Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2678
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 30 Сеп 2018 23:34


Aко търсиш story driven еxperience горещо ти препоръчвам Hellblade: Senua's Sacrifice, само имай предвид, че в някои отношения играта куца и доста хора биха я оценили с 7/10, но това е може би най-добрата 7/10 игра правена някога.

Има неща в нея, които ги няма в никоя друга игра и като цяло изживяването е адски яко + има доста моменти, които са си the stuff of legends.

Ако си навит ти препоръчвам да не гледаш никакви трейлъри/ видеота/ ревюта преди да я изиграеш, за да можеш всичко сам да изпиташ/ разбереш докато я играеш. Аз бях видял само няколко скрийншота и се нацепих на макс :D

P.S. Ако ще я пиратстваш задължително си изтегли последният патч, който фиксва потенциални performance problems, а при проблеми винаги може да провериш тук:
https://pcgamingwiki.com/wiki/Hellblade ... _Sacrifice

https://steamcommunity.com/app/414340/g ... quiredtags[]=Modding%20or%20Configuration&requiredtags[]=English

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
13 Дек 2003 12:57
Мнения: 5224
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 01 Окт 2018 00:10


Много зависи какво точно искаш. Аз лично препоръчвам Omensight като много добра и донякъде уникална action adventure игра, но самата игра не е кой знае колко изискваща от към графична мощ.

___________________________________
We're nothing like God. Not only do we have limited powers, but sometimes we're driven to become the devil himself. What's your answer this time?
Repeat carefully after me! This world is made... This world is made of... made of... LOVE AND PEACE!


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16967
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 01 Окт 2018 12:00


Мерси, момчета. Ще играя Hellblade и Omensight :)

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
13 Дек 2003 12:57
Мнения: 5224
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 02 Окт 2018 09:33


Драсни после какво мислиш за игрите :D

___________________________________
We're nothing like God. Not only do we have limited powers, but sometimes we're driven to become the devil himself. What's your answer this time?
Repeat carefully after me! This world is made... This world is made of... made of... LOVE AND PEACE!


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16967
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 06 Окт 2018 15:34


Към края на Hellblade съм и съм със смесени чувства, защото някои аспекти от играта ме възхитиха (атмосфера, красота на нивата, умелото използване на психозата на героинята в развитието на сюжета, скандинавска митология), но и някои неща доста ме издразниха (не особено добре направените битки, самата история като концепция - мотивите на главната героиня, както и на някои места повтаряемите и доскучаващи пъзели)

Както каза the_presator, супер солидно 7/10

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16967
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 07 Окт 2018 10:56


bulgarinut написа:
ма вече си я изиграл ли бе? :shock: :shock:

Ами не е твърде дълга, а и освен това обикновено играя по 2-3 часа и ми писва и трябва да речарджна, преди да продължа. Предполагам може да се изиграе за един цял ден ако цъкаш без прекъсване. Иначе аз съм на края, мисля си че съм на предпоследния бос в момента

edit: превъртях я и оставам на мнение, че е супер добра игра, ама не е чак мега яка :) 7/10 отвсякъде

Ще почвам и предложението на Sentry - Omensight - и ще пиша после

edit2: мн шибан бъг - първия ред със субтитри се залепва за екрана и всичко по-нататък минава под него и нищо не се вижда.... ще видим

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2678
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 15 Окт 2018 23:28


Според мен бойната система в Hellblade е яка за 1vs1, но започва сериозно да издиша при появата на множество врагове :)

Btw ако се интересувате от такива неща- процеса на разработка на Hellblade е изкючително интересен и доказа, че е възможно малко студио да направи т.нар. AA game без да разчита на разпространител и безумна рекламна кампания.
През годините Ninja Theory направиха development diaries видеота, с които едновременно документираха процеса на разработка и си правеха реклама.



Video editor-a им- Melina Juergens, се превърна в звезда след озчуването и motion capture изиграването ѝ на главната героиня в играта- Senua и спечели един тон награди, а това беше първата ѝ актьорска работа ever :D

Raycevick също направи доста добро видео по темата :)




Преди няколко месеца обаче студиото беше закупено от Microsoft и не се знае какво ще стане по-нататък :(

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
13 Дек 2003 12:57
Мнения: 5224
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 16 Окт 2018 23:11


Тъй като съм следил diary-тата на Ninja Theory - те обясняват много ясно защо gameplay-а на Hellblade е калпав. Малко след започването на разработката на играта фокуса се измества от gameplay към атмосфера и това заема прецедент над всичко. Затова gameplay-а си остава на практика същия като това, което се вижда от първото демо години преди приключването на проекта и всичкия бюджет се налива във визуалното и аудио представянето на играта. Бях много надъхан, когато разбрах, че ще правят независима игра, защото много от проблемите на предишните им игри изглеждаше, че идваха от намеса на publisher-ите. Само дето след diary-тата на Hellblade съм убеден, че въобще не са проблем publisher-ите, а мегаломаниашкото и променливо поведение на главата на студиото. Честно казано въпреки страхотната атмосфера съм разочарован от Hellblade точно защото е провал на ниво gameplay. Ninja Theory според мен са едно от малкото студиа, на които им трябва повече директорски контрол отвън, заради което съм и доволен, че Microsoft ги купиха.

___________________________________
We're nothing like God. Not only do we have limited powers, but sometimes we're driven to become the devil himself. What's your answer this time?
Repeat carefully after me! This world is made... This world is made of... made of... LOVE AND PEACE!


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16967
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 17 Окт 2018 19:29


Това беше доста интересно разяснение. Откъм атмосфера наистина е 10/10.

Иначе си оправих бъга на Omensight и я поцъках днеска малко и ми стана доста интересна. Малко ми е трудно с контролите (щото нямам геймпад, както сериозно препоръчват), ама се свиква. Ще пиша по-нататък ъпдейт :)

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
13 Дек 2003 12:57
Мнения: 5224
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 07 Дек 2018 13:18


Напоследък - Darksiders 3 and I'm fucking loving it. И се мотая по някакви алфи на Breach и Torchlight Frontiers, които се очертават като доста добри времегубки.

___________________________________
We're nothing like God. Not only do we have limited powers, but sometimes we're driven to become the devil himself. What's your answer this time?
Repeat carefully after me! This world is made... This world is made of... made of... LOVE AND PEACE!


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Дек 2017 18:51
Мнения: 147
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 07 Дек 2018 14:21


Sentry написа:
Напоследък - Darksiders 3 and I'm fucking loving it.


Бате, научи ме как, щото тая игра ми е най-лошо хвърлените пари евър....

Иска да е Дарк Соулс, ама не е....

Иска да е Дарксайдърс 2, ама не е ....

Иска да е новия God of War ама е толко далече от тая цел че не може да си предста'и просто. :?

Fury е просто супер дървена, War & Death в контраст ми бяха много по-гъвкави, доджа беше доста по-изяснен и плавен, нямаше я тъпата пишман дарксоулска механика с "чекпойнта ти е на 45 минути геймплей"...

___________________________________
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ.


Профил

Аватар
Регистриран на:
13 Дек 2003 12:57
Мнения: 5224
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 07 Дек 2018 18:43


Свали от apocalyptic на challenging, щото на апокалиптик е абсурд в боеве с над 2 NPC-та, тия с по 5-6 които са по-нататък не ми се мислят. Dodge-а според мен работи както трябва. С perfect dodge-а е малко зор с някои timing-и, но и това се постига.
Играта обаче почти не може да се играе дефанзивно - просто от всякъде идват атаките. Най-добрият начин за игра според мен е агресивно офанзивен с убиване на всичко възможно най-бързо. Затова и нормалния damage мисля, че е най-добрия стат и другите са as needed. Ако отнесеш някой удар използвай respite-а и potion-ите, не се опитвай да ги пазиш много, защото си падат и potion-ите по някое време стават прекалено слаби за да има смисъл от тях с upgrade-ването на живота.
Има някои sigil-и, които са си overpowered as fuck, като например този с lifesteal-а, който може от няколко удара да те върне на максимален живот. Този с passive health regen-а също не е много лош в началото, но като potion-ите ефективността му си отива след като upgrade-неш живота малко. Rage уменията използвам asap при бос битки, при обикновени - ако закъсам. Havoc формата основно ми служи за heal-ване.
Не мисля, че играта е много близка до Dark Souls, доста по-малко се наказват грешките ти и не можеш да загубиш XP реално. Самия стил на gameplay-а също няма нищо общо - битките са много по офанзивни и платформингът е голяма част от играта. Бойната система е много близка до тази в Darksiders 1 и 2, единственото, което е различно е камерата и как се държи target lock-a. Checkpoint-ите са леко малоумни, но и с тях се свиква и поне обикновено имаш checkpoint точно преди боса. RPG елементите може да се каже, че са леко подобни на Dark Souls, но само повърхностно.
Като цяло не мисля, че играта се стреми да е като една или друга игра, а опитва да прави нещо ново като комбинира много части от различни игри в жанра. Според мен се е получило много приятно съчетание, но ако искаш Darksiders 2 или Dark Souls - няма да го получиш. Като игра от поредца 3 ми се вижда малко като back to roots - Darksiders 1 е много по-близо до 3 като прогресия и чисто като gameplay, отколкото 2.

___________________________________
We're nothing like God. Not only do we have limited powers, but sometimes we're driven to become the devil himself. What's your answer this time?
Repeat carefully after me! This world is made... This world is made of... made of... LOVE AND PEACE!


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16967
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 12 Дек 2018 00:16


Оф хора, не че някой реално се интересува от футбол мениджър, но тази игра ме погълна от един месец (откакто излезе) и не правя нищо друго. СПрях да пиша по форуми, да гледам реддит и едва отговарям на хората у чатовете. А понеже Гипо има представа, за него казвам, че тазгодишната версия за пръв път ми се струва значително по-добра от последните няколко години (т.е. не само ъпдейт на базата данни)

Трябва да почне да ми писва лека-полека, че не е добре :Д

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 27 Дек 2018 03:23


Исках да вляза, за да напиша какво цъкам напоследък и видях поста на Деник... защо ти трябваше да ми казваш... така се надявах да е посредствена като предишната, за да не се зарибя пак... :lol: Уф, значи ще се цъка, мамка му аххаха

Иначе аз играя Elder Scrolls Online (най-доброто мморпг на пазара в момента, според мен), Ring of Elysium (батъл роял с огромен потенциал), Eternal (страхотна ccg игра, която е между Hearthstone и Magic the Gathering, но за разлика от тях освен добра е и изключително щедра - можеш да си f2p) и от време навреме, разбира се, Grim Dawn и Tropico 5.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16967
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 30 Дек 2018 12:42


Аз спрях с ФМ-а засега :D Откарах с Арсенал до 7-8 сезона напред и нещо много се изнервих и почнах да превъртам ГТА 5 :D

По-нататък ще почна отново с някой 4-дивизионен италиански клуб, ама сигурно напролет чак

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 30 Дек 2018 13:51


При мен играенето на ФМ винаги започва така - пускам се с Барса, играя няколко мача, става ми безинтересно заради това, че генерират колосално количество пари и че реално нямам какво да пипам по състава в следващите няколко години и... правя нов сейв с отбор от най-ниското възможно ниво на Англия(заради многото пари от правата) или Испания. Харесвам си някой със забавно име и як цвят на екипите и отделям няколко месеца, за да ги направя колосални машини. В един момент започвам да се дразня супер много на това, че независимо от успехите ми, две неща не се променят - 1. няма как да имам супер голям стадион, заради правилото да не можеш да ъпгрейдваш/строиш често; 2. топ играчите ти все искат да отидат в по-голям отбор, дори и да си спечелил всичко възможно в последните сезони... в тоя момент заебавам играта докато не излезе следващата версия :D

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16967
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 30 Дек 2018 13:58


Gipo написа:
2. топ играчите ти все искат да отидат в по-голям отбор, дори и да си спечелил всичко възможно в последните сезони...

Това ми се случва и на Арсенал сейва - топ отбор съм в европа и света, печеля всичко а-у, много пари, големи заплати, топ играчи, но дойде ли ПСЖ или Реал да ми иска някой топ реген и никога не мога да го задържа "искам в по-голям отбор, не виждам как можем да спечелим ШЛ, а аз искам да спечеля ШЛ" (нищо че за 8 сезона имам 4 ШЛ-та примерно.........)

И другото нещо е, че каквото и да правя абсолютно никога мой играч не взема Златната Топка. Аре, предните години всичко беше Меси/Роналдо. Ама сега като се пенсионираха, дори Мбапе не я взема толкова често, колкото някакви рандъми (в първия ми сезон я взе АЛВАРО МОРАТА от всички брат......) :lol: :lol: :lol:

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 30 Дек 2018 15:49


Мда, енджина на играта е като търсачката на ютюб - толкова "умен" , че чак му бяга елементарната логика и функционалност.
Щом това се случва и с Арсенал след доста успешни сезони, не знам какво съм очаквал аз с моите селски отборчета...

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 30 Дек 2018 17:07


И аз,като Гипо,разтривам ЕСО,като го комбинирам със елдер скрол легендс.


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10928
Местоположение: София
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 31 Дек 2018 00:25


И аз играех леджендс, ама впоследствие Eternal ми хареса повече :)

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com