Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта

За кого ще гласувате на предстоящите президентски избори?


 Меглена Кунева (Инициативен комитет)    12%  12%  [ 10 ]
 Росен Плевненлиев (ГЕРБ)    19%  19%  [ 16 ]
 Сали Шабан Ибрям (Национално движение "Единство")    2%  2%  [ 2 ]
 Румен Христов (СДС)    4%  4%  [ 3 ]
 Мария Капон (ЕНП)    2%  2%  [ 2 ]
 Стефан Солаков (Национален фронт за спасение на Б-я)    1%  1%  [ 1 ]
 Ивайло Калфин (БСП)    13%  13%  [ 11 ]
 Волен Сидеров (Атака)    20%  20%  [ 17 ]
 Алексей Петров (инициативен комитет)    1%  1%  [ 1 ]
 Николай Ненчев (БЗНС)    0%  0%  [ 0 ]
 Атанас Семов (РЗС)    1%  1%  [ 1 ]
 Павел Чернев (Партия за хората от народа)    0%  0%  [ 0 ]
 Димитар Куцаров (Инициативен комитет)    0%  0%  [ 0 ]
 Красимир Каракачанов (ВМРО)    0%  0%  [ 0 ]
 Андрей Чобанов (Българска демократична общност)    0%  0%  [ 0 ]
 Николай Василев (Инициативен комитет)    0%  0%  [ 0 ]
 Светослав Витков (Инициативен комитет)    23%  23%  [ 19 ]
 Венцислав Йосифов (Инициативен комитет)    0%  0%  [ 0 ]
Общо гласове : 83
Автор Съобщение

Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 15 Окт 2011 10:58


Те пенсиите ще гласуват за всеки който им обещае да им върне младостта :lol:


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Яну 2011 10:53
Мнения: 37
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 15 Окт 2011 15:07


Партията на Дориан Грей! :lol:


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 15 Окт 2011 15:52


@High_Voltage

Първо да си тегля и аз една, понеже написах някои глупости като това с мафията, което беше тъпо, да. По инерция. Затова и няма да коментирам последните ти думи, които са достатъчно смотани дори и като отговор на моите.

Виж сега, мен не ме интересува по какъв начин средния българин прави избора си при гласуване. Не виждам с какво това трябва да рефлектира върху моето решение. Цял съзнателен живот съм бил в среда, която не е чужда на политиката (това бих то го обяснил някъде другаде, ма не и в тоя пробит форум). Научен съм да гледам отвъд партийната принадлежност и неща като това кой колко сърцат човек е, защото това би ме превърнало в първосигнален бот, податлив на популизъм и PR. Като поне 50% от електората на настоящото управление. Ако ще си говорим конкретно за президентския пост, всеки един от останалите кандидати би бил по-адекватен избор от твоя големец. Веднага ти отговарям и защо, въпреки че ти сам трябва да знаеш: политическите постове имат набор от изисквания, които кандидатът трябва да притежава, за да упражнява адекватно правомощията си. Една от големите грешки на българина е, че е готов да издигне всеки сельо, който му се стори достатъчно прост, че да се отъждестви по някакъв начин с него. Много често способните хора остават напълно неразбрани - това е моето разбиране за явлението, че Костов дори сега продължава да бъде сред най-мразените политици на България, докато левицата се радва на страхотна фенска база. Даже лишен от кой знае каква функционална свобода президентът трябва да е наясно с неща като протоколи и обичаи при визита в чужда държава, норми на допустимост в политическото говорене, обхват на пълномощията и т.н., за да бъде фигурата му авторитетна и ефективна. Просто не ме карай да ти обяснявам защо човек, който е бил външен министър на България и евродепутат, е по-подходящ за ПОСТА президент от фронтмена на кръчмарска пънк банда, плс. Какво опростяваш и загърбваш ли? Ми това, че Светльо не може да ти изреди органите на изпълнителната власт, а ти си тръгнал да го правиш държавен глава. Или това, че най-способният от кандидатите го наричаш педофил, защото на външен вид ти приличал на такъв. Малко ли ти е? Аре отрезви се и прояви малко common sense, a?

Колкото до Плевнелиев, той политически качества и опит не притежава и щом ти не го харесваш, това би трябвало да е поредната причина да не си даваш гласа за него като пуснеш бюлетина с хиксче за Витков. Щото това се получава, разбираш го, нали?

Между другото, Волен Сидеров неслучайно се радва на някаква популярност. Той е единственият от кандидатите, който проявява истински характер и увереност в това, което говори. Говори го на пръв поглед интелигентно, без да чете и заучава, говори го с правилната дикция, без евтини слогани като тия на Плевнелиев и Кунева, говори така, както един президент трябва да го прави. За съжаление, само това е хубавото при него, защото съвсем отделен е вече въпросът какво говори :D

Като цяло вече за втори път и последен път се опитвам да ти обясня нещо: не ти казвам, че държавата ни е наред. Не ти казвам, че политиците ни са цветя за мирисане. Казвам ти обаче, че България прогресира. Да - бавно и мъчително, но с усилващ се темп. Нуждаем се от промяна, но СТАБИЛНА такава, постепенна, каквато всъщност се случва, нуждаем се и от спокойствие, разумни и информирани хора с обективно мислене, които да избират правилните и адекватни управленски кадри (в относителен смисъл, разбира се), а не тъпи, първосигнални, податиливи на манипулации селяндури. Само последните "живеят в лъжа", защото сами са си го заслужили. Никой не им е слагал отгоре управляващите. Пак ще ти припомня Костов и как беше наритан в миша дупка след като на практика по негово време страната ни от ръба на ебем ти коя поред национална катастрофа е паркирана директно на магистралата за Европейския съюз.

Щото Европа ни е ей тука на вратата и няма мърдане. Последното, от което се нуждаем, са размирици, бунтове, коренни промени, ексцесии. Просто трябва да започнем да мислим малко повече и да не виним държавата за всичко. Ние сме държавата, като искаш коренна промяна - промени коренно себе си и си ела тука, за да работиш за същата тая шибана държава. Втора Гърция ли искаш? Понеже гръцките лайнари ОЩЕ не са разбрали, че вместо да закопават допълнително икономиката си, като буквално я блокират, могат да си укротят кухите глави, да си седнат на гъзовете и да почнат да отработват това, което са смукали десетилетия наред. Щото това не ти е арабска държава, НЕЩАТА ПРОСТО НЕ СТАВАТ ТАКА. Не защото аз го казвам, а защото целия шибан цивилизован свят го смята.

Звучи ти сухо, тривиално и изтъркано всичко това сигурно, но то е единственият реалистичен начин България да НЕ бъде клоаката на континента. Всъщност, извинявай, аз май погрешно направих презумпцията, че ти имаш някаква бегла практическа идея, план, или схема, по която България да тръгне в правилната посока (различни от "нещо трябва коренно да се промени"), нали?

Ето какво ще ти кажа. Може да не си съгласен с мен и цитирам: моли се за бъдещето ми, ставай мой враг заради това, че оправдавам нечии злини и лъжи, строшавай о земята по интернет малкото реални положителни страни на БСП,

НО истината е, че аз след време може да вляза, примерно, в Софийската градска управа като общински съветник, да пръдна два-три пъти по посока построяването на някоя детска площадка и дори само с това ще съм дал около 20 пъти по-голям принос в полза на родината си от теб, пък ако ще и да си най-добрият човек на света и цял живот да проповядваш КОРЕННА ПРОМЯНА.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 15 Окт 2011 19:01


Айде сега който е заинтересован да си пусне дебатите

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 15 Окт 2011 19:22


Гледаме.

Кунева говори умерено и умно, Калфин само хапе ГЕРБ (ма пък го прави яко), а Плевнелиев говори общи приказки като по учебник. Ебал съм ги, отивам да се къпя :D


П.П. Попова е такава скочубра и е толкова тъпа, че 100% заради нея ще падне рейтинга на двойката.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 15 Окт 2011 19:27


Споделям мнението ти за Кунева, въпреки че вицето й мълчи, което пък е по-добре от Стефан Данаилов, на който всяко включване е неадекватно. Плевнелиев говори научени неща, а Попова после ги обяснява пред хората. Доста ми е противна и на мен, да.

Убеждавам се, че този човек (Плевнелиев) няма никаква харизма, никакъв чар, супер е безизразен и апатично изглеждащ. Всеки един от другите има поне малко живец в себе си...

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Авг 2007 17:53
Мнения: 2686
Местоположение: Дискотека
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 15 Окт 2011 21:01


На тези избори, ако трябва да гласувам за някой ще е за Плевнелиев. Точно той има най-много харизма според мен. Тая Кунева толкова да дразни, чак не е реално.


Профил

Аватар
Регистриран на:
07 Дек 2009 21:41
Мнения: 1801
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 15 Окт 2011 21:30


DJ Cat написа:
На тези избори, ако трябва да гласувам за някой ще е за Плевнелиев. Точно той има най-много харизма според мен. Тая Кунева толкова да дразни, чак не е реално.

колко да си тъп не е реално.
Плевнелиев е хомосексуалист.
:lol:

___________________________________
Пени написа:
ma nikoi ne ti chete na teb postovete be


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
15 Юли 2001 07:03
Мнения: 1613
В момента играе: с чурка
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 15 Окт 2011 21:38


Имам автограф от бъдещия МИ президент! :D :D :D

___________________________________
Коя си ти и какво ти е специалното? Хубава си. Но красотата е често срещана в природата.
Нека с наивната надменност на деца гледаме лицата на другите.
Когато съзнанието стигне своя край, когато мисленето спре, идва творчеството. А то носи щастие.


Профил

Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 15 Окт 2011 21:45


Виждам само един достоен човек в цялата предизборна кампания...и това е Стефан Данаилов. :?


Профил

Футболен разбирач
Аватар
Регистриран на:
25 Дек 2008 19:14
Мнения: 4510
В момента играе: Football Manager 2007
Pro Evolution Soccer 2013
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 15 Окт 2011 21:49


Жувотновъд написа:
Виждам само един достоен човек в цялата предизборна кампания...и това е Стефан Данаилов. :?


Неуспешен трол е неуспешен.

___________________________________
WeAreGettingClose


Профил

Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 15 Окт 2011 21:52


Мне, аз не съм трол.
Наистина, не виждам друг достоен човек.
( заблудените душици, вярващи на Болен или на олигофрена Витков да го духат .). )


Профил

Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 15 Окт 2011 23:54


Животновъд, какво достойнство у човек, който цял мандат си въртеше гъза а на ляво, а надясно (във външнополитически аспект)? Глупости на търкалета. Слушах го този плужек. Просто Плевненлиев е такъв безгласник и толкова неориентиран, че дори и някой младеж от улицата да застане срещу него с повече представа за политика, ще го навре в миша дупка. Това, че добре се е подготвил за президенство и знае къде да хапе въпросният нищоправец, не го прави добър президент ни най-малко. Ще имаме просто един Г. Първанов II, който се радва, като трябва да отскочи до някоя република от ОНД. И каква смешка - "силния президент". Абе вярват си хората, няма лошо.


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 16 Окт 2011 00:03


Стефан Данаилов има предвид той бе, не Калфин.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 16 Окт 2011 00:16


Е той нали ще е вице. Нещо се разсърди, че не му обръщат внимание, доколкото загледах 6тв, ама нали бесепето не са по оригиналните идеи... решиха, че след "гениалния" си избор за "силен президент", е време и за "народния" вице, в лицето на другия нищоправец по време на мандата си като просветен министър - Ламбо. Направи ми доста лошо впечатление, не че с нещо ми правил добро от известно време, пък и 6тв се постараха да затвърдят масовото впечатление, че са сред най-некадърните телевизии (то не, че има такива). Бая се ояде предишния мандат, като беше министър. Дори старците, които си го спомнят от филмите, трябва да са луди да счетат, че този може да представлява олицетворение на народа в президентската институция, дори в естетически аспект. Настрана, че отдавна е бита карта и като актьор, и като политическа фигура. В момента той е просто един пенсионер, с наднормено тегло, без никаква представа защо е там и в отчаян опит да защити "реномето" на партията-майка, която го направи актьор и след това политик. Жалка работа.


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 16 Окт 2011 01:11


Аре освести се бе, кво ти стана в тая тема.

Не знам осъзнаваш ли го, ама си звучиш баш като шибан КОМУНИСТ или някакъв промит мозък :shock:

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 16 Окт 2011 01:14


Голям театър. Сега почва голямото надцакване при "независимите" социолози. Иначе вече на всички им е ясно, че ГЕРБ са готови да предадат президентското място на бсп. И отново се доказа, че са клонинг на бсп в доста близък до първообраза вид. В България се прилага добре руско-американския модел да се сменя властта с първоначално уж доста различен кандидат (с уговорката, че при руснаците всъщност е явен, ама трябва да има демократичен контекст със смяната му след един мандат) модел, който се оказва, че продължава започнатото от предишния. Отврат.


Профил

Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 16 Окт 2011 02:14


Далеч съм от претенциите да мога да дам обективна оценка за това, което се разиграва, но подхвърлям хипотези, които (признавам) често са базирани и на субективна оценка от моя и чужда страна. Малко медии си позволяват да правят такива анализи и още повече да коментират събитията, което не означава, че такива няма. Едни от малкото хора, които може да се нарекат журналисти и хора с представа за ситуацията в България са Иво Инджев, който като цяло е активен в анализи по темата, Иван Бедров, доста пасивен напоследък, но с добра преценка. Случайно или не, бивши кадри на 6тв, които не са издържали на "професионализма" на колеги и шефове и кадруването на властта. Григор Лилов, който го раздава разследващ журналист знае и кътните зъби на тия, които лъжат, че не са от "ония".

Може би е излишно е да си чешем езиците. Имаме една партия майка с група от "авторитети"-бизнесмени, които са част от онези, които превърнаха фактическата си тогава власт в сегашна икономическа; партии, производни на нея с нейни бивши дейци или преки участници; такива, които го раздават недоволни, но се полакомиха да са във властта и се поквариха и обикновени шушумиги (да ме прощава "гениалната" "журналистка" М. Бенатова) като Жорж-Ганчевци, Волен Сидеровци, смея да наредя сега и Светльо. Останалата група, която е важна тук, са гласоподавателите, наред с Негово величество пенсионера, който навремето "гради" социализъм, а сега се надява на малка коледна надбавка; обезверени млади и хора на средна възраст, които се лъжат от гръмки обещания на "нови" лица, купуваем матрал - цигани и верната турска електорална единица, която се лъже от един бивш агент на ДС, който е участник в т. нар. Възродителен процес, и от доста време насам, но вече доста утвърждаваща се такава - хора, които не ги интересува нищо, свързано с политическата сцена.

Това дали герб и бсп наистина се карат или играят театър - трудно е да се каже. Има два варианта
1) Правят се на конкуренти, но реално играят игра, за да замазват очите на "избирателите", за да си въртят далаверите, които са общи.
2) Карат се наистина за трохите, които им се подхвърлят от големите руски и американски (еврейски) проекти.

Президентството е стратегически важен пост. Той дава стабилност на всяко управляващо правителство. Пример Тройната коалиция + Първанов.

За съюз на герб и дпс - разбира се, защо не? Досега дпс беше с всички, които са били във властта. Даже в смесените райони герб е в съюз с ДПС и това не ги смущава изобщо.

Кръвта вода не става, ето го по-млад Бойко какво е правил: http://store.picbg.net/pubpic/86/4C/020 ... 87864c.jpg

И пак подканям всички, които се интересуват - да хвърлят едно око на "Война Срещу Демокрацията" на журналиста Джон Пилгър. Има го дори на български език:

http://www.youtube.com/watch?v=X15UFKDSPm0


Профил

Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 16 Окт 2011 08:18


Duke написа:
Е той нали ще е вице. Нещо се разсърди, че не му обръщат внимание, доколкото загледах 6тв, ама нали бесепето не са по оригиналните идеи... решиха, че след "гениалния" си избор за "силен президент", е време и за "народния" вице, в лицето на другия нищоправец по време на мандата си като просветен министър - Ламбо.


Кога Стефан Данаилов е бил просветен министър (а.к.а Министър на образованието) ? :lol:
Припомни ми този момент, че нещо ми се губи. :shock:


Профил

Футболен разбирач
Аватар
Регистриран на:
25 Дек 2008 19:14
Мнения: 4510
В момента играе: Football Manager 2007
Pro Evolution Soccer 2013
Заглавие: Re: За кого ще гласувате?
Публикувано на: 16 Окт 2011 11:48


Жувотновъд написа:
Мне, аз не съм трол.
Наистина, не виждам друг достоен човек.
( заблудените душици, вярващи на Болен или на олигофрена Витков да го духат .). )


Значи да вярвам на бившия министър на културата(или там къвто беше), който пише "збогом"?! И той да ми е (вице)президент?!
Ае не, а?

___________________________________
WeAreGettingClose


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com