Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
04 Дек 2005 19:41
Мнения: 2610
Местоположение: q3dm6
В момента играе: q3
Заглавие: Re: Кои песни обичате да си дрънчите на китарката ?
Публикувано на: 08 Май 2008 21:50


Абе батка то не е нужно да туряш некви 40-1700(номера на струните) примерно аз на електрическата съм със 8-32 които са наи тънките възможни.
Просто си намери некви такива или пък наи добре питаи в магазина там със сигурност ше ти кажат кво е добро и кво не е :wink:

___________________________________
Reaching aural nirvana...


Профил

Заглавие: Re: Кои песни обичате да си дрънчите на китарката ?
Публикувано на: 08 Май 2008 21:54


http://youtube.com/watch?v=oMNKx5oHe58

Те това мъчим днеска. Може да ви идва като пълна какафония, ама е ''лесно''. И тъкмо се записвах и скинах струната :P


Профил ICQ Skype

Аватар
Регистриран на:
25 Фев 2004 22:48
Мнения: 3549
Местоположение: Within emptiness unobstructed
В момента играе: Игрътъ
Заглавие: Re: Кои песни обичате да си дрънчите на китарката ?
Публикувано на: 08 Май 2008 21:58


slim_k написа:
Рийдонли, дал си версия за 12 струнна китара на Wanted Dead or Alive :) (или поне аз така си мисля) Иначе има и опростен вариант в по лесна гама там, ама не е много автентичен ...


Човекът е задал 12-струнна само за да се доближава звука повече до акустик оригинала - на живо Джон и Ричито я правят с две кухарки. 12-струнната китара просто има по-още една струна за всяка от шестте, в същия строй и така звучи по-плътно. Свири, не се притеснявай :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Апр 2003 11:41
Мнения: 1578
Местоположение: Hashburry
Заглавие: Re: Кои песни обичате да си дрънчите на китарката ?
Публикувано на: 08 Май 2008 22:34


Доктор Гого е моя идол и "Пичата Киселина" ми е любимата песен за свирене ... Никога не ще достигна страхотния драматизъм на неговото изпълнение, но ще живея за да опитвам.

EDIT - Самочете, мерси и за двете книжки с песни ... Наистина има готини :)

___________________________________
http://wkoz.net - rap shit 24/7


Профил

Заглавие: Re: Кои песни обичате да си дрънчите на китарката ?
Публикувано на: 08 Май 2008 22:38


АХАХАХ Доктор Гого е братовчед на един приятел, като бехме малки и идваше някой път при нас. Иначе живее (а може просто там да се събират) на горната улица в една къща, в двора. Та като минавам някой път вечер и се пее, вика, псува, свири :D


Профил ICQ Skype

Аватар
Регистриран на:
12 Окт 2005 13:50
Мнения: 1676
Заглавие: Re: Кои песни обичате да си дрънчите на китарката ?
Публикувано на: 09 Май 2008 10:50


Имам една електро-акустична:


Една.... Кремона ат баща ми :P

И това:




В момента седя пред компютъра и уча елмаз и стъкло, остава ми само второто соло.
Неща коита обичам да си дрънкам (поне по - интересните), са Scorpions - always somewhere и Still loving you, Demons & wizards - fiddler on the green, Opeth - harvest и in my time of need, Anathema - forgotten hopes, а на електрическата - Opeth - when, Cannibal corpse - hammer smashed face (научих се да правя artificial harmonics ! ! ! ), satyricon - mother north и fuel for hatred, Pantera - cemetery gates, но мога и walk, и все още уча разни песни на Opeth - The leper affinity, Bleak и The drapery falls.

... И заедно с още един китарист и един клавирист си търсим басист и барабанист за да свирим авторски atmospheric/progressive metal парчета ...

___________________________________
МИНИМУМ, примерно, сешсе, а у?


Профил Skype

Заглавие: Re: Кои песни обичате да си дрънчите на китарката ?
Публикувано на: 09 Май 2008 11:08


Браво за Opeth ! Доста скиллз се иска за тях :P Мога им само To Rid the Disease - началото ... ама то е за нуубове :D

Китарата ти за колко пара е?


Профил ICQ Skype

Заглавие: Re: Кои песни обичате да си дрънчите на китарката ?
Публикувано на: 09 Май 2008 11:12


Амиии сега понеже си преебах показалеца на лявата ръка и не можех да свиря за няколко дни, си дадох китарата на "психеделик" за няколко дни, за да види и той що е това :) . Моята е некакъв кух тенсън за 150 лева с яко преебани струни, но си ми върши работа и не се оплаквам :). Имам я китарата повече от половин година вече, но по едно време бях спрял за около месец а имаше известно време когато свирех много малко и не напредвах :Д. За сметка на това последно време свиря адски много и някак си ми е дошла музата :D .Сега само чакам на това копеле да му омръзне и си взимам китарата ;р.По принцип свиря и се уча на всичко съвсем сам. Само един приятел който в момента е доста напреднал ме научи на основните неща и от тогава сме свирили заедно 2-3 пъти и то много малко (когато свириш с някой по-добър много по-бързо напредваш :P ).А иначе започнах много да видгам левели на китарата в последно време и се опитвам вече някакви по-бързи сола и по-сложни (за мен :D ) акорди, не че знам много де ;р.
Проблема ми е не мога да помня табулатурите и дори да науча нещо да го свиря добре го забравям бързо. :(

Сега си свиря:

Stairway to heaven - знам всичко без солото (не съм го опитал все още, за това :P )
The battle of evermore - която не съм я свирел от доста време
Purple Haze-интро :Д
All Along The Watchtower- на хендрикс интрото + горе долу интро соло :Д (ама тя май е от тия които ще ги забравя :Д)
Hey Joe- интро
Sweet Child o' Mine - ама не цяла а само отделни части :D
Don't Cry съм я опитвал, но и нея съм забравил :Д
от Pantera мога различни интрота като на Domination, Mouth for war, This love Floods (ма там знам част от солото и аутро 8) ) Avoid the light (както се сещате почти нищо не се получава с акостичната :Д )
на мейдън знам предимно интрота ама на много песни, които не съм свирил от доста време и съм ги позабравил ;р
Fade to black съм я свирил цялата, като последното соло съм го мъчил и пак нямаше нищо общо 8) :D и там на металика още разни други, но по много малко :Д
Marching on a dead end road на Arch enemy (:
интро на Bard's song (:
Under the brige- някакви части
някои рандом песни на тенейшъс :Д
Roulette цялата :Д както и часто от ATWA
и разни други ама не се сещам в момента :Д

___________________________________


Профил

Аватар
Регистриран на:
12 Окт 2005 13:50
Мнения: 1676
Заглавие: Re: Кои песни обичате да си дрънчите на китарката ?
Публикувано на: 09 Май 2008 20:25


Китарата ми е 340 лева :P цяло лято съм я отработвал, а накрая даже се наложи баща ми да ми доплаща усилвателя.

___________________________________
МИНИМУМ, примерно, сешсе, а у?


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
01 Апр 2003 11:41
Мнения: 1578
Местоположение: Hashburry
Заглавие: Re: Кои песни обичате да си дрънчите на китарката ?
Публикувано на: 09 Май 2008 20:29


Баси, днеска един приятел с един приятел посвирихме и разбрах колко съм преебан с тоя широк гриф ...

___________________________________
http://wkoz.net - rap shit 24/7


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Апр 2003 11:41
Мнения: 1578
Местоположение: Hashburry
Заглавие: Re: Кои песни обичате да си дрънчите на китарката ?
Публикувано на: 09 Май 2008 21:56


Чакай малко - скъсала ти се е една струна и тя e 400+ кинта ?!?! Или се е строшило нещо по китара от самото късане и китарата струва 400+ кинта ? Щото аз си мислех че комплект Фендери найлонки (дето май се водят хубави) са 20тина лева или греша ? (мойте метални струни Earnie Ball струваха 10 лева, а резервния ми комплект D'addario е 6)

___________________________________
http://wkoz.net - rap shit 24/7


Профил

Аватар
Регистриран на:
04 Дек 2005 19:41
Мнения: 2610
Местоположение: q3dm6
В момента играе: q3
Заглавие: Re: Кои песни обичате да си дрънчите на китарката ?
Публикувано на: 09 Май 2008 22:07


Абе струните не ги мислете иначе са по 10тина кинта и фендерките + тва се продават по отделно такаче не е нужно да си зимаш цел комплект ако 1 ти се скине.

Бтв. Кире за колко зе дисторшана на беринджер че един приятел има и ме кефи па моя боссец е вече стар и мн пращи

___________________________________
Reaching aural nirvana...


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Мар 2004 12:08
Мнения: 1024
Местоположение: sf m1 Професия: гийк
Заглавие: Re: Кои песни обичате да си дрънчите на китарката ?
Публикувано на: 09 Май 2008 22:10


Га почна да дрънкаш, га ти почерне гъза, га и теми почна да пускаш... Да ти чуя демо на майспейс като си гоуем.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

___________________________________
KusLink.com - скъси си... линка! :) www.rampagesport.eu - магазин за волейбол, хокей на трева и разни други


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Апр 2003 11:41
Мнения: 1578
Местоположение: Hashburry
Заглавие: Re: Кои песни обичате да си дрънчите на китарката ?
Публикувано на: 09 Май 2008 23:27


The.Rampage.Rado написа:
Га почна да дрънкаш, га ти почерне гъза, га и теми почна да пускаш... Да ти чуя демо на майспейс като си гоуем.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Ти ако не се изакаш нема кой ... Тия вметки дори не са забавни :roll:

Високоволтов, струна не се сменя трудно ... Даже не е лошо сам да го направиш, щото такива тъпотии постоянно се случват ...

___________________________________
http://wkoz.net - rap shit 24/7


Профил

Заглавие: Re: Кои песни обичате да си дрънчите на китарката ?
Публикувано на: 09 Май 2008 23:35


Смърт, Берингера е за 50 и нещо лева. Ама по-добре е направо да се купи нещо по-така. Не ги знам нататък вече какви са и по колко.


Профил ICQ Skype

Аватар
Регистриран на:
04 Дек 2005 19:41
Мнения: 2610
Местоположение: q3dm6
В момента играе: q3
Заглавие: Re: Кои песни обичате да си дрънчите на китарката ?
Публикувано на: 10 Май 2008 08:12


Къф смисъл по-така некаф метал кор/зоун ли :lol: или просто има различни модели

На моя човек е еи такъф http://www.behringer.com/DM100/?lang=ENG

___________________________________
Reaching aural nirvana...


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Яну 2008 22:12
Мнения: 170
Заглавие: Re: Кои песни обичате да си дрънчите на китарката ?
Публикувано на: 10 Май 2008 23:39


Уф, че много неща можете да свирте, аз свиря от 3 години близо и мога само една песен на Бурзум и другото са си мой измислици.
Ама то, затова има експериментална и авангардна музика.. :D


Профил

Заглавие: Re: Кои песни обичате да си дрънчите на китарката ?
Публикувано на: 10 Май 2008 23:45


Баш те такова е и мойто !


Профил ICQ Skype

Аватар
Регистриран на:
11 Окт 2001 20:18
Мнения: 1117
Заглавие: Re: Кои песни обичате да си дрънчите на китарката ?
Публикувано на: 11 Май 2008 10:36


kitty написа:
Уф, че много неща можете да свирте, аз свиря от 3 години близо и мога само една песен на Бурзум и другото са си мой измислици.
Ама то, затова има експериментална и авангардна музика.. :D


Че то това му е хубавото :) Да измисляш собствени неща.

Навити ли сте петък/събота да се съберем които сме от София с китарите и да посвирим някъде, в някой парк примерно, да си вземем биричка енд со он :)

___________________________________
Though they sink through the sea they shall rise again; Though lovers be lost love shall not; And death shall have no dominion.


Профил

Заглавие: Re: Кои песни обичате да си дрънчите на китарката ?
Публикувано на: 11 Май 2008 14:54


Rico написа:
Навити ли сте петък/събота да се съберем които сме от София с китарите и да посвирим някъде, в някой парк примерно, да си вземем биричка енд со он :)

Плагиат. :|

___________________________________


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com