Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: "Falling Skies" - (June/2011)
Публикувано на: 03 Яну 2011 01:46


FALLING SKIES




Това е един от мащабните проекти на TNT TV Chanel за 2011 с изпълнителен продуцент не кой да е, а самият Стивън Спилбърг... Видео инфото в нета е доста оскъдно, но все пак достатъчно за да добием представа за какво иде реч... Лично за мен това май ще е най-очакваното ТВ заглавие за годината...Стискам палци очакванията ми да се оправдаят и да не останем разочаровани, както от повечето Sci-Fi/Alien invasion/ сериали до сега...


Genres: Sci-Fi| Action | Military/War | Mystery |
Country: USA | Canada
Language: English
Release Date: June 2011 (USA)
Writer: Robert Rodat
Production Co: DreamWorks Television някой от по-известните им продукции са сериалите Las Vegas, Taken.


В каста по-забележими са ми:

Noah Wyle (Спешно Отделение)


Moon Bloodgood (Terminator Salvation)


Colin Cunningham (Stargate)



Трейлър:
http://www.youtube.com/watch?v=1yOfBJco ... r_embedded

Comics Plot:
http://vimeo.com/15883375

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
11 Апр 2003 07:31
Мнения: 1168
Местоположение: Newcastle
Заглавие: Re: "Falling Skies" - (June/2011)
Публикувано на: 03 Яну 2011 02:10


Картър, копеле. Пак ше има изкъртени шунки, когато съществата от женски пол гледат серияла без Мъжко присъствие.

___________________________________
flickr flickr.com/photos/georgeoftheearth


Профил ICQ WWW

Аватар
Регистриран на:
04 Дек 2005 19:41
Мнения: 2610
Местоположение: q3dm6
В момента играе: q3
Заглавие: Re: "Falling Skies" - (June/2011)
Публикувано на: 04 Яну 2011 00:32


-Stormrаge- написа:
Colin Cunningham (Stargate)




Баца рийд?

___________________________________
Reaching aural nirvana...


Профил

Аватар
Регистриран на:
29 Мар 2009 17:28
Мнения: 955
Местоположение: M.I.A
В момента играе: Prime World
Заглавие: Re: "Falling Skies" - (June/2011)
Публикувано на: 04 Яну 2011 22:29


само на мен ли ми изглежда като Jericho, само че с извънземни ?

___________________________________
Roses are red
violets are blue
if I'm schizophrenic, then I am too


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: "Falling Skies" - (June/2011)
Публикувано на: 20 Юни 2011 22:26


Първи и втори епизод... http://zamunda.net/details.php?id=268162&hit=1

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: "Falling Skies" - (June/2011)
Публикувано на: 20 Юни 2011 22:28


е поне кАжи струва ли си да се дърпат

щот принципно не съм мн сай фай фен, ама тоя педераст ноа уайли ще ми е яко да гледам как се мъчи да играе


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: "Falling Skies" - (June/2011)
Публикувано на: 20 Юни 2011 23:02


Някъде четох за това наскоро :)
Аз пък съм голям сай фай фен, в момента съм натоварен още от ГоТ, но утре ще го гледам!

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: "Falling Skies" - (June/2011)
Публикувано на: 20 Юни 2011 23:12


И е тва съм си заплюл ... http://www.youtube.com/watch?v=X6aNEIZwPFc .. Почва няколко седмици след края на Falling Skies ... така че жанра няма да остане на сухо...

Сунай написа:
е поне кАжи струва ли си да се дърпат

щот принципно не съм мн сай фай фен, ама тоя педераст ноа уайли ще ми е яко да гледам как се мъчи да играе


Не съм го гледал още и аз ... просто видях, че са излезнали двата епизода и ги постнах... Но доста надежди им възлагат на тези двата сериала та не очаквам да са пълен шит... Утре ще постна мнение по въпроса...

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: "Falling Skies" - (June/2011)
Публикувано на: 21 Юни 2011 11:19


Това ще му загледам пилота въпреки Ноа Уайли (не че не ми харесваше в ER, но после има само тъпи роли..."Библиотекарят" anyone?). Пък и досега не съм гледал ТВ продукция на Спилбърг, която да ми е харесала.

Премайзът е за някаква dystopian партизанска борба с извънземни.
Т.е. нищо оригинално, но примерно вършеше работа в Walking Dead (dystopian партизанска борба със зомбита :lol: ).

Гледали сериала журналисти твърдят, че след началото темпото спадало, но пък човек адски свиквал с героите и сюжетът и можел да кара нататък.
Ще видим. Някак въпреки изтърканата идея ме гложди любопитството.
(А и как да изтрае човек чакайки неща, като Alcatraz и The River?)

Доколкото разбрах сезонът ще е 10 серии.


Tera Nova - звучи като кръстоска между Jurassic Park, пътуване във времето и семейна драма...Т.е. очаквам наблягане на последното :? . Сценографията изглежда супер и може да има яки екшън/трилър секвенции...но семейните тревоги, строгите рамки на диктаторско-преселническото общество и разни други неща загатнати в трейлърите провалят потенцялната забава и приключенския дух.
А и как са го кажа...някак вече ми е писнало от динозаври, въпреки че няма много шоута с тях.
(Всъщност бих се навил на ТВ сериал, който адаптира всички събития и сюжетни линии от оригиналните книги Jurassic Park...филмите бяха тъп ръш през материала и не особено вярна адаптация.)

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: "Falling Skies" - (June/2011)
Публикувано на: 21 Юни 2011 12:16


Тематиката, колкото и изтъркана, ми е доста интересна. Ще се гледа евентуално(не съм се заглеждал в сериал от години), но чак като излезе цял сезон. Да гледам 1-2 епизода и да чакам седмица за следващ... не.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: "Falling Skies" - (June/2011)
Публикувано на: 21 Юни 2011 16:29


Нещо не ме грабна... Макар, че съм верен на правилото за 4-те епизода и е глупаво да давам оценки все още... Наистина малко напомня на Джерико в някой аспекти... Хвърлят ни в действието след апокалипсиса с кратък пролог на това как точно е протекла самата инвазия през очите на невинни деца...Определено щях да съм по-доволен да ни направят свидетели на началото, дори и да беше със загадъчния стил който ползваха в Джерико без много ефекти и без много инфо...Ще ми се атмосферата да е много по-хард атмосфера в която всеки патрон е ценен, а страхът мъката и непрестанната паника не слизат от лицата на хората. Така си представям подобен апокалипсис защото истинския страх е точно страха от неизвестното... :? Очаквах и с промо епизодите да ни нахвърлят поне малко мистерия и загадки все пак сезона е само 10 епизода... Липсва му и онзи master piece, без който нещата изглеждат супер изкуствено... А ако се окаже, че съм прав и мековете сe управляват от "впрегнатите" хлапета определено оценката ми ще пада още... :x
5,5/10 лична оценка до тук... И не смятам, че ще се дигне до повече от 6 :(

Определено Terra Nova дори само от трейлъра изглежда в пъти по-добре :(

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
12 Фев 2011 14:47
Мнения: 52
Местоположение: Пловдив
Заглавие: Re: "Falling Skies" - (June/2011)
Публикувано на: 21 Юни 2011 18:06


Не бих казал, че е лош. Кога ще излиза следващия? Като свърши Играта на Тронове, трябва нова занимавка...

___________________________________
All summers long the drill to build the machine
To turn men from flesh and blood to steel
From paper soldiers to bodies on the beach
From summer sands to Armageddon's reach


Профил Skype

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: "Falling Skies" - (June/2011)
Публикувано на: 21 Юни 2011 21:14


@-Stormrаge-

Все пак са минали няколко месеца от инвазията и предполагам хората са се отърсили от първоначалния шок и са си дали сметка, че просто трябва да се крепят взаимно и да продължават. Може би затова атмосферата е някакси по-отпусната.
Но верно, че и аз не забелязах някаква завръзка в тези два епизода. Предполагам другия ще стане интересно - когато професора и Хал тръгнат да търсят Бен, може да се случи нещо интересно, или пък докато другата част от групата се мести. Тези епизоди ми послужиха по-скоро като запознаване и опознаване на героите и въвеждане в пост-апокалиптичната реалност. Ама верно чак нямаше нужда цели 90 минути за това :0
Много ми хареса идеята с бандитите - авторите показват, че хората намират своя начин на оцеляване по различен начин :)

Естествено, повдигам си някакви технически въпроси като как храните в магазините не са с изтекъл срок на годност или къде намират бензин за тея коли и т.н. :D

Цитат:
А ако се окаже, че съм прав и мековете сe управляват от "впрегнатите" хлапета определено оценката ми ще пада още...

Хахах леле не се бях замислял, а звучи доста логично! :lol: Особено след като поовдигнаха въпроса защо извънземните са с 6 крака, а роботите им с 2

На мен не ми изглеждаше особено скучно, но ми се стори че прекалено много внимание ще обръщат на емоционалните мигове, което пък не ме кефи :D

Аз бих му дал 6-7/10, с уговорката че и аз чакам поне 3-ти и 4-ти епизод, за да усетя че има някаква завръзка

Другото важно нещо, което трябва да споделя е, че мацките ми харесаха - двете русичките, както и оная дето се сваля на Хал :D Както и милфката лекарка

btw, ако погледнете страницата в имдб с актьорите в колко епизода ще участват, вероятно може да се сметне за лек спойл, но надявам се само да повдигне любопитството :)

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: "Falling Skies" - (June/2011)
Публикувано на: 22 Юни 2011 08:15


Противоречиви впечатления.
Най-лошото е, че бююджетът е доста тънък.
Ефектите и престрелките са по-зле и от Stargate.

Не мога да намеря много неща заради, които да го гледам.
Напомня ми за филмът на Спилбърг, който най-малко харесвам - War of the Worlds. И там семейната драма беше някак нереалистично раздута, а реализмът на войната - приглушен.
Героите ми звучат смехотворно - authority abusing military man (скука), ass-kicking professor :shock: , rebelling youth дето все гледа да се пъчи и да си демонстрира тъпото перчемче :?, вечно ухилената докторица и т.н.
Пък и всички са някакви чистички, изпрани и вчесани. Според мен трябваше да са малко по-мърляви и окъсани.

Иначе Pope беше голям пич...ама само той.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

но с големо съ̀рце
Аватар
Регистриран на:
14 Май 2005 18:21
Мнения: 4847
Местоположение: The city of Neverwinter
В момента играе: A dance with rogues
Заглавие: Re: "Falling Skies" - (June/2011)
Публикувано на: 22 Юни 2011 17:28


Не е нищо особено, но става за гледане през лятната суша от сериали. Ако беше през

ЕБАТИ ТЪПИТЕ ИЗВЪНЗЕМНИ. Никакво военно присъствие нямат. Групата си пътува през деня по пътищата, правят лагери на открити поляни и въобще ги не закачат (при това не далеч от град, в който се предполага, че има голямо извънземно присъствие).
Изтребителите им са без нужда от коментар. Сцената с флеъровете от втория епизод... Тези кораби все едно са слепи, мамка му. Пусна една бомба между флеъровете и избяга, нищо, че имаше още 300 човека в радиус от няколко стотин метра -.-
И защо високотехнологични извънземни няма да носят никакви оръжия или броня.

Героите са доста плоски и безинтересни. Лидерът на бандитите беше по-интересен от всички останали взети заедно. Дано видим повече от него.

A Terra Nova изглежда обещаващо, но сай-фай по фокс :lol: Ще имаме gol[m късмет, ако видим повече от 1 сезон :lol:

___________________________________
A man was hospitalized with 6 plastic horses up his ass. The doctors described his condition as stable.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: "Falling Skies" - (June/2011)
Публикувано на: 24 Юни 2011 19:49


Tiny написа:
A Terra Nova изглежда обещаващо, но сай-фай по фокс :lol: Ще имаме gol[m късмет, ако видим повече от 1 сезон :lol:


Е, "Fringe"? :wink:

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

но с големо съ̀рце
Аватар
Регистриран на:
14 Май 2005 18:21
Мнения: 4847
Местоположение: The city of Neverwinter
В момента играе: A dance with rogues
Заглавие: Re: "Falling Skies" - (June/2011)
Публикувано на: 25 Юни 2011 01:56


Прав си, но му се размина с малко :)
Цитат:
The move was unexpected based on these ratings, given the past performance of shows with similar viewership numbers in the Friday night slot, but several critics attribute it to the strong fanbase that the show has garnered, which contributes in part to consistently higher time-shifted viewership.


Цитат:
Fringe has truly hit a creative stride and has distinguished itself as one of television's most original programs. The series' ingenious producers, amazingly talented cast and crew, as well as some of the most passionate and loyal fans on the planet, made this fourth-season pickup possible. When we moved the show to Fridays, we asked the fans to follow and they did. We're thrilled to bring it back for another full season and keep it part of the Fox family.
—Kevin Reilly, President of Fox Entertainment


5,83 млн (последния сезон) са доста малко за фокс, но предполагам са окей за прословутия Friday night dead slot. Примерно Lie to me имаше над 6млн. ( в понеделник вечер) и го отрязаха. btw Battlestar galactica е имал около 5 млн, когато е смятан за хит по Syfy и 1 млн през последният си сезон.

Теrra Nova е по-скъп сериал (16 млн за 2-часов пилотен епизод срещу 10млн за Fringe; 4 милиона епизод на Тера Нова срещу не знам колко е епизод на Fringe, но съм убеден, че е по-евтин), което означава, че ще му е нужен рейтинг nad 10те милиона за 1 сезон (Fring има 9,8 първи сезон).

Всъщност аз съм подпийнал, така че е възможно да съм се отплеснал в излишни приказки :oops: Както и да е, стискам му палци.

п.п. Списък с отрязани сай-фай по фокс
The Adventures of Brisco County Jr. (1993)
MANTIS (1994)
Strange Luck (1995)
VR.5 (1995)
Sliders (1996)
Millennium (1996)
The Visitor (1997)
Harsh Realm (1999)
Brimstone (1999)
Freakylinks (2000)
Dark Angel (2000)
The Lone Gunmen (2001)
John Doe (2003)
Firefly (2003)
Terminator: The Sarah Connor Chronicles (2009)
Dollhouse (2010)
п.п.п. бааааа, този пост отне 40 минути от живота ми :shock:

___________________________________
A man was hospitalized with 6 plastic horses up his ass. The doctors described his condition as stable.


Профил Skype

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: "Falling Skies" - (June/2011)
Публикувано на: 25 Юни 2011 16:20


Гледам първите два епизода на Falling Skies ударили почти 6м рейтинг, което за кабелната TNT ми се струва адски добре!
Моето предположение е, че последния засезона епизод ще има около 2.5М :lol:

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: "Falling Skies" - (June/2011)
Публикувано на: 27 Юни 2011 08:24


Апроп,

The Adventures of Brisco County Jr. не ми е ясно защо го водят фантастика...пък и малкото, което съм видял от него ми се видя ужасно.
MANTIS - доколкото помня беше голяма мизерия
Sliders - в малко по-късните си сезони става пълна боза
The Lone Gunmen - си беше абсолютно излишен spin-off на X-Files.

За другите или съм съгласен, че са прекъснати без време или не съм ги гледал.

Fringe е отделен случай. Него го понасят, защото си е и парче horror. FOX мразят по-чистата или по-приключенската фантастика от сорта на Firefly, Sarah Connor Chronicles и Dollhouse.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

но с големо съ̀рце
Аватар
Регистриран на:
14 Май 2005 18:21
Мнения: 4847
Местоположение: The city of Neverwinter
В момента играе: A dance with rogues
Заглавие: Re: "Falling Skies" - (June/2011)
Публикувано на: 28 Юни 2011 12:49


По-добър 3ти епизод. Нямаше толко дразнещи моменти, няколко бяха яки, а клифхенгъра си беше доста як. Дано продължава да става все по-добър.

___________________________________
A man was hospitalized with 6 plastic horses up his ass. The doctors described his condition as stable.


Профил Skype
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com