Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Истината - Конзолните игри са по добри от компютърните Ф
Публикувано на: 17 Яну 2011 01:57


Спорът PC vs Конзоли, или конзола срещу друга конзола, е присъщ за държавите от третия свят като България. Същото важи и за пиратстването и хакването на конзоли. Вижте например в Америка как е положението http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=383679 :D. На следващите страници има снимани много внушителни неща. А тука да имаш конзола е нестандартно и биваш оплюван от т.н "PC геймърри", които видиш ли били умни защото "не дават пари за игри". Ебаси геймърите...


Профил

Заглавие: Re: Истината - Конзолните игри са по добри от компютърните Ф
Публикувано на: 17 Яну 2011 02:04


Der Meister написа:
е аре кажи тогава с какво точно не си съгласен с поста ми, щото с това изречение дето си написал нали се сещаш, че всъщност нищо не казваш. конкретно за темите, които съм коментирал не е нужно да съм играл конзола, за да дам мнение. все пак не живея в пещера и това, че не съм цъкал на конзоли не означава, че не се информирам. то по твоята логика примерно ти като не си пробвал гей секс (ако не си, всъщност :) ) откъде знаеш, че няма да ти хареса :lol:

Не четеш правилно, Ганьо - не става дума дали съм съгласен а че поста ти беше безмислен - твърдиш някакви твърдение за които трябва да си играл за да ги знаеш и после заявяваш че всъщност не си играл с което ставя ясно че не говориш от опит а от трета ръка предположения.


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Истината - Конзолните игри са по добри от компютърните Ф
Публикувано на: 17 Яну 2011 13:04


абе ганьо, пак ти казвам, че конкретно за това, което бях казал няма значение дали съм играл на конзола. не е нужно например да съм играл на конзоли, за да знам, че при mmo и rts жанровете няма много конзолни игри. и ти не си ходил на луната, но знаеш, че има луна, нали :)


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
18 Авг 2009 14:48
Мнения: 544
Заглавие: Re: Истината - Конзолните игри са по добри от компютърните Ф
Публикувано на: 17 Яну 2011 13:16


Е ти даваш за пример два жанра които не са добре развити на конзоли, ама пропускаш да изброиш тия дето не са добре развити на PC - файтъри, jRPG-та, платформъри, SHMUP-ове, музикални..


Профил

Аватар
Регистриран на:
09 Авг 2009 01:41
Мнения: 3442
В момента играе: COD: MW, HotS, Heroes 3, DooM 2, Diablo 2, Killing Floor 2
Заглавие: Re: Истината - Конзолните игри са по добри от компютърните Ф
Публикувано на: 17 Яну 2011 14:01


vanmx написа:
Вижте например в Америка как е положението http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=383679

Ем...... аз ако видя нещо такова в бг ще си прасна гъзо в тавана честно. В Америка има супер много неща за продан от всеки франчайз, гледам един имаше моделче от Crazy Taxi ебати :\ И най малкото че там не приемат че " игрането било за децата" и тн. а като сериозен бизнес, и най вече за всички възрасти. Ама тука селска работа, няма смис да очакваме такива неща при нас.

___________________________________
a.k.a Frosty


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Истината - Конзолните игри са по добри от компютърните Ф
Публикувано на: 17 Яну 2011 14:05


за файтъри съм съгласен да, бях забравил за тях.

jrpg-тата не са отделен жанр, това си е пак rpg. дали са японски или не няма значение, факт е че за pc също си има много ролеви игри.

музикални - освен гитар хиро (която я има и аз комп) и рок бенд май нема други, но дори да има, няма как да ми сравняваш жанр музикални с жанр ртс например, щото за единия има 5 игри, а колко има за другия :lol:

тва shmup не бяха ли некви тъпи 2д кежуъл игрички дето се стреля по некви мишени (поправи ме ако греша). първо, че и за комп има такива много, второ, че също като с музикалните игри звучи някакси изсмукано от пръстите да го представяш като отделен жанр, който може да се мери с ртс жанра като популярност.

за платформърите важи същото като за shmup-овете. просто не може да ми сравняваш някви бебешки игрички с жанр като ртс или ммо.

а освен това за конзоли не е развит и куест жанра и по-скоро класическите поинт & клик игри. в краен случай (много краен даже) съм склонен да се съглася, че като разнообразност на жанровете пц-тата и конзолите са равни, но да се твърди, че конзолите са по-разнообразни е смешно.


Профил Skype

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4867
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Истината - Конзолните игри са по добри от компютърните Ф
Публикувано на: 17 Яну 2011 14:10


Der Meister написа:
за платформърите важи същото като за shmup-овете. просто не може да ми сравняваш някви бебешки игрички с жанр като ртс или ммо.

Не че Марио не пребива всяко едно РТС, вкл Starcraft :roll:

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Заглавие: Re: Истината - Конзолните игри са по добри от компютърните Ф
Публикувано на: 17 Яну 2011 14:14


Ганьо владее :lol: :lol: :lol:

Щеше да култово да има дори един верен ред но за съжаление не му се е отдало и този път .


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Истината - Конзолните игри са по добри от компютърните Ф
Публикувано на: 17 Яну 2011 14:20


бе ти няма ли кажеш нещо смислено най-накрая или само ще тролиш?


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
18 Авг 2009 14:48
Мнения: 544
Заглавие: Re: Истината - Конзолните игри са по добри от компютърните Ф
Публикувано на: 17 Яну 2011 14:22


Der Meister написа:
тва shmup не бяха ли некви тъпи 2д кежуъл игрички дето се стреля по некви мишени (поправи ме ако греша).

Определено не са кежуъл. :?

Der Meister написа:
за платформърите важи същото като за shmup-овете. просто не може да ми сравняваш някви бебешки игрички с жанр като ртс или ммо.

Dude..

Der Meister написа:
музикални - освен гитар хиро (която я има и аз комп) и рок бенд май нема други, но дори да има, няма как да ми сравняваш жанр музикални с жанр ртс например, щото за единия има 5 игри, а колко има за другия

DJ Hero, Dance Central, SingStar, Wii Music, Def Jam, Lips..


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Истината - Конзолните игри са по добри от компютърните Ф
Публикувано на: 17 Яну 2011 14:40


http://www.youtube.com/watch?v=iO10_IbD ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=y-_qlaywKBs

хич да не са бебешки и кежуъл.

за музикалните хубаво не 5, а 10 заглавия същата работа, освен това също са кежуъл. идеята е, че ако трябва да се кажат кои са основните игрови жанрове всеки ще каже - фпс, ртс, рпг, рейсинг, спортни, адвенчър, куест, ммо и т.н. ама никой няма да каже музикални, shmup и т.н. просто няма как да ми ги броиш като отделни жанрове. според мен трябва да се броят към кежуъл игри всичките тия.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
18 Авг 2009 14:48
Мнения: 544
Заглавие: Re: Истината - Конзолните игри са по добри от компютърните Ф
Публикувано на: 17 Яну 2011 14:50


Der Meister написа:

http://www.youtube.com/watch?v=A33Kn7kBy7k
http://www.youtube.com/watch?v=kv4aHaFDQr0

Der Meister написа:

http://www.youtube.com/watch?v=wWxIKj4syQs
http://www.youtube.com/watch?v=LcN3uvXbCIM

Wikipedia написа:
Shoot 'em ups call for fast reactions and for the player to memorise levels and enemy attack patterns. Newer "bullet hell" games feature overwhelming amounts of enemy projectiles, the patterns of which the player must memorize in order to avoid.

http://en.wikipedia.org/wiki/Shoot_'em_up

Точно кежуъл не са.


Профил

Заглавие: Re: Истината - Конзолните игри са по добри от компютърните Ф
Публикувано на: 17 Яну 2011 15:09


Geometry Wars - кежуъл - това може да го каже само човек който не е играл и пети минути на нея, и не е останал да изгледа собственото си линкче.


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Истината - Конзолните игри са по добри от компютърните Ф
Публикувано на: 17 Яну 2011 15:17


еми пичове, не знам, явно по различен начин ги виждаме нещата :)


Профил Skype

Заглавие: Re: Истината - Конзолните игри са по добри от компютърните Ф
Публикувано на: 17 Яну 2011 15:28


Ами да - ползвай гугъл малко, уикипедия да се пообразоваш поне за понятията


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Истината - Конзолните игри са по добри от компютърните Ф
Публикувано на: 17 Яну 2011 15:40


Lich King написа:
vanmx написа:
Вижте например в Америка как е положението http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=383679

Ем...... аз ако видя нещо такова в бг ще си прасна гъзо в тавана честно. В Америка има супер много неща за продан от всеки франчайз, гледам един имаше моделче от Crazy Taxi ебати :\ И най малкото че там не приемат че " игрането било за децата" и тн. а като сериозен бизнес, и най вече за всички възрасти. Ама тука селска работа, няма смис да очакваме такива неща при нас.

+1
ПП Само човек роден около 95-та или играещ игри от вчера, може да каже че shoot'em up игрите са кежуъл. Точно пък този жанр си е най hardcore от всички.


Профил

Заглавие: Re: Истината - Конзолните игри са по добри от компютърните Ф
Публикувано на: 17 Яну 2011 16:45


Много ми хареса линка :rockon:
И като стана дума




Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Истината - Конзолните игри са по добри от компютърните Ф
Публикувано на: 17 Яну 2011 17:40


Прилична колекцийка. Аз в момента нямам с какво да снимам, но и без това не съм кой знае колко обурудван :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Юли 2009 15:35
Мнения: 63
В момента играе: MGS GT5
Заглавие: Re: Истината - Конзолните игри са по добри от компютърните Ф
Публикувано на: 18 Яну 2011 09:41


Много яка колекция както гейм така и книжна имаш хубави неща пичага къде каза, че живееш :D :D :D
Майтапа на страна но това е поредната тема да се спори за нещо и да се навяват тегави страсти. Хора стига с това писна ни на всички нека се карат младите нуубс.
Замисле те се в колко теми сте се изказали точно по този проблем ????
Аз съм и PC и PS3 геймър доволен съм от живота, че изигравам всичко квалитетно на 2те платформи само дето нямам BOX та да мога и там да изиграя хубавите им заглавия.
Нека бъдем просто gamerи другото е просто чесъне на езика.


Профил

Заглавие: Re: Истината - Конзолните игри са по добри от компютърните Ф
Публикувано на: 18 Яну 2011 11:55


Аз очаквах повече защитници да се появят но явно са изчезващ вид.


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com