Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
25 Юли 2002 02:44
Мнения: 170
Местоположение: Gaming Entertainment Ltd.
Заглавие: Re: Гейминг новини на български by joXnka
Публикувано на: 05 Мар 2017 15:20


Serious Sam написа:
Колко време всъщност ти отнема направата на един такъв клип?


За тази емисия горе-долу с +/- 10-15%:
Търсене на новини: по 15 минти на ден профилактично + 2 часа петъка (3)
Писане на текст и дискусия: 8 часа писане + проверяване на информация. (8)
Писане на табели и събиране на линкове и видеа: около час и половина (1.5)
Звукозапис и рязане на звука: 2 часа макс (1.5)
Същински монтаж разбиваме на три части:
Част 1 - Общите положения, подбора на музика и редица "подготвителни" неща по файла включително ръчното маркиране на бийтовете на музиката след като е избрана - тези неща отнемат около 1 до 2 часа (2)
Част 2 - самата "същинска част" (самите новини) е г/д по час на минута новини като може да е драстично по-малко (като в новината за Assassins Creed) или значително повече (като в новините за Shadow of War и Hearthstone например), но в крайна сметка поне на мен лично като са 10+ новини се изравнява на толкова. Конкретно тук ми отне точно 11-12-те часа които очаквах (тамън вместо сън снощи) (12)
Част 3 - Довършителни техники които включват всички транзишъни, изпичането във фотошоп на табелките долу в ляво, проверяване на всеки кът за остатъчни кадри на ръка. Няколко тестови гледания, настройване на звука. Тук можем да включим и самото рендване на клипа което до голяма степен зависи от машината но горе долу всичко заедно отива на едни 3 часа. (3)
След това следва Ъплоудването, писането на описание, подбирането на тагове, ръчното наместване на таймкодовете за различните новини в описанието, дебъгването на линка за да излиза правилно във фейсбук, публикуването и шерването му във всякакви групи форуми (като тук) и страници, следенето и отговарянето на коментари и въпроси навсякъде, и благодаренето на всички които го споделят. Нека кажем (2)
В заключение общо към (35) преброявам. Преди ми отнемаше доста повече, но сега имам 17-18 епизода опит.

След това гледаш как не можеш да докараш 1к гледания и те намират прострелян в банята :)

___________________________________

Drum'n'Bass Addict
http://www.hmsu.org


Профил ICQ Skype

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Гейминг новини на български by joXnka
Публикувано на: 07 Мар 2017 09:06


Имаш едно голямо ЕВАЛА от мен :)

Малкото гледания ги отдавам на бг публиката :(

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Гейминг новини на български by joXnka
Публикувано на: 07 Мар 2017 10:49


TheUnknownOne написа:

След това гледаш как не можеш да докараш 1к гледания и те намират прострелян в банята :)


Здрасти, видях това и реших да ти дам няколко съвета. Първо виждам, че влагаш много труд и го правиш от около 7 месеца, но имай предвид че си в най-тегавия период от развитие на канала си - преди да чукнеш първите 1-2К събове. Youtube алгоритъма не работи в твоя полза, т.е. канала ти няма висок статус и youtube не го препоръчва на много хора. Имай предвид, че преследването на кариера в youtube е за много тъпи и много упорити хора, така че не се отказвай лесно :D Аз се занимавам с качване на клипове в youtube точно от 10 години и едва през последните 2-3 мога да кажа че имам някакъв успех.

Второ тъй като както отбелязах горе, канала ти още е доста малък един от начините (да не кажа единствения начин) по който хората могат да те открият, освен чрез спамене по форуми и ФБ групи, е чрез сърч енджина на youtube. В това отношение няма значение дали канала ти е с 1 или 100 000 съба. Ако искаш да те откриват прави клипове за неща които предполагаш че много хора могат да сърчват и слагай хубави описания и тагове.

И накрая най-важния съвет който много малко хора го казват и на мен лично ми беше много трудно да го приема, но в сегашното състояние на youtube е ключов за успеха. Сегашният алгоритъм на youtube фаворизира каналите които качват ПОСТОЯННО клипове. Качването веднъж в седмицата е много олд скуул. На мен ми беше много трудно да го приема, защото и аз като теб отделях десетки часове за всеки клип и залагах на качество не на количество, но в един момент се оказа, че за 4 години супер професионално отношение съм събрал 18К съба, а разни хлапета които спамят всеки ден клипове на Майнкрафт имат по 80-100К...От Декември тази година промених тактиката и нещата потръгнаха значително. Почнах да се стремя да качвам по 3 клипа седмично (тоест средно по 1 на всеки 2-3 дни) и удвоих събскрайбърите, които от около 500 на месец станаха към 1000, че и повече. (youtube годината има 13 месеца, защото периодите са по 28 дни). При това качеството на клиповете ми не намаля драстично, защото промених начина по който ги правя и сега снимам по няколко клипа наведнъж и после само ги монтирам. Разбира се трябва да откриеш за себе си какви теми и какви клипове може да правиш, но ключовото е да намериш начин да постигнеш стабилна поточна линия от съдържание, която никога да не спира и същевременно ти самия да не изпушиш.

Накрая мисля да споделя канал ти в моята ФБ страница за да помогна за популяризирането ѝ. Good Luck!

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Гейминг новини на български by joXnka
Публикувано на: 07 Мар 2017 11:05


Андро, поздравления за якия канал, следя го от известно време, макар че вече почти нямам време да играя игри, за съжаление, и съдържанието ти е доста готино. Само така!

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Гейминг новини на български by joXnka
Публикувано на: 07 Мар 2017 13:29


Какъв Андро, бре :lol:

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Гейминг новини на български by joXnka
Публикувано на: 07 Мар 2017 15:17


^ Някой да му обясни, че ме е блокирал и не ми вижда постовете :lol:

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Гейминг новини на български by joXnka
Публикувано на: 07 Мар 2017 15:27


Liberty написа:
^ Някой да му обясни, че ме е блокирал и не ми вижда постовете :lol:

Дали се виждат когато някой ги цитира ? :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Гейминг новини на български by joXnka
Публикувано на: 07 Мар 2017 15:29


:x Вижда се.
Иначе :lol:

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Юли 2002 02:44
Мнения: 170
Местоположение: Gaming Entertainment Ltd.
Заглавие: Re: Гейминг новини на български by joXnka
Публикувано на: 12 Мар 2017 12:23



Пореден преглед на печата, покриващ най-интересното от изминалата седмица в гейминга и дигиталните развлечения - какво мислите? #joXnka #weekly #gaming #news

___________________________________

Drum'n'Bass Addict
http://www.hmsu.org


Профил ICQ Skype

Аватар
Регистриран на:
25 Юли 2002 02:44
Мнения: 170
Местоположение: Gaming Entertainment Ltd.
Заглавие: Re: Гейминг новини на български by joXnka
Публикувано на: 19 Мар 2017 13:34



Нова седмица носи доза новини от света на гейминга и дигиталните развлечения! Присъединете се към дискусията под емисията! #joXnka #weekly #gaming #news

___________________________________

Drum'n'Bass Addict
http://www.hmsu.org


Профил ICQ Skype

Eroguro Lolies FTW!
Аватар
Регистриран на:
18 Апр 2004 19:14
Мнения: 16351
Местоположение: くそくらえ、やりまんめ!~
В момента играе: しんじまえ、でぶぶす!~
Заглавие: Re: Гейминг новини на български by joXnka
Публикувано на: 12 Апр 2017 20:32


ей света е малък!

наскоро влязох в канала на джонката щото цъкаше Фор Онър пък то се оказало, че е олдскул ТУО :D

нещо се размърмори, че съм влязъл само за гивауея и ънфолоунах :evil: :evil: 8)

___________________________________
天皇陛下万歳。。!

Serious Sam написа:
Бих ебал японка с кеф... Но с къса подстрижка... Нито дибидюс, нито джунглясала...


Цитат:
iskam nqkoq bipolqrna s koqto da ne znam dali 6te se sybudq 6toto mi duha ili mi e otrqzala huq


Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com