Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8407
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 19 Юли 2015 19:48


бех на лостовете тия дни

и си разцъкват там редовно разни ултра нацепени

някой подхвана за тоя пост у фейсбука ''аве вие видехте ли тва за потта и мазнините, бла-бла''

и неколко души потвърдиха, че било верно

та нз :o

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 19 Юли 2015 22:31


Направо вземи и се самоубий, щото след някоя друга година ще ти се ще да си го направил.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Апр 2014 15:10
Мнения: 1069
В момента играе: MoneyCrafta
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 19 Юли 2015 22:56


То по принцип поемане на много вода е доста вредно, но диетите за блъскане никога не са били полезни, така че не знам какво си очаквал.

___________________________________
нелегален написа:
Grim Demise написа:
столквах ти профила по едно време...

не искам да имаме никакви взаиомоотношения.


Профил

Аватар
Регистриран на:
15 Авг 2014 22:43
Мнения: 438
Местоположение: Независимо Княжество Лозенец
В момента играе: ❚█══█❚
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 19 Юли 2015 23:05


za posleden put ti otgovarqm seriozno
6toto kato te ironizirat rqdko razbirash
to i inache ne de
ma aide
ei ti edna kartinka



pa drugoto
na tebe ti e bilo loshe
veroqtno shoto se hranish
s laina
po navik
godini nared
i sq
vodata nema sichko da promeni
nali
shto li se habq i az ne znam

___________________________________
TAPAKO PROST...


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 19 Юли 2015 23:10


Поемане на много вода означава над 5-8 литра дневно без да изразходваш водата.
Поемане на 0,5л вода е крайно недостатъчно. АЙде, с айряна и плодовете също набавяш някаква вода, но другите течности, дето ги пиеш+солта изсмукват водата от тялото. За алкохол да не говорим. Без достатъчно вода витамините, минералите, белтъчините и въглехидратите изобщо не ги усвояваш, защото няма какво да ги разнесе. Вода се пие повече при блъскане, защото има и повишено приемане на горепосочените, а и се потиш повече. Ако не разбра - без достатъчно вода, просто изсираш полезните неща. Безалкохолните напитни не заместват водата по никакъв начин (освен изотонерите).
Точно диетите за блъскане са адски полезни в сравнение с хранителните навици на средностатистически човек. Говоря за чистите диети за чист прираст на мускули. Всички културисти отпреди ерата на стероидите и тн са доживяли до 85-90+ години, що ли??
Акъла не ми го побира как е възможно всеки твой опит за разсъждение да е лишен от всякаква логика. Жена да беше, щях да разбера.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
15 Авг 2014 22:43
Мнения: 438
Местоположение: Независимо Княжество Лозенец
В момента играе: ❚█══█❚
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 19 Юли 2015 23:16


Gipo написа:
Жена да беше, щях да разбера.

:lol: :lol: :lol:

Гипи, тебе да питам, понеже си от малкото сериозни в темата, ако тренираш редовно в момента, колко ти е правата лежанка, клека и тягата и на какъв ръст и кила? И с колко почна?

___________________________________
TAPAKO PROST...


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Апр 2014 15:10
Мнения: 1069
В момента играе: MoneyCrafta
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 20 Юли 2015 00:16


Не знам за кои диети говориш, но с тези "диети" да се тъпчеш като свиня през зимата, и да караш на овес през лятото, няма да дожевееш до 70. Ако не ми вярваш, това може да ти го каже вески гастроентеролог. Здравословното хранене е много далече от фитнес програмите. Когато чуя думата "чийт дей" и ми идва да си пробия главата с вилицата. А тея креатинови боклуци не са много далече от енергийните напитки.

Това колко вода ти трябва на ден, зависи от теглото и мястото където живееш. Ако имаш нужда от вода, организма ще ти каже.

___________________________________
нелегален написа:
Grim Demise написа:
столквах ти профила по едно време...

не искам да имаме никакви взаиомоотношения.


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 20 Юли 2015 01:32


Напълно е вероятно да има хора на които половин литър вода на ден да им е достътачен, при условие че пият и други течности. Тия интернет мантри дето Гипо ги повтаря наизуст са пълни шитове и абсолютно недоказани. Колко вода "трябва" да пие човек зависи от сума ти му работи - тегло и ръст, колко е активен физически, какво яде, какъв е сезонът и т.н, това че на абсолютно всеки му трябват минимум 2 литра е пълен шит.

П.п И е мега забавно как като дойде лятото темите за фитнес/отслабване стават мега актуални :D


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 20 Юли 2015 07:34


Аз пък лятно време съм някъв супер неактивен... По цял ден ми е заспало едно такова и нищо не ми се прави... Дейба тая жега... :cry:

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 20 Юли 2015 08:17


Кирилица, това, дето си го цитирал като диета е нещо, дето ти сега си си го измислил. Очевидно си супер незапознат. Със същата точност можеше да кажеш, че фитнеса го прекрачват само ултра тъпи батки и никога там не е стъпвал някой с IQ по-висок от на речен камък. Такова нещо зимата да се тъпчеш като свиня, а лятото да караш на овес не съществува.
Очевидно и чийт деня не знаеш какво означава, нито знаеш предназначението му.
Ще ти кажа какво означава чийт деня във фитнес сферите. 4-5 дни от седмицата се храниш здравословно, наблягаш на белтъчините, защото са ти нужни да се възстановяваш и реално да има смисъл от това, което правиш. Някои диети изключват почти изцяло въглехидратите и разчитат на енергията от добрите мазнини, други диети разчитат на малко повече въглехидрати, но пак са доста малко. Така. След ти 4-5 дни тялото ти започва да се приспособява и започва да образува мазнини въпреки ниския прием на въглехидрати. Какво правим? 1 ден пак се храним здравословно, но добавяме повече въглехидрати. Позволени са пици, хубави сандвичи, лазаня, паста... в общи линии всичко без тежкия джънк фууд. Така успокояваш тялото и в следващите 4-5 дни пак можеш да имаш чист прираст. Това е чийт дей.
Тези, които ядат като свине зимата, го правят и през лятото, с тая разлика, че лятото човек не е толкова гладен (ако живее на място с топло лято). Овеса е добра комбинация от добри въглехидрати и белтъчини, така че няма нито една причина да се яде само конкретен сезон.
Креатин никога не съм пил като добавка. Но това е нещо като протеина и витамините - естествен продукт, който човек си набавя по естествен път и не виждам какво лошо има да се взима и на добавка. Сега ще кажеш, че добавките под формата на протеини и витамини са нещо лошо. Вероятно щях да се съглася с теб преди 20 години, когато а) добавките не са били на такова високо ниво б) хранителните продукти не са били с толкова занижени стойности на полезни съставки поради изтощение на почвите и ускорен растеж.

Към Волтажния - не съм лекар, но по пътя на логиката си мисля, че ти става лошо от повечето вода, защото си отвикнал от нея сериозно, а и когато си си поставял за цел да пиеш повечко, не си я разпределял равномерно през деня. Сетил си се сега, айде наведнъж 300мл, след 1 час пак - айде още толкова... а накрая на деня - нищо. Знам ли, аз така си го обяснявам.
Хората, които са в по-добро физическо състояние в следствие от спорт се потят повече и имат нужда от повече вода. При тях необходимите литри за ден се качват, понякога двойно/тройно. Хората, които пият повечко алкохол също трябва да наблягат сериозно на водата :D.
Повече от ясно е, че нужното количество вода е индивидуално и се определя и от физическата активност. Обаче има някакъв минимум, който ти е необходим да съществуваш поне малко здравословно и той със сигурност е повече от 0,5л на денонощие.

Доста хора си мислят, че фитнес диетите са нездравословни, защото се поглъщат големи количества храна. Когато тренираш здраво, хабиш много повече калории и тези количества храна са ти необходими, за да не се стопиш, буквално. Плувците, когато тренират за олимпийски игри изяждат по 10 000 калории дневно, за да не се стопят. Тоест диетата на спортистите е съобразена с разхода на калории, но като консумирана храна е възможно най-полезното. Помислете логично момчета - храна, която ти дава само полезни неща за тялото, за възстановяването, целия асортимент от витамини, минерали, кво ли не... как може това да не е най-полезната възможна храна? Разбира се, вие като нетрениращи няма да изяждате фитнес количества, но храната трябва да е същата. Единствено професионалните културисти имат силно нездравословни етапи в диетата си, защото трябва да чистят по не особено полезен начин преди състезанията. То и заради това малко от тях издържат психически повече от 2 години да са в състезателна форма.

@Мастър Люх сега ти видях въпросите :D
Висок съм 1,89. В момента тежа 94кг и това ми е малко от фитнес гледна точка, но лятото ми е трудно да държа максимални килограми, а и накрая на футболния сезон във форум лигата си дадохме голям зор, за да се качим в горната група. Максимално съм бил 99кг, което го чувствах твърде много извън фитнеса и перфектно в залата :lol:. Мазнините не съм си ги мерил, но са сравнително малко. Никога не съм бил особено силен - от лежанка съм правил 5x5 с най-много 105кг, но това беше като и аз бях максимални кг. Сега в момента, отслабнал и мразещ фитнеса, както всяко лято - 5x5 правя с 90, а като съм се наспал добре с 95 :D. Имай предвид, че доста по-често правя гилотина вместо стандартното избутване и там килограмите са малко по-малко. Клякам с малко, защото коленете са ми сериозно изтормозени от баскетбола едно време. След като тренирах 7 години ми се наложи да прекратя заради коленете и заради манията ми за голям отскок. Та пазя си ги и никога не съм вдигал с повече от 100кг клек. По-скоро клякам, защото е мега полезно упражнение за цялото тяло, а и откакто го правя не ме болят коленете при спускане на поход с тежки раници :D. Тягата също не съм я правил с повече от 100кг, но нея я правя сравнително по-отскоро и супер много внимавам да не наруша формата. Аз тренирам така - никакви чийт движения, правя с максималното, с което мога да направя идеално чисто и да не чувствам, че е опасно за тялото. Тягата я почнах с доста малко, докато науча движението (доста гледах в ютюб :lol: ) - лоста(20кг) + 2x10. Клековете и лежанката нямам идея с колко съм ги почвал, отдавна беше.

@vanmx - странно е, че мислиш така, защото лятото залите са най-празни, за сметка на януари и февруари, когато е пълно с хора, които са си поставили за цел през новата година да влязат във форма и издържат макс 2 месеца :lol:. Според мен зимата са най-активни фитнес дискусиите. Лятото няма никакъв смисъл тепърва да се активизираш, защото нито имаш време тепърва да влизаш във форма, нито имаш силата и мотивацията заради жегите :D.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
04 Юни 2004 15:50
Мнения: 4407
Местоположение: Taina
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 20 Юли 2015 09:07


нелегален написа:
фитенс-диетична констатация:

Твърдението, че на ден са необходими 2 литра вода минимум е пълен булшит.

Откакто се помня си карам на половин литър вода на ден, а останалата ми хидратация идва от коли, фрешове, айряни и сокове.

Веднъж си викам "живея лошо" и тръгнах да пия само вода, по 2 литра на ден, както се препоръчва.

И ми ставаше лошо. Честно. Ставаше ми лошо от вода.

Да се пие вода е шибано дразнещо.


https://www.youtube.com/watch?v=SoApdz_n_zU


Профил ICQ Skype

Аватар
Регистриран на:
10 Май 2012 21:35
Мнения: 358
В момента играе: истласкване на штанга от лек сас тесен хват
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 20 Юли 2015 10:14


не разбирате :!:

___________________________________
0887152992 - званете тука за персонален фитнес инструктор 5 години опит имам работиа нежно тарифа на тренирофка - 25 лева с ддс


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 20 Юли 2015 10:28


ти жив ли си бе, дюнер

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 20 Юли 2015 23:45


Е, ако направиш воден удар изведнъж с много вода, нормално да ти е зле. Борците подобно свалят по десетина кила на седмица.
Това за диетата е вярно, като оставим, че на едни хора им действа едно, на други - друго, съгласен съм.
Гипка, знаем, че си високичък, ама след толко приказки за фитнес, някакси си мислех, че повече ще вдигаш, килата ти са добре ппц, не мога да си го обясня.
Аз сва,их на 93 зимата и не мърдам в общи линии, въпреки, че съм в сесия и не вдигам известно време. Май пооправих нещата с метаболизма.


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 21 Юли 2015 07:43


Мда, малко са. Аз си го обяснявам с това, че доста от килограмите ми са в краката и имам доста да работя, за да изравня съвсем горе и долу (не се и опитвам честно казано, щото трябва да стана нечовек горе, за да си изравня краката по якост хахаха). Да кажем също, че единствено на канадска борба съм блестял със сила (в горната част на тялото), ама не съм играл от години, щото стана един сакатлък и спрях.

Ще добавя към поста си рандъм картинка от гугъл, която да внесе яснота към какво конкретно се стремя във фитнеса, защото наистина хората имат различни изисквания за това как биха искали да изглеждат.


Не съм супер далече от това нещо, гърдите ми са по-големи, за сметка малко на ръцете. Вероятно няма да искам да държа чак толкова нисък % мазнини за дълго.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
12 Яну 2002 11:09
Мнения: 974
Местоположение: Пловдив
В момента играе: Белот ...
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 22 Юли 2015 00:35


Забелязвам че има някакво взаимоотношение гърди / ръце ...

Демек - При единият вид хора, гърдите им вървят супер лесно, ръцете не. При другият тип , гърдите не вървят обаче ръцете са екстра. Има много малък процент хора при които и двете групи им са на добро ниво.

Не знам дали съм прав , това е мое наблюдение. Виждал съм много хора с гърди на прилично ниво и супер хилави ръце и обратното.

Аз съм от вторият тип. Ръцете ми вървят много добре без никакви усилия. Гърдите не мърдат и не мърдат. Много кофти ...

___________________________________
Only god can judge me , is that right ?
Only god can judge me now .
Only god baby , nobody else , nobody else .


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 22 Юли 2015 00:37


Тъй е, да.


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 22 Юли 2015 06:30


И аз виждам подобна закономерност често. Не се оплаквам обаче, щото ръцете ще ги наваксам по-лесно, отколкото ако трябваше да развивам сериозбо краката. Няма да забравя как в училищния коридор като бях 6ти клас някакви 12токласнички разправяха - ааа я го виж тоя малкия какви крака има бе! 8)

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 22 Юли 2015 06:33


Е те твоите прасци са магнетични по рождение бе :nuts:

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 22 Юли 2015 07:44


Така е, ако можех, щях да си ги чукам :oops:

ЕДИТ

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com