Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

но с големо съ̀рце
Аватар
Регистриран на:
14 Май 2005 18:21
Мнения: 4847
Местоположение: The city of Neverwinter
В момента играе: A dance with rogues
Заглавие: Re: БГ-гейм сайтове
Публикувано на: 07 Окт 2013 01:03


@Лидер, http://bg.wiktionary.org/wiki/%D0%BF%D0 ... 0%B0%D1%84 , прочети

___________________________________
A man was hospitalized with 6 plastic horses up his ass. The doctors described his condition as stable.


Профил Skype

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: БГ-гейм сайтове
Публикувано на: 07 Окт 2013 01:05


kaboom написа:
Абе кво стана с Георги Панайотов :?: Тоя човек пишеше най-забавните ревюта и още помня някво за могъщия Репиус, повелителят на халюциногенните гъби

Доколкото знам работи като фотограф

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: БГ-гейм сайтове
Публикувано на: 07 Окт 2013 12:47


Serious Sam написа:
Абе нал иимаше един Иво Цеков, той не помага ли? :?

Надявам се, че се шегуваш. Иво Цеков е прост автор, който не знае бъкел от програмизъм. Вероятно Боби му е дал някакъв крайно ограничен модераторски акаунт, колкото да може да си качва статийките, но да не насере сайта :lol: Той е част от смукачите на сайта, сигурно получава нещо за да пуска статия веднъж на два месеца :roll: А с Владо какво стана, не е писал отдавна, напуснал ли е :(


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: БГ-гейм сайтове
Публикувано на: 07 Окт 2013 14:10


Тва games.bg е недоразумение. Не е никакъв геймърски сайт. Някакъв тарикат изкарва пари от джобовете на псевдо геймърите и си рекламира услугите. Тръгнал да ми обяснява как съм се "минал" с покупката на нов Ps3 или разправя че нямало "смисъл и далавера" от Wii U щото н се хаква :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: БГ-гейм сайтове
Публикувано на: 07 Окт 2013 20:11


Лидера написа:
Serious Sam написа:
Абе нал иимаше един Иво Цеков, той не помага ли? :?

Надявам се, че се шегуваш. Иво Цеков е прост автор, който не знае бъкел от програмизъм. Вероятно Боби му е дал някакъв крайно ограничен модераторски акаунт, колкото да може да си качва статийките, но да не насере сайта :lol: Той е част от смукачите на сайта, сигурно получава нещо за да пуска статия веднъж на два месеца :roll: А с Владо какво стана, не е писал отдавна, напуснал ли е :(


PC Mania е мъртва.

В момента на Митко движения само от краен ентусиазъм сайт (podmosta.bg) е в пъти по-жизнен и перспективен (че дори и посещаван) от тва нещо тук. Кой да ти пише статии просто.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: БГ-гейм сайтове
Публикувано на: 07 Окт 2013 20:11


Лидера написа:
Serious Sam написа:
Абе нал иимаше един Иво Цеков, той не помага ли? :?

Надявам се, че се шегуваш. Иво Цеков е прост автор, който не знае бъкел от програмизъм. Вероятно Боби му е дал някакъв крайно ограничен модераторски акаунт, колкото да може да си качва статийките, но да не насере сайта :lol: Той е част от смукачите на сайта, сигурно получава нещо за да пуска статия веднъж на два месеца :roll: А с Владо какво стана, не е писал отдавна, напуснал ли е :(


PC Mania е мъртва.

В момента на Митко движения само от краен ентусиазъм сайт (podmosta.bg) е в пъти по-жизнен и перспективен (че дори и посещаван) от тва нещо тук. Кой да ти пише статии просто.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: БГ-гейм сайтове
Публикувано на: 07 Окт 2013 20:27


Ами то ентусиазмът е най-голямата сила при всяко начинание. При екипът на PCM това отдавна го няма, въобще май и екипът се разбяга :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Ное 2009 19:15
Мнения: 226
Местоположение: ----
Заглавие: Re: БГ-гейм сайтове
Публикувано на: 07 Окт 2013 20:41


vanmx написа:
Ами то ентусиазмът е най-голямата сила при всяко начинание. При екипът на PCM това отдавна го няма, въобще май и екипът се разбяга :D


Още от както се регистрирах през 2011г сайтът беше замрял.Пишеха 2-ма 3-ма човека, но се стараеха да го обогатяват и горе долу беше актуален.Сега от време на време се появява някой от старите автори със статия или мнение ,като в повечето случаи само за да се провокират дискусии под статията!!!


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
21 Ное 2009 19:15
Мнения: 226
Местоположение: ----
Заглавие: Re: БГ-гейм сайтове
Публикувано на: 07 Окт 2013 20:49


За мен "Под моста" е един много добър сайт, който обхваща голям набор от теми.В него пишат много и различни автори,с различни гледни точки и според мен точно затова в последно време просперира.Дори мисля, че ако ония пич nvision (Диян Каролев,извинявай ,ако съм сбъркал името или никнейма)беше продължил да прави видео ревюта на игри, интересът към сайта щеше да скочи неколкократно!!!


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: БГ-гейм сайтове
Публикувано на: 07 Окт 2013 21:26


Моридин написа:
PC Mania е мъртва.

В момента на Митко движения само от краен ентусиазъм сайт (podmosta.bg) е в пъти по-жизнен и перспективен (че дори и посещаван) от тва нещо тук. Кой да ти пише статии просто.

Така е, пц мания наистина е доста зле, има някакви нови автори ама не коментирам на какво ниво са. Под моста го чета с кеф, поради факта, че в него може да намериш всичко, е с тези топ 50 трогателни снимки например ми скриха шапката, къде у друг сайт за филми или игри може да намериш подобни неща. Прави им чест, че обхващат всичко. А пц мания е доста посещавана, ако се съди по брояча, който обаче ме съмнява :|


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
10 Май 2012 21:35
Мнения: 358
В момента играе: истласкване на штанга от лек сас тесен хват
Заглавие: Re: БГ-гейм сайтове
Публикувано на: 07 Окт 2013 21:30


ас казах на боби да направи фитенс форум ама тои се прави на дръш ми хуиа штеше да има голиам успех особено сред малките деца тука :o

___________________________________
0887152992 - званете тука за персонален фитнес инструктор 5 години опит имам работиа нежно тарифа на тренирофка - 25 лева с ддс


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Окт 2012 16:04
Мнения: 374
Местоположение: Another World
Заглавие: Re: БГ-гейм сайтове
Публикувано на: 07 Окт 2013 21:35


австриискиа дънер написа:
ас казах на боби да направи фитенс форум ама тои се прави на дръш ми хуиа штеше да има голиам успех особено сред малките деца тука :o


ей австралийски дюнер, ти квото и да кажеш нищо не ти се разбира, така че по-добре не се напрягай.

___________________________________
Toxic has left the building.


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
09 Авг 2009 01:41
Мнения: 3442
В момента играе: COD: MW, HotS, Heroes 3, DooM 2, Diablo 2, Killing Floor 2
Заглавие: Re: БГ-гейм сайтове
Публикувано на: 09 Окт 2013 15:35


Моридин написа:
Най-добрият от bg гейм сайтовете е новинарски и се казва rero.bg.


Да, дори пускат новините почти веднага след като излязат в големите сайтове. Повечето bg гейминг сайтове които съм следил, обикновенно имат забавяне от няколко часа или дори ден, а реро може да се каже че на момента ги качват :)

___________________________________
a.k.a Frosty


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: БГ-гейм сайтове
Публикувано на: 09 Окт 2013 17:04


Моридин написа:
PC Mania е мъртва.

В момента на Митко движения само от краен ентусиазъм сайт (podmosta.bg) е в пъти по-жизнен и перспективен (че дори и посещаван) от тва нещо тук. Кой да ти пише статии просто.

Е, нормално е мнението ти да е толкова пристрастно :)

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: БГ-гейм сайтове
Публикувано на: 10 Окт 2013 23:24


дидо, с някакво грешно впечатление си останал май - не пиша за podmosta и всъщност нямам нищо общо с него

pcmania пък, заедно с всичко, свързано с нея, е един от стълбовете на юношеството ми

което не ми пречи на преценката - PCM е напълно нефункциониращ сайт с тенденция към пълно опразване на форума и коментарите, който се крепи на име с 15 годишна история и специфична неизискваща аудитория, а podmosta е скалъпен от хора, събирани от кол и въже, които с ентусиазъм и работа са добутали до някакво ниво, на което спокойно може да си мерят пишката по посещения с PCM - това са факти; разликата е, че единият сайт е на доизживяване, а другият си е наложил амбиция за разширяване

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: БГ-гейм сайтове
Публикувано на: 11 Окт 2013 02:54


Имам чувството, че ти възприемаш форума като движещата сила на PC Mania. По-скоро форумът е на доизживяване, но ако се загледаш в главната страница на сайта ще видиш колко на брой новини дневно се качват и колко статии. Да не говорим за заформилото се къмюнити в коментарите, както споменах по-горе, което е в по-голямата си част различни хора от боклуците тук и хич не е малко (съдейки по броя коментари). Така че точно това за посещаемостта малко издиша. За перспективността може и да си прав, но с разликата, че ние нямаме идея какво се върти в главите на хората зад PC Mania. Един редизайн би свършил чудеса (естествено плюс подобрение на качеството на самите материали).

И най-накрая - останал съм с впечатлението, че Под Моста е сайт с обща тематика, докато PC Mania си е стриктно специализиран.

И малко размишления от мен по темата за гейминг сайтовете в България като цяло -

Каквото и да си говорим, българските гейминг сайтове няма да просъществуват още дълго време (не, не си противореча с по-горните редове) поради една съществена причина. Ние не произвеждаме новини. Не предлагаме нищо ново и нищо по-различно от чуждестранните сайтове. Новините ги превеждаме, а статиите и ревютата или излизат с няколко дни забавяне ако са авторски, или са преведени и преразказани. Като добавим това, че все повече хора знаят английски, използват сайтове като Reddit и 4chan (та дори Фейсбук и Туитър) за филтриране и бърз достъп до нужната им информация, то почти се елиминира нуждата от български гейминг сайтове. Дори и да има такива, които все пак предпочитат да си четат на български, то те не са достатъчно, за да могат да изхранват цял сайт, че и заплати. Затова PC Mania, Rero и т.н., колкото да са добри (или пък не), не биха издържали прекалено дълго.

Според мен има три варианта да се закърпи положението и да се вдъхне живот в такива сайтове (този Rero, честно, не го бях чувал до прочитането на тази тема, затова ще говоря за PC Mania като другият голям в сферата)
- фийчъри, анализи - това може би е най-съществената част. Оригинално съдържание. Това беше най-важното нещо, което научих от опита си в SK Gaming и GosuGamers. Може и да не можем да произвеждаме новини, да не получаваме ранен достъп до горещи игри и да се бавим с ревютата, но пък теми за фийчъри има колкото искаш. Секцията "Лични мнения за прогреса и културата" в PC Mania се обновява всяка седмица с материал, а това е жалко, предвид, че е най-интересната. Според мен това трябва да стане водещото перо в сайта и да се работи в тази насока.
(Тук искам да включа и забавни (интересни) класации - хората обичат класации!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

- електронен спорт - PC Mania все още упорито отказват да приемат съществуването на това животно, но то набира изключително голяма сила и в последно време всяка година се води "златната година в еспорта". С изригването на платформите Туич и оунд (е, тя фалира втората де :Д), електронният спорт навлезе в нова ера и далеч не е толкова непопулярно забавление. Наградните фондове се увеличават, зрителите се увеличават, турнирите се увеличават, спонсорите се увеличават, интереса като цяло расте и не му се вижда края. Трите най-популярни игри LoL, Dota 2 и SC2 имат цели орди от фенове в България, които с удоволствие биха генерирали уникални посещения. Мисля, че и трите игри си имат по една по-популярна българска страница, но име като PC Mania би спечелило ако се намеси и им създаде конкуренция. Вярно, тук положението няма да е по-различно (разбирайте превеждане на новини и интервюта), но си има достатъчно голям "мегдан" за усъвършенстване - турнирни резултати, анализи на мачове, преводи на интервюта, КЛАСАЦИИ и т.н.

- фейсбук и туитър, бе, мама ви - страницата на PC Mania е под всякаква критика. Едни кирливи 3000 фенове и то за какво... ако някой се сети да си пусне новината в страницата веднъж на високосна година и това е... Истината е във Фейсбук; вече съществуват такива длъжности на хора, чиято работа е да се грижат за облика на продукта в социалните мрежи.

И стигаме до проблема, а именно, че всичко това ще изисква сериозен набор от персонал. Не знам как стоят нещата в PC Mania, но ми е ясно, че това би било рискова инвестиция за малък пазар като нашия. За да се изпълнят трите ми предложения горе и то качествено, грубата ми сметка е поне за едни 7-8-9 автори освен сегашните. Вариант е на доброволни начала, но тук всички сме тарикати и никой не иска да е балама, при положение, че в тоя сайт все пак има реклами и тея пари отиват в някой друг :Д А да следиш един турнир, например, си е доста времеотнемащо занимание

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Заглавие: Re: БГ-гейм сайтове
Публикувано на: 13 Авг 2014 20:49


Здравейте, понеже сте споменали сайта ми gaming-bg.eu реших да се включа, макар и късно. Направих му малко обновление преди около месец и това е wordpress, а не joomla(към колегата по-горе), като също предстои и интеграция със форума. Aко някой има желание да помага (с писане на статии или каквото и да е понеже нямам време да пиша редовно повечето статии са взети от тук-там)

Може да ми пишете на cwetomir [at] gmail [dot] com

; -)

Поздрави! ( Ще приема коментара за това че съм тийнейджър като комплимент )

П.С. Надявам се администраторите да не приемат мнението ми като реклама, просто се чувствах длъжен да отговоря, понеже имаше конкретно запитване.

___________________________________
leagueoflegends-bg.com


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: БГ-гейм сайтове
Публикувано на: 13 Авг 2014 21:02


^В зависимост от времето, което имам, може и да ти пращам по някое ревю, тъй-тъй в момента никъде не пиша, пък и ми харесва ентусиазма ти. Ще ти дам скайп на лично съобщение.


Профил Skype
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com