да харесам Смит най-вече именно заради персонажа, който Мофат му бе изградил - изключително дразнещ и тъпо инфантилен. Тоя сега като е по-дърт се надявам да е малко по-сприхав, нещо тип Доктор Хаус дори (но не чак толкова крайно) би ме накарало да цвиля от кеф :)

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
19 Фев 2011 19:50
Мнения: 20
Заглавие: Re: Doctor Who
Публикувано на: 26 Дек 2013 20:07


Дидко-бандитко - лапай чурки. Мат Смит беше брилянтен Доктор. Само мога да се кефя, че в последните 3 сезона си се изприщвал като го видиш, докато останалите цвилихме от кеф.
_!_

___________________________________
Пишка за вас.


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8411
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Doctor Who
Публикувано на: 26 Дек 2013 21:45


:lol: :lol: :lol: :lol:

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

но с големо съ̀рце
Аватар
Регистриран на:
14 Май 2005 18:21
Мнения: 4847
Местоположение: The city of Neverwinter
В момента играе: A dance with rogues
Заглавие: Re: Doctor Who
Публикувано на: 26 Дек 2013 21:50


denik написа:
Не знам каква е причината вече да не правят по два едночасови епизода, както преди. Дали е от ББС или от Мофат, нямам представа. Ако този епизод беше спешъл в 2 части, тогава може би щеше да има достатъчно мегдан, за да се вкара дозата драматичност, която е изключително нужна при толкова много развръзки и цяла регенерация. Това за мен беше просто поредният monster of the week епизод, само че с някаква регенерация, ей така между другото.


This.

Най-вероятно от телевизията решават това, не Мофат :?

___________________________________
A man was hospitalized with 6 plastic horses up his ass. The doctors described his condition as stable.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
15 Ное 2007 18:16
Мнения: 3215
Местоположение: Aruba, Jamaica, Bermuda, Bahama, a place called Kokomo
Заглавие: Re: Doctor Who
Публикувано на: 28 Дек 2013 01:05


Аз се надявам Капалди да е подобен на Том Бейкър в интерпретацията си на доктора. Лятото се хванах да изгледам старите серии и 4 беше невероятен. Колкото до Мофат и Смит, още от самото начало на пети сезон не ми хареса накъде отиват нещата, обаче си казах "Добре, споко, може би ще стане по-добре", ама кур. Седми сезон беше безумно тъп като цяло, ако Клара не беше сорт ъф пичозна и леко Сара Джейн Смит-иш, нямаше въобще да се хвана да го гледам. Да е имало един-два читави епизода.
Да не говорим, че откак води шоуто, Мофат ползва една и съща структура за всеки арк - няк'ва изсмукана от пръстите щуротия решава, че ше си вее еякулиращата патка във всички посоки, помитайки вселаната, Смит държи реч, прави нещо посредствено и зле обосновано, спасява всичко, край. Вярно, има много повее ай кенди, но аз лично не гледам сериала за това.

___________________________________
Я тибя МУСТАК
Warbringer » 16:12 » написа:
и една малка таблетчица може да те прати на марс, синко


Профил

Аватар
Регистриран на:
19 Фев 2011 19:50
Мнения: 20
Заглавие: Re: Doctor Who
Публикувано на: 28 Дек 2013 03:39


Изгледал си всички стари епизоди ? О_о
Искам да те попитам от къде ги намери всичките ?

___________________________________
Пишка за вас.


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16967
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Doctor Who
Публикувано на: 29 Дек 2013 13:12


Аз искам да те попитам как имаше нерви?
И време?

Аз веднъж се опитвах, но установих, че съм твърде разглезен и олд скула ми беше прекалено олд скул.

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
15 Ное 2007 18:16
Мнения: 3215
Местоположение: Aruba, Jamaica, Bermuda, Bahama, a place called Kokomo
Заглавие: Re: Doctor Who
Публикувано на: 30 Дек 2013 00:07


ahala2 написа:
Изгледал си всички стари епизоди ? О_о
Искам да те попитам от къде ги намери всичките ?

Исохънт, дорде още го имаше. Ама на първия доктор бяха нек'ви слайдшоута със звук.

denik написа:
Аз искам да те попитам как имаше нерви?
И време?

Аз веднъж се опитвах, но установих, че съм твърде разглезен и олд скула ми беше прекалено олд скул.

Determination. ;д
Някои ме караха да кринджвам жестоко, ама пак ги изтърпях.

___________________________________
Я тибя МУСТАК
Warbringer » 16:12 » написа:
и една малка таблетчица може да те прати на марс, синко


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Doctor Who
Публикувано на: 03 Яну 2014 20:01


http://www.tv.com/features/best-of-2013 ... eries-2013
яд ли ви е бе :D

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16967
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Doctor Who
Публикувано на: 03 Яну 2014 21:15


http://www.cultbox.co.uk/features/opini ... mith-years

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16967
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Doctor Who
Публикувано на: 28 Яну 2014 13:27


собствено производство на сестра ми от тази сутрин
(учи и живее в Кардиф)






___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16967
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Doctor Who
Публикувано на: 23 Май 2014 20:51


http://m.youtube.com/watch?v=QYN6ruU672Y

Честито :)
Малко остава до август и съм наистина хайпнат за Капалди

Ето и две неща от мен иначе

http://imgur.com/q8bCAga
http://imgur.com/5dNqFeW

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com