Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Child 44
Публикувано на: 23 Апр 2015 06:25


Филмът сам за себе си е добър, хареса ми. А колко е достоверно съдържанието никога няма да знаем, затова е напълно излишно да коментираме темата с режима.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Child 44
Публикувано на: 24 Юли 2015 07:41


Няколко дни след този филм изгледах и Citizen X, който е точно по историята и се води за силен филм. Личат си му годинките, определено. Действието на филма се развива в края на комунизма(тоест проследява истинските събития), а не след втората световна, както е в дете 44. Това прави филма няколко идеи по-лек. Отделно и не са задълбали чак толкова в персонажите. И двата филма ми харесаха, макар, че са различни интерпретации на кажи-речи една и съща история. Според мен в дете 44 са променили времето и леко персонажите спрямо оригиналните в гражданинът X, за да има повече драматичност.
Абе аз не обичам тегави филми, а и двата ги изгледах с интерес.
Ако сте чували за Андрей Чикатило - за това става въпрос във филма.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

The King of Kings
Аватар
Регистриран на:
26 Дек 2002 14:16
Мнения: 3480
Заглавие: Re: Child 44
Публикувано на: 24 Юли 2015 20:52


Филмът определено притежава голям потенциал, но ми се струва, че два часа не стигнаха. Определено развръзката и финалът бледнеят на фона на останалото. Общо взето поредният добър филм, в който някое кино-гуру плесва с ръце, намества си схванатия задник и заявява:

Spoiler for :
- Екстра пичове, направихме страхотна половина от филма. Дайте сега за втората половина набързо да направим някаква гонитба и една изтъркана битка с лошкото, пък накрая да скалъпим един захаросан холивудски финал и да ходим да ядем бургери."


Иначе атмосферата са я пресъздали уникално добре, давам 10/10. Не бих казал, че Харди е добър избор за тази роля, но се справи добре.

Налагаше се да табвам много пъти докато гледах филм и някъде ми убягнаха два елемента от сюжета (трябваше да табвам много пъти докато гледах филма) -
Spoiler for :
как откриха, че педофилът работи точно в този металургичен завод и как разбраха, че онзи Иван е предател, като намериха онази книга?

___________________________________
Цитат:
az se nadqvam planeta turneto da e ludnica taq godina!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Child 44
Публикувано на: 24 Юли 2015 21:23


Помня, че и на двата ти въпроса има ясен отговор, но не помня изобщо какви бяха, защото го гледах като беше по кината, а и малко ми се размиха нещата с гражданина хикс.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

The King of Kings
Аватар
Регистриран на:
26 Дек 2002 14:16
Мнения: 3480
Заглавие: Re: Child 44
Публикувано на: 24 Юли 2015 23:58


Тези неща ги разбрах и аз, но все пак си мислех, че имат някакво по-рационално обяснение. Все пак мерси за инфото.

___________________________________
Цитат:
az se nadqvam planeta turneto da e ludnica taq godina!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Child 44
Публикувано на: 25 Юли 2015 16:52


Гледайте Citizen X тогава.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Child 44
Публикувано на: 25 Юли 2015 21:38


Филма ми хареса, макар да не знам колко достоверен е. Сигурен съм обаче, че по времето на Сталин са умирали от глад и болести в Украйна, сигурен съм, че са се прикривали престъпления, за да не се панира простолюдието и да се показва колко успешен е моделът, който се пропагандира така усилено. Сигурен съм и, че е било пълно с гейове, дето са се покривали, а на всичко отгоре са заемали и важни позиции в държавата. Както и съм убеден, че мирни хора са били преследвани, съветвани и ликвидирани, защото не споделят политическите виждания на вожда си. А също и, че по онова време жена да откаже на офицер за сватба е било трудно и дори невъзможно, а в днешни дни е обратното.

Точния случай с убийството на хлапета ме мързи да го проверявам и е твърде вероятно да е преувеличен стократно(все пак американска продукция), но не мога да не отбележа една могъща и въздействаща реплика, по адрес на Хитлер: "Това чудовище не спира да ни убива и от отвъдното". Адолф сигурно се усмихва нейде из небесната шир. Мда, в следващите десет века вероятно ще продължи адски много да бърка в дупките на евреите(150 милиона е избил все пак, въпреки че по онова време толко не е имало), руснаците и американците и ще е виновен за всяка една смърт на подобни, дори естествена :lol: Не случайно ще се правят филми и игри, в които е зомби, вампир, гей и прочие. Поне по един въпрос руснаци и американци се обединяват и сплотяват.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Child 44
Публикувано на: 26 Юли 2015 11:51


Броят на убитите не е преувеличен. Това е от малкото неща във филма, което не е променено спрямо истинската история.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com