Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2677
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Карибски Пирати 4
Публикувано на: 24 Май 2011 22:02


Днес ходих да го гледам и като цяло ми хареса. Спароу добре се представи, не знам защо всички недоволствате. Не бих казал, че надминава предишните, но като за завършек е Ок. Новите персонажи радваха и се справиха със заместването на старите.
Издразни ме само едно нещо. 3D... Защо трябва да правят всеки нов филм в 3D :x ?? На този филм ефекта си пролича макс в 4-5 сцени, 2 от които са показани в трейлъра... На предишният 3D филм, който гледах (Thor), беше доста... замацано, замъглено или нещо от тоя сорт и през повечето време се виждаше трудно. С пиратите беше доста по-добре, но отново имаше моменти с неясни образи. Или на мен 3D-то не ми прави впечатление/ не го различавам достатъчно, или има нещо др, но просто не си струва. Освен ако целият филм не е ефект след ефект създаден спрециално за 3D, че да му проличи не виждам смисъл да се добавя тази "екстра".

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Карибски Пирати 4
Публикувано на: 24 Май 2011 22:26


Да, 3D-то му не ме изкефи, а тъкмо бяхме с наще да го гледаме, щото не бяха гледали 3D досега и си викам да изплакнат очи... Ма не може всеки филм да е с 3D като на Tron: Legacy


Spoiler for спойлер:
btw честит спойлер таг!! :D :D :D

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Карибски Пирати 4
Публикувано на: 25 Май 2011 00:12


е аватар си беше доста красив...но ви казах, 3D филмите принципно трябва да са по-скъпи и всеки по-специален ефект го правят 3D, пък принципно не си е нищо особенона

на SAW на не повече от 5 места си проличаваше триизмерния ефект, а можеше и без него


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Карибски Пирати 4
Публикувано на: 25 Май 2011 09:11


В останалите държави филмите излизат в 3д и 2д вариант. Мой приятел е гледал пиратите в москва на 2д преди няколко дни. Обират ни, това е :). До тук единствения филм, който за мен е заслужавал да го гледам на 3д е аватар.
Да допълня впечатления от филма - празен, плосък. Персонажите нямаха дълбочината на тези от предишните части. Някакви неща се случваха, без да е ясно защо. Къф беше тоя пастор... wtf?!?!
Ако го взема като отделен филм, бих казал - става, горе долу.
Но е част от поредицата карибски пирати - нямаха право да правят толкова посредствено продължение.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Май 2004 18:33
Мнения: 2965
Местоположение: Лолиландия
В момента играе: Рефреш на PCM форума (epik high score!)
Заглавие: Re: Карибски Пирати 4
Публикувано на: 25 Май 2011 21:59


Вчера го гледах. Хареса ми. Далеч от първата, може би малко по-зле от втората (която, като цяло, е тъпичка), но в общи линии на нивото на третата (която, откровено казано, че тъповата).

Та. Тааааа, какво ми хареса - приятно за гледане, шаренко, испанското trololo накрая. Липсата на Орландо Блум и Кийра Найтли. Блекбиърд и Пенелопе като изненадващо добри нови попълнения. Джофри Ръш, който е все така неописуемо велик, въпреки че се бях шубелясал, че ще го развалят (съдейки по трейлърите). И освен това нямаше Орландо Блум и Кийра Найтли (втората, в частност, е причината тотално да ненавиждам третата част - малеее, толкоз' бездарна актриса, набутана в толкоз' безсмислена роля :X). На фона на Кийра, Пенелопе е нек'ва пълна звезда.

Anyways, какво не ми хареса - somewhat плоският и contrived сюжет, липсата на Капитан Тийг, за когото очаквах, че ще играе по-голяма роля тоя път. Ммм, няма чак толкова много за критикуване, като цяло. Лятно филмче като лятно филмче - простичко, лъснатичко, забавничко.

Всъщност, това което мога да кажа като проблем, е че, поне на мен, ми се стори, че с наш Джак нищо особено не се случи. В смисъл, три филма го гледаме, едни и същи глупости прави, но поне досега като цяло всеки филм успяваше малко или много да надгради персонажа му и да има няк'во развитие. Тука е малко простичък, малко плосичък. Същият чак де, просто нищо особено. Ако изобщо има смисъл в т'ва о.0 В предишните филми Джонката изпъкваше, беше ненормален, забавен, героичен, шубелив, подъл, честен. Беше наистина уникален и неповторим образ. Тука . . . просто не се отличава с нищо специално :-/

С това, което няма да се съглася обаче, е да ми обяснявате, че Спароу не е главният герой в предишните филми. Сериозно ? На фона на потресаващо баналните и безлични Блум/Найтли, Джак е толкова уникален образ в предишните филми, с уникален мироглед, неповторими характеристики. Проблемът тук, за мен, е че просто в този филм не са знаели какво повече да направят с персонажа му, освен да затвърдят любовта му към "свободата".

И, последно, за 3Д-то. Самата технология е тъпа, факт. За мен абсолютно нищо не добавя, не е кат' да кажеш, че през цялото време да имам усещането, че мога да ги докосна актьорите. Ранго, дет' е цялото CGI, го зяпахме тука на 2Д - абсолютно ник'ва разлика, даже ми беше добре, че дежурните "аааа, виж, дългата пишка ще ти избоде учите, аааааа!" моменти ги нямаше. Тука, не знам - като цяло има усещането, че режисьорите почват да му хващат цаката и може би успяват да снимат така, че 3Д-то да го има, подсъзнателно да гали окото, без да ти хваща главата и да ти вре моцуната в т'ва колко е красивинко. Което обаче малко обезсмисля цялото упражнение. В смисъл, ако ще снимаме 3Д, за да не се усеща - по-добре да не го снимаме изобщо.

Всъщност - да, може ли да спрем да снимаме филми в 3Д вече ? Съдържание > визия, ако обичате. :devious:

___________________________________
"Properly read, the Bible is the most potent force for atheism ever conceived." — Isaac Asimov.


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
04 Юли 2011 19:09
Мнения: 121
В момента играе: Call of Duty MW2 , Call of Duty 4 , Battlefield Bad Company 2 , Team Fortress 2 , Darksiders , Fallout , Halo ODST , Halo 3 , Super Meat Boy , Just Cause 2 , Grand Theft Auto 4 , Crysis Wars , Crysis 2 и така нататък.
Заглавие: Re: Карибски Пирати 4
Публикувано на: 04 Юли 2011 19:59


Абе тъп или не е на 7мо място в най-касовите филми на планетата.
Удари 1 млрд долара тази сутрин.
Интересен филм.Много.
Лично ви препоръчвам да го гледате на IMAX.

___________________________________
Пор.
lol @ forum

Harcort написа:
Майкрософт е измислил компютъра брат


Профил

Заглавие: Re: Карибски Пирати 4
Публикувано на: 14 Авг 2011 17:28


Хубав филм, но учаквах нещо повече, но все пак друг режисиор и т.н. има разлика важното е че Johnny Depp се е съгласил за още 1 част (поне) дано да не стават все по безинтересни както с доста филми които имат по повече от 3 част .. :)


Профил

Заглавие: Re: Карибски Пирати 4
Публикувано на: 15 Авг 2011 21:46


Филмчето си струва.


Профил

Заглавие: Re: Карибски Пирати 4
Публикувано на: 20 Авг 2011 20:55


Хареса ми, но предишните части определено са по-добри.


Профил

Заглавие: Re: Карибски Пирати 4
Публикувано на: 22 Авг 2011 17:07


Филмът е хубав, но много стари герои ги няма, което хич не ме кефи.


Профил

но с големо съ̀рце
Аватар
Регистриран на:
14 Май 2005 18:21
Мнения: 4847
Местоположение: The city of Neverwinter
В момента играе: A dance with rogues
Заглавие: Re: Карибски Пирати 4
Публикувано на: 26 Авг 2011 13:36


1. Кийра Найтли бездарна - :lol: :lol: :lol: bitch, please.
2. +1 към мнението на Гипо. Деветте бездарни сценаристи са надраскали по нещо набързо, изтъркали са си лайнените задници със сценария и са го предали. И все пак не съжелявам, че го гледах.
3. Блекбиърд е най-жалкият пиратски лошковец в историята на киното. Уж най-страшният пират, а Дейви Джоунс и Барбоса са в пъти по-големи от него. Жалко за пропиляния актьорски талант.
Отчето не искам и да се сещам за него, няма толкова безсмислен персонаж.
Имаме БАЩАТА НА ДЖАК СПАРОУ и к'во става, има 2 реплики и нищо повече.
Джони си играе стабилно, но липсва качествен материал, с който да работи. И при останалите е подобно (Пенелопе е доста фапабъл btw).
4.Няма битки с кораби

5. Режисурата е под нивото на предните части, но става.

Среден 3,49

___________________________________
A man was hospitalized with 6 plastic horses up his ass. The doctors described his condition as stable.


Профил Skype

Заглавие: Re: Карибски Пирати 4
Публикувано на: 28 Авг 2011 11:01


Филм тип гледаш и забравяш.Нищо запомнящо,история изсмукана от пръстите,малко ефекти в сравнение с предишните.Част,която лежи на стари лаври....


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8408
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Карибски Пирати 4
Публикувано на: 28 Авг 2011 12:27


гледах го снощи, нищо особно, но не е толкова лош

има пак лафове, приятни диалози, а 3д-та и кой знае какъв екшън не търся

верно немаше морски битки - голям минус
персонажите бяха посредствени

предната вечер гледах Тор .... е, пиратите със сигурност е по-добре :lol:

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Карибски Пирати 4
Публикувано на: 29 Авг 2011 21:34


гледах го снощи, готино беше

тия русалките сцепиха

барбароса и блакбиърд трябваше да са по страшни някак си, кийт ричърдс го показа 5 минути, да не го бяха пускали въобще по добре


Профил

Заглавие: Re: Карибски Пирати 4
Публикувано на: 30 Авг 2011 07:49


Заслужаваха си парите, които дадох в киното преди няколко месеца. Не очаквах много, защото почти винаги развалят филмите след 2рия филм от поредицата.


Профил

Заглавие: Re: Карибски Пирати 4
Публикувано на: 31 Авг 2011 16:06


Дано петата част не е толкова безинтересна, колкото тази.


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com