Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 14 Авг 2015 20:06


Why Batman Shouldn't Be the Center of the DC Movie Universe - http://io9.com/why-batman-shouldnt-be-t ... 1723569880

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 14 Авг 2015 22:46


Погледах малко от анимациите за лигата на справедливостта( да не кажа всички май) и ето моето мнение:

Justice League: War: Ми... какво да кажа, показаха как се е появил Киборг, другото във филма не ме впечатли. Биеха се срещу лесни съперници пратени от някакво копие на Танос, не му запомних името. Като цяло не лоша анимация за децата - давам му 6/10, но прекаляват с битките, които отнемат 80/90 процента от филма, вместо да се вкара история.

JLA Adventures: Trapped in Time: Хъм... за по малко от час се справиха прилично - 6/10. Пак много битки и нищо сериозно. Видях пазителя на времето или там който беше. Стори ми се интересен персонаж, но не го развиха и лигата спечели безпроблемно.

Justice League: Doom: 7/10. Много добра идея беше да използват плановете на Батман за неутрализирането на Лигата срещу тях. Запознах се най-после и с Вандал Савидж, който ми хареса като злодей. Едно доста добро анимационно, за съжаление завършило лесно предвидимо. И все пак не беше само кюскане, а в първата си част имаше и история и кроене, което е важно за отбелязване.

Justice League: Throne of Atlantis: 5/10. Това беше доста долнопробно. Не, по принцип не ми пука за никого в света на Аквамен, но в тази анимация не ми пукаше и за Батман и Супермен, на които симпатизирам. Сюжета бе толкова задръстен и предвидим, в сравнение с който филмите за Тор изглеждат висш пилотаж. Ами ок, ако по този начин си правят новите анимации, то аз не искам да ги гледам.

Justice League: Crisis on Two Earths: 7.5/10. Може би най-силната анимация за Лигата на справедливостта до момента. Самата идея за паралелни земи и вселени много ме привлича. Тъй като съм философ, няма как да не предположа , че всяко наше решение остава отпечатък върху по нататашният ни живот и оказва влияние на хората и света около нас. Вече дали създава паралелни светове е трудно да се каже. Но тази анимация ми хареса много. Препоръчвам да се изгледа от Алшу(ако ми прочете поста), най-малкото защото показва как Лутър се присъединява към Лигата и какъв играе в другата реалност. Също и как злодеи и герои се размешват и разменят местата си в зависимост от света, в който са.

Предстои ми да изгледам анимациите за Батман. Ще пиша и за тях. Има някои, които ми изглеждат интересни...


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 15 Авг 2015 12:59


Това Trapped in Time не го знам...

От останалите ти разсъждения - логично колкото е по-силна е оригиналната комикс история, толкова повече ти харесва. :lol:
Но да знаеш, че има известно деградиране от промените.

Виж War и Throne Of Atlantis са по-близко, но пък те са New 52, които по всеобщо мнение са шит...но пак в комиксова форма са по-смислени от адаптациите, дето са съвсем през просото.

Цитат:
Запознах се най-после и с Вандал Савидж, който ми хареса като злодей.

Не му е мястото в тази история (оригинално е Раш Ал Гул), но е пич.

Цитат:
Препоръчвам да се изгледа от Алшу(ако ми прочете поста), най-малкото защото показва как Лутър се присъединява към Лигата и какъв играе в другата реалност. Също и как злодеи и герои се размешват и разменят местата си в зависимост от света, в който са.

Да, гледал съм го. Това е алтернативен Лутър.
Той ме кефи повече, когато е злодей и все пак спасява света, ако се наложи. Примено на два пъти в JLU и един път преди в JL (пак срещу алтернативна Лига).
В Young Justice е направо във вихъра си - в коалиция е с няколко други супер-злодеи (и Вандал Савидж е там) и върти на пръста си, както земните герои, така и извънземните злодеи.


Батман е досаден. Най-якото е Batman: Under the Red Hood (защото е и за bat семейството - най-вече втория Робин).

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 23 Сеп 2015 10:37


Моите любимци...направо не ми се вярва (то и без това е само слух):
DC Comics' Most Hilarious Duo Could Be Coming To The Big Screen - http://io9.com/dc-comics-most-hilarious ... 1731744162

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 06 Окт 2015 08:35


The Flash: Seth Grahame-Smith set to write and direct movie - http://www.denofgeek.com/movies/the-fla ... rect-movie

Все по-шитава се очертава картинката...този тип е "известен" с Abraham Lincoln: Vampire Hunter и Pride And Prejudice And Zombies.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 09 Окт 2015 09:11


Justice League Dark movie reportedly set to shoot in 2016 - http://www.denofgeek.com/movies/justice ... ot-in-2016

Звучи добре.

The Flash movie: creators going for "tech-based" costume - http://www.denofgeek.com/movies/the-fla ... ed-costume

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 27 Окт 2015 11:44


Може пък да има някаква надежда за "Самоубийците" - http://io9.com/jared-leto-says-playing- ... 1738717654

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 13 Ное 2015 09:12


Method acting? Pfff nope, he is just a giant jerk - http://www.denofgeek.com/movies/suicide ... te-himself

Not a good sign - http://www.denofgeek.com/movies/aquaman ... s-on-board

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 14 Ное 2015 21:46


Новите сезони на The Flash и Arrow са епични, особено епизода с Константин. :rockon:

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 15 Ное 2015 15:18


What? Naaah.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 24 Ное 2015 12:57


https://www.youtube.com/watch?v=_rgzmQ_vpSo
Okay, now I am officially hyped! :o

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 25 Ное 2015 11:27


Не ми харесват епизодите, когато преплитат Ероу и Флаш. Ероу, колкото и да е бозав се придържа към някаква по-тъмна обстановка, което е плюс на сериала. Флаш от своя страна също е бозав, но няма плюса от по-тъмната осбтановка, а разчита на повечко хумор. Та като флаш отиде на гости на ерол... носи със себе си типичната весела глуповатост. Ероу пък като се появява при флаш... е малко дърво на фона на хумора.
И двата сериала стават за убиване на време, но редовните обратни завои ме карат да си мисля - тия сценаристи изобщо гледали ли са предишните епизоди :lol:.
Казвам това, при положение, че не съм започнал 4ти сезон на ероу и 2ри на флаш. Обичам да ги гледам наведнъж.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 25 Ное 2015 14:13


Да не говорим, че предстоящия кросовър запознаващ с героите от бъдещия спин-офф Legends Of Tomorrow е поредното поругателство над герои и злодеи от DC.
Като прибавим и че Arrow и The Flash не са никакъв cinematic universe...филмите няма да имат нищо общо с тези сериали...както и с Gotham....както и със Supergirl...

Аз и от CU-то не очаквам нищо хубаво де.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 25 Ное 2015 18:55


Значи не знам как Гипката издържа Стрелата вече четири сезона, втф. По принцип мислех, че не прави компромиси и гледа само качествени филми и сериали. Аз Стрелата го спрях някъде по средата на първия сезон, още преди да се сбози тотално. Всички в този сериал е мозъчна пръдня. Всичките му приятели, гаджета, роднини, врагове и даже бодигардът му станаха супергерои, злодеи и почнаха да се обличат като косплеъри. А и прекалено много време се обръща на жените, които дразнят, повечето от тях са и антипатични, не стига че не могат да играят. А първият епизод беше добър...

Светкавицата и аз го гледам още, ама все още не разбирам защо? В началото ме радваше героя и исках да разбера повече за него, после разбрах, че ще се появява Горилата и си рекох да видя и тия епизоди, после ми се искаше да видя как ще пукне оня мизерник Уелс и бум :shock: Оказа се, че съм изгледал сезона :D Втория започна обещаващо за сериал втора ръка, щото оценката на този сериал не може да е повече от 5/10 за епизод, а има епизоди, в които оценката пада до 3/10 и те не са никак малко. В първия епизод участваше Острието 8) След това почнаха да обръщат внимание и тук на някакви семейни драми повече от необходимото и битките с враговете достигнаха време от по 40-60 секунди на епизод. Върха от които беше конфронтацията с Крал Акула за 10 секунди в края на епизода. Уви, повече не можаха да вместят заради любовните простотии, семейните смешки, небивалиците със Сиско и професора и тн. А като дойде пак Уелс и ми стана лошо. Че и отново като в първия сезон се подреждат нещата и просто няма да издържа до края този път.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 29 Ное 2015 00:32


Прав си, че не би трябвало да ги гледам. Просто имам 3 кино слабости - постапокалиптични(вкл. зомбита), супергеройски и извънземни инвазии :lol: Съответно, макар, че 99% от представителите на точно тия три жанра са мега бози, аз тая надежди и гледам голяма част от тях :o

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 04 Дек 2015 09:15


Повече от година откакто зарязах Arrow и The Flash, но вчера направих изключение за последните два епизода, защото са crossover начало на новия сериал - Legends.

Първото, което се набива на око - най-ужасната версия на Вандал Савидж. Нито идва от древен Египет (произходът му е много по-стар), нито е такъв прост касапин, какъвто го изкарват тук. Принципно той е суперзлодей, който се равнява по интелект (въпреки кроманьонската си външност) и умения с Рас Ал Гул и Лекс Лутър.
CW му дават ужасна интерпретация!
Не е ясно защо го добавиха към и без това страшно сбърканата история на Ястребите.

Иначе двете шоута са това, което помня. Може би са малко по-добре в техническо телевизионно отношение, но сюжетът и диалозите са си пак толкова зле.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 05 Дек 2015 17:21


Как така сме изтървали да кажем нещо и за новия епик трейлър на Batman v Superman? :rockon:
https://www.youtube.com/watch?v=BvP4RIqSbiw
От много време насам не съм бил толкоз хайпнат за предстоящ филм :D
Бен Афлек изглежда покъртително добре като Батман, Хенри Кавил си е идеален Супермен още от предния филм, имам малко резерви към Гал Гадот, а Джеси Фейсбука още не ми е ясно дали ще ме накефи. Според viral материалите, които пускат WB покрай филма става ясно, че той реално е Alexander Luthor, Jr. и за това от трейлърите си личи, че няма да видим класическия Лекс Лутор.

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6954
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 06 Дек 2015 09:54


Типичния too-much-reveal трейлър. :(

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 20 Яну 2016 08:12


https://www.youtube.com/watch?v=CmRih_VtVAs
maximum overhype! :o

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 20 Яну 2016 16:27


Бомба е трейлъра дано и филма да е така...

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com