Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
30 Юли 2005 19:49
Мнения: 6073
Заглавие: Re: The Avengers
Публикувано на: 26 Авг 2012 21:27


батман не е шедьовър

целият форум ли е на мнение че the dark knight е гениален ? як - да, но шедьовър :o :lol:


Профил

Аватар
Регистриран на:
16 Авг 2010 21:30
Мнения: 966
Заглавие: Re: The Avengers
Публикувано на: 26 Авг 2012 21:27


Nocturno написа:
батман не е шедьовър

целият форум ли е на мнение че the dark knight е гениален ? як - да, но шедьовър :o


за мен е, най-малкото заради играта на Хийт Леджър :!:

___________________________________
САМО АЗ СЪМ ОТ КЪРДЖАЛИ ПУТКИ

Все аркадаши сме...!


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Юли 2005 19:49
Мнения: 6073
Заглавие: Re: The Avengers
Публикувано на: 26 Авг 2012 21:31


май че е САМО заради него, не че има нещо гениално като цяло в историята за батман. бил той и THE DARK KNIGHT. секи дето ми говори за тоя филм, не съм чул нещо друго да казва освен "хийт леджър".

йеа уатевър


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6959
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: The Avengers
Публикувано на: 26 Авг 2012 21:48


Аз мисля, че ако тоя не беше пукнал, филма нямаше да е толкова хайпнат.

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
01 Авг 2007 17:53
Мнения: 2686
Местоположение: Дискотека
Заглавие: Re: The Avengers
Публикувано на: 26 Авг 2012 22:04


Джони Спагети - написа:
Моридин написа:
Бате, кълна ти се, че следната зависимост е желязна:

Всеки умник, който е тръгнал да влиза в университет и има претенциите, че разбира от някакви работи, умен е, а-у, в годината на влизането си става абсолютен кретен, който се занимава само и единствено с това да псевдоинтелектуалничи в ИНТЕРНЕТ като спори на вариации от теми, независимо дали са свързани със социалната и обществена ангажираност или с някакъв вид изкуство. Та на същия тоя льольо, който само допреди няколко месеца е проявявал абсолютно безхаберие към тия неща, сега изведнъж му порастват топки, създава си някакви високо издигнати критерии за това кое е смислено, ценно, важно и полезно и започва да ги набива в лицето на останалите, сякаш те и понятие си нямат за какво става дума.

Това е точно ефектът на псевдоинтелектуалеца. След завършването на първи курс обикновено той се изпарява, щото разбираш, че както всички хора около тебе са в известен смисъл ТЪПАЦИ, то така и ти си ТЪПАК и не се отличаваш с нищо от тях.

Та в тоя смисъл осъзнаването, че В Авенджърс няма как да тръгнеш да търсиш екранизация на Война и мир, само ще ти помогне да си седнеш на гъза в киното заедно с още 50 глупендера като тебе и да се изкефиш ГЛУПЕНДЕРСКИ на филма, щото НЕ, всъщност не си по-умен от тия, дето наистина го харесват. Тва разбираемо ли е?


Аз може и да съм тъп псевдоинтелектуалец, но независимо от това, актьорската игра пак ще си е дървена, диалозите малоумни и филмът като цяло - пълна боза.

Ще кажеш - това е филм тип американски блокбъстър, направен е само, за да трупа кинти и не е особено дълбок, за да може да обхване по-широка публика, да;

но в интерес на истината, това си е обида към самата публика, защото с The Dark Knight беше вече доказано, че един филм може да е за супергерой, да е блокбъстър и същевременно шедьовър. Тоест, публиката далеч не е чак толкова малоумна, следователно сбозяването на филма е напълно неоправдано.

В никакъв случай не се смятам за по-умен от тия, които го харесват - въпрос на вкус е (казало кучето и си облизало гъза :lol: ), но определено ме вкарвате в пълно недоумение с всичкото това превъзнасяне и фанатична защита на един посредствен филм. А той си е точно такъв. И нито моят "първокурснически псевдоинтелектуализъм", нито каквито и да е било качества, които притежавам (или ми липсват) ще променят това.

П.С. В първия си пост забравих да засегна въпроса, но CGI-то e точно тип оня филм дето някъв вика "Release the Kraken!", забравих му името, така че не се превъзнасяйте и по него, ако обичате.



Tи си нереално тъпо парче. Ако имаш предвид новия Черен Рицар, той не може да стъпи на малкия пръст на авенджърите. Най-малко защото и двата следват безумно простичка история, но ''шедьовъра'' е пълен с недомислици и простотии. Нашия пич излиза от затвора на майка си Цензурата и се връща в отцепения град за по-малко от седмица. Ти осъзнаваш ли, че това е сценарии, който дори второкласник ще си каже '' ей да бе, тея взривиха всички мостове и вардят града, никой не може да прибара вътре, нашия пич как от Сахара, Гоби или която и да е друга пустиня се върна. Ама не, тва си е шедьовър батко, а авенджърите, където всичко е за майтапа и забавлението на публиката е тъп филм. Да ти еба лоботимирания маймуняк, какво ми се напиняш бе нещастник. Рипа тука да се прави на интересен глупака, а представата му за шедьовър е Черният рицар. Абсолютен демент. Да речем че оригиналния черен рицар е една прилично разказана полицейска история, в която батман никой не знае за чий хуй е във филма, защото няма нищо батманско в цялата работа. Истината е че тва не е филм за комикс герой, а филм за психопата джокера, който е интересен на публиката. Кво да ти обяснявам бе педерастче, аз като съм гледал Нолан ти си си смукал чурката лешпер такъв. Много чете история тая година и превърте съвсем, ма ти и като малък беше тотален откаченяк и ти не знаеш кво си брато, по едно време беше тъп трол, после беше лостаджия и даваше акъли и житейски уроци на тоя и на оня, после ни отърва от присъствието си, защото учи като замаян история за тоя дето духа и накрая като не ти е на кеф, стана и филмов критик. Цялата ти работа е такава алминаторчо, нищо не става от теб мойто момченце.

Моридин, много точен пост батка, само не съм съгласен за това с глупендерите. Аз както харесвам Авенджърите, така харесвам и Мементо, на които всичкото което им е общо е че се гледат на екран и има актьори. Ма дай сега като съм гледал някакъв филм, който ме е накарал да се замисля и не ми е поднесъл всичко на готово, да искам всеки филм, да ме хвърля в тъча. Просто има хора, които могат да се изкефят на различни неща по различен начин, защото не са праволинейни кавали, които се побъркали от четене цяла година и имат смешни тикове. Ся като ходиш в университета направи някакъв такъв анализ пред нормалните хора, да ти се смеят на лайняните размишления, да видиш лъжа ли, че си превъртял.


Профил

Аватар
Регистриран на:
16 Авг 2010 21:30
Мнения: 966
Заглавие: Re: The Avengers
Публикувано на: 26 Авг 2012 22:06


DJ Cat написа:
Джони Спагети - написа:

Аз може и да съм тъп псевдоинтелектуалец, но независимо от това, актьорската игра пак ще си е дървена, диалозите малоумни и филмът като цяло - пълна боза.

Ще кажеш - това е филм тип американски блокбъстър, направен е само, за да трупа кинти и не е особено дълбок, за да може да обхване по-широка публика, да;

но в интерес на истината, това си е обида към самата публика, защото с The Dark Knight беше вече доказано, че един филм може да е за супергерой, да е блокбъстър и същевременно шедьовър. Тоест, публиката далеч не е чак толкова малоумна, следователно сбозяването на филма е напълно неоправдано.

В никакъв случай не се смятам за по-умен от тия, които го харесват - въпрос на вкус е (казало кучето и си облизало гъза :lol: ), но определено ме вкарвате в пълно недоумение с всичкото това превъзнасяне и фанатична защита на един посредствен филм. А той си е точно такъв. И нито моят "първокурснически псевдоинтелектуализъм", нито каквито и да е било качества, които притежавам (или ми липсват) ще променят това.

П.С. В първия си пост забравих да засегна въпроса, но CGI-то e точно тип оня филм дето някъв вика "Release the Kraken!", забравих му името, така че не се превъзнасяйте и по него, ако обичате.



Tи си нереално тъпо парче. Ако имаш предвид новия Черен Рицар, той не може да стъпи на малкия пръст на авенджърите. Най-малко защото и двата следват безумно простичка история, но ''шедьовъра'' е пълен с недомислици и простотии. Нашия пич излиза от затвора на майка си Цензурата и се връща в отцепения град за по-малко от седмица. Ти осъзнаваш ли, че това е сценарии, който дори второкласник ще си каже '' ей да бе, тея взривиха всички мостове и вардят града, никой не може да прибара вътре, нашия пич как от Сахара, Гоби или която и да е друга пустиня се върна. Ама не, тва си е шедьовър батко, а авенджърите, където всичко е за майтапа и забавлението на публиката е тъп филм. Да ти еба лоботимирания маймуняк, какво ми се напиняш бе нещастник. Рипа тука да се прави на интересен глупака, а представата му за шедьовър е Черният рицар. Абсолютен демент. Да речем че оригиналния черен рицар е една прилично разказана полицейска история, в която батман никой не знае за чий хуй е във филма, защото няма нищо батманско в цялата работа. Истината е че тва не е филм за комикс герой, а филм за психопата джокера, който е интересен на публиката. Кво да ти обяснявам бе педерастче, аз като съм гледал Нолан ти си си смукал чурката лешпер такъв. Много чете история тая година и превърте съвсем, ма ти и като малък беше тотален откаченяк и ти не знаеш кво си брато, по едно време беше тъп трол, после беше лостаджия и даваше акъли и житейски уроци на тоя и на оня, после ни отърва от присъствието си, защото учи като замаян история за тоя дето духа и накрая като не ти е на кеф, стана и филмов критик. Цялата ти работа е такава алминаторчо, нищо не става от теб мойто момченце.


Aхахахаххаахах :lol: :lol: :lol:

ебати дебила, честно :lol:

няма смис даже да ти отговарям, земи се застреляй

___________________________________
САМО АЗ СЪМ ОТ КЪРДЖАЛИ ПУТКИ

Все аркадаши сме...!


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Авг 2007 17:53
Мнения: 2686
Местоположение: Дискотека
Заглавие: Re: The Avengers
Публикувано на: 26 Авг 2012 22:10


Отивай си чети уроците зъбчо. През кура ми е какво ми пишеш, аз съм дошъл да ти кажа колко си спрял и грам не ме ебе, дали ще го проумееш скоро.

Кажи на някой, който не е от простата ти рода, че там нещата може да са и наследствени, че Дарк Найта е шедьовър и гледай сеир. Ти даже не осъзнаваш колко си тъп. Нолън се ориентира към ''сериозното'' кино след последния батмен, тва кво ти говори бе малоумник. Няма такова тъпо лайно като тебе, казвам ти.


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Авг 2007 17:53
Мнения: 2686
Местоположение: Дискотека
Заглавие: Re: The Avengers
Публикувано на: 26 Авг 2012 22:10


ю-=0=9жбждсфсдф


Профил

Заглавие: Re: The Avengers
Публикувано на: 26 Авг 2012 22:12


When both of you shut the fuck up, you will have my permission to die!

___________________________________
Dalinda mi alma te llama, Ven a mi cama, Quiero amarte dulce niña, Dame tus besos, Mirame a los ojos, Jurame tu amor...
a.k.a Alcatraz


Профил

Аватар
Регистриран на:
29 Юли 2012 23:42
Мнения: 761
В момента играе: с кьорави катерички
Заглавие: Re: The Avengers
Публикувано на: 26 Авг 2012 23:16


ма ей путьо спри да коментираш кой е какъв и дай некъв сносен аргумент в полза на това детско филмче с героите. баси досадните безмислици пишеш че и се стараеш , което е тъжното.
а да и ония лайнар който умря некъде си там във филма дето вярваше в герои ако не беше умрял и не ми казаха че трябва да плачаа за него ...всъщност пак нз точно къв беше ма много добре изградиха образа му и ревах да ти сера на филма бе.

___________________________________
кьорави катерички


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: The Avengers
Публикувано на: 27 Авг 2012 09:28


Искате аргументи? OK.

The Avengers е action adventure с елементи на sci-fi и fantasy...което означава,че за да бъде оценен справедливо, трябва да се сравнява с други такива...а не да кажем с историческа драма за живота на Хенри VIII.
С който и друг филм от тази комбинация от жанрове да го сравним, The Avengers се оказва доста нагоре в класацията, и като сюжет, и като визия и като динамика. Най-малкото оборва Marvel-ските отрочета (особено тези от 2011), а за сравнение с Green Lantern и Transformers е направо смешно да се говори. Последните губят с много обиколки.

Точно екшън сцените са доста яко замислени, а CGI-ът в тях е употребен перфектно и пестеливо. Монтажът е динамичен, а зрителят винаги знае къде точно в битката се намира и хем вижда детайли от нея, хем има представа и за общата картина.
Няма го щедрото прекаляване с излишни кадри, разтягането във времето, слоумоушъна и неясната посока в която се движат нещата - стил характерен за Transformers и популярен и в други скъпи блокбъстъри, който не мога да понасям.
Превключването между персоналните схватки тук е страхотен подход, който съм виждал толкова добре реализиран само в анимации (като JLU, YJ и Avengers EMH сезон 1).

Механичният дизайн и техно джаджите също бяха рядко готини и красиво изработени.

Т.е. The Avengers мачка по чисто технически параметри, а имайте в предвид, че е бил замислян и сниман в убийствено кратки срокове, за разлика от конкурентите му, които са имали по една допълнителна година, и поне от моя гледна точка не притежават и една свястна бойна сцена (примерно Thor и дори Captain America).

Играта била дървена...хъм, предполагам че съобразявате как за различните жанрове, критериите за актьорска игра са съвсем различни. Да кажем ако размениш типовете игра между реалистична семейна драма и шекспиров театър ще се получи доста идиотска непреднамерена комедия.
Като за екшън, играта в The Avengers си беше супер. Е, има една-две сцени, които лично на мен ми звучат малко неадекватно, но нито се забелязват толкова, нито са важни, а и кой филм ги няма?

За хумора...
Дадох пример с Green Lantern и Transformers...къде там има нещо, което да се квалифицира, като хумор в сравнение с лафовете в The Avengers?

kaboom
Цитат:
Изглеждахте ми на хора с чувство за хумор. Явно съм грешал. Фактът, че намирате Авенджърс за забавен филм, с готин хумор говори достатъчно. Ами ако си на 12 да, но повечето сте над 20. Моля, кажете поне едно наистина смешно лафче или сценка на която сте се засмяли?

Ми примерно на мен начинът по който Тони Старк се заяждаше с всички, ми беше забавен...пичът е абсолютен трол.

И моля, дай пример за филм с хумор, предназначен за хора над 20 години...


За овърхайпа...
Да хората малко прекаляват, но примерно аз скоро не съм срещал (от Iron Man 1 и TDK насам) филм за супергерои, който да ме забавлява толкова. Естествено е да съм хайпнат.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Заглавие: Re: The Avengers
Публикувано на: 27 Авг 2012 09:35


вие сериозно ли развивате по цели есета за тоя филм :lol: ако ще се сравнява с тдкр- двамата филма се допълват взаимно, тъй като единия има хумора а другия развитие на героите и дълбочина на сюжета.

___________________________________
Dalinda mi alma te llama, Ven a mi cama, Quiero amarte dulce niña, Dame tus besos, Mirame a los ojos, Jurame tu amor...
a.k.a Alcatraz


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Авг 2007 17:53
Мнения: 2686
Местоположение: Дискотека
Заглавие: Re: The Avengers
Публикувано на: 27 Авг 2012 09:49


Не не развива есета човека, просто е написал с много думи и е сдъвкал всичко за да се разбере и от бавно развиващи. Какво бавно развиващи, дори и вие да го схванете. Иначе човека ме кефи, защото разсъждава много правилно и си личи че не е някакъв тъп пубер, евала един свестен потребител остана във форума. А сентинела съм му казал да ходи да души смока и да не се обажда.


Профил

Аватар
Регистриран на:
29 Юли 2012 23:42
Мнения: 761
В момента играе: с кьорави катерички
Заглавие: Re: The Avengers
Публикувано на: 27 Авг 2012 10:00


хуу съгласни сме филмът яко ефекти. евалата.

по едно време каптаин американеца се качи на една кола и почна да обяснява на полицаите какво да правят те разбира се негодувахаи казаха ъмъммъм що па да те слушаме тебе
точно тогава изкочиха от онея гадове и капитана ги смля
полицаите веднага почнаха да изпълняват всичко което им беше казано




свърши ли на тва ?

___________________________________
кьорави катерички


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Авг 2007 17:53
Мнения: 2686
Местоположение: Дискотека
Заглавие: Re: The Avengers
Публикувано на: 27 Авг 2012 10:07


Не, но подобна сцена има във 267 филма. Предполагам всичките са тъпи. Мен ми е ясно още докато започне сцената как ще се развие, но беше добре изиграно. Ако тва ти е аргумента че филмът е тъп, сори.

Най-малкото, ако толкова сте против тоя тип филми, поне ще оцените че актьорския състав е съставен от 4-5 големи имена и още няколко които са доказано добри артисти. Иначе точно ТОР трябва да ръмжи и вика и да върти чука, няма какво толкова да му се дразниш на играта. Капитана и Шерлок Холмс бяха интересни в сцената за костюма примерно. Хълк имаше бруталния включвания. На киното във Варна на сцената, в която Хълк счупва Локи имаше групов смях 1 минута, че и аплодисменти. Тва е нещо супер рядко срещано. Иначе аз мога да ви кажа и един друг филм с предвидим сюжет и често критикуван - Аватар. Ама нищо че е правен от светило в киното и е най-успешният филм по кината въобще, ще се намерят хора, които да го плюят, щото не бил дълбок.

Kaто отидеш на филм, който се казва авенджърс и е събирателен на иначе тъпичките отделни филми за комикс царвулите, трябва да имаш определени очаквания, какво ще се случва на екрана. Ако не те кефи тоя тип филми, кво си се заоплаквал, аз не съм тръгнал да ходя или да си дърпам от замундата bridget jones и после да се ядосвам, че екшъна бил малко и нямало кървища и карантии примерно. Щото да се ядосваш на авенджърите, че е леко лятно филмче е още по-нелепо. Филма си върши идеално работата, за която е направен и бокс офиса го показва.


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8550
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: The Avengers
Публикувано на: 27 Авг 2012 11:41


Аз само ще добавя, че всичките, дето врънкяте тука колко бил тъп, сте го гледали след като е изтекъл в интернет. Едно, че тва е баш измекярското поведение, но две - по-важното - не сте го видели по начина, по който е направен тоя филм да се гледа.

Щото е пределно ясно, че тва е комиксов филм с Хълм и Железния човек - КАК ЗА БОГА да го направят като Тъмния рицар и честно - гледа ли ви се такова нещо? Не бе, нещо повече - аре някой да ми даде пример за друг филм на Марвъл, който дори да може да се одближи до Авенджърите? Изобщо някакъв филм с подобна тематика (Батмани, Уочмени, Син Ситита и такива не важат), който да е изпълнен по-добре?

Ма копеленца. Тва е все едно да съм ходил да гледам трите филма по Здрач, да съм абсолютно наясно за кво става дума и като излезе четвъртия, да ида го гледам и след тва да влезна в темата за него и да почвам да обяснявам кво дъно е. В смисъл - аре малко комън сенс, оценявайте неща в контекста им все пак.

Авенджърите е направен да ходиш да го гледаш в 3D на ненормалния IMAX, да ти реве Хълк така, че от звука да ти се тресе седалката и Айрън мен като се появи, да ти заема цялото полезрение, да ви еба. Филмът се цели в първосигнални центрове за кеф.

Той, за разлика от Батман, няма претенциите да е нещо повече от визуална дъвка. То точно за тва много хора му се кефят повече отколкото на Батмана, щото си изпълнява начертаните цели перфектно, докато Нолан е меко казано противоречив с Rises, щото въпреки напъните, не успяда улови тва, дето се очакваше.

Колко сложно ви е точно? Ми ако трябва да сложа Авенджърите до примерно Кръстника, много ясно, че е тъп филм с кофти актьорска игра. Ма батки, аре пак да кажа - имайте малко съобразителност да прецените кво си поставя филма като цел и в тоя смисъл постига ли я.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Юли 2008 14:51
Мнения: 747
Местоположение: Hyperion
Заглавие: Re: The Avengers
Публикувано на: 27 Авг 2012 12:12


DJ Cat написа:
На киното във Варна на сцената, в която Хълк счупва Локи имаше групов смях 1 минута, че и аплодисменти. Тва е нещо супер рядко срещано.



Мда (както и на тази с sucker punch-a на Hulk)

отдавна не бях виждал залата да се смее така, даже на повечето (да не кажа всички) комедии не се смеят толкова.

___________________________________
HolyCrusader написа:
Острова е корк ясно, но това го прави по-скоро космически кораб.


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8550
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: The Avengers
Публикувано на: 27 Авг 2012 12:41


Ми то и в София беше същото, аз лично допреди това реакция от страна на публиката в кино не съм виждал (е, верно, че не ходя на комедии). Имаше само като даваха за Iron Maiden филма.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2011 13:57
Мнения: 77
Заглавие: Re: The Avengers
Публикувано на: 06 Сеп 2012 17:08


Steve/Tony yaoi навсякъде... :x :x :x


Профил

Аватар
Регистриран на:
26 Окт 2006 15:06
Мнения: 210
Местоположение: ...in a galaxy far, far away...
В момента играе: Medal of Honor:Breakthrough, HoMM 3, Call of Duty 4 MW, Diablo II (The Fury Within mod)
Заглавие: Re: The Avengers
Публикувано на: 14 Окт 2012 19:29


С риск да причиня нова хейт дискусия подплатена с аргументи колко съм спрял, идиот и прочие епитети, ще оставя моето мнение за филма :)

Определено по-добрия комиксов филм, само първия Iron Man стои малко по-високо в класацията ми (според мен). Може и да не съм схванал и половината от комикс гийк референциите, но това не ми пречеше да се израдвам на няколко сцени :)

Хълк за мен беше обрал всички лаври по смях в залата - така се хилих на двете няколко секундни сцени (първата с Тор и втората като размятваше Локи като лайнян вестник из полето), че може и да съм стреснал семейството (което спеше в този момент).

Имаше добри ефекти, имаше екшън на килограм, лафове и прочие заигравки, но не е нещо невиждано, като огромен захарен памук - много обем, малко същност :) Шаренко и занимателно - става за 2-3 гледания :) Иначе не е чак толкова тъп, можеше и много по-зле :)

6/10

Само заради Хълк и двете кратки сценки получава една единица отгоре :D

Поздрави

___________________________________
http://gmbd.eu/blog
http://www.martialartsmoviesstation.blogspot.com


Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com