Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Заглавие: Main base of operations
Публикувано на: 07 Апр 2020 09:11


Къде живеете? Под наем ли сте или в собствено жилище?

Какво ще кажете за пазара на недвижими имоти в България, и какво е според вас адекватно и разумно решение за купуване на жилище в текущата ситуация и близкото бъдеще?

Лично аз съм от София и живея в София. Докато учех и малко след това за известно време бях под наем. След като се изпокарах с хазяйката за това, че се държеше демонстративно безхаберно относно проблемите в квартирата (хладилника работеше когато си поиска, душа направо не работеше и си го смених сам, тръби съм оправял, печката се прееба и това беше последната капка) и ми правеше проблеми за шум в часове като 6-7-8, при положение, че изрично я бях питал на огледа как стоята нещата (тя беше съседката отдолу), се върнах при нашите. Искам да се изнеса възможно най-бързо. Най-идеалният случай, който мога да си представя, е да изпадне някоя сносна къщичка в близост до София до 120 000 лева.

Имам приятел кредитен консултант, според когото към края на годината цените на имотите щели да паднат.

Е?


Профил

Заглавие: Re: Main base of operations
Публикувано на: 07 Апр 2020 11:41


Абе, човече... няма да се хабя, само едно ще ти разкрия за себе си - и аз съм те блокирал във фейсбук, защото си нагъл социопат без грам самооценка.

По темата:
https://i.ibb.co/QfYVjB5/Capture.png

Ето, дерзай. Разплут чекиджия.

Освен това адекватните дискусии (тези, в които не надаваш глас ти), са от 2018-а.

Очаквам останалите съфорумци да се включат. :wsle:


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Main base of operations
Публикувано на: 07 Апр 2020 18:50


Живея в собствено жилище, сам, двустаен в София, Слатина, придобит по наследствен път. Тези, които нямат моя късмет, мисля, че са принудени да теглят кредит, ако искат да живеят самостоятелно, но такъв е живота. Аз ако искам да имам семейство ще трябва да си продам апартамента и също да тегля кредит, тъй като квадратурата не позволява да живеят повече от двама човека.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Main base of operations
Публикувано на: 07 Апр 2020 19:08


Моя приятелска двойка също гледаха за жилище непосредствено преди короната и бяха ходили при консултант, който пък им казал, че нищо не се знае.

Което е доста мехав отговор. Знае се - почти със сигурност цените ще паднат, просто брокерите и строителите в момента говорят глупости, за да се изстиска всичко, което би могло преди да се срути пазара. Въпросът е друг - какво ще се случи с условията по кредитите, които банките дават и дали ще останат толкова добри, колкото преди кризата. Отговорът е по-скоро не. Тоест периодът след короната може и да се окаже по-добър за търсене на жилище откъм цени, но лихвите по кредитите да са това, което ще компенсира - в каква степен обаче наистина няма кой да каже.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com