Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
20 Авг 2009 21:20
Мнения: 768
В момента играе: нищо, мързи ме
Заглавие: Daredevil (2015)
Публикувано на: 16 Апр 2015 12:22




IMDB

Някой изгледа ли го? Аз съвсем случайно разбрах за съществуването му оня ден и реших да си направя маратон. Честно казанo, очаквах да е нещо от типа на бозавия Arrow, може би малко по-добре при положение, че е директно за Netflix (а там се държи на качеството) След последната серия преди няколко часа, преспокойно мога да кажа, че вече ми е в топ 10. Имайки предвид, че е Марвел, въобще не очаквах да получа такъв мрачен, брутален и перфектно изигран сериал.

Заснет е отлично. Визуално понякога напомна на Hannibal и даже True Detective. Особени овации към хореографията на битките, които засрамват 99% от екшъните по кината. В един епизод има tracking shot, дълъг около 3-4 минути, който е препратка към оная уникална сцена в Oldboy, и е направен страхотно. Връщах се да го гледам няколко пъти след това :D

Героите, диалозите и сценарият също са изпипани и са класи над всички други сериали по комикси. Има много quotable сцени и рядко драмата навлиза в клишета (за разлика от Arrow да речем, където дъвчат едни и същи простотии още от първите епизоди)

И това което ми направи най-голямо впечатление са точно мрачната атмосфера, бруталиите (има една сцена,в която на един му разбиват главата с врата на кола, докатo зрителя гледа как парчета мозък падат по асфалта :lol:) и изключително добрата драма. Поне за мене тотално се реши дилемата Marvel vs DC и вече мога да се съглася, че Марвел водят във всички категории :D

Препоръчвам горещо!

bonus: Оупънинга е жесток

___________________________________
:O


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: Daredevil (2015)
Публикувано на: 16 Апр 2015 12:33


Аз го гледам и съм до 7 епизод... за разлика от arrow и други тук успява да задържи интереса ми повече от 4 епизода.
Доста дарк наистина сравнение с останалите кръв чупене на ръце, крака, рязане на глави т.н. абе точно квото очаквам от филмче по комикс, но за възрастова група 16+. Има и лафове тук там.
Малко ме дразни на моменти, че главния герой сякаш не е сляп и прави неща които не се връзват въпреки способностите му. Но въпреки това яко филмче ще видим до края как ще се развие.

https://www.youtube.com/watch?v=X2UzAQE7zWY голяма! Трябваше да я сложат и за начална тема.

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Daredevil (2015)
Публикувано на: 08 Авг 2015 14:51


Сериалът кърти!
Edit:
Само последния епизод не беше на ниво, а
Spoiler for :
костюма му е потресаващо зле, по-добре да беше останал със старите парцали :(

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Мар 2014 12:54
Мнения: 307
Заглавие: Re: Daredevil (2015)
Публикувано на: 09 Авг 2015 17:13


Daredevil мачка.След като осраха Ароу, дори не смятах, че е възможно да се направи добър сериал по комикс, но за щастие грешах.Още в първият епизод, имаше сцена, където Мат "разпитва" Керън в апартамента си и ченето ми буквално падна от това, колко яко са я заснели. Бойните сцени също са жестоко заснети - много над нивото на почти всичко, което съм гледал до сега.
Spoiler for :
Има сцена, където Мат мята микровълнова фурна по някъв руснак - The most awesome thing ever

Фиск също е доста яко направен. Очаквах, че ще е стереотипният злодей(и той си е де), но начинът по койт е изигран и изобразен, тотално замаскира това.
Spoiler for :
На мен последният епизод ми хареса като цяло. Може би останах малко разочарован по едно време за това, че накрая хванаха Фиск, но пък последната сцена където гледаше стената на килията си ме изпълни от кеф и сега нямам търпение да почне 2рият сезон.
А костюма на мен ми харесва - не понасям латексовият дизайн от оригинала


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Daredevil (2015)
Публикувано на: 09 Авг 2015 21:20


Spoiler for :
За мен последния беше най-слаб. Беше претупан и дори финалната битка с Фиск беше зле. За това, че е влязъл в затвора не се притеснявайте. Той има десетки влизания в затвора по време на битките му с дердевил, спайдърмен, ексмен, конкурентните мафиоти, включително и синът му от Ванеса.
А костюма беше зле сам по себе си, не е нужно да го сравняваме с онази гротеска с бен афлек. Като цяло нямам търпение за втори сезон. На тая русата не и е чиста работата обаче.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
15 Авг 2014 22:43
Мнения: 438
Местоположение: Независимо Княжество Лозенец
В момента играе: ❚█══█❚
Заглавие: Re: Daredevil (2015)
Публикувано на: 10 Авг 2015 17:01


Началото на тая година бях изгледал 1-2 епизода. Хубав сериал, ма нещо ми омръзна.

___________________________________
TAPAKO PROST...


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com