Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 24 Май 2014 09:53


баце Морко написа:
Рисетването е просто преинсталация, не е голяма драма - има си меню за тая работа.

Иначе при Андроидите рамът има значение, особено пък при браузване.

Разликата между 4.3 инчов и 5 инчов дисплей е наистина значителна, но ще се убедиш в това като си поизползваш малко новия телефон.


Иначе виж сега, истината е, че с тия изисквания наистина можеш да минеш с телефон до 300 лева, въпросът е, че си дал като таван 600 и съответно за тая цена ти търсим най-доброто.

Ако просто искаш да слушаш музика и да браузваш в интернет и те боли фара за големината (но не икачеството) на екрана, пък искаш и да е за по-малко пари, виж това:

http://www.citytel.bg/motorola-moto-g-16gb-dual-sim

Ако пък си окей с друг ОС

http://www.citytel.bg/nokia-lumia-630-dual-sim

Ако наистина, ама фор риъл, са ти това изискванията, Lumia ще ти свърши по-добра работа, особено като вземеш предвид price/quality съотношението.

Абе въобще не е като да ме боли фара за големината на екрана, това даже е едно от основните ми изисквания :D Въпроса е, че може би трябва да ги подържа телефоните в ръка, за да усетя разликата, иначе така само от картинки не става.

Иначе в крайна сметка след доста проучване, избора ми се сведе до LG Nexus 5 и Sony Xperia Z :D Поне що се отнася до Андроидите това мисля, че са най-добрите телефони като съотношение цена-качество, които се вместват в бюджета. Самсунзите ми се струват прекалено скъпи, HTC-тата - не можах да намеря модел, който да ми допада, Нокиите са на Уиндолс, пък аз като че ли се ориентирах към Андроид по-скоро, а и освен това, последните ми 3 телефона са били все Нокия, стига вече :D С по-неизвестни марки не ми се рискува, тъй като не разбирам много от смарфони и ако имам някакъв проблем, искам да намирам решения в нета по-лесно, а и като цяло няма как да съм сигурен дали не са боклуци.

http://www.gsmarena.com/compare.php3?id ... hone2=5204

Дилемата е голяма :D Цените им са горе-долу еднакви. Нексуса е по-мощен и има по-добра поддръжка на приложенията, но пък Сонито има възможност за повече памет със сд карта, има по-добра камера, по-устойчив е от към изпускане, намокряне и т.н. и има радио. За екрана не съм сигурен кой е по-добър, Сонито е TFT, пък Нексуса - True HD IPS. Някой по-запознат да каже. Батерията на Нексуса държи повече време за разговори, но пък на Сонито - в стендбай.

Мнения? :D


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 26 Май 2014 07:39


^ TFT матриците на Сони дисплеите имат ограничени ъгли на видимост и скапано цветоподаване, пълен леш са в сравнение с един кадърен IPS LCD дисплей. При вторите почти няма загуба на контраст и цветове като го килнеш настрани, а и цветовете са много по-наситени, имам вече втори пореден телефон с IPS дисплей и няма да си купя вече такъв с TFT. Нексуса е готина машина, работи със стоков, изчистен Андроид а и има ъпдейти на ОС директно от Гуугъл, без простотиите с които другите производителите си кичат Андроид и съответно не чакаш като излезе нова версия на ОС да я преправя производителя. Обаче батерията му е пародия и няма слот за флаш карта, a и камерата му не е сред най-добрите, особено в сравнение с най-високия клас Самсунзи. Xperia Z е дърво, но Xperia Z1 Compact aко можеш да намериш е оферта, по-компактен е, има IPS дисплей, водоустойчив, и има един от най-мощните хардуери на пазара.

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 26 Май 2014 08:25


ехе
аз мислех нексуса за голяма работа, вие го направихте на нищо тука :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 26 Май 2014 20:36


Z1 Compact е як ама не ми се вмества в бюджета освен това е с по-малък екран.

Иначе прочетох следния коментар за LG Nexus 5 - "The phone has around 1.5 GB memory available & rest is used by the OS". Това вярно ли е, може ли някой да потвърди със сигурност? Щото ако да, моментално отпада като вариант телефона.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 26 Май 2014 21:06


Значи, залагам си патката, че тая тъпотия си я прочел някъде в коментарите на gsmarena, където разни ботове/тролове/тротоарни педерасти пишат невъобразими глупости.

Телефонът идва с 16гб памет, максимум три-четири от тях да се ползват от OS-a. Моделът с 32 няма какво да го обсъждаме.

Смисъл, копеле, Windows 8 има инсталация от около 15гб в днешно време, как Андроид телефон ще има 13...


едит: аха, прав се оказах за gsmarena

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 26 Май 2014 21:15


Тва е за RAM-a, а не за ROM-a бре, младеж :lol:

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 26 Май 2014 21:33


хаха омг :oops: :oops: :oops: :oops:


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
02 Юни 2011 23:11
Мнения: 175
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 26 Май 2014 21:41


Xperia разполага с Sony Bravia Mobile Engine и дисплея му определено не е дърво. Има детайлни ревюта из Интернет , които сравняват една картинка на Различни телефони и сам можеш да видиш разликите.
Аз имам Z1 и мога да ти кажа, че дисплея му не е от слабите му страни. За Z обаче не знам.


Профил

стига спамил
Аватар
Регистриран на:
03 Ное 2002 21:39
Мнения: 589
Местоположение: пред лаптопа
В момента играе: real_life.exe
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 26 Май 2014 22:29


Въпросната Bravia e нищо повече от търговско наименование за софтуерно помпане на контраста на скапаните TN матрици на Сони преди Z1c, който е първия със свястна IPS матрица, цеееели 4 години след Apple, LG и другите големи играчи. Виждал съм TN дисплея на Z, не може и да стъпи на малкия пръст на кой да е IPS дисплей от висок клас, примерно на HTC One, Nexus 5 или iPhone 4/5.

___________________________________
Dante написа:
Курво, ако щеш ми вярвай, ама в момента имам най-бруталната комбинация от разстройство и запек...............


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 26 Май 2014 23:00


Excess написа:
Xperia разполага с Sony Bravia Mobile Engine и дисплея му определено не е дърво. Има детайлни ревюта из Интернет , които сравняват една картинка на Различни телефони и сам можеш да видиш разликите.
Аз имам Z1 и мога да ти кажа, че дисплея му не е от слабите му страни. За Z обаче не знам.

Те Z и Z1 имат абсолютно едни и същи дисплеи.

Иначе започвам да се убеждавам, че колкото повече гледам за телефони, толкова по-претенциозен ставам. Първо се бях спрял на Xperia S, после на Z, а сега като Бътърса обърна внимание на дисплеите май само Z2 ме устройва от тая серия, която струва майка си и баща си :D Ебаси ташала :D


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 26 Май 2014 23:26


Истината е следната - ако ще дребнеем, чисто обективно за тези пари най-хубавото, което можеш да вземеш, е Nexus 5 (като price/quality ratio).

Но също така каквото и да вземеш, накрая ще му се кефиш доста много и ще си доволен от покупката си. Нещата при смартфоните са достатъчно унифицирани вече и не виждам от какво можеш да се разочароваш дори от Sony.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
02 Юни 2011 23:11
Мнения: 175
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 27 Май 2014 06:00


Der Meister написа:
Excess написа:
Xperia разполага с Sony Bravia Mobile Engine и дисплея му определено не е дърво. Има детайлни ревюта из Интернет , които сравняват една картинка на Различни телефони и сам можеш да видиш разликите.
Аз имам Z1 и мога да ти кажа, че дисплея му не е от слабите му страни. За Z обаче не знам.

Те Z и Z1 имат абсолютно едни и същи дисплеи.

Иначе започвам да се убеждавам, че колкото повече гледам за телефони, толкова по-претенциозен ставам. Първо се бях спрял на Xperia S, после на Z, а сега като Бътърса обърна внимание на дисплеите май само Z2 ме устройва от тая серия, която струва майка си и баща си :D Ебаси ташала :D


И аз бях по същия начин. Първо търсех телефон до 400-500 за слушане на музика и браузване. После Xperia Z ми грабна окото. Но е крайна сметка взех Z1.


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 27 Май 2014 11:39


Dante написа:
Просто все повече се чудя за какво са тези телефони за по 1000 лева, какво повече може да се прави на тях, егати?


и аз съм си го задавал тоя въпрос, всеки път преди избора на телефон

по-скъпия телефон има по-дълъг живот един вид, особено със скоростта, с която растат технологиите


Профил

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4867
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 27 Май 2014 16:14


Определено топ моделите са си ТОП, и имат просто мааалко по-друго усещане.

Чисто като софт/хард нещата може и да изглеждат еднакво, ама като го попипаш., подържиш и тн, просто ти е по-благо да държиш Note 3 вмето Duos примерно.

Изработката е по-хубави, по-добри материали, по-дълъг живот на ползване като цяло. Винаги има файда да купуваш нещо което е ТОП класа. Смисъл сеедно да питаш защо да си взимаш най-новата S-класа, като можеш да си вземеш Пежо на 206 на 15 години?

Еми щото ще ти е густо на душата бе, мой. Та така и при телефоните.

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Аватар
Регистриран на:
04 Юни 2004 15:50
Мнения: 4407
Местоположение: Taina
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 27 Май 2014 16:49


iphone 4-ката ми на близо 4 години вече работи и изглежда перфектно. Е за тва си струва парите. И батерията и все още държи 3-но повече от смешните самсунги


Профил ICQ Skype

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 27 Май 2014 16:51


изкарал си късмет значи
щото от познатите ми почти не останаха с 4, а тези, които още го имат, полудяват колко бавен е. може би новия iOS му идва отгоре и не бачка.
пък и - стъклен телефон, мой. поне екран не си ли сменял?


Профил

Аватар
Регистриран на:
24 Апр 2009 18:47
Мнения: 566
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 27 Май 2014 16:53


Der Meister написа:
Е големината на дисплея е малко по-голяма при Нексуса (4.3 срещу 4.95 инча), което не е особена разлика. Рама и процесора, да, по-добри са ама това от голямо значение ли е при смартфоните?


Не, както навсякъде другаде процесора и рамта са от минимално значение.


Пък и ше си пълен тъпанар ако си вземеш телефон с 4 часа живот на батерията като Нексус 5-цата. Взимай moto g и не се цигани повече.

___________________________________
мисля че е плъх
имахме миналото лято някви плъхове на таванът с размерите на охранени котки
обаче се суъсайднаха с млечна салата и рат пойзън
Единият беше успял да извърви пътя от тавана до двора и да издъхне пред вратата
баси волята имат тез мишки


Профил

Аватар
Регистриран на:
24 Апр 2009 18:47
Мнения: 566
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 27 Май 2014 16:56


Der Meister написа:
Батерията на Нексуса държи повече време за разговори, но пък на Сонито - в стендбай.



ХАХАХхаахахХАХАХАХАХАххаахахаХХАХАХАХАХАХАХАХАхаХАХАХА

___________________________________
мисля че е плъх
имахме миналото лято някви плъхове на таванът с размерите на охранени котки
обаче се суъсайднаха с млечна салата и рат пойзън
Единият беше успял да извърви пътя от тавана до двора и да издъхне пред вратата
баси волята имат тез мишки


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 27 Май 2014 16:57


абе, може да прозвучи неадекватно включването ми, ама ти помисли ли за S4 :?:


Профил

Аватар
Регистриран на:
24 Апр 2009 18:47
Мнения: 566
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 27 Май 2014 17:20


Nreth написа:
Admiral General Till написа:
истина е това
тая калпава пластмаса наистина на нищо не прилича



Само дето не е пластмасова :wink:
" На снимките се вижда, че устройството е получило метален корпус, а, според източника - и максимални технически характеристики."
http://www.kaldata.com//images/news/ima ... 415597.jpg


Kво кат е получило метал бе педераст? Същия шитав кенеф е и хората като те видят ше ти се смеят, че си с пластмаса щото тая лимитирана метална версия ще струва майка си и баща си и повече от 10 човека едва ли ще знаят че е излязла.

Самсунг е най големия шит при телефоните. Всичките им приличат на евтини пластмасови кенефи с лайнян мангалски дизайн и най-грозния скин за андроид някога правен.

Тъжното е че олигофренът който се излъже да си купи самсунг ще е достатъчно тъп, че да не знае даже как да го руутне.

___________________________________
мисля че е плъх
имахме миналото лято някви плъхове на таванът с размерите на охранени котки
обаче се суъсайднаха с млечна салата и рат пойзън
Единият беше успял да извърви пътя от тавана до двора и да издъхне пред вратата
баси волята имат тез мишки


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com