Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 01 Авг 2011 08:15


Изгледах пилота на новите ThunderCats - хареса ми много. Излиза, че май сериите почват да се излъчват редовно, защото имаше анонс за следващия петък.
Историята естествено не е нищо върховно, а диалозите са си направо тъпи...обаче графиката и анимациите са много готини, а светът и митологията на шоуто са богати и обширни (е, в продължение на 130 стари серии сигурно са натрупали доста материал).
Кефи ме и друго - няма го задължителният trope, че по-якият доведен брат, който не наследява трона е, в дъното на заговора. Tygra си е пич и подозирам, че той ще забърше Cheetara още преди Lion-O да разбере за какво става дума. :lol:
Злодеите са с badass дизайн и ползват badass оръжия и mech-ове.

VA-овете са все познати, особено Will Friedle...е, гласът му на Lion-O е по-скоро в стил Terry McGinnis (aka Batman Of The Future) отколкото в стил Ron Stoppable.

Препоръчвам HD копието защото е с по-ярки и наситени цветове...не че няма артефакти и други проблеми, но е по-добро от мърлявото SD, а силата на това шоу е в шарените картинки.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 09 Авг 2011 14:02


Третата серия на ThunderCats 2011 беше тъпня...в смисъл, не че предните серии бяха много умни, ама това беше някакъв лош римейк на Моби Дик...в който имаме пясъчно море, левитиращ кораб, а белият кит беше заместен с нещо, като tentacle rape monster.
Иначе картинките и анимациите пак бяха добре.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Авг 2007 17:53
Мнения: 2686
Местоположение: Дискотека
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 10 Авг 2011 14:01


Alshu си пише и отговаря сам ми се струва.


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 11 Авг 2011 09:56


Кептън Обвиъс Трол то дъ рескю...ушшш...ушшш

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 14 Сеп 2011 08:28


Най-накрая мозъчната плесен наречена Mystery Incorporated плъзна и по мен. :lol:
(10х на Jedi Knight, че ми привлече вниманието...не че не знаех за това шоу, но го бях позабравил.)
Страшно ме кефи, но не ми е ясно защо.
Не съм голям фен на Scooby-Doo, макар че навремето съм изгледал доста от 70-тарските оригинални серии...то по-късните инкарнации (с племенникът Скрапи или без), не си струват.

Ще пейстна нещо от TV Tropes, което описва доста точно новото шоу:
Цитат:
The show is a notable spin on the universe, as it takes elements from nearly all that came before it, most strongly from the original series, while adding a somewhat edgier, more modern spin, with what you might call more ironic humor. The show is aimed at an older audience than usual, and its general feel is more mature than the Scooby Universe usually gets, with lots of lampshade hangings, and ironic and sometimes darker humor — in general, having fun with the conventions of the franchise.

Т.е. хем гъделичка носталгията на зрителя, хем се бъзика незлобливо с оригинала.
Пълно е с референции не само към света на Scooby, но и към други Hanna-Barbera класики.

VA-овете играят страхотно. Участват и мои любимци, като Gary Cole и Patrick Warburton.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 17 Сеп 2011 08:33


По случай възобновяването на новите серии на Young Justice (днес излиза 10-та), взех че си изгледах предните 9. Дори тези серии, които не ми харесаха при предния преглед (примерно 3-та) ме изкефиха. Страхотно шоу, най-доброто на тема супергерои от година насам. Убийствени анимации, страхотно замислени битки, керъктър дизайн трепач, интересна и силно увличаща история, добра игра на VA-овете и безброй референции към света на DC.
Жалкото е, че почнаха да го излъчват прекалено рано. Засега са готови 19 от 26 серии, а са обявени за излъчване само 12 (т.е. 3 нови, за тези от нас които игнорираха гадния web ripp на 10-та серия).

Другото събитие днес - премиера за 4-тия сезон на Star Wars Clone Wars.

Thunder Cats 2011 засега бият паузата след 8 серии. Впечатленията ми са смесени. От абсолютно малоумни епизоди, до поносими. Това което ме кефи безусловно е убийствената графика, сложно планираните сцени и плавните анимации.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 19 Сеп 2011 08:14


Новите серии на Young Justice и Star Wars Clone Wars се оказаха много яки...
За Clone Wars трябва да се има в предвид, както обикновено, че визията е страхотна, но политическите и тактическите решения, които взимат главните герои - пълно безумие :lol:. Да не споменавам, че подводното използване на бластери и светлинни мечове звучи нелепо (Това си е предмет на обширна нърдска дискусия. Как точно функционират мачовете - плазма контролирана от силово поле? И не трябва ли водата около тях да ври?)...но пък е красиво :lol: .

Опитах се да гледам едно WB/DC шоу - Batman The Brave And The Bold...много е грозно мамка му! А на всичкото отгоре хем в стил Justice League ни залива с герои от света на DC без да задълбава в света на самия Batman, хем тонът на шоуто е campy, като в 60-ския live action...блях...

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 12 Окт 2011 09:59


Изгледах Batman Year One и short-а за Catwoman, който върви с него.
Филмчето е прилично, но кратко. Не съм чел комикса на Франк Милър - Year One, затова бях приятно изненадан, че не ни занимават толкова с произхода на Батман и поне половината от историята е за комиса...това де, лейтенант Гордън :lol:, а атмосферата е доста detective noir.
Имаше кратък поглед и към Селина (aka Catwoman), която тук са я представили по-яка, по-секси и по-брутална от всякога.
Не ми хареса финалът. До него екшънът беше относително реалистичен и брутален, а накрая стана хиперболизиран и сюрреалистичен. На скотовете и стънтовене, които изпълни Брус Уейн (при това без мантията, която поне би му позволила да планира) може да завиди и Супермен.
Short-ът за Catwoman си беше чист екшън. Силно хиперболизиран и нереалистичен екшън в стил Terminator 3, но пък адски кефещ, претъпкан с каскади и пълнещ окото (за разлика от този в края на Year One, който не беше на място в историята). Фенсървис до дупка, напълни ми душата!

Визията е доста стилна, а анимациите плавни. Усещането е, като от аниме. Причината за това е корейското студио реализиращо проекта - MOI Animation. Апропо, същото студио прави и Young Justice.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

но с големо съ̀рце
Аватар
Регистриран на:
14 Май 2005 18:21
Мнения: 4847
Местоположение: The city of Neverwinter
В момента играе: A dance with rogues
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 12 Ное 2011 10:36


Новото сериалче по Green lantern е стабилно, много по-добре от филма.

___________________________________
A man was hospitalized with 6 plastic horses up his ass. The doctors described his condition as stable.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 15 Ное 2011 17:35


Миналия петък излезе пилотът на Green Lantern: The Animated Series.
Продуцент е Bruce Timm (Batman TAS, Superman TAS, Justice League, най-новите direct-to-video от света на DC и пр. и пр. добри заглавия в каталога на WB)
Дизайнът, визията и анимацията силно напомнят за The Incredibles, но с доста ограничен ТВ бюджет и обстановката/героите на Green Lantern Corps.

Освен ниския брой на полигоните, простите текстури и липсата на particle ефекти, мога да спомена, че шоуто е прицелено предимно в детската част на публиката и малко притъпява интересните черти на оригиналните герои. Примерно Килалог е добряк, а Хал вечно зареден с енергия оптимист.
Не че тези качества са отрицателни, но трябва да се имат в предвид при гледането - шоуто е относително евтино (или поне по-евтино от Star Wars The Clone Wars) и предназначено за хлапашка или семейна публика (за разлика от Young Justice което е за тийнове).
Това с което GL TAS компенсира горните неща и сюжетните тъпизми (Как пък излязоха от хиперпространството точно в място където върлуват червените фенери?) е, че постоянно залива зрителя с нови места, ситуации и предизвикателства за главните герои.

Общо взето не е нещо особено, но е е приятна приключенска космическа опера за семейната публика. Няма много такива. Обикновено заглавията за по-малки деца са адски грозни, тинейджърските са досадно специфични и formulatic, а останалите членове на семейството не получават нищо. Т.е. няма много предавания заради които всички да седнат заедно и да гледат. Е, Star Wars The Clone Wars може да мине за нещо такова, но там жанрът рязко се мени - ту имаме тъпашки комични епизоди с Джар-Джар, ту скучни псевдо политически интриги, ту мрачни милитаристични hi-tech сблъсъци (като текущия арк, който е доста як...но за съжаление е рядко събитие в SW TCW). А и е ясно, че в него се наливат големи пари независимо от рейтинги и продажби.

GL TAS е опит да се върне модата на приключенските сериали. Ще разберем дали е успешен, когато почне да се излъчва редовно през следващата година.(ThunderCats 2011 прави същото...като визия успява...но като сюжет е пълен провал.)


Tiny
Цитат:
Новото сериалче по Green lantern е стабилно, много по-добре от филма.

От игралният филм да...но някак повече ме кефят direct-to-video филмите:
Green Lantern: First Flight и Green Lantern: Emerald Knights

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

но с големо съ̀рце
Аватар
Регистриран на:
14 Май 2005 18:21
Мнения: 4847
Местоположение: The city of Neverwinter
В момента играе: A dance with rogues
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 17 Ное 2011 23:47


За игралния говорех :>

___________________________________
A man was hospitalized with 6 plastic horses up his ass. The doctors described his condition as stable.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 21 Фев 2012 15:39


Изгледах Justice League: Doom. За съжаление не е с бюджета на другите direct-to-video неща от сорта на Superman Batman: Public Enemies и Superman Batman: Apocalypse.
По-скоро приличаше на ТВ серия от Justice League Unlimited.
Разликата е в това, че тук The Flash e Бари Алън е не Уоли Уест (вторият ми е по-голям любимец), а The Green Lantern е Хал Джордан вместо Джон Стюарт (което пък е бонус защото ролята се озвучава от Нейтън Филион).
Сюжетът си беше стандартната бъркотия, която се получава, когато се опитват да набутат голям обем история в малко време...е, не беше чак толкова лошо, но се оляха в предисторията на Vandal Savage, която според мен изяде ценно време.

Иначе аз намазах защото Star Sapphire ми е любима злодейка...пък и Cheetah не е за изхвърляне де...

Изгледах The Looney Tunes Show 2011. Харесва ми посоката в която са отишли - ситком с Дафи и Бъгс. При това са downplay-нали Бъгс, а любимецът ми Дафи е центъра на вниманието и може да се развихри в ролята на абсолютна гад и паразит. Доста диалози и сарказъм. Повечето slapstick майтапи са изнесени в 3D CGI сегмента с Wile E. Coyote и Road Runner-а. Последният дори е замислен и анимиран от съвсем различен екип.
Най-як герой: Тина, гаджето на Дафи. Двамата хем си приличат хем са пълни антиподи.
Най-як момент: клипът Dafy Duck: The Wizard

Подхванах Duck Dogers - забавно е, но не ме кефи толкова колкото очаквах. Апропо, песента на opening-а се изпълнява от Том Джонс. :shock:

Rewatch-нах си Scooby-Doo! Mystery Incorporated. Много ме кефи това шоу. Дано през Май месец подхванат втория сезон (с CN човек никога не може да бъде сигурен какво да очаква).

Довърших и натрупания арк за bounty hunter-ите в Star Wars The Clone Wars. Як финален двубой между Ани и Графа.
Остават още 4 серии до края на 4-ти сезон

Накратко - изминалата седмица ми беше за anime detox. :lol:

Предстоящи TV cartoon-и, които очаквам с нетърпение.
Началото на Март - остатъка от първи сезон на Young Justice (как го разбиха на парчета, не е истина) и началото на Green Lantern TAS (пилотът не беше нищо особено, но ставаше).
Началото на Април - втория сезон на The Avengers: Earth's Mightiest Heroes
Началото на Май - втория сезон на Mystery Incorporated

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
19 Дек 2011 05:46
Мнения: 1329
Местоположение: фитенс клуб STRONG
В момента играе: истласкване с пудовки
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 21 Фев 2012 18:07


С всичко изписано дотук имаш материал за блог. Във форума само се хабиш.

___________________________________
бес ваглехидрати ниама резолтати!!!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 21 Фев 2012 18:20


Еххх...не познаваш ти човешката психология...

Ако пишех в блог, естествено никой нямаше да го чете.

То и тук почти никой не чете, но може да "изкарам късмет" и някой трол да ме заяде. Така ще напълним 2-3 страници с хейт преди да ни писне.

Хем ще си излеем злобата, хем и двамата после ще можем да се оплакваме на приятелите "Никой не ме разбира, всички са простаци!".
Един вид - приемлива форма на терапевтична самозаблуда, че някой въобще се интересува от нас.

Докато блогът ще е 100%-тово доказателство, че никой...ама никой...дори и най-омразните ми познати не се интересуват от мен...
Значи ще трябва да давя депресията си (в шоколад :shock: :lol: ?) или директно ще рипам през балкона... :lol: :lol: :lol:

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
19 Дек 2011 05:46
Мнения: 1329
Местоположение: фитенс клуб STRONG
В момента играе: истласкване с пудовки
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 22 Фев 2012 20:02


Е не е верно, пич. С такова мислене си за никъде. Ако онзи, дето създаде анимеса мислеше като теб, че ще си направи сайт за анимета и никой няма да го посещава, сега нямаше да се издържа само от реклами. Не казвам, че ще станеш милионерче, но имаш шанса да заформиш скромно комюнити. Тук наистина само ще те тролват повечето, а в постовете ти личи познание и отношение към японското анимационно изкуство. Не се подценявай.

___________________________________
бес ваглехидрати ниама резолтати!!!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 23 Фев 2012 10:01


"Онзи, дето създаде АнимеС-а" т.е. trencer4o подходи по съвсем различен начин - като бизнесмен. Вложи, пари усилия и знания, за да създаде сайта и форума (имаше няколко технически фалстарта докато накрая изгладиха всичко), привлече познавачи, сближи се хора от аниме/манга клубовете и фенсъбърски групи.
Човекът си имаше визия: да създаде сайт по интереси и го направи технически и професионално, а не с вдъхновение и фенски напъни.

(Апропо, познавам маса фенове, които на вдъхновение са захващали проекти и са ги зарязвали в нищото...така, че се иска и постоянство...)

Т.е. не е бил някакъв отчаян и самотен блогър, който с познанията и размислите си е спечелил вниманието на света...и е превърнал това внимание в злато :lol: .
Тук няма success type hollywood story.

Аз нямам такива амбиции. Просто обичам да гледам анимации и да споделям мнението си. Понякога то е неадекватно, лаишко и невъзпитано...но аз естествено държа да го споделя :lol: :lol: :lol: .

Не вярвам в блоговете (въпреки, че чета два-три). Познавам поне един адски компетентен блогър на тема фентази/sci-fi/литература/филми (не че винаги съм съгласен с разсъжденията му :lol: ). Статистиката на посещенията на блога му е депресираща.

За мен хората четат блоговете или по-скоро статиите по специализираните сайтове (в частност на тема игри - pcmania.bg) или във форумите.
Въпреки простотиите и спама от настоящия форум "Кино и филми" съм научил доста и съм надушвал интересни заглавия, за които примерно никога не става дума в АнимеС (където хората залитат предимно по най-новия кичозен фИешън или по прашни култови вехтории...рядко срещам смислени думи за нормални заглавия :lol: ...)

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4867
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 23 Фев 2012 12:48


Алсу, аз вианги ти чета нещата, независимо дали за аниме или западна анимация! Ако имаш блог и него ще чета:> Иначе освен сериалите, задава ли някое директ-2-видео пълнометражно филмче на Марвл/ДС?

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 23 Фев 2012 13:37


Аре не ме блъшвай пък ти сега :lol: :lol: :lol: .

За съжаление на съм фен на Marvel.
The Avengers: Earth's Mightiest Heroes е изключение защото се прави през Disney...които пък са поръчали проекта на Studio Romano (те правят и The Simpsons). Самият проект е доста различен - странна нискобюджетна графика, сложни и хитри story bord-ове на битките и пр.
Останалите права за Marvel-ски анимации се намират в най-различни и странни компании, затова е малко трудно да се следи кога и какъв ще е следващият проект.

Апропо, MadHouse аниме версиите на Iron-Man, Wolverine, X-Men и Blade, които излязоха миналата година за мен са си abomination.


За direct-to-video, TV и съпътстващите ги неща на DC научавам от новините на - http://www.worldsfinestonline.com/main.php

Ако дебнеш проектите обявени в IMDB чакането може да трае с години. WorldsFinest дават точните дати и часове чак, когато информацията е сигурна.

Не знам за нищо ново на DC тема.
Само правят вятър на предстоящият блок DC Nation по Cartoon Network.
Той засега основно ще е Young Justice + The Green Lantern TAS + няколко едноминутни short-ове.

Час от тези short-ове ще се казват Super Best Friends Forever (в случая Batgirl, Supergirl и Wonder Girl) и ще са творение на авторка работила по My Little Pony и Powerpuff Girls: http://io9.com/5887051/how-my-little-po ... over-again
Идеята ми звучи толкова demented, че нищо чудно да ми хареса :lol: :lol: :lol: .

Друга част ще се правят от Aardman Animations. Аз съм им фен (най-малкото заради поредицата Wallace & Gromit и Flushed Away), но откъсите които видях :shock: - http://io9.com/5879724/must-watch-aardm ... d-catwoman докарват хумор в стил Chowder...блях.

Трета част ще са на тема Teen Titans - http://www.worldsfinestonline.com/news. ... ws&id=1254

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4867
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 23 Фев 2012 14:20


AlShu написа:
Аре не ме блъшвай пък ти сега :lol: :lol: :lol: .

Друга част ще се правят от Aardman Animations. Аз съм им фен (най-малкото заради поредицата Wallace & Gromit и Flushed Away), но откъсите които видях :shock: - http://io9.com/5879724/must-watch-aardm ... d-catwoman докарват хумор в стил Chowder...блях.


АХАХАХАХ, това ще го гледам, страхотно е! Иначе не те блъшвам, винаги ми е интересно мнението ти(въпреки, че често вкусовете не ни се покриват :) )

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

но с големо съ̀рце
Аватар
Регистриран на:
14 Май 2005 18:21
Мнения: 4847
Местоположение: The city of Neverwinter
В момента играе: A dance with rogues
Заглавие: Re: Анимации - щот' ми писна за всеки нов филм да правя тема
Публикувано на: 23 Фев 2012 16:23


Super Best Friends forever може да се окаже яко :D
btw и аз чета на Айшу постовете :)

___________________________________
A man was hospitalized with 6 plastic horses up his ass. The doctors described his condition as stable.


Профил Skype
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com