Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Оскари 2016
Публикувано на: 29 Фев 2016 08:31


Ибахти компенсацията. 6 оскара, ама от лайнарските... Нищо де, дооволен съм, но съм малко саднат за Джордж Милър. Филмът беше умопомрачителен!

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Юни 2010 22:14
Мнения: 619
Местоположение: Terra
В момента играе: PoE
Dark Souls
Заглавие: Re: Оскари 2016
Публикувано на: 29 Фев 2016 09:20


Може би за първи път съм доволен от победителите във всяка една категория. Знаех си, че Споткахт ще вземе бест пикчър. Единствено изборът ми за режисъор бе различен, но не бих казал, че Иняриту не го заслужава.

___________________________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward, then that person is a piece of shit.


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Оскари 2016
Публикувано на: 29 Фев 2016 19:35


И тук да го постна
https://www.youtube.com/watch?v=GBadiCVY-tk

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Оскари 2016
Публикувано на: 29 Фев 2016 21:15


Вместо всички да говорят за Лео, за мен беше по-важно, че Енио Мориконе за първи път взима оскар за саундтрак, за Омразната осморка, който напълно заслужава, наистина мега добър беше.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Оскари 2016
Публикувано на: 29 Фев 2016 22:44


В общи линии и аз съм доволен от победителите, с малки изключения. За сметка на това обаче бих казал фрапантни изключения. Ще изразя накратко своето мнение относно победителите:
НАЙ-ДОБЪР ФИЛМ - Спотлайт: По средата съм тук. Нито доволен, нито разочарован. От една страна Големият залог и Мостът на шпионите са далеч по добър избор като говорим за драми по истински случай. Лудия Макс и Завръщането също биха могли да бъдат солидни претенденти в някоя друга вселена, в която качествата на даден филм не се измерват от това дали в реалността се е случило нещо подобно на сюжета му, а просто се даде път на художествената измислица, която все пак ни кара да обичаме толкова много киното. От друга страна пък и не спечелиха откровени смешки като Марсианецът, така че съм ок с този избор. И все пак ми е малко тъжно, че филм на Иняриту не печели втори пореден път в тази категория. Щеше да бъде епично.

АКТЬОР В ГЛАВНА РОЛЯ - Леонардо Дикаприо. По скоро Оскар за цялостно творчество му дадоха на Лео, защото играта му в никакъв случай не бих я нарекъл превъзходна именно в този филм. По добре да беше спечелил за Гетсби(където даже и не го номинираха), пък и във Вълка направи по добра роля. Сегашното му превъплъщение можеше да бъде изиграно от всеки. Истината е, че Еди Редмейн заслужаваше втора поредна година да спечели Оскара в тази категория, но не посмяха да унижат така Леонардо. Все пак втора поредна година да бъде победен(напълно заслужено) от двойно по млад актьор, който тепърва прохожда в Холивуд би било прекалено угнетяващо. Можеше да се случи някое нещастие с Лео, затова съм доволен, че си сбъдна мечтата. А Еди в бъдеще ще спечели поне още един-два Оскара, времето е пред него. Браян Кранстън също беше прецакан, но уви това ще остане в страни, а за огромно съжаление може да няма друг такъв шанс през живота си.

АКТРИСА В ГЛАВНА РОЛЯ - Бри Ларсън. Като цяло играта на повечето актриси в последно време върви от средно ниво надолу. Тази категория е толкова орязана откъм качество и номинации, че положението е плачевно. Мислех си, че това се прави заради Джей Лоу(да няма конкуренция), но за щастие не се оказах прав. Не съм гледал никой от филмите, заради които са номинирани въпросните не дотам известни дами, обаче нямах и фаворитка, заради която да тъжа. Нечовешкото пренебрегване на Рейчъл Уайз(Младост), Емили Блънт(Сикарио), Алисия Викандер(Бог от машината) и Чарлийз Терон(Лудия Макс) ще остане в историята на наградите като поредното черно петно.

АКТЬОР В ПОДДЪРЖАЩА РОЛЯ - Марк Райлънс! Има шибана справедливост на този свят. Най-доброто актьорско изпълнение за изминалата година. Единственият номиниран, зад чиято кандидатура стоях на 100 процента. Ако наистина сглупят да направят римейк на Кръстникът в близко бъдеще, този човек трябва да играе дон Вито. Такова хладнокръвие, спокойствие и сигурност лъхаше от всеки негов жест, движение и дума. Фамозен актьор, който вдигна качеството на продукцията, в която взе участие. Досега не бях гледал много филми с него, но ще наваксам. Малко ми е тъжно за Силвестър Сталоун, може би последния му шанс за Оскар, но просто нямаше никакъв шанс срещу перфектната до най-дребен детайл игра на Марк Райлънс.

АКТРИСА В ПОДДЪРЖАЩА РОЛЯ - Алисия Викандер. По добре да беше спечелила в категория главна роля. Някак си не мога да взема на сериозно роля на съпруга, която изпедерастява съпруга си целенасочено. Да не дава Бог никому такава жена :lol: Сериозно, филмът си е голяма дупка, аз очаквах героя на Редмейн да се прави на курва за да печели средства за семейството си, грабейки пари от дърти печалбари, а то просто жена му го облича като жена. Ебати сценария и истинската история, за която не бих искал да знам, че съществува. По добре Кейт Уинслет да беше спечелила.

АНИМАЦИОНЕН ПЪЛНОМЕТРАЖЕН ФИЛМ - Отвътре навън. Напълно заслужена победа за един новаторски и интересен анимационен филм, внасящ глътка свежест в света на анимациите, който в последните години страдаше от липса на нови идеи. Малко странно ми е защо Овцата Шон присъства тук, вместо Спонджбоб, но хайде - няма чак такъв проблем.

Всички награди за Лудия Макс в техническо отношение бяха на място, но ако Завръщането ги бе взело също нямаше да бъде незаслужено. Защо Бог от машината, нямаше повече номинации в тези категории също ми е чудно.

Браво и за Енио Мориконе, който преди беше спечелил Оскар за цялостен принос, но сегашния би трябвало да е малко по престижен. Все пак легенда като него заслужава да има повече статуетки. Един велик композитор от старата школа. За песен спечели тази на Бонд, макар че имаше няколко по добри като звучене по мое мнение в Дивергентите и Ловецът на вещици. Да, филмите бяха страшни дупки и заслужават златни малинки, но музикалните изпълнения не бяха зле.

За оригинален сценарий можеше да бъде дадена награда за Бог от машината или рапърската драма, нямаше да бъде незаслужено. Голямо удоволствие ми носи факта, че Междузвездни войни и 50 нюанса сиво не взеха нито една награда. Срамът, че такива филми въобще бяха сред номинираните, остава.


Профил Skype

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4867
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Оскари 2016
Публикувано на: 01 Мар 2016 01:33


Omega-x написа:
Best Picture - Spotlight
Best Actor - Eddie Redmayne Leonardo DiCaprio
Best Supporting Actor - Mark Ruffalo/Bale, ма стискам за Sylvester Stallone. Mark Rylance
Best Original Screenplay - Bridge of Spies/Spotlight
Best Animated Feature Film - Inside Out
Best Director - Alejandro G. Iñárritu
Best Actress - Cate Blanchett Brie Larson
Best Supporting Actress - Rooney Mara/Jennifer Jason Leigh/ Alicia Vikander
Best Adapted Screenplay - Carol/Big Short
Best Costume Design - Mad Max
Best Cinematography - The Hateful Eight/Mad Max: Fury Road The Revenant

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com