Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2004 14:09
Мнения: 1732
Местоположение: Гори тилилейски
В момента играе: Mozilla Firefox
Заглавие: Mass Effect: The Movie
Публикувано на: 25 Май 2010 12:55


Официалното обявяване на филма по Mass Effect е факт!

Цитат:
The producers behind The Dark Knight and Spider-Man are teaming for Mass Effect, a live-action, big screen adaptation of the Electronic Arts-BioWare videogame.

Legendary Pictures' Thomas Tull and Jon Jashni have acquired the film rights to the game and will produce the movie along with former Marvel Studios honcho Avi Arad and his son Ari Arad. BioWare co-founders Ray Muzyka and Greg Zeschuk will serve as executive producers, as will Mass Effect executive producer Casey Hudson. Warner Bros. will distribute the film.

Furthermore, the producers are in negotiations with screenwriter Mark Protosevich (I Am Legend, Thor) about penning the script. The Mass Effect movie is in the nascent stages of development.

"Mass Effect is a tremendous property ripe for translation to the big screen," said Thomas Tull, Chairman and CEO of Legendary Pictures, in a statement. "Mass Effect is a prime example of the kind of source material we at Legendary like to develop; it has depth, compelling characters and an engaging back story. This coupled with Avi and Ari producing and the skills of a great team adapting the screenplay, are the start of turning this smash videogame based property into a successful feature film."

"We are thrilled to be working with Legendary," said producer Avi Arad. "EA and BioWare are terrific partners who have created a brilliant piece of fiction with a universe filled with amazing aliens and technology. More importantly, though, they created a parable whose conflicts mirror the ones we currently face in our own world. This story emphasizes the need for all cultures to learn to work together. All this magic is presented in a fast paced action-adventure that makes for the best kind of movie experience."

"At BioWare, we've always thought of Mass Effect as having the depth, emotion and plot twists perfectly suited for an adaptation to a motion picture," said Casey Hudson. "With Legendary and Avi and Ari Arad attached, we believe that the Mass Effect movie will be an extraordinary entertainment event that realizes our vision for the franchise and thrills fans."


Настроен съм песимистично. 90% от филмите по игри са бози, които си мислят, че името на играта ще им спечели аудитория. Dead or Alive, Mortal Kombat, DooM, Max Payne... Уве Бол дори няма да го споменавам.

Надявам се филмът да няма нищо общо с игрите и да се концентрира върху изцяло нови персонажи и събития. Ако главният протагонист е Шепърд, това ще засегне чувствителни теми като историята, характера и решенията му (които по принцип са избираеми) и ще разочарова много фенове. Сюжет завъртян около The First Contact War е добра идея.

___________________________________
Remember when you could play multiplayer without 15-year-olds insulting your mother or questioning your sexuality? Good times...

Алкохола - враг на пола, с плодов сок - към полов скок!


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
28 Авг 2009 17:26
Мнения: 225
Местоположение: Варна
В момента играе: Мнооооого неща
Заглавие: Re: Mass Effect: The Movie
Публикувано на: 25 Май 2010 13:38


Ако питате мен филмите по игри трябва да са колкото се може по близо до сюжета на играта. Поне така ще е по интересно отколкото да гледаш как някоя хубава историйка е разрушена от коварните сценаристи.

Доколкото идеята за филм: СУПЕР. И щом е от сценариста на Dark night може би има някаква надежда. Надявам се да не е 3 в 1, а да има 3 отделни части.

___________________________________
I reject you reality and substitude my one


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Май 2008 20:19
Мнения: 178
В момента играе: PES 2010,Mass Effect 2,The Godfather 2
Заглавие:
Публикувано на: 25 Май 2010 14:01


Жалко, че такава велика сага ще падне жертва на комерсиализма.

Отсега ви казвам какво ще представлява филмът: Евтин екшън тип "Рамбо" на фона на лигава любовна история. Това е единственият тип филми, които Холивуд издава напоследък.

Подкрепям идеята, че филмът трябва да е по оригинална идея, а не да рециклира събитията от играта. По този начин ще се избегне даването на дефинитивни отговори за Шепърд - дали е мъж или жена, дали е парагон или ренегат, кого е романсвал... Да не говорим, че филм 1:1 с играта е тъпа идея, защото всички знаем как свършва историята.

___________________________________
May the Force be with you!


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Mass Effect: The Movie
Публикувано на: 25 Май 2010 14:34


Не мисля, че има каквото и да било съмнение, че филмът не трябва да споделя каквото и да било с игрите, освен самата вселена, разбира се.

Определено екранизация на събитията покрай The First Contact War би била особено сполучлива, наистина.

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
31 Мар 2009 13:53
Мнения: 742
Местоположение: The abyss
В момента играе: Flame Wars: PCM edition
Заглавие: Re: Mass Effect: The Movie
Публикувано на: 25 Май 2010 14:58


Поправете ме ако греша, но First Contact War не е ли само няколко кратки сражения и една опустошена планета между туриани и хора? Какво толкова може да се случи пък там?
Аз гласувам за нещо ала книгите. Да има познати лица, но самата история да се явява нещо като прелюд на основната. Примерно филма да е по първата книга.

___________________________________
Military Law: There's no such thing as an atheist in a foxhole


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2004 14:09
Мнения: 1732
Местоположение: Гори тилилейски
В момента играе: Mozilla Firefox
Заглавие:
Публикувано на: 25 Май 2010 15:26


First Contact War е изключително важно събитие - тя оформя възгледите на човечеството за извънземните и vice versa. Вярно, че включва само няколко битки, но за двучасов филм таман ще стигнат. Плюс това ще видим защо Сарен мрази човечеството (хората убиват брат му по време на войната) и как земляните реагират на откриването и агресията на извънземна раса.

Филм по книгите не ми звучи добре. Трудни са за екранизиране. Бих предпочел да е изцяло ново съдържание, нещо оригинално.

___________________________________
Remember when you could play multiplayer without 15-year-olds insulting your mother or questioning your sexuality? Good times...

Алкохола - враг на пола, с плодов сок - към полов скок!


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
14 Юли 2008 14:51
Мнения: 741
Местоположение: Hyperion
Заглавие: Re: Mass Effect: The Movie
Публикувано на: 25 Май 2010 16:24


Идеята за филм oколо First Contact War и на мен ми допада и то много!
Както се спомена, това е важен откъс от човешката история в играта.

Според мен могат доста добре да introduce-нат вселената на МЕ (говоря за tech, политическо положениe - пирати еtc, exploration-а на човешката раса) със събития и дадени действия предхождащи първия контакт, и такива пряко довели до него.
След това вниманието може да се фокусира около самият първи контакт - последвалите бойни дейсвия - драми и тн. - и накрая за финал вече "разширения" мироглед на Човека към Вселената...
И това в стил и атмосфера от играта --- ако го направят както трябва, два часа няма да им стигнат.

Нотка позитивизъм с това, че Bioware ще участват активно --- дано се справи екипа който ще се сформира.

___________________________________
HolyCrusader написа:
Острова е корк ясно, но това го прави по-скоро космически кораб.


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Дек 2009 15:31
Мнения: 1018
Заглавие: Re: Mass Effect: The Movie
Публикувано на: 25 Май 2010 16:29


То за филма се говореше от много време, очакванията ми са средни.

___________________________________
секс едва ли - just cavalli


агентите са педали
напускам форума


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2004 14:09
Мнения: 1732
Местоположение: Гори тилилейски
В момента играе: Mozilla Firefox
Заглавие:
Публикувано на: 25 Май 2010 16:52


Филмът беше обявен официално вчера. Преди имаше само спекулации и wishful thinking.

Всички обаче бързат да се направят на пророци и да кажат "знаех си". Аман...

___________________________________
Remember when you could play multiplayer without 15-year-olds insulting your mother or questioning your sexuality? Good times...

Алкохола - враг на пола, с плодов сок - към полов скок!


Профил Skype WWW

Заглавие: Re: Mass Effect: The Movie
Публикувано на: 25 Май 2010 20:08


Ако искат успешен филм, трябва да работят адски тясно с Bioware. Не искам да ми навържат герои и локации от игрите, да излеят 30 милиона за специални ефекти и да ми го пробутат за МЕ филм. МЕ не е просто поредната игра. МЕ е прозиведение на изкуството. Моят съвет към тях е изиграйте и 2-те игри, водете си бележки, какво изпитвате при всяка сцена, при всяка развръзка в сюжета. И чак когато успеете да усетите МЕ истиснки, се хванете да правите каквото и да е било.

___________________________________
Olim bonum nec malum est cognitionis principium.


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Дек 2009 15:31
Мнения: 1018
Заглавие: Re: Mass Effect: The Movie
Публикувано на: 25 Май 2010 20:51


Идеята на този филм е да направи Mass Effect вселената още по-известна, не да стане бърз и глупав блокбъстър тип Sands of Time. За това не се притеснявайте за качеството, BioWare имат твърде големи амбиции за ME за да се изложат :)

___________________________________
секс едва ли - just cavalli


агентите са педали
напускам форума


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Mass Effect: The Movie
Публикувано на: 26 Май 2010 10:22


Абе вижте...
Те Макс Пейн го осраха, дето няма никакви по-скъпи сцени и декори, а сюжетът е относително стандартно noir + бая пата-кюта...а вие ми говорите за sci-fi свят със сложни вижуалс и адски комплексна (макар и стандартна) бекграунд история.

Вижте какво направиха и с Принца, Doom, Hitman и още коя ли не игра.

Не, не се пиша пророк. Просто познавам отношението на холивудските продуценти по темата и затова имам лоши очаквания.

odojitoo, между другото ПЪРВИЯТ Рамбо, не е екшън, а социална драма (колкото и странно да звучи това)...става постен екшън от 2-рия филм нататък.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2004 14:09
Мнения: 1732
Местоположение: Гори тилилейски
В момента играе: Mozilla Firefox
Заглавие:
Публикувано на: 29 Май 2010 14:43


Изход написа:
Идеята на този филм е да направи Mass Effect вселената още по-известна, не да стане бърз и глупав блокбъстър тип Sands of Time.


Да бе, да. И един мармот завиваше шоколада в станиол...

Целта на филма не е да обогати и развие вселената на играта, а да натрупа пари и да създаде хайп около третата част. Тъй като по-голямата част от зрителите дори няма да знаят за съществуването на играта, то кинопродукцията трябва да е нууб-френдли.

Аз и без да съм го гледал или чел нещо за него, мога да го разкажа като сюжет, изцяло базирано на опита ми добит от хиляди филми и сериали.

Младеж става мъж, спасявайки земята от зла участ. На помощ му се притичат само шепа от приятелите му, с тях той се сражава със злото, постигайки епична победа. По пътя към успеха среща жена в която се влюбва, добива слава. И така, след като погубва звяра, става герой. На финалната сцена, всред епична музика, той целува момичето, разнася се гръм и филмът свършва.

(След това обаче, за няколко секунди, бива показан същият злодей, жив, негов последовател или зловредно устройство оставено от него, оставяйки възможността за директно продължение и изстискването на още малко пари от феновете.)

Ако си мислите, че нещо друго ще е...

___________________________________
Remember when you could play multiplayer without 15-year-olds insulting your mother or questioning your sexuality? Good times...

Алкохола - враг на пола, с плодов сок - към полов скок!


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
15 Ное 2009 23:07
Мнения: 8
Местоположение: София
В момента играе: Mass Effect 2, DAO, Residebt Evil 5
Заглавие: Re:
Публикувано на: 21 Юни 2010 04:10


Минотавъра написа:
Изход написа:
Идеята на този филм е да направи Mass Effect вселената още по-известна, не да стане бърз и глупав блокбъстър тип Sands of Time.


Да бе, да. И един мармот завиваше шоколада в станиол...

Целта на филма не е да обогати и развие вселената на играта, а да натрупа пари и да създаде хайп около третата част. Тъй като по-голямата част от зрителите дори няма да знаят за съществуването на играта, то кинопродукцията трябва да е нууб-френдли.

Аз и без да съм го гледал или чел нещо за него, мога да го разкажа като сюжет, изцяло базирано на опита ми добит от хиляди филми и сериали.

Младеж става мъж, спасявайки земята от зла участ. На помощ му се притичат само шепа от приятелите му, с тях той се сражава със злото, постигайки епична победа. По пътя към успеха среща жена в която се влюбва, добива слава. И така, след като погубва звяра, става герой. На финалната сцена, всред епична музика, той целува момичето, разнася се гръм и филмът свършва.

(След това обаче, за няколко секунди, бива показан същият злодей, жив, негов последовател или зловредно устройство оставено от него, оставяйки възможността за директно продължение и изстискването на още малко пари от феновете.)

Ако си мислите, че нещо друго ще е...


Дам... И за съжаление най-вероятно ще си прав. А на мен толкова много ми е втръснал този стереотип с младежа, който става мъж и печели яката мацка. Даже тайничко си се надявах да направят Шепърд жена - ама шанс. Било невъзможно жена да прояви силен характер и да се справи с тежката задача "save the galaxy" - еми най-вероятно е така, но на мен ми писна да гледам американски псевдо мъжкари наблъскани с химия, които се правят на велики. Айде малко разнообразие бре хора! Веднъж мозъците в холивуд да родят нещо оригинално!
Явно филмчето по Mass Effect ще се превърне в "the NEW" G.I. JOE :notfair:

___________________________________
Код:
http://store.picbg.net/pubpic/E6/6A/bb50e1a7b387e66a.jpg


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2004 14:09
Мнения: 1732
Местоположение: Гори тилилейски
В момента играе: Mozilla Firefox
Заглавие:
Публикувано на: 21 Юни 2010 13:58


UltimoStep написа:
Дам... И за съжаление най-вероятно ще си прав. А на мен толкова много ми е втръснал този стереотип с младежа, който става мъж и печели яката мацка. Даже тайничко си се надявах да направят Шепърд жена - ама шанс. Било невъзможно жена да прояви силен характер и да се справи с тежката задача "save the galaxy" - еми най-вероятно е така, но на мен ми писна да гледам американски псевдо мъжкари наблъскани с химия, които се правят на велики. Айде малко разнообразие бре хора! Веднъж мозъците в холивуд да родят нещо оригинално!
Явно филмчето по Mass Effect ще се превърне в "the NEW" G.I. JOE :notfair:


Героят в такива филми обикновено е мъж по две причини:

1. В нашето, все още донякъде шовинистично общество, воинът-мъж изглежда по-авторитетно от воина-жена.
2. Мнозинството от аудиторията на филма ще са мъже, на които ще им е трудно да се идентифицират с женски персонаж.

Така че вероятно в главната роля пак ще видим Юначния Американец™, а жената ще бъде сведена до ролята на секси сайдкик с пушка.

___________________________________
Remember when you could play multiplayer without 15-year-olds insulting your mother or questioning your sexuality? Good times...

Алкохола - враг на пола, с плодов сок - към полов скок!


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
15 Ное 2009 23:07
Мнения: 8
Местоположение: София
В момента играе: Mass Effect 2, DAO, Residebt Evil 5
Заглавие: Re:
Публикувано на: 22 Юни 2010 00:02


Минотавъра написа:
Героят в такива филми обикновено е мъж по две причини:

1. В нашето, все още донякъде шовинистично общество, воинът-мъж изглежда по-авторитетно от воина-жена.
2. Мнозинството от аудиторията на филма ще са мъже, на които ще им е трудно да се идентифицират с женски персонаж.

Така че вероятно в главната роля пак ще видим Юначния Американец™, а жената ще бъде сведена до ролята на секси сайдкик с пушка.

Да, знам.... и точно заради това ме е яд....

___________________________________
Код:
http://store.picbg.net/pubpic/E6/6A/bb50e1a7b387e66a.jpg


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2004 14:09
Мнения: 1732
Местоположение: Гори тилилейски
В момента играе: Mozilla Firefox
Заглавие:
Публикувано на: 22 Юни 2010 00:39


Жена задължително ще има, но да видим как ще я направят.

Това, което ме дразни в повечето модерни (американски) филми е унизителната роля на женския персонаж. Обикновено тя е умна, независима и еманципирана... докато не пристигне героят. В този момент всичко отива по дяволите и тя се превръща в лигаво безгръбначно без грам достойнство. Стандартното й поведение е горестно въздишане и мятане на страстни погледи по юнака, съчетани с умилкване и мелодраматични диалози.

Освен това, по правило, героинята е неземно красива, с огромни цици и перфектни пропорции, а ла модел на Плейбой. Обикновено е облечена в прилепнали по тялото, изрязани кожени дрехи, които народното въображение е определило твърде иносказателно като "курвенски". Дори в най-кървавата сеч тя остава чистичка и красива, с недокоснат грим. Важен елемент от личността й е липсата на воля - тя е просто придатък към героя, често го обожествява и го следва като кученце.

Ако сложат нещо такова ще бойкотирам филма. Нагледал съм се на подобни простотии.

___________________________________
Remember when you could play multiplayer without 15-year-olds insulting your mother or questioning your sexuality? Good times...

Алкохола - враг на пола, с плодов сок - към полов скок!


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
15 Ное 2009 23:07
Мнения: 8
Местоположение: София
В момента играе: Mass Effect 2, DAO, Residebt Evil 5
Заглавие: Re: Mass Effect: The Movie
Публикувано на: 22 Юни 2010 17:12


Ето, че Холивуд пак ще развали любимата ми игра! Въпреки факта, че съм супер предубедена за този филм аз ще го гледам ... и ще му се дразня! :D

___________________________________
Код:
http://store.picbg.net/pubpic/E6/6A/bb50e1a7b387e66a.jpg


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
06 Юни 2010 10:44
Мнения: 28
Заглавие: Re: Mass Effect: The Movie
Публикувано на: 21 Юли 2010 16:52


Хайде не =/ Силно се надявам филма просто да се развива във вселената на Мас Ефект, иначе ще развали ВСИЧКО - всичките избори, които си правил по време на играта и това как сам оформяш света около себе си. Ако наистина филма е за Шепард, ще е безумна боза, независимо от това кой стои зад проекта, колко пари са вложени, кои са актьорите етц етц етц


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Авг 2007 17:53
Мнения: 2686
Местоположение: Дискотека
Заглавие: Re: Mass Effect: The Movie
Публикувано на: 21 Юли 2010 17:27


Да ти обясня ли колко си тъп и как фейлна или ще приемеш думите ми на доверие :?:


Минотавъре, ако искаш да сложат някоя грозотия и да я клепат с конски лайна през 2 сцени, докато подхвърля лафчета и бъзика главния герой. Защо ти е да гледаш натокани мадами, които правят всичко на сол, респектиращи всички, като може да намерат нормална женичка в парцаливи дрехи, следяща Бързо, лесно вкусно и Листопад. Осъзна ли и ти как фейлна. Като си тръгнал да редиш думички, подкрепи ги с факти, защото персонаж такъв какъвто го описваш, на първо четене не се сещам. Може би ти ще ме просветлиш, кой знае.


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com