Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Заглавие: Re: Гери Никол - Готина и Луда
Публикувано на: 14 Дек 2016 15:07


От тези изброените от Андрей специално Графа си е много добър изпълнител и ми е странно да се нарича дъно на поп музиката :arrow:

___________________________________
Нещо остроумно

Sturm написа:
къв ханс бе...


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Гери Никол - Готина и Луда
Публикувано на: 14 Дек 2016 16:15


Станцията моментално бива сменена щом пуснат Граха по радиото, за да не ме полее обилно с бозавата си музика. Харесвам много неща на Бг, но музиката никак не е едно от тях :lol:.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Гери Никол - Готина и Луда
Публикувано на: 14 Дек 2016 16:45


Малкият племенник на приятелката ми се кефи на Криско, пускали им го в детската градина и много иска да го водим на негово участие :lol: :lol: :lol:

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Гери Никол - Готина и Луда
Публикувано на: 14 Дек 2016 18:45


Криско е продукт на мишо шамара, който е имал за цел да докаже, че може да има по-тъпи текстове дори от неговите

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Гери Никол - Готина и Луда
Публикувано на: 14 Дек 2016 18:50


Аз написа:
От тези изброените от Андрей специално Графа си е много добър изпълнител и ми е странно да се нарича дъно на поп музиката :arrow:


Всъщност, да и не само той останалите също са доста добри, особено от днешна гледна точка. Тогава обаче не ми се струваха кой знае колко добри и си обяснявах възхода на поп-фолка с липсата на българска поп музика, която реално да запали болшинството от младите хора. Тази тенденция се запази общо взето до днес, когато Криско практически удари чалгарите в земята измисляйки по-голяма простотия и от тяхната, която на всичкото отгоре, както отбеляза Гипо може да се пуска по нормалните радиостанции.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Гери Никол - Готина и Луда
Публикувано на: 14 Дек 2016 18:53


хахаха доста добре казано :D

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Гери Никол - Готина и Луда
Публикувано на: 14 Дек 2016 19:04


Това което всъщност се опитах да кажа в оригиналния си пост е че се ужасявам от перспективата в която след 10 години си казваме: "Абе Криско и Гери Никол всъщност си бяха доста стойностни изпълнители, в сравнение с тея днешните" :shock:

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Гери Никол - Готина и Луда
Публикувано на: 14 Дек 2016 23:02


Много се дразня като някой каже, че нямаме хубава музика. БГ музиката винаги си е била мега яка и винаги ще бъде. Имаме си доста добри групи/артисти - и млади и стари. Това, че вие знаете само шитни си е ваш проблем. Ето ви една малка част от това, за което говоря (предимно от 2016-та и последните няколко години):

Spoiler for :













И спирам, че мога и до утре. Всички тези артисти/групи са активни и докато вие си обсъждате гери никол (i bratmu :D ), хората концертират из страната. Ако тръгна да изброявам и по-стари неща списъкът ще стане много по-дълъг. Научете се да слушате различни неща от шибания комерс. В епохата на интернет, музиката, както и информацията за нея са безкрайно достъпни, че да трябва да слушате това, което казва "машината".


Профил Skype

Заглавие: Re: Гери Никол - Готина и Луда
Публикувано на: 14 Дек 2016 23:42


Факт :!: Просто хората в мнозинството си са мързеливи и чакат с черпака медиите да им сервират информацията и се самоограничават :arrow:

___________________________________
Нещо остроумно

Sturm написа:
къв ханс бе...


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Гери Никол - Готина и Луда
Публикувано на: 15 Дек 2016 18:55


Бичето е номер едно :rockon: :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Гери Никол - Готина и Луда
Публикувано на: 15 Дек 2016 22:57


Der Meister написа:
Много се дразня като някой каже, че нямаме хубава музика. БГ музиката винаги си е била мега яка и винаги ще бъде. Имаме си доста добри групи/артисти - и млади и стари. Това, че вие знаете само шитни си е ваш проблем. Ето ви една малка част от това, за което говоря (предимно от 2016-та и последните няколко години):

Spoiler for :













И спирам, че мога и до утре. Всички тези артисти/групи са активни и докато вие си обсъждате гери никол (i bratmu :D ), хората концертират из страната. Ако тръгна да изброявам и по-стари неща списъкът ще стане много по-дълъг. Научете се да слушате различни неща от шибания комерс. В епохата на интернет, музиката, както и информацията за нея са безкрайно достъпни, че да трябва да слушате това, което казва "машината".


Тука говорим за популярната музика като културно отражение и симптоматика на българското общество. Тоест поста ти няма общо с темата, че Гери Никол съществува и милиони българи я слушат.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Гери Никол - Готина и Луда
Публикувано на: 16 Дек 2016 01:33


За мен тоя тип музика винаги си е бил боза. Тая Гери-Криско и подобните копират западната чалга и то доста успешно според мен. Тия американски поп звезди за мен са си същата работа само че са световно известни. А пък по-неизвестните са още по-голяма скръб. Дали ще слушам Риана, яката дупара или издислав ми е еднакво неловко :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Гери Никол - Готина и Луда
Публикувано на: 16 Дек 2016 01:37


Андрей, и защо говорите за това, при положение, че никой не я слуша от тук присъстващите? Това ми напомня за един рожден ден дето бях, на който бяхме компания пияни метълисти, и на който някой уж на ташак пусна някаква чалга, след това на related принципа се слушаше още доста чалга, до момента в който някой каза - "абе ние що слушаме чалга бе?" Така и тук, уж никой не я слуша тая пача и всички я хейтите, пък правите тема за нея. Какво ползотворно се постига така? Що не пуснете тема за бг музикант, който ви харесва? Защо омразата (хейта) винаги трябва да е по-силната емоция от любовта?

И не съм съгласен, че поста ми няма общо с темата. Поста ми беше провокиран от изказването на Гипо, че видиш ли бг музиката не струвала, давайки за пример дриско и гери никол. Аз като контрапункт давам добра бг музика, която мисля, че повечето не сте чували и може би ще ви се хареса.

И какво значи "популярната музика като културно отражение и симптоматика на българското общество"? Това, че милиони българи слушат гери никол, не значи, че няма други милиони българи, които не понасят дрислата и слушат качествена музика. Не си мислете, че всичко е чалга.

Чуй ми поне песните от поста, вместо да ми казваш, че не е по темата.

Колкото и да се плюе чалгата и шитавата комерс музика, ситуацията е на принципа, кучетата лаят кервана си върви, затова трябва ние също да сме в позицията на кервана, т.е. да си гледаме нашите неща и да не се занимаваме с глупости.

Не визирам само това, което се случва в тази тема, разбира се, който не е разбрал. Тя просто е пример за един по-глобален проблем, който наблюдавам последно време. Много хора оплакват без да правят нищо по въпроса. В случая с музиката, много хора реват против чалгата, как може да има такава тъпа музика и т.н., а в същото време какво градивно правят? Защо не търсят алтернативна музика? Защо залите/клубовете при концерти на качествени музиканти са празни? Защо не си купуват оригинална музика? Добра музика има ама няма кой да я слуша, това е проблема.

Волтаж, интересно ми е с кой оприличаваш Dead Man's Hat и Bright Sight?


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Гери Никол - Готина и Луда
Публикувано на: 16 Дек 2016 08:59


Ами виж, откровено за мен поп музиката ни (мария илиева, граха и тем подобни) е нелепа. Рап нямаме. На едно ниво са със северно-корейската музика :lol:. Това си е мое мнение. Миленита бих я наръгал с ножица, по-скоро, отколкото да и изтърпя повече от 1 песен. За мен малкото качествена бг музика е в по-алтернативните стилове (на фона на чалгата и попа). Най-редовно с компанията посещаваме събития на някакви малки рок, пънк, ска... групи и определено има добри (един от любимите ми лайв пърформънси са на Пеци & Дъ Пичос :lol: ). Ходим по разни участия на едни приятели, които са в група още от у-ще и вече над 15 години свирят за кеф по заведения от време на време. Хоби им е и както аз играя футбол всяка седмица, така те са в репетиционната, събират си пари за по-добри инструменти и тн. По рок радиата съм хващал добри бг песни, на които не им личи, че са български (т.е. няма аматьорско звучене).
Ама на фона на буламача, тия музиканти и аудиторията им са толкова малко... че като тегля чертата, мога да кажа, че бг музиката като цяло не ми харесва.
п.п. Половината от песните, които си постнал в предния пост, бих ги скипнал с презрение :lol:

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10921
Местоположение: София
Заглавие: Re: Гери Никол - Готина и Луда
Публикувано на: 16 Дек 2016 13:29


Това да не ми допада нещо не е хейт. Хейт би било да кажа, че нещо е тъпо, без да съм го чул. Аз не харесвам червено, това също ли ме прави хейтър? :lol:

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Гери Никол - Готина и Луда
Публикувано на: 16 Дек 2016 21:00


Der Meister написа:
И не съм съгласен, че поста ми няма общо с темата. Поста ми беше провокиран от изказването на Гипо, че видиш ли бг музиката не струвала, давайки за пример дриско и гери никол. Аз като контрапункт давам добра бг музика, която мисля, че повечето не сте чували и може би ще ви се хареса.


Да ама точно там е работата, че Гипо и останалите говорим за ПОПУЛЯРНА българска музика, а не за групи дето никой не ги е чувал.

Цитат:
И какво значи "популярната музика като културно отражение и симптоматика на българското общество"?


Точно това което написах означава и точно като такова има смисъл да го обсъждаме. Защото ако не говорим за музиката като за културен феномен и проблемите идващи от това, то всичко друго си е въпрос на вкус, а всеки човек харесва различни неща.

Цитат:
Това, че милиони българи слушат гери никол, не значи, че няма други милиони българи, които не понасят дрислата и слушат качествена музика.


Да, но аз смята, че това че милиони българи все пак слушат Гери Никол и Криско, и особено факта че това са предимно деца е проблем, в смисъла че не говори добре за обществото ни.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Гери Никол - Готина и Луда
Публикувано на: 17 Дек 2016 22:42


Българската музика отдавна не става за нищо. Гери-Никол имаше точно една ставаща песен и от тогава до сега песните и са еднакви като звучене. Просто много се нашумя около нея и си създаде фен база от пискливи пикли, които са най-вресливата част от обществото ни и ще я държат пред камерите дълго време. Грозна е, трътлеста и вероятно скоро ще се ошишка като Ракиши, поне аз като и видя задника веднага правя асоциации с неговия.

Криско като беше инди изпълнител и правеше дуети със 100 кила и Шамара всъщност не звучеше толкова зле. Даже стойностни текстове им пишеше, доколкото рапърски текстове може да бъдат такива. Откакто стана звезда преди няколко години с някаква песен за море и пълни джобове съвсем спря да се опитва да пее(а може копелето, не е вокален инвалид) и въведе малоумния стил на ампутация на гласни в текстовете си с цел да се хареса на циганетата и простите тийнове.

Графа преди беше един стойностен изпълнител, докато не започна да се влияе и той от модните тенденции и не започна да записва тъпи дуетчета с роми, африканци, китайци и италианци на италиано-българско-английски език. Баладите му си остават на топ ниво, макар самият той да не е много добър певец. Мария Илиева пък е единствената наша поп звезда напълнила Арена Армеец ако не се лъжа, харесвам творчеството и, въпреки че напоследък не е вадила хит.

Майстора е постнал много групи, за съжаление не ми допаднаха. Текстовете може и да са доста добри(чух по малко от всяка, не съм ги изслушал), обаче певците пеят монотонно, някак равно и всъщност нямат особено добри певчески заложби, с изключение на Парапланера. Прекалено аматьорски ми идват, финландски и немски инди групи, за които никой не е чувал са с 200 класи над този музикален говор с бъгав аранжимент. Виж, мацката(русата) от Dead Man ми допадна :D

Българска музика почти не слушам, но бих отличил Дони, Стенли, Хората от гетото, Фанданго и БТР на прима виста. С малки изключения Пиф, Вельов, Д2 по времето на Дичо, Тома, Буги Барабата, че и Миро без Клизма, Михаела Филева, Били дъ КИТ и Поли Генова стават/ха за слушане, без да знам в момента някои от тях занимават ли се изобщо с музика и дали не са се комерсиализирали, но преди поне вадеха и по някоя добра песен.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Гери Никол - Готина и Луда
Публикувано на: 18 Дек 2016 20:36


нелегален написа:
Der Meister написа:
Волтаж, интересно ми е с кой оприличаваш Dead Man's Hat и Bright Sight?


Lana Del Rey и Sum 41 съответно. 100%-ово копие са ми, но всъщност нямам нищо против, щото поне са копирали от правилните изпълнители. :D Да, голям фен съм и на LDR, и на Sum 41.
Омегата пък ми даде това:
Cigaretta - Ascetic. Което също кефи... нещо смесица между A Perfect Circle, Bush, и може би малко Radiohead... :D

Като цяло има някаква тенденция, че в днешно време освен чалгата, няма българска музика, която да е с оригинално звучене, а все е копнато отнякъде. Огромен фен съм на класически БГ рок групи като Диана експрес, Щурците, Фактор и т.н. (без ФСБ и Сигнал май), защото според мен са си със 100% оригинален звук и не звучат като да са повлияни от бийтълс, цепелин и каквото тогава е било актуално на Запад. Едно време просто се е вкарвало повече старание за това да си имаш собствен стил.
Шамара и R&B рекърдс навремето + Ъпсурт + Колумбиеца и Мъглата и други големи или прохождащи рап изпълнители (без снайпер) също бяха доста оригинални в звученето си и също ме кефят по тази причина. В БГ всъщност имаше/има добра почва за рап/хип-хоп.

@ Гипо - оф, човек, ебати хейтъра си :)

Вероятно си прав, че тези групи като Dead Man's Hat и Bright Sight нямат оригинално звучене, не знам. Но за мен това няма особено значение стига музиката да ми харесва, т.е. нямам проблем с "още от същото" стига то да е добро.

А защо се изцепи така за чалгата? Та тази музика в над поне 50% от случаите дори не е авторска, та за каква оригиналност може да се говори? Една огромна, ама наистина огромна част, от чалгата всъщност са кавъри на сръбски, гръцки и турски песни. В тази музика нито има нещо оригинално, нито нещо автентично българско.

Що се отнася до старите ни рок групи, също не ги намирам за групи с оригинално звучене. Щурците може би да, до някаква степен, но тези хард рокаджиите, тип Фактор (също Ахат и т.н.), ми звучат адски generic. За ФСБ да не говорим, на които целия им първи албум са крадени песни с преведени текстове. Фактор също имат няколко такива песни. Но това разбира се не ги прави по-малко добри, просто не ги намирам за оригинални.

За мен, бг музика с наистина оригинално звучене са групи като Нова Генерация и Ревю и няколко други, които също са от това течение. Специално за Нова Генерация и Ревю наистина мога да кажа, че имат собствено звучене, което веднага мога да разпозная, да не кажа даже и собствен стил.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Гери Никол - Готина и Луда
Публикувано на: 18 Дек 2016 23:49


Между другото вчера като изгледах това видео:
https://youtu.be/sUILTZm-xIs

веднага си помислих, че все едно е правено за Гери Никол :D

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Заглавие: Re: Гери Никол - Готина и Луда
Публикувано на: 19 Дек 2016 00:36


Този малчуган лифи има много дразнещ глас :arrow:

___________________________________
Нещо остроумно

Sturm написа:
къв ханс бе...


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com