EURO 2088

Нещата от живота
Публикувай отговор

Кой е вашият фаворит?

Чехия
1
1%
Портуалия
5
7%
Швейцария
1
1%
Турция
4
6%
Австрия
0
Няма гласували
Хъврватия
0
Няма гласували
Германия
9
13%
Полша
0
Няма гласували
Франция
4
6%
Италия
10
14%
Холандия
17
24%
Румъния
0
Няма гласували
Гърция
0
Няма гласували
Русия
8
11%
Испания
11
15%
Швеция
1
1%
 
Общо гласове: 71

denik
Дидко Бандитко
Мнения: 16982
Регистриран на: 28 Сеп 2002 08:47
В момента играе: No man's sky

EURO 2088

Мнение от denik »

Ето, че днес е големият ден, в който започва футболният празник в Швейцария и Австрия. Предстоят ни 3 страхотни убеден съм) седмици, изпълнени с футбол. Предлагам тук да коментираме мачовете и събитията и да даваме прогнози за предстоящите двубои. Имам една молба само, моля ви не-футболни фенове, не се изказвайте тук, където не ви е мястото и не пълнете темата с лайна :| .

Днес е откриването между Швейцария и Чехия, а по-късно ще наблюдаваме Португалия - Турция. Според мен и двата мача ще са донякъде интересни - първият, защото Чехия са определено по-класен тим, а Швейцария са си домакини и няма да се дадат лесно, затова ще стане добър мач.
Също така, португалците са доста силни, доста от старите им звезди напуснаха (Фиго, Руй Коща) и е време новото поколение да се докаже и на национално ниво, не само в Манчестър :lol: . Турците винаги са били "скрити" фаворити - притежават доста класни футболисти, но факта че са на балканите леко ги кара да бъдат подценявани. Според мен и тук ще се получи зрелищен мач.

Моите прогнози са:
Швейцария - Чехия - Х (1:1)
Португалия - Турция - 1 (2:1)

Като цяло, обаче, моят фаворит е Италия. От европейските отбори винаги съм симпатизирал на тях (далече назад във времето още преди да станат световни шампиони '06), но съм малко притеснен, че отбора им се изхабява вече. Техният отбор е най-стария във форума и това може да им изиграе лоша шега. Ще видим ;)

За финал ви предлагам да следите нещата около европейското тук - http://euro2008.focus-sport.net/ , ако не сте си намерили подходящ сайт все още ;)
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D
Fenrir
Мнения: 2959
Регистриран на: 28 Мар 2007 07:54

Re: EURO 2088

Мнение от Fenrir »

'88 :D (спорам с оффтопика)
For all those who said this day would never come, what are they to say now?
Penny написа:ave isus e pokemon ve
Аватар
Sirius
Мнения: 2234
Регистриран на: 10 Апр 2005 17:18
Местоположение: Тел Авив
Обратна връзка:

Re: EURO 2088

Мнение от Sirius »

Португалия - Турция

ще е невероятно зрелищен мач. Да видим кого имаме за Португалия. След незабравимия Витор Баия португалците имат на вратата си Рикардо Перейра, който игра в Спортинг Лисабон. Доколкото помня, е над 30, т.е. следва да има доста опит. Ще ми е интересно.
Защитници - Рикардо Карвальо, Босингва и Пепе. Първите двама са в Челси, Пепе в Реал. Мисля, че са балансирани идеално - Карвальо, който вече си е на години, Босингва, който е издръжлив и Пепе, който може и да си вкара автогол в мача срещу Депортиво Ла Коруня тоя сезон, но пък е доста стабилен.
Средна линия - Деко и Пауло Ферейра. Другите не ги знам, но и двамата са класа. Единият в барса, другият в Челси.
Нападение - Роналдо, Нуньо Гомеш (к) и Шимао. Отделно, бройте, че едната от смените ще е Нуньо Гомеш <-> Нани, понеже турците се парират единствено с бързи футболисти.

Да видим и турците.

От 11-торката им има няколко имена, които веднага ми се набиват на очи. Вратарят Волкан Демирел е първото, естествено. Той и Шакан Шукур са имената, които помня от години насам. Марко Аурелио, полузащитникът на фенерите е наистина много добър и ще създава проблеми. Хамит Алтинтоп е ясен. Доколкото съм гледал мачове на Байерн, не съм забелязал да се дъни с нещо, напротив, доста адекватно се включваше. Емре Ашик ми е познат също, участваше през 2002 на световното, където турците взеха бронза. Не съм го гледал никога, но като му видях страницата в уикипедия, ми се обра лайката. Нихат Каведжъ ми е любимец. Направи страхотен сезон във Виляреал. Той, Джузепе Роси (момче на Парма, бтв^^) и Йон Дал Томасон в голяма степен изнесоха на плещите си второто място на отбора в тазгодишната Примера.

Като теглим чертата, какво можем да установим? Троен мач. Както и да завърши, няма да се учудя. Сигурен съм за едно - няма да бъде без голове. Препоръчвам комбинация g/g или пък over 2.5. И двата отбора ще играят нападателно, според мен, което ще доведе до достатъчен брой голове. И все пак, с минимална сигурност, бих се доверил на турците. Не ме бърка толкова факта, че португалците имат повече звезди, а че турците са по-сработени. А и с тея истории около Роналдо и Реал М не знам младежът как ще реши да играе...

по другия мач компетентно мнение не мога да изкажа, но като гледам съставите, бих заложил на чехите. Петър Чех, Давид Розенал, Милан Барош, Ян Колер по дяволите! Швейцарците имат не толкова впечатляващия Филип Сендерос и Валон Бехрами, който може и да е голямата работа в Лацио, но тук .. не ми се вярва. Не виждам как те или дори Александър Фрай ще разбият желязната мрежа на Чех.
:flipFinger:
Аватар
Kamelot
Мнения: 2610
Регистриран на: 04 Дек 2005 19:41
В момента играе: q3
Местоположение: q3dm6

Re: EURO 2088

Мнение от Kamelot »

Само защо треаше да направят тая свинщина да го пуснат по Диема :(
Нема да мога да го гледам ко се прави
Иначе прогнози:
Швеицария Чехия - 0:2
Португалия Турция - 1:0
Reaching aural nirvana...
denik
Дидко Бандитко
Мнения: 16982
Регистриран на: 28 Сеп 2002 08:47
В момента играе: No man's sky

Re: EURO 2088

Мнение от denik »

Сега гледам в "24 часа" предполагаемите единадесеторки и виждам, че чехите просто са със състав, който е прекрасно отработен - всички от играчите им са адски добри и са национали от поне 2-3 години и се разбират напълно. Освен изброените от Сириус, бих добвил другите трима защитници освен Розенал - Григера, Уйфалуши и Янкуловски - и тримата титуляри в италианските си отбори. Щом си титулярен защитник в италиански клуб и като се има предвид на какво ниво е защитната игра в Италия, мисля че Чехия няма да имат никакви проблеми в защита. Големият липсващ на чехите е Росицки, който поради травма ще пропусне еврото.
За Швейцария и аз не мога да кажа особено много. Сендерос сега му е момента да докаже, че наистина има качества, след отвратителния си сезон в Арсенал. Фрей според мен ще е на стандартното си високо ниво. Искам да обърна внимание на Транкуило Барнета - младата надежда на Швейцария и Леверкузен (говори се, че ще премине в Байерн това лято), който е едно изключително крило и се надявам да се представи на най-високо ниво и с участието си да си подпише договора с Байерн. Другият футболист, който ми прави впечатление е Желсон Фернандес - полузащитник на Ман. Сити, който е от highly-rated младите футболисти на манчестърския отбор и се надявам да се докаже именно сега.

За Португалия - Турция подкрепям Сириус, само, че според мен си е твърд Х ;) Ще видим

@Камелот - що? Не хващате Диема ли? След онея мизерии там преди година, вече не са ли пооправиха нещата и всеки да хваща диемите?
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D
човeк
Мнения: 2378
Регистриран на: 14 Мар 2007 12:26
В момента играе: Heroin Hero
Местоположение: sunny hills

Re: EURO 2088

Мнение от човeк »

В колко е 1вия мач?
Изображение
denik
Дидко Бандитко
Мнения: 16982
Регистриран на: 28 Сеп 2002 08:47
В момента играе: No man's sky

Re: EURO 2088

Мнение от denik »

Първия е в 19:00, втория - в 21:45, а откриването е 18:00 (тогава почва и предаването по Диема)
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D
Аватар
Kamelot
Мнения: 2610
Регистриран на: 04 Дек 2005 19:41
В момента играе: q3
Местоположение: q3dm6

Re: EURO 2088

Мнение от Kamelot »

Не просто немаме кабелна :D
Reaching aural nirvana...
denik
Дидко Бандитко
Мнения: 16982
Регистриран на: 28 Сеп 2002 08:47
В момента играе: No man's sky

Re: EURO 2088

Мнение от denik »

Кофти. Естествено, лесно можеш да си намериш сносен стрийминг в нета, особено за такова голямо първенство ;)

едит: изглежда, че ще си има лайв видео и в сайта на диемата -> http://ep2008.ontheweb.bg/cgi-bin/e-cms ... 001&p=0001
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D
Vermic
Мнения: 11346
Регистриран на: 09 Авг 2005 20:59
В момента играе: опаааааа
Местоположение: Rousse
Обратна връзка:

Re: EURO 2088

Мнение от Vermic »

Португалия - Турция ще 1:2(макс 1:3) Турция ще има силата да отиде на полуфинал...
Where The Eagles Fly I Will Soon Be There
DJ Cat
Мнения: 2686
Регистриран на: 01 Авг 2007 17:53
Местоположение: Дискотека

Re: EURO 2088

Мнение от DJ Cat »

Portugal:Turkey 2:2
Switzerland:Czech 2:2 :)
VALEN7INVS
Цар
Мнения: 8459
Регистриран на: 18 Ное 2001 08:24
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Обратна връзка:

Re: EURO 2088

Мнение от VALEN7INVS »

Швейцария - Чехия го виждам две все пак, както и Португалия - Турция.

ПП
Тъй като англичаните не съумяха да си пробият път до финалите, с цялата си душа и същество ще подкрепям холандците. Евентуално, ако не съумеят да преодолеят тежката група, в която са попаднали, ще подкрепям германците. ;р
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS
Аватар
angelvr911
Мнения: 138
Регистриран на: 11 Юни 2004 08:33

Re: EURO 2088

Мнение от angelvr911 »

По принцип съм Италия. Но не мисля че ще спечелят първенството. Според мен сега Германия и Франция имат силни отбори и те са мойте фаворити. Но иначе съм за Италия. Интересно ми е в 3-тата група какво ще стане :)
denik
Дидко Бандитко
Мнения: 16982
Регистриран на: 28 Сеп 2002 08:47
В момента играе: No man's sky

Re: EURO 2088

Мнение от denik »

Ами наскоро четох, че Анри се оплаква, че в нападение не могли да се разберат изобщо с Рибери и Бензема. Това са трима адски добри футболисти и дано са се сработили, иначе не знам какво ще стане с Франция ;)
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D
Аватар
AcTivE
The King of Kings
Мнения: 3481
Регистриран на: 26 Дек 2002 14:16
Обратна връзка:

Re: EURO 2088

Мнение от AcTivE »

В момента големите отбори са предимно със застаряващи звезди (с няколко изключения), затова европейското се очертава да бъде изключително оспорвано. Скрити мои фаворити за титлата за Хърватско, но няма какво да се лъжем за момента трите най-силни отбора за това първенство са Италия, Португалия и Германия, безспорно.
Португалците много дръпнаха с футбола за разлика от испанците, които може да се каже, че са неудачниците на подобни турнири - много звезди, а безлична игра и никакъв синхрон.
Швеция и Франция също не са за подценяване, макар че лежат на стара слава с футболисти вече на възраст. Холандците не смятам, че имат сили да направят нещо. Също важи за румънци, поляци, австрийци и турци.
Руският футбол в момента е в подем, то си пролича на финала за купата на УЕФА, но все пак да не забравяме колко руснаци играят в добри отбори в Европа, за разлика от гърците, които поднесоха изненадата на миналото европейско и съм сигурен, че и на това първенство ще се представят добре. Поляци и чехи предполагам, че както всеки път ще тръгнат добре първите мачове.. и дотам. Швейцарците могат да разчитат на публика, но също не им възлагам голям шанс за финал. Това са моите тънки сметки. Ще пусна едно еврофутболче за Италия, щом спре дъждеца, ей така, за спорта :D
az se nadqvam planeta turneto da e ludnica taq godina!
Аватар
Till.Lindemann
Мнения: 8122
Регистриран на: 05 Юли 2006 13:52

Re: EURO 2088

Мнение от Till.Lindemann »

пичове, ддз на мнение съм, че финала се оформя за италия и германия, където работата е слажно
от една страна имаме красив атрактивен шемпионски футбол
от друга страна имаме една много добре свазана машина от по-високи и здрави физически елементчета, които не работят атрактивно, но за сметка на това много твърдо и резултатно
все пак казвам италия
Аватар
Hangwire
Мнения: 1639
Регистриран на: 21 Фев 2007 11:59

Re: EURO 2088

Мнение от Hangwire »

Изображение

И да, наистина съм за тях. Винаги съм бил.
denik
Дидко Бандитко
Мнения: 16982
Регистриран на: 28 Сеп 2002 08:47
В момента играе: No man's sky

Re: EURO 2088

Мнение от denik »

Ми Балак навлиза в изключителна форма, Клозе както винаги е фаворит за голмайстор на турнира. Слабото им звено според мен е вратата, където ако не се лъжа вратар е Леман, който почти цял сезон беше на пейката в Арсенал.
Но и германците нямат много нови попълнения. Интересно ми е да видя как ще се представят Подолски и Боровски бтв.

---

Айдееееееееее, почва!!! ГЛ & ХФ !!!!!!
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D
Аватар
Till.Lindemann
Мнения: 8122
Регистриран на: 05 Юли 2006 13:52

Re: EURO 2088

Мнение от Till.Lindemann »

denik написа:Ми Балак навлиза в изключителна форма, Клозе както винаги е фаворит за голмайстор на турнира. Слабото им звено според мен е вратата, където ако не се лъжа вратар е Леман, който почти цял сезон беше на пейката в Арсенал.
Но и германците нямат много нови попълнения. Интересно ми е да видя как ще се представят Подолски и Боровски бтв.

---

Айдееееееееее, почва!!! ГЛ & ХФ !!!!!!
ами Швайнщайгъ?! еми Фрингс?!
за тим вийзе дали си чувал?!
denik
Дидко Бандитко
Мнения: 16982
Регистриран на: 28 Сеп 2002 08:47
В момента играе: No man's sky

Re: EURO 2088

Мнение от denik »

За Тим Вийзе съм чувал, но за съжаление не е в групата за европейското.
Не разбрах какво очакваше да кажа за Швайнщайгер и Фрингс - че са от слабите звена или че ми е интересно да видя как се представят? От Фрингс не очаквам много, защото игра в доста малко мачове този сезон, не знам колко гола е вкарал, но надали са много. Относно Швайнщайгер - него не мога да го коментирам, защото винаги ми е бил някакси антипатичен и не съм се интересувал от него ;)
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D
Публикувай отговор