Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4867
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Mad Max: Fury Road (2015)
Публикувано на: 28 Май 2015 01:31


Свален е. Явно имат ограничено време между филмите, а и проблема с аймакса е че като го заредят не се сменя лесно :(. Много кофти:(

Отиди в някоя яка зала, препоръчаха ми новата в Арена Запад, както и някаква с кресла/фотьоли в киното до икеа.

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Mad Max: Fury Road (2015)
Публикувано на: 28 Май 2015 07:47


Нямам идея дали е само в една зала в Арена запад, но определено новата им саунд система Luxe е много яка.
Относно ринг мола до икеа - нещата там са доста спорни поради ред причини:
+ седалките са мега удобни, само масаж на простатата не ти правят :lol:
и май това са плюсовете
- на по-тъпи филми, заспиването е гарантирано на тия седалки хаха
- в двете зали, в които съм ходил половината седалки бяха обилно поляти със субстанции и трябваше да ни местят
- саундът е на средно ниво
- екранът е прекалееееено малък, особено, за да ти осмисли даването на някой друг лев отгоре за TSAR залите
- понеже е ново... е пълно с мутряги, които си говорят на брат/бате по време на целия филм и си обсъждат бицарите

Вариант е да отидеш в младоския IMAX или просто в арена запад, като си сигурен, че е зала с LUXE.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Mad Max: Fury Road (2015)
Публикувано на: 05 Юни 2015 02:27


От днеска го върнаха в IMAX

СУПЕР!!!!!!

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Mad Max: Fury Road (2015)
Публикувано на: 05 Юни 2015 07:44


Супер, аз така и така ще го гледам втори път преди да го спрат.

Волти, първите три части съм ги гледал 100 пъти като малък. По спомени бяха що годе добри, не толкова праволинейни като новата част. Но не смея да ги изгледам, защото са толкова стари, че... ще ми се развали детската представа, вероятно :D Но може и да са наистина добри, кой знае...

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Юни 2010 22:14
Мнения: 619
Местоположение: Terra
В момента играе: PoE
Dark Souls
Заглавие: Re: Mad Max: Fury Road (2015)
Публикувано на: 05 Юни 2015 15:08


Фък, да ходя преди два дена и сега да го върнат на IMAX, ще трябва да ходя пак.

___________________________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward, then that person is a piece of shit.


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Авг 2012 18:08
Мнения: 784
Местоположение: София
В момента играе: Футбол, ама навън
Заглавие: Re: Mad Max: Fury Road (2015)
Публикувано на: 09 Юни 2015 17:25


Филмът не става. Ще обясня защо.
Плюсове:
+Мацката, която си мажеше челото с масло, беше много добре написан герой.
+Атмосферата на апокалипсис е факт. Ще ядеш буболечки и гущери, иначе ще мреш. Има малко оцелели и всичките ще те убият, ако могат. Класа.
+Звуковото оформление цепи.
+Добри ефекти.
+Митологията беше интересно хрумване - Валхава, разбираш ли, всички искат да отидат там.
+Огромен детайл и разнообразие на различните средства за убийство - коли, камиони. Костюмите са страхотни, оръжията също.
+Битките и хореографията.
+ Бабката със семената.
+ Саможертвата на Белчо.

Минуси.
- Необясними неща се случват в тоя филм. Макс излиза да поправи нещо в задната част на камиона, но междувременно трябва да си сложи якето, нищо, ще е 40 градуса по Целзий. Макс не си свали маската сякаш цяла вечност (!) , а защо взе всички жени да го бавят, да му унищожават ресурсите и да му правят врагове, така и не ми стана ясно. Междувременно камионът издържа на екслозии по двигателя, но не може да не затъне в кал (кал в пустинята!!!). Оръжията и Бензинът все още се произвеждат масово, напук на всякаква логика, защото в тоя филм не се пести нито едно от двете.
- Макс е първокласен дървар, най-вече заради сценаристите. В началото на филма мучи и прави някакви знаци с ръце. После дава заповеди (ти-там). Накрая, като прави изречение от повече от пет думи, ум да ти зайде. Но не се сближава с никого и не му пука. И на мен не ми запука за него.
- Героите, освен маслената мадама, остават същите от появата им на екран до самия край. Никакво развитие! Благодарение отново на сценаристите, героите предпочитат да блеят през прозореца и да разглеждат оръжия. С такива задълбочени диалози, ама в кавички, ми стана по-интересна мотивацията на злодея, който искаше да спаси детето си.
- Въпросният злодей е класически Дарт Вейдър, едно към едно. Поне има мотивация, различна от световна доминация.
- Като говорим за мотивация, историята я няма. Всичко се върти около лудостта на Макс, за когото, напомням, ми дреме на шапката. Мотивация за развитие - 0. Само битки и от време на време някакъв смотан диалог, че на героите има реална опасност да им изсъхнат езиците от неползване.
- Тъпакът с китарата. Пусни я малко и се бий, бе.
- Фактът, че всички във филма са паяци, които могат да се залепят отстрани на което и да е возило. Нереалистично.
- Макс оцелява пясъчна буря без никаква защита. Нека да напомня, че пясъчните бури могат да свалят кожата на човек. Това, при положение, че вече не е погребан под пясъка.
- Макс не пропуска с пищова. Истински снайперист.

- Макс е реалист и казва на маслената мацка, че не трябва да таи надежда. Но я насочва към Цитаделата... защото не трябва, но трябва!
- Макс отсвирва маслената мацка, въпреки че в този свят хората са малко и трябва да се възпроизвеждат. Умен Макс. Или е асексуален, или е гейтак.
- Макс пуска (не)ограничени водни ресурси на народа без всякакъв контрол, за разлика на злодея. Софийска вода цъка неободрително.
- Макс напуска може би единственото място с осигурени храна и вода. Изглежда пустинята му е по-интересна.

Първо голямо разочарование за годината.


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Mad Max: Fury Road (2015)
Публикувано на: 09 Юни 2015 21:13


Много жестоко фейспалмнах на поста ти. Абсолютно ме омаломощи да ти отговоря подобаващо :shock:

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
27 Мар 2014 21:21
Мнения: 533
Заглавие: Re: Mad Max: Fury Road (2015)
Публикувано на: 09 Юни 2015 21:39


Цитат:
+Мацката, която си мажеше челото с масло, беше много добре написан герой.

Виж,след като не се й запомнил дори името(а него го има в заглавието дееба),всичко останало губи смисъл и стойност.


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Авг 2012 18:08
Мнения: 784
Местоположение: София
В момента играе: Футбол, ама навън
Заглавие: Re: Mad Max: Fury Road (2015)
Публикувано на: 09 Юни 2015 21:49


Името й е Фюриоса. Аз под Fury Road още от първия трейлър на филма мислех, че се има предвид Път на Яростта. Така че... Да.
Дори не троля, честно. Щом не мога да запомня името на главен герой, значи няма по-добро доказателство, че тоя филм кзобщо не ми е предал посланието си. Името на мацката трябваше да го видя в нета сега, щото преди да отида да гледам вчера филма знаех само, че има луд Макс и че злодеят е играл в поредицата преди. Пълна мъгла са ми тези филми. Но за пръв път забравям кой кой е.
Това не прави филма по-добър. И не, предният ми пост не е нито шега, нито преувеличение.


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Юни 2010 22:14
Мнения: 619
Местоположение: Terra
В момента играе: PoE
Dark Souls
Заглавие: Re: Mad Max: Fury Road (2015)
Публикувано на: 09 Юни 2015 23:05


A lost soul on the internet.

___________________________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward, then that person is a piece of shit.


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2011 19:16
Мнения: 931
В момента играе: С пъпа на баба ти
Заглавие: Re: Mad Max: Fury Road (2015)
Публикувано на: 10 Юни 2015 00:06


Филма е чисто забавление. Тоя по-горе само като стигнах до тапака с китарата и му подминах поста. Точно китариста е най-култовото нещо което съм виждал във филм от години. Ваше право е да имате мнение, че филма е кофти и не ви харесва.
Просто бъркате адски много.


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Mad Max: Fury Road (2015)
Публикувано на: 10 Юни 2015 08:13


Цитат:
Минуси.
- Необясними неща се случват в тоя филм. Макс излиза да поправи нещо в задната част на камиона, но междувременно трябва да си сложи якето, нищо, ще е 40 градуса по Целзий. Макс не си свали маската сякаш цяла вечност (!) , а защо взе всички жени да го бавят, да му унищожават ресурсите и да му правят врагове, така и не ми стана ясно. Междувременно камионът издържа на екслозии по двигателя, но не може да не затъне в кал (кал в пустинята!!!). Оръжията и Бензинът все още се произвеждат масово, напук на всякаква логика, защото в тоя филм не се пести нито едно от двете.

Замислял ли си се защо мотористите карат с кожени якета и панталони? Във филма се возят сред някаква пост-апокалиптична пустиня! Якето си е негово, много ясно, че няма да го остави при патките. Макс си свали маската, чак когато успява да намери с какво да я свали. Или ти очакваше свръх сили, с които да разкъса метала? Той помага на хората по един изключително дръпнат, но отдаден начин, така е било винаги. Това не е просто пустиня, а постапокалиптична пустиня. Местата с калта съвсем ясно бабите ги обясниха, че преди са били зелен оазис, но са измрели и те. Оръжията се произвеждат, за да могат да оцеляват и да се водят битки за ресурси. Горивото се създава, за да стигат от точка А до точка Б. (направо ми е тъпо, че трябва да обяснявам толкова логични неща)
Цитат:
- Макс е първокласен дървар, най-вече заради сценаристите. В началото на филма мучи и прави някакви знаци с ръце. После дава заповеди (ти-там). Накрая, като прави изречение от повече от пет думи, ум да ти зайде. Но не се сближава с никого и не му пука. И на мен не ми запука за него.

Макс е първокласен дървар, защото е мега съсипан от живота. Семейството му е избито, от години вижда само смърт и самота. Мучането е типична филмова черта на Том Харди, прави го в почти всички свои филми. На мен това ми харесва, защото го отличава, особено в Lawless. Не се сближава с никого, защото е свикнал хората около него да умират или той да поема по своя път, след като ги е спасил.
Цитат:
- Героите, освен маслената мадама, остават същите от появата им на екран до самия край. Никакво развитие! Благодарение отново на сценаристите, героите предпочитат да блеят през прозореца и да разглеждат оръжия. С такива задълбочени диалози, ама в кавички, ми стана по-интересна мотивацията на злодея, който искаше да спаси детето си.

Героите никак не остават същите. У бременните мадами се наблюдаваше промяна, у белия олигофрен, дето не успя да се справи със заповедите на Джо видяхме огромна промяна. Мотивацията на злодея идваше от това, че тия коври са последните здрави и красиви жени, до които е успял да се докопа и ги пази по-сериозно и от очите си. Очевидно много от боиците му бяха деца.
Цитат:
- Въпросният злодей е класически Дарт Вейдър, едно към едно. Поне има мотивация, различна от световна доминация.

Това не знам как да го коментирам.
Цитат:
- Като говорим за мотивация, историята я няма. Всичко се върти около лудостта на Макс, за когото, напомням, ми дреме на шапката. Мотивация за развитие - 0. Само битки и от време на време някакъв смотан диалог, че на героите има реална опасност да им изсъхнат езиците от неползване.

Филмът показва един епизод, който е само прашинка в живота на Макс откъм времетраене и случки. Диалогът пак беше много, имайки се предвид, че всички, които поне малко сме запознати с "Лудия Макс"(или поне с трейлъра на новия) отиваме на кино с цел да гледаме дивашки екшън, а не... Драйв :lol:
Цитат:
- Тъпакът с китарата. Пусни я малко и се бий, бе.

Тъпакът с китарата е осакатен и глух. Не става за нищо друго, освен да свири и да мотивира останалите. Той е кодо бийста на армията им.
Цитат:
- Фактът, че всички във филма са паяци, които могат да се залепят отстрани на което и да е возило. Нереалистично.

Всички превозни средства са създадени от армията им така - да могат да се прекачват в движение, да има къде да се държат докато мятат копия, стрелят, подскачат по неравните пътища и дюни. Постапокалиптичен филм ти се струва нереалистичен? Объркал си жанра, приятел ;)
Цитат:
- Макс оцелява пясъчна буря без никаква защита. Нека да напомня, че пясъчните бури могат да свалят кожата на човек. Това, при положение, че вече не е погребан под пясъка.

Макс си е Макс, оцелявал е и по-лошо, ще надживее и още по-лошо.
Цитат:
- Макс не пропуска с пищова. Истински снайперист.

Макс е обучен полицай. Както се вижда от първата част - отличен полицай. От тогава е стрелял хиляди пъти, за да оцелее и да спаси други. Основата и мотивацията да се научи да борави добре с оръжие е доста голяма, мисля. Очевидно със снайпера (нещо, за което не е обучаван) не се справи особено добре.

Цитат:
- Макс е реалист и казва на маслената мацка, че не трябва да таи надежда. Но я насочва към Цитаделата... защото не трябва, но трябва!

Макс е реалист, защото повечето хора около него умират. Решава да преосмисли нещата, защото дълбоко в себе си е добър човек и иска да даде надежда на другите.
Цитат:
- Макс отсвирва маслената мацка, въпреки че в този свят хората са малко и трябва да се възпроизвеждат. Умен Макс. Или е асексуален, или е гейтак.

Макс е загубил семейството си, видял е прекалено много гадости, за да мисли как да топне чушката. Отделно е и откровено полудял.
Цитат:
- Макс пуска (не)ограничени водни ресурси на народа без всякакъв контрол, за разлика на злодея. Софийска вода цъка неободрително.

Макс не пуска неограничени водни ресурси на хората, той изобщо не се качи на асансьора. Очевидно Фюриоса би могла и да спре крана малко по-късно, когато хората се наситят за деня.
Цитат:
- Макс напуска може би единственото място с осигурени храна и вода. Изглежда пустинята му е по-интересна.

Макс си е Макс, той винаги е бил такъв - единак, дръпнат, труден за разбиране, невъзможен за убиване, добър човек. Очевидно не си гледал старите части.

Цитат:
Първо голямо разочарование за годината.

Вероятно, ако беше гледал филма, а не беше се занимавал да сереш на седалката и да правиш дисекция на лайното си, можеше и да ти хареса. Както и да е, всеки има право да не му хареса даден филм. Ама нещата, които си изложил горе само ми говорят, че или си го гледал под въздействието на тежки наркотици, или си превъртал моменти на компа.

Волтаж, то и тая част би трябвало да се развива в Австралия.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Авг 2012 18:08
Мнения: 784
Местоположение: София
В момента играе: Футбол, ама навън
Заглавие: Re: Mad Max: Fury Road (2015)
Публикувано на: 10 Юни 2015 13:41


Oгромно уважение към тебе, Гипо, задето отдели от ценното си време, за да отговориш на всяка точка. Мога да те уверя обаче, че гледах филма концентрирано. Никога не съм си цъкал на телефона или правил нещо друго, което да ме разсейва. Също така, обяснението ти донякъде направи филма по-логичен. Ама донякъде. Благодаря на всички, които разбраха моята гледна точка.
И Гипо, щях да те нарека фенбой, но после видях написаното и заслужаваш аплодисменти, приятел.


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Май 2009 00:16
Мнения: 185
В момента играе: джобен тенис
Заглавие: Re: Mad Max: Fury Road (2015)
Публикувано на: 10 Юни 2015 16:57


Алеле мале. По-добре не се напъвай! Пак някой като се е прежалил да ти обяснява. Най ги обичам такива дървени философи дето гледали филмите много концентрирано, но им убягват важни неща. Не защитавам филма, не е за оскар спрямо историята, която предлага или нещо от сорта. Чисто технически е изпипан по страхотен начин и показва суровата действителност, а именно какви могат да станат хората, когато всичко опира до оцеляване!

Бил издавал нечленоразделни звуци... Ми дай аз да те мятам като боклук-кръвна банка, после да се измъкнеш на косъм от смъртта, да си жаден и да ти пречи тая железария на лицето и после като видиш тия жени (чиято мотивация не знаеш каква е и какви ги мъдряд) да ги помолиш най-учтиво да ти свалят желязото и да ти дадат да пиеш вода след като им оправиш педикюра?! Последната сцена (лично мнение) показва как дефакто завършва една от историите на Макс. Представям си го все едно някъде напред във времето е одъртял и са седнали край огъня да си разказват истории и това е една от неговите, затова е и някак накъсана. Аз го приемам по този абстрактен начин. Останалото са ти го обяснили перфектно ама кел файда или може би не?

Чакам с нетърпение да видим какво ще измислят за двойката. Филмът иначе е сниман в Намибия. Не си спомням да съм чел поради каква причина са сменили локацията. Отначало бяха обявили подзаглавието за 2-ката да е Furiosa, но в последствие го смениха на The Wasteland. Очевадно подзаглавието играе важна роля и подсказва на какво ще се набляга. Вероятно ще бъде по-мащабен като локации, пак ще видим някакви фракции. Може и да са повече от 3-4.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
14 Юни 2010 22:14
Мнения: 619
Местоположение: Terra
В момента играе: PoE
Dark Souls
Заглавие: Re: Mad Max: Fury Road (2015)
Публикувано на: 10 Юни 2015 20:49


Филмът не е заснет в Австралия, тъй като сезонът е бил супер дъждовен и е имало необичайно много растителност.

___________________________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward, then that person is a piece of shit.


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Mad Max: Fury Road (2015)
Публикувано на: 10 Юни 2015 23:21


Някои от актьорите (като бабичката примерно) имаха подчертано австралийски акцент. В началото на филма, където още има нещо като път в началото на пътешествието на тира, ясно си личи че кара в лявата лента (от лявата страна на пътя)

това на страна,

искам само да кажа, че филмът беше скандално як

хареса ми че Макс беше буквално луд - хич не му беше прясна работата на момчето и му хлопаше нещо доста стабилно

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Mad Max: Fury Road (2015)
Публикувано на: 12 Юни 2015 07:53


Снощи го гледах пак. Бях спал 2,5 часа предишната нощ, спеще ми се адски много преди филма... а по време на филма не се и сетих за сън, толкова яко изкъртващ е и втория път! :D

Волтажния е перифразирал цитата малко, но е със същия смисъл де.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Mad Max: Fury Road (2015)
Публикувано на: 17 Юни 2015 00:32


най-лудия филм, който съм гледал през живота си
интересното при поредицата е, че всеки следващ филм става все по-луд и по-луд :D
и задължително го гледайте на кино - такъв здрав екшън е грехота да се гледа на компа
сюжет напрактика нямаше, но то и идеята е да няма такъв
всичко останало - сетинг, атмосфера, арт/дизайн беше направено перфектно
велик филм ако го гледаш с правилната нагласа и очаквания и си човек с по-голямо въображение :D


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
01 Мар 2014 12:54
Мнения: 307
Заглавие: Re: Mad Max: Fury Road (2015)
Публикувано на: 11 Юли 2015 19:14


http://www.imdb.com/title/tt4575512/?ref_=nm_flmg_act_4 надявам се, този да го направят по-фокусиран върху самият Макс.Във fury road винаги го чувствах по-скоро като второстепенен герой(съмнява ме де, все пак сме 21 век)
Иначе филма си беше размазващ, рядко се кефя толкова много на някой филм, но за тоя даже 2 пъти си пръснах парите да го гледам на кино


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Mad Max: Fury Road (2015)
Публикувано на: 11 Юли 2015 23:11


Забравил съм да пиша в тая тема, че това е сигурно най-якият филм, който съм гледал тая година на кино, а и не само :shock:

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com