Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
29 Май 2011 17:09
Мнения: 121
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 15 Юни 2016 17:56


Цар Валентиниан I написа:
но по съществото си беше интересен и то най-вече заради умопомрачителното мистъри зад Многоликия бог. :arrow:


Мистерия? Нещо май съм изпуснал! Разясни.

___________________________________
Side effects may include: dry mouth, nausea, vomiting, water retention, painful rectal itch, hallucination, dementia, psychosis, coma, death, and halitosis. Magic is not for everyone. Consult your doctor before use.


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 17 Юни 2016 17:18


Цитат:
В епизод 9, който носи заглавие Battle of the Bastards (за да бъде по-елегантен преводът, ще го наречем „Битката на извънбрачните деца“), Джон и Санса ще се изправят срещу злия Рамзи Болтън, за да си върнат Уинтерфел, своя роден дом. Според информацията на EW в заснемането на този епизод са участвали 600 души екип и още 500 статисти, които да запълнят двете армии. А за да е пълна картината, трябва да отбележим и броя на конете – 70. Това прави наистина огромна продукция за един-единствен епизод за телевизионен сериал. Друго впечатляващо е, че са използвани 160 тона чакъл, за да успее екипът да се справи с калната настилка, оставена от проливните дъждове в Ирландия. Продължаваме с 25 опитни каскадьори, четири снимачни екипа и сериозна цена за изпълнението. Въпреки че не е ясно точно колко струва само тази серия, средната цена за този сезон е около 10 млн. долара за епизод. Масивността на сцената се потвърждава и от времето за заснемането само на битката – 25 снимачни дни. За да имаме база за сравнение, от EW обясняват, че за снимането на епизод в повечето телевизионни продукции са необходими между 8 и 12 дни. И това е за цял епизод, а не само за част от него.


___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
01 Мар 2014 12:54
Мнения: 307
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 20 Юни 2016 06:46


В крайна сметка бях отвратен от епизода. Липсата на Мартин вече болезнено се забелязва. Събитието, което се подготвяше цял сезон и уж се води най-голямото досега ме накара през цялото време да въртя очи от досада. Беше 100% клише във всяко отношение с типичен клиширан тъп холивудски край. Битката като хореография беше яка, но едвам си заслужава на фона на останалото, което е толкова ретардско, че през цялото време бях за Рамзи да спечели, за да може Джон да му стане пленник и да умре по възможно най-гадният възможен начин.
Целият мотив на Песен за огън и лед досега беше, че ако си идиот, умираш като шибан идиот. Вече колкото и да си тъп, ако си добър, ако трябва ще падне метеорит и ще те спаси.


Профил

Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 20 Юни 2016 08:28


DarkAvenger89 написа:
В крайна сметка бях отвратен от епизода. Липсата на Мартин вече болезнено се забелязва. Събитието, което се подготвяше цял сезон и уж се води най-голямото досега ме накара през цялото време да въртя очи от досада. Беше 100% клише във всяко отношение с типичен клиширан тъп холивудски край. Битката като хореография беше яка, но едвам си заслужава на фона на останалото, което е толкова ретардско, че през цялото време бях за Рамзи да спечели, за да може Джон да му стане пленник и да умре по възможно най-гадният възможен начин.
Целият мотив на Песен за огън и лед досега беше, че ако си идиот, умираш като шибан идиот. Вече колкото и да си тъп, ако си добър, ако трябва ще падне метеорит и ще те спаси.

Spoiler for :
Ми нали точно затова преди битката показаха диалога между Мелисандра и Джон, където разбрахме, че Lord of Light има план за Джон и затова го е върнал. И после като показваха как Джон просто е FUCKIN INVINCIBLE и го осъзнава нещата супер придобиха смисъл.

За мен тва си беше един от най-добрите епизоди. Със сигурност най-добрата битка. Даже и Денерис ме изкефи, представи си.


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Юни 2010 22:14
Мнения: 619
Местоположение: Terra
В момента играе: PoE
Dark Souls
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 20 Юни 2016 12:50


Аз съм някъде по средата. Не мисля, че бе пълен шит, но не съм възхитен. Кинематографията определено бе на ниво, но спасението в последната минута бе прекалено предвидимо.

Единственото обяснение според мен е, че Санса няма пълно доверие на Джон и го изпозлва един вид като примамка(long shot but...). Ако армиите на Долината бях част от битката от самото начало, Рамзи нямаше да бъде толкова арогантен и щеше да остане в крепостта. Тъпо беше, че изчакаха да избият почти всички, но явно искаха ненужна драма, тъй като на всички беше пределно ясно, че Джон няма да умре. Надявам се да обърнат внимание на отношенията между Санса и Джон в следващия епизод.

The North forgot. Опеделено очаквах да вкарат малко повече драма около тази точка, но до някъде разбирам липсата на подкрепа след лайната на Роб. Тъпо беше и че никой не показа несъгласие със заповедите на Рамзи, който нямаше проблем с избиването на собствените си войници.

По форумите е пълно с постове, че това е най-добрият епизод. :D :D :D Други пък стигат до там, че е най-добрият епизод в ТВ ШОУ ЕВЪР. :D :D :D :D :D :D

___________________________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward, then that person is a piece of shit.


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Мар 2014 12:54
Мнения: 307
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 20 Юни 2016 16:05


Всъщност да, и аз се изкефих на Денерис, което ме изненада. Тази част от епизода беше яка. Надявам се след фейла на Джон позициите на Литърфингър да се затвърдят и Санса вече да му има пълно доверие.Тогава вече може да стане интересно.

Мда, Санса, определено го използва като примамка, но не мога наистина да я виня. Въпреки че беше dick move, щото Джон ръшна цялата битка, само щото вярваше, че няма кой друг да го подкрепи(ако това може да се смята за добра причина), то тя навярно е знаела, че Джон в крайна сметка ще осере всичко и предпочете да действа насигурно.

Цитат:
По форумите е пълно с постове, че това е най-добрият епизод. :D :D :D Други пък стигат до там, че е най-добрият епизод в ТВ ШОУ ЕВЪР.

хахах, еми най-сетне си получиха generic сериала, в който всеки главен герой е защитен от цял бункер plot armor. А именно липсата на такъв правеше поредицата толкова интересна.
Shame.


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 20 Юни 2016 18:11


Да без Мартин сериала става твърде предвидим целия сезон се движи така... A и след The Resurrection едвали някой е очаквал нещо по-различно... знаеше се, че писмото беше до кутрето и просто очакваното се случи накрая. Но предвид, че до края на сериала реално има само 8 епизода нормално да се насочваме към кулминация.

Единственото което обира точките ми си беше невероятната кинематография която засенчва дори някой холивудски произведения. Битката беше страшно красива и епична и всеки фен на подобен род изпълнения ще се накефи на макс. Само за тази битка бих дал 10 от 10 за епизода който си заслужи похарчените милиони.

Денерис със самочувствие тип Гери Никол ми беше адски meh... Виж на Санса по и отиваше.

Затвърждава се правилото за брутален 9 епизод ще видим какво ще ни подготвят за финал :)


PS : So... Winter Has Come, at Last!!!

PS: Адски се радвам за Рамзи... бях му набрал от играта повече от колкото в сериала :D

Мартин съм сигурен че щеше да убие Джон отново и този път завинаги... това щеше да е много по-добър финал който да подсили жертвоготовността на Санса в името на каузата и.


Spoiler for А това си беше най-големия спойлер за края на тая битка :D :D :D :D:

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
14 Юни 2010 22:14
Мнения: 619
Местоположение: Terra
В момента играе: PoE
Dark Souls
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 20 Юни 2016 18:17


Гери Никол :D :D :D good shit. Не бяха ли последно казали още 2 сезона с по 7/6 епизода?

___________________________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward, then that person is a piece of shit.


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 20 Юни 2016 18:23


Аз разбрах за един със 7 епизода... в IMDB също тва виждам. Но нз приказката за златната кокошка я знаем.

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 20 Юни 2016 21:03


Просто обективно не е имало никакво съмнение, че Кутрето ще се намеси. Целият сезон подготвяше тази върхова точка на хаоса, а както знаем лорд Белиш вирее само в абсолютния хаос. Много ясно, че към даденият момент освен няколкото замъка, с които разполага, човека разполага и с единствената непокътната от войната армия във Вестерос. Мъжете от Долината са корави, шибани рицари, а Орлово гнездо е напълно непристъпна крепост. Не мога да си изкривя душата, че създалата се интрига покрай Присмехулника от най-малкият от Пръстите, който се е намърдал в Гнездото на Орлите крайно ми се нрави. :D

Spoiler for :
И да, излишно е дори да говоря за Р'хлор. :D :arrow:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 20 Юни 2016 21:30


Оставете споровете за сюжета и нивото на сценария за утре. Днес просто се наслаждавайте на една от най-добре направените битки, които някога сме виждали на малък и голям екран. Умопомрачен съм.

п.с
Spoiler for :
Аз все още си мисля btw, че има някаква схема с Рикон. Точно преди там Рамзито да го пусне да тича, го показаха за 2 секунди как затвори очи и се съсредоточи. Склонен съм да поконспираторствам, че или се е варгнал (по някакъв имба начин, така че да се всели в ново тяло изцяло), или е кастнал някакво заклинание. Мн изведнъж се появи и изчезна в този сезон...
Или пък Мелисандра ще го тества?!

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 20 Юни 2016 22:38


Бе Рикон си умря, той никога не е бил предназначен за нещо друго, освен за баласт.

Следващият много як герой, който ще си го отнесе, е Варис - сцената, в която с Тирион си казаха довиждане, просто беше така красиво заснета, че веднага разбираш как двамата повече няма да се срещнат.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8409
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 20 Юни 2016 22:54


Spoiler for :
По-яко щеше да е накрая Ghost да влезе в килията, докато някви хилави псета са наобиколили Рамзи, и да му прегризе гърлото, докато другите си чакат реда с подвити опашки :D

Иначе с появата на глориъс бекъп в последния отчаян момент сме го гледали в твърде много филми до сега. Също по-яко щеше да е Кутрето да цъфне още в началото, Рамзи да се насере и да се ЗАКУЛИ КАТО ГЪЗ ( дърт лаф от стар крафт мрежите по залите едно време ), но да бъде сплеснат като лайно и поне един път в тоя сериал, ''лошия'' да го отнесе от раз. Без мега драмите и билд ъпа. Ма карай, битката беше най-якия момент за тоя сезон.

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
01 Мар 2014 12:54
Мнения: 307
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 21 Юни 2016 10:36


Сцената с Варис беше в 7ми епизод.
Като стана дума, накрая искам да видя някакъв standoff между Варис и Литълфингър. До 5ти сезон имах усещането, че накрая съдбата на Вестерос ще се решава от тях двамата. Сега като че ли и на двамата епизодите са преобрени.
Също и смъртта на Рамзи ми беше "Oh, i rly didn't expect that to happen". Наистина се надявах да бъде нещо по-различно от това да го хвърлят на тъпите му кучета. Oh well, fan service I guess.


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 21 Юни 2016 11:00


Маце Борко написа:
Следващият много як герой, който ще си го отнесе, е Варис - сцената, в която с Тирион си казаха довиждане, просто беше така красиво заснета, че веднага разбираш как двамата повече няма да се срещнат.

Според мен те просто няма да се срещнат повече. Сюжетната линия реално няма нужда и от двама им.

Впрочем този black-faced Джон в края на клането е може би 1:1 с представата ми за Последния герой от Първите хора. Поредната референция за съдбата му, за която както си му е реда той така и не подозира. :D


PS
Къде пък им ги преброи дните на Варис и Кутрето, предвид че и двамата са си вързали гащите със стоманени вериги, особено Кутрето. Не стига, че няма никой във Вестерос и Есос, който изобщо да знае за мащабите на машинациите му, ами и скоро няма и да остане никой жив от хората, които бяха ощетени от тях, да не говорим че дори отчасти се отплати на невинно забърканите в интригата Старки преди да е станало твърде късно. Реално според мен само смъртта на Роб можеше да се спести, но от друга страна тя беше само поредното доказателство колко наивни, предвидими и закостенели бяха Нед, Кат и всички от дъртите, като цяло. От тази гледна точка човек може да си даде сметка, че всъщност противно на представяната през по-голямата част от историята картина, Старките всъщност са си стабилни и даже всички значими сред тях са живи, за разлика от доста други. :D

Господи Сансата ми.. :blush:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 21 Юни 2016 11:37


Впрочем - по отношение на това, че остават само още десетина епизода от сериала - по-скоро двайсетина са. Ще бъде осем сезона, не седем.

Мисля, че всичко е организирано така, че този сезон да завърши хронологично преди края на Ветровете на зимата, а тя самата би трябвало да излезе преди следващия сезон догодина. В някои отношения, този сезон придвижи много малко историята на Танца и във Ветровете със сигурност ще има неща, случващи се след това, което видяхме досега на екрана от тоя сезон - умишлено или не, така се запазва incentive-a за много хора изобщо да я четат книгата. All in all, последните две книги ще бъдат филмирани в три сезона.

Впрочем, липсата на ентусиазъм у Волтажа е един такъв осъзнат ефект на шоуто - след толкова много изпитания, предателства, битки и т.н., в един момент, когато теренът се изчисти от половината герои, всеки е изгубил вече толкова много (Сняг дори живота си :D), че почва много силно да си личи безсмислието на всичко - борбата за власт, доведена докрай и водена на всяка цена, носи опустошения не само физически, но и душевни. Накрая, след като си победил, дали се чувстваш щастлив наистина?

Та така малко и сериалът - толкова бъхтене няма как да те изпълни с патос от битката и победата - всичко е просто едно безсмислено въргаляне в калта.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8409
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 21 Юни 2016 17:09


Защо са те баннали от форумо им ? :D

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 21 Юни 2016 18:34


Маце Борко написа:
Впрочем, липсата на ентусиазъм у Волтажа е един такъв осъзнат ефект на шоуто - след толкова много изпитания, предателства, битки и т.н., в един момент, когато теренът се изчисти от половината герои, всеки е изгубил вече толкова много (Сняг дори живота си :D), че почва много силно да си личи безсмислието на всичко - борбата за власт, доведена докрай и водена на всяка цена, носи опустошения не само физически, но и душевни. Накрая, след като си победил, дали се чувстваш щастлив наистина?

Та така малко и сериалът - толкова бъхтене няма как да те изпълни с патос от битката и победата - всичко е просто едно безсмислено въргаляне в калта.

Там е работата обаче, че не всички са загубили толкова много, колкото други, да не казвам направо че Кутрето е къде-къде по-напред отколкото преди да започне целия конфликт на континента. И тук говорим за 3 или 4 крепости по-напред + цяла непокътната армия, и по всяка вероятност както са тръгнали нещата ще има и подкрепата на Севера, което на свой ред на всичкото отгоре го поставя и на правилната страна в конфликта между Р'хлор и Другите. :D

Иначе върху мен ефектът от развилата се история е най-вече, че за разлика от първоначалния ми интерес към Играта на тронове в същинската ѝ форма, към настоящият момент най-силно ме вълнува мистичната страна на нещата. Пророчествата и отражението им върху самите хора или пък страните в конфликта, които наистина могат да внесат някаква промяна към по-добро в създалия се кръговрат на насилие. Политическите интриги макар и да заемат основна част от сюжета в действителност няма как да не са второстепенни на фона на истинската война, която застрашава да обгърне света в мрак, и дори още по-второстепенни за вече установените политически сфери на влияние, защото както и в нашия свят тези които се опитват да се намърдат на тяхно място потенциално са тези, които имат възможността да прекъснат порочния цикъл и да привлекат вниманието на хората към значимото. Отчасти това си изкривяване го отдавам и на Малазанската книга на мъртвите, която ме е приучила да гледам отвъд макроикономическите и политически измерения на един свят в движение. Защото както и в нашия свят, освен всичко друго в Света на Огън и Лед се води война на ценности, на култури и в крайна сметка война за съзнанията на всеки един от нас.
Война на Огън и Лед. :lol:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

The King of Kings
Аватар
Регистриран на:
26 Дек 2002 14:16
Мнения: 3480
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 23 Юни 2016 07:49


----- има спойлери -----

Епизодът беше чук. Мисля, че такава динамика липсваше на последните сезони. Единствено се подразних на сцените за наивници. Чета статията, в която мейкърите на бойните сцени в епизода обясняват как в битките нямало специални ефекти, как чели военна литература и пресъздавали в тази битка Сталинград, Пелопонеските войни, Пуническите войни, Стогодишната война и т.н.
Джон Сноу го изкараха супергерой. Принципно всички знаеха кой е той и като вражески пълководец трябваше да го съсекат още в самото начало, а по някаква причина всички го избягваха (???). Не, откровено ненавиждам свръхсили и супергерои, точно в този сериал най-много ми харесаше, че никой не е застрахован внезапна гибел от стрела, отровно вино или извратена смърт. Възкресения и въобще подобни сетове изобщо дори не искам да коментирам.

Отделно гигантът се бие с голи ръце, вместо:
Spoiler for :

да откъсне едно дърво и да ги млати или да хвърля камъни като подивял (???). Да не говорим пък изобщо колко нелепо умря.


Обсадата на Зимен хребет беше доста претупана. Нямаше логика Рамзи да остава в крепостта, при положение, че е останал с шепа стрелци. Тук отново бяга логиката за сметка на лигите от удоволствие на всички фен-гърлс. Същото важи и за сцената с кучетата. Много по-добре би било да използват Рамзи, след което да му спретнат една игра, като с Рикон. Исках да видя страх в очите му, а те просто го хвърлиха на кучетата.
Spoiler for :



Цитат:
Да почнем от началото, с обичайното:
- Хваната си натясно, Арийска принцесо, сега вече няма отърване!
- Да-а-а, обаче вие не знаете, че аз имам КАРТА КАПАН - ТРИО ДРАКОНИ!!!
gggggggggg
same old, same old тъпотия.


The truth. Сцените отвъд Вестерос вкарват някаква екзотика, но наистина вече дотягат.
За сметка на това след смъртта на Тивин тотално беше заебан Ланистърския сюжет. Освен сополанкото в Кралски чертог, малко по на запад се намира едно от най-богатите и влияелни кралства, за които не се споменава абсолютно нищо. Изобщо в глобален мащаб режисьорите ни поставят в ситуацията на кон с капаци, което малко или много губи удоволствието от гледането, сякаш освен трите основни сюжетни линии, другият свят е в някаква крио-хибернация и мърда само за пред камерите.

Иначе успях да позная няколко страници по назад, че Санса ще използва Джон Сноу и всъщност не са толкова близки, колкото някои хора се опитаха да ги изкарат. Тя единствено продължава да му напомня, че е копеле и очевидно го използва с най-курвенските номера. Това е добре, от нея би излезнал чудесен Spymaster на краля след като всичко се нареди :lol:

Сега видях, че за финалния епизод ще има прожекция на открито. За нищо на света не препоръчвам - пищят малки момиченца, разни пъпчиви фен-бойчета спойлват яко, а смрадта от некъпани хипита е UUUUUNBEARABLEEE.

___________________________________
Цитат:
az se nadqvam planeta turneto da e ludnica taq godina!


Профил ICQ

Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 23 Юни 2016 09:24


Добре, само на мен ли ми хареса това, че Джон Сноу беше безсмъртен в битката? Да, по принцип би било адски глупаво и и аз бих се издразнил, ако не го бяха представили толкова яко.
"What kind of god would do that?
-The one we have."
И после виждаш в лицето му как осъзнава, че никоя стрела няма да го уцели и никой няма да го посече и не знае защо. HE FUCKIN' KNOWS NOTHING!
Според мен с цел си го направиха безсмъртен в тая битка и държаха и ние да го разберем като него. Лично се изкефих много.


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com