Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 11 Юли 2021 22:02


Днес за пръв път видях VW ID3.
Евентуално ако вкарат няколко бройки в спарк бих направил едно, две кръгчета да го видя.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 11 Юли 2021 23:09


Пък аз видях Honda E в София. Изглеждаше много забавно, като някаква голф единичка от бъдещето :lol:
ЕДИТ: аз съм силно ЗА забрана на всякакви пистарки, кросови и атв-та да се движат на територията на градовете. Скандално шумни са, да ходят да се трепят по канавките и чукарите, без да пречат на нормалните хора.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 12 Юли 2021 01:31


Gipo написа:
Пък аз видях Honda E в София. Изглеждаше много забавно, като някаква голф единичка от бъдещето :lol:
ЕДИТ: аз съм силно ЗА забрана на всякакви пистарки, кросови и атв-та да се движат на територията на градовете. Скандално шумни са, да ходят да се трепят по канавките и чукарите, без да пречат на нормалните хора.

Има Хонда Е в София? :shock: влюбен съм в тази кола!

А иначе и аз бях видял едно id 3 наскоро - много са ми грозни, честно казано. Въобще новите дизайни на vw последното поколение са много куци (вкл и последния голф)

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 13 Юли 2021 17:39


Ей ся ми излезе у фейса новата Астра.
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 6&sfnsn=mo

Супер много ме кефи как се връщаме към по-ръбати дизайни, които лъхат на някакъв ретрофутуризъм. (в това число, гореспоменатата Хонда Е)

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 13 Юли 2021 18:45


Мен ме кефи как изглежда, надявам се франсетата да не оплескат работата.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 14 Юли 2021 11:19


emprah2 написа:

Ти за какво отиде у тях, да спиш ли? :lol:



Звучи смешно, ама цяла нощ пътувах от София и ми се спеше на гъз, а нещото заради което отидох така или иначе не работеше толкова рано сутринта. Полицаите вероятно могат много лесно да ти видят номера, и аз се изненадах че звънят за такова нещо. В София направо ти вдигат колата и ако не караш всеки ден, след няколко дни може да разбереш че колата е на наказателен паркинт който е таксувал 2 лв на час. :D Поне така беше доскоро, сега май смс-и пращат.


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 14 Юли 2021 11:41


Да, първият път като ми вдигнаха колата, баща ми я беше взел защото неговата я нямаше в момента и я беше паркирал на обичайното място, в квартала в който живяха тогава. Само че се оказало, че са сложили някаква нова табела, която той не я видял и една вечер ходих до там да си взема колата и даже се чудих дали да не се обадя в полицията, ама се сетих да проверя за наказателен паркинг и там си беше. :lol:

За тая скорошната случка изцяло аз съм си виновен, обаче да, пуснаха смс само дето се учудих защо е толкова висока глобата (и то такса наказателен паркинг и глоба отделно) за нещо толкова незначително и при положение, че отидох почти веднага. А и катаджията на наказателния паркинг даже ми каза първоначално, че може отнемане на точки и между 200-500 лева глоба. Ебати простотията.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 14 Юли 2021 13:20


СМС ше получите само ако сте в зона и ви заскобят преди да ви вдигнат, за неправилно паркиране по принцип идва паяка и прибира директно, пък разбирате че сте вдигнати след като не си намерите колата и се паникьосате, пък после се сетите да проверите в сайта дали не сте в някой наказателен паркинг. Поне моят опит след няколко скоби и вдигания е такъв. :lol:

А иначе естествено че ви имат телефоните. Имахме една случка в която приятелката ми беше паркирала на майка си колата съвсем легално пред на Домус ага офисите в София, където често се събираха шибаняци със скъпи коли и бодигарди ма си ползваха и фуржаките за охрана на периметъра щото си е символ на престиж нали. Съответно МВР звънят на жената и ѝ казват, че колата ѝ е паркирана на ей тая улица и ако можело да си я премести. Тя естествено не знае къде точно е колата и пита дали е в нарушение, на което ѝ отговарят че абе не е, ама понеже щяло да има прием там вечерта и щяло да има трафик, да не вземели да я одраскат. Ей в такава държава живеем. То и да го напсуваш тоя дет се обажда се тая, ясно е че са му снесли отгоре да звънне да мънка, ама ебати привилегированите говеда живеят по тая земя.

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 16 Юли 2021 17:25


Все пак ще се предприеме едно пътуване с колата ми този месец.
На нашите колата пак се развали и отново им я заех :lol:

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 16 Юли 2021 17:34


Атакуват те, внимавай!

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 19 Юли 2021 12:19


Преди малко разбрах, че съм шофирал без гражданска отговорност от януари насам, а на талона, който го държа в мене пише, че е валидан до 2022 година. :shock:

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 19 Юли 2021 12:40


The Arrow написа:
Преди малко разбрах, че съм шофирал без гражданска отговорност от януари насам, а на талона, който го държа в мене пише, че е валидан до 2022 година. :shock:

Е втф, как е възможно? Направили са грешка при издаването на талона? А на стикера и полицата какво пише?

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 19 Юли 2021 13:15


denik написа:
The Arrow написа:
Преди малко разбрах, че съм шофирал без гражданска отговорност от януари насам, а на талона, който го държа в мене пише, че е валидан до 2022 година. :shock:

Е втф, как е възможно? Направили са грешка при издаването на талона? А на стикера и полицата какво пише?


Нямам представа, гледах си документите, имам документи и за каско и за гражданска. Нещо някъде по веригата се е объркало и нямам представа кой е виновен, но както и да е.

Поднових си гражданската, пък за каското някъде другаде ще ходя.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 20 Юли 2021 23:11


Мен до сега само веднъж са ми вдигали колата, преди няколко години, като бях още млад и зелен. Бях спрял на зелена зона и естествено забравих да си следя телефона и да пратя нов СМС след като ми изтече. Съответно получих СМС че са ми сложили скоба. Казах си "мамка му", обаче имах работа и продължих да си я върша. Нямах представа, че когато свърши работното време на зоната, ако не си ги викнал да ти махнат скобата, директно ти вдигат колата.

Та оказах се без кола и след някакво време на наказателния паркинг. Фрапиращото в случая беше, че пред мен една жена също си плащаше за да си освободи автомобила. Били са го вдигнали за неправилно спиране върху тротоар. Тя плати за вдигането с паяк и "отговорното пазене" мисля че беше 90лв. (ще ви излъжа за точната сума).

След това бях аз, за същите почти никакви часове "отговорно пазене" трябваше да платя същата сума + глобата за скобата която беше към 50лв. (отново ще ви излъжа беше отдавна). Но със сигурност помня, че моята сума излезе доста по-солидна заради скобата. Излиза, че да спреш неправилно и да ти вдигнат колата е по-на далавера, отколкото да спреш на парко-място, но да си пресрочиш зоната :shock:

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 21 Юли 2021 00:55


Първата ми и единствена скоба в живота беше на Скобелев. :lol: Няколко дни, след като са го направили зелена зона, трябваше да мина през мола на Стамболийски, но паркинга им беше затворен. Паркирах пред блока, който е веднага след входа за паркинга и дори не ми е минало през ума да погледна за знак. Чичото на денонощното магазинче каза, че от няколко дни е зона и от тогава му е много по-интересно на работа, защото постоянно гледал как скобират хората :roll: :lol:
Иначе най-тъпия ми акт в живота е като се наложи да взема колата на баща ми, спряха ме 20 мин след това и се оказа, че техническия му преглед е изтекъл преди 3-4 месеца :lol:

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 21 Юли 2021 08:14


Gipo написа:
Иначе най-тъпия ми акт в живота е като се наложи да взема колата на баща ми, спряха ме 20 мин след това и се оказа, че техническия му преглед е изтекъл преди 3-4 месеца :lol:


За това глобата поне е само 50 лв доколкото помня, ама не спират ли и колата от движение ако те хванат така? Как се размина?

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 21 Юли 2021 08:56


Мне, за ГТП-то няма проблеми, само минаваш с глобата. Спират я от движение при изтекла гражданска (не си спомням обаче колко време трябваше да е минало), аз и затова се зачудих на случката на The Arrow

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 21 Юли 2021 09:52


A, добре. Макар че под тоя страх по принцип си следя техническите цял живот, та може и за добро да е да не знаех. :lol:

Кат сме по тая тема, оня ден минах ГТП, та имам от новите малоумни стикери с еко категория, които се оказа че са около 4 пъти по-големи от старите и се лепят пред огледалото за задно виждане. Какво става когато имаш видеорегистратор пред огледалото за задно виждане? Дебелия чичко го залепи точно пред камерата. :lol:
Яко се напрегнах и реших да го махам, псувайки и по себе си че не минах техническия седмица по-рано когато още не бяха ги вкарали тия хуйни. Извадих стъргалото за стикери и тръгнах със засилка, ма видях че единия ъгъл не е залепен съвсем, та реших да пробвам да го дръпна. Взе че стана и го преместих, май не са направени да се разпадат като стикерите за гражданската, или тъпия чичко поне е приложил стария трик с потупване по дънките преди да го лепнеш, че да събере власинки и да не се скове на джама.

И все пак, бавна смърт желая на тия утрепки, които насред дигиталната ера в която гражданска, винетка, че и паркиране на зона ти се разчитат автоматично от камери разпознаващи регистрационната ти табела са решили да набият стикер за екокатегория с перфорации които са нечетими и с просто око. Ебати дебилизма, който мога да си обясня само с това че някой близък има фирма за печатане на стикери и трябва да захлеби от държавното. Боклуци.

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 21 Юли 2021 11:23


Напълно съм съгласен с това за стикерите, ултимативна тъпотия е.
Иначе за техническия - това беше преди поне 14 години, нещата вероятно са били различни. Глобата беше поне 150лв и даже май и точки ми взеха. Изтрил съм си го от съзнанието, толкова тъпо беше :lol:

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Мото Мания
Публикувано на: 21 Юли 2021 12:21


denik написа:
Мне, за ГТП-то няма проблеми, само минаваш с глобата. Спират я от движение при изтекла гражданска (не си спомням обаче колко време трябваше да е минало), аз и затова се зачудих на случката на The Arrow


Гражданската ми изтичаше 2022, реално не е била изтекла, а се е водила неплатена и никой не ми е казал нищо.

Това, което най-вероятно е станало, че когато ми доставиха документите, съм платил в брой и после някой по веригата не си е свършил работата и аз няма как да докажа, че съм платил в брой.

Малоумна работа, добре че нищо не е станало в този период.

За съжаление, поднових гражданската пак при тия тъпаци обаче за каското ще търся някоя по-читава и модерна фирма с по-адекватно обслужване и реално да са заинтересовани от клиентите си.

И в тоя ред на мисли, кои са ви застрахователите и как оценяте обслужването им? :D

___________________________________
тежки нокаути


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com