Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
15 Ное 2007 18:16
Мнения: 3215
Местоположение: Aruba, Jamaica, Bermuda, Bahama, a place called Kokomo
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 25 Апр 2021 14:11


denik написа:
Пълна програма можеш да им правиш :lol: :lol: :lol:



Gooooood :D

___________________________________
Я тибя МУСТАК
Warbringer » 16:12 » написа:
и една малка таблетчица може да те прати на марс, синко


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 25 Апр 2021 17:32


Паркитект е наистина страхотна игра в стил старите railroad tycoon. От няколко месеца има и мултиплеър :o

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16967
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 25 Апр 2021 20:14


Gipo написа:
railroad tycoon
Това ми е другата голяма любов :D

Transport Fever/Transport Fever 2 за мен е много много добър наследник на старите транспортни игри (railroad tycoon, transport tycoon и тн).
На първата имам няколко стотин часа, а втората все още страда от разни бъгове, (въпреки че беше релийсната преди година и половина) но девовете са много активни и почти има готов вид. Препоръчвам за чилл цъкане :D

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 25 Апр 2021 20:30


Оф, не знам защо написах railroad tycoon. Имах предвид rollercoaster tycoon :D. Извинявай. Но така и така я споменах - railroad tycoon е може би единствената tycoon игра, която е имала голям шанс да отмъкне сърцето ми от transport tycoon :D.
Препоръчвам ти да видиш voxel tycoon. Току що излезе и е нещо като open transport tycoon deluxe на стероиди. Аз 1000% ще я имам скоро хаха, бави ме само това, че съм запланувал други заглавия за следващите месеци.
Ще пробвам t fever 2 в някакъв момент, мерси :)

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16967
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 25 Апр 2021 20:44


Оф, тоя Voxel стил напоследък малко ме дразни и ми трябва време да му посвикна :roll: Ама това, което видях от тази игричка много ме накефи и със сигурност ще я пробвам в близкото бъдеще!

Следя развитието на една друга игра в същия визуален стил - Festival Tycoon. Дева изглежда читав и мотивиран, ама има още много работа, докато играта заприлича на нещо. Участвах в някакъв open alpha weekend и играта има потенциал (особено за феновете на подобен тип фестивали)

Сега общо-взето съм на Parkitect, ама усещам, че скоро ще ми писне. Сложил съм и MK 11, ама и той ще ми писне за около седмица. След това почвам Метро 2033, че тъкмо довършвам първата книга и съм чувал, че играта е много стабилна.

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 25 Апр 2021 20:58


Аз още не мога да се наканя на метро игрите, защото прочетох книгите. Пък игрите си се водят екшън, което е доста различно от психо-градацията, която имат книгите. Странно е, знам :D
И аз в началото бях срещу кубическите игри. После посвикнах с едно сладко строително arpg portal knights.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
15 Ное 2007 18:16
Мнения: 3215
Местоположение: Aruba, Jamaica, Bermuda, Bahama, a place called Kokomo
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 26 Апр 2021 11:19


denik написа:
Оф, тоя Voxel стил напоследък малко ме дразни и ми трябва време да му посвикна :roll: Ама това, което видях от тази игричка много ме накефи и със сигурност ще я пробвам в близкото бъдеще!

Следя развитието на една друга игра в същия визуален стил - Festival Tycoon. Дева изглежда читав и мотивиран, ама има още много работа, докато играта заприлича на нещо. Участвах в някакъв open alpha weekend и играта има потенциал (особено за феновете на подобен тип фестивали)

Сега общо-взето съм на Parkitect, ама усещам, че скоро ще ми писне. Сложил съм и MK 11, ама и той ще ми писне за около седмица. След това почвам Метро 2033, че тъкмо довършвам първата книга и съм чувал, че играта е много стабилна.


И мен ме дразни Voxel стилът, заради което подпуках Planet Coaster наскоро, ама там не можеш да си трепеш посетителите, иначе има доста капацитет за ridiculousness.

Метрото е благо, цъкай.

Иначе сега превъртях VTMB за 5000-ен път, щото някой постна във ФБ за нея, пък и нямам търпение за 2ката, пък ако ще да е гняс, поне да я пробвам. Чудя се дали да отделя от и без това не многото си свободно време да я помодна малко и да ѝ позамажа текстурите и анимациите, ама ако се захвана, едва ли ще го завърша като проект.

___________________________________
Я тибя МУСТАК
Warbringer » 16:12 » написа:
и една малка таблетчица може да те прати на марс, синко


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 27 Апр 2021 14:30


Gipo написа:
Ааа това си бил ти :D.
Да, веднъж трябва да минеш кампанията, за да отключиш ачийвмънт на акаунта и повече да не ти се налага да минаваш през тази глупава история. Никога. На мен ми се гади от нея, защото преди експанжъна нямаше adventure mode и пърпорехме само по нея.


А, забравих да спомена в чата тогава като стана дума за стратегии, стратегията (и може би играта като цяло) която съм играл най-дълго и продължително време (Може би LoL е единствената ми друга игра в това отношение.) е StarCraft 2. Това беше в първи курс като бях тъй като играта беше излязла точно през лятото преди да започна унито.

Тогава си спомням една нощ когато играх почти цяла вечер, направих десет поредни победи, а на сутринта реших да съм примерен студент и да не скипвам и си отидах на лекциите. Вярно, че ми се спеше ама квот такова.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 27 Апр 2021 17:19


Императора написа:
The Arrow написа:
А, забравих да спомена в чата тогава като стана дума за стратегии, стратегията (и може би играта като цяло) която съм играл най-дълго и продължително време е StarCraft 2.
Това беше в първи курс като бях тъй като играта беше излязла точно през лятото преди да започна унито.


втф никога не си споменавал тук че дори си играл SC2, пък сега се оказва че не просто си я играл, ами си и бил някакъв турбо-запален? :shock:
Поне аз нямам спомен някога да си споделял?

Изобщо не съм го очаквал от теб, честно! :)

Пробвал ли си се competitive? Докъде стигна? :P

п.п. Нещо се бъркаш с хронологията за къде си бил в живота когато е излязла играта.
Ако годините ти са верни, то би трябвало да е излязла преди да си почнал ТРЕТИ курс.
Или евентуално ВТОРИ, ако си почнал уни по-късно.
оф, нз... :P


Мне, първи курс си бях септември 2010, защото не се записах веднага. А играта излезе юли същата година.

Иначе, не съм писал тогава защото не писах във форума като цяло :Д пък и не е ставало дума, даже ако в стрийма на Гипо не се говореше за някакви ртс игри нямаше да се сетя сигурно :Д

И не съм бил чак компетитив, просто си цъках за кеф. Но гледах доста компетитив играчи които са били актуални по-това време, гледах хъскистаркрафт и т.н.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 28 Апр 2021 09:20


Ами не, ако бях започнал уни когато трябва, щеше да е септември 2009. Но започнах една година по-късно тоест септември 2010.

Иначе, не казвам, че изобщо не е ставало въпрос за играта, просто не е ставало въпрос от когато аз пиша тука.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 28 Апр 2021 21:58


Сега заради Деник съм в дълбоко размишление кое Tycoon-че да започна след изиграването на The Witcher 1 :lol: А нея пък я забавих много, защото играх какво ли не друго. Ама съм се заел да я врътна в идните седмици.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16967
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 28 Апр 2021 22:16


Това са ми основните хайлайти от последните няколко години :D

1. Transport Fever 2 - можеш да правиш сложни supply chains, както и да развиваш градове чрез прокарване на градски транспорт, карго и пасажерски линии. Ендгейма обаче малко куца (като имаш яко кинти, малко се губи смисъла да продължаваш)
2. Transport INC - единствено междуградски пасажерски линии. Игричката е много семпла като дизайн, но има готини техники, които да ти задържат вниманието. Има обаче доста микро мениджмънт
3. Game Dev Tycoon - една от най-най-любимите ми игри, на която поне веднъж годишно отделям по седмица-две. Когато създаваш игра най-големия чалъндж е да нацелиш златната среда и в крайна сметка да направиш 10/10 игра :Д При създаването на игра има много компоненти, така че трябва да балансираш яко и има добро replayability
4. Parkitect - модернизирано копие на RCT, както говорихме по-горе. Добро е, но за пълния експириънс трябва да се занимаваш да украсяваш яко (в Симс стайл) и това на мен малко ми дотегна
5. Surviving Mars играл ли си? Повече е city building, отколкото tycoon, но аз с охота й бях отделил стотина часа, когато излезе. Има страхотно replayability, както и доста готини random events, които всъщност помагат за готина атмосфера
6. Airport CEO - игричка, която следях от ранна алфа, а наскоро излезе от early access и е фулл гейм. Тук също имам 200-300 часа. Много е комплексна - включва почти всичко, което можеш да се сетиш от менажирането на летище (и доста, за което не си предполагал) - планиране на полети, строене на терминали и различни типове обекти в тях, пътни възли за специални машини, сложни вериги за доставяне на куфари от самолета до пасажера; кетъринг, почистване, гориво, размразяване и др. на самолетите. Тук проблема е, че все още има леки бъгове, но девовете поне се потят яко и пускат редовни ъпдейти
7. Тука ще добавя и Production Line: Car Factory Simulation - правиш завод за коли. Мега добра идея, но изпълнението куца. Играта е playable, но дева я заеба по едно време и остана с бая бъгове. Но пък можеш да си правиш каквито коли искаш и с каквито екстри искаш и заедно с това отново горе-долу сложни supply chains (материали, компоненти за екстрите). Ма няма добро replayability (но пък струва 6 евро в стийм в момента)

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 29 Апр 2021 00:40


Много благодаря за предложенията!
От тях Transport Fever 2, Game Dev Tycoon и Parkitekt са ми в wishlist-а в стийм. Сега добавих и Transport INC и Airport CEO. Surviving Mars не съм я играл, но я имам от епик раздаването и със сигурност ще я играя. Ще ми се да е с DLCтата обаче.
В последните години позарязах тайкууните и повече обръщах внимание на градоустройствените симове - cities skylines, бъдещия хит (според мен) foundation и разбира се епичното tropico 5 с всичките dlc-та. Заради foundation изтеглих parkitekt за по-нататък във времето, макар, че втората е доста по-завършена. А да, също и Prison Architect, което е полу сити-билдър, полу-тайкуун, но е трудна и адски забавна като стане масово клане и почнат да копаят тунели, за да бягат :D.
Играх и мениджъри под формата на FM и чудния Motorsport Manager(което е една от най-трудните мениджмънт игри, които съм цъкал).
Това със завода за коли ме натъжи много, че не е като хората играта. Много ми се цъкаше нещо такова.
До преди 5-6 години се скъсвах от тайкууни и трябва почна пак.
В лайбръритата имам недокосвани игри като Tavern Tycoon, Graveyard Keeper, Autonauts, Farming Simulator 19, Jurassic World Evolution, My Time at Portia (което е някакъв мелез) и RailWay Empire. Някои от тях са от раздавания.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16967
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 03 Май 2021 11:36


Prison Architect я играх много като излезе и беше уникална! Дори сега като я спомена се замислих дали да не я пробвам пак :D
Cities: Skylines също я играх бая като излезе, но ми беше супер времеемка... а сега няколко години по-късно DLC-тата й струват 100-150 евро, а отделно от това нямам и нерви да рисърчвам най-добрите трафик модове за нея. Ако я сваля кракната пък, няма да мога да ползвам модове и става един омагьосан кръг

Motorsport Manager я играх миналата пролет и съм съгласен с теб - супер е. Обаче не намерих добро replayability след като станах първи във F1 със собствения си отбор. Ако бяха добавили малко повече рандъм елементи по подобие на FM (да се генерират пилоти и staff с различни параметри), със сигурност щях да я цъкам повече. Щото сега вече знам топ състезателите и стаф и ми е безинтересно да я играя с някакви други.


Силно се надявам да я надградят и да извадят нова версия в идните години - има страхотен потенциал и би ми станала една от най-любимите игри :)

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 03 Май 2021 11:42


Да, ситито има два проблема - безобразно многото DLCта и това, че от толкова години не оправят AI на автомобилите и справянето с трафика си става енд-гейма на играта. Но пък едва ли има сити билдър с повече replayability.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16967
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 03 Май 2021 11:53


Иначе и съм хвърлил око на Foundation, ама нея по-скоро я чакам да излезе от ЕА/да напредне още малко в development-a, за да я тествам. Усещам, че ще й отделя бая часове, но май-май искам да я пробвам завършена.

Като заговорихме за city builders, соц играта също май е много стабилна и девовете й са доста сериозни. Но и нея я чакам да излезе от ЕА. Всъщност, за нея дори съм по-надъхан от Foundation :D

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 03 Май 2021 12:50


Соц играта и аз съм я уишлистнал :D
Проблемът на foundation е, че за 20на часа ще си построил кажи речи повечето налични сгради, а и че след определена популация играта става наистина тежка. След това ще ти остава да събереш ресурсите за някоя голяма крепост или манастир. Давам ѝ 1 година, докато я завършат и стане хит.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16967
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 06 Май 2021 15:07


Значи поцъках Voxel Tycoon (и продължавам да я цъкам) и като изключим поточните линии, е доста близка до Transport Fever (2) - в най-добрия смисъл. Просто TF е ААА игра с повече фийчъри, докато другата е инди в ЕА. Но и двете са топ. Ще поцъкам още воксела де, кефи ме!

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 06 Май 2021 20:03


Ууу супер! С намаление ли я взе? Аз я дебна да я намалят.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 17 Май 2021 17:43


Днес минах Gunfire Reborn и с най-новата котка/герой в играта. Бяха ми се паднали такива сили и оръжия, че ако не бях успял, щеше да се наложи да се застрелям хахаха

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com