Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 14 Сеп 2015 22:06


Доста приятна игра е Sniper Elite 2, да. Малко са вече straightforward игрите, аз се кефя на такива. То вече има и Sniper Elite 3, но не съм го цъкал още. А спин оф-а със зомбитата също е доста добър.

Wolf, интересно ми е само как разбираш за тези неизвестни игри :D


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 17 Сеп 2015 13:13


Der Meister написа:
Wolf, интересно ми е само как разбираш за тези неизвестни игри :D

Играта със зомбитата хич не е добра, стандартна тъпотия си е, независимо дали ще я играеш сам или с приятели. По назад писах за нея. Единствено графиката е на ниво, също и някои убийства се получават добре, ама ползваш снайпера, тъй или иначе рядко, защото срещу теб излизат орди от зомбита и ти трябва бързина, освен ако не се пуснеш на най-ниска трудност. Главно използвах снайпер в битката с босовете - това е единствения начин да ги свалиш бързо. Но играта я минах сам на трета от четири възможни трудности и трябва да кажа, че ако я играех с още един-двама приятели нямаше да имам трудности дори с босовете.

Без интрига в игра, вниманието ми не се задържа. Точно затова и избягвам блокбастърите сред игрите, тъй като няма какво да ми дадат. Дали ще избивам някакви типове като Батман, Вещера и не знам си още кой, при наличието на психопати злодеи като Жокера или ако щеш оня дръпнатия латентен хомо(приличащ на Путин :D ) - Паган Минг - все тая. Нито историята ще ме държи, колкото и обрати да стават в нея и дори да има изненади, всичко варира до това да спасиш света, като отстраниш лошковците, пък било то и колоритни. Именно поради тази причина търся нестандартни игри, макар и с по малък бюджет, каквито не съм играл досега. И представляват интерес.

Откъде ги намирам? Това е много сложна схема от четири стъпки:
1. Metacritic http://www.metacritic.com/browse/games/title/pc - тук намирам игрите и евентуално прочитам кратки резюмета за да знам какво да очаквам от тях.

2. How long to beat http://howlongtobeat.com/ - преглеждам колко приблизително продължава дадената игра, за да видя устройва ли ме чисто като време, което ще загубя.

3. Game anyone http://www.gameanyone.com/ - поглеждам за кратко какво представлява играта на практика, дали има интригуваща история и геймплей, без да си спойлвам прекалено.

4. Влизам в Замунда и проверявам въпросната игра има ли я... ако я няма проверявам и в Арена. Ако и там я няма вече по чуждите торент тракери я намирам :D


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
05 Авг 2012 18:08
Мнения: 784
Местоположение: София
В момента играе: Футбол, ама навън
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 18 Сеп 2015 17:36


Вълк, за игри с добра история си има определени жанрове игри - rpg-та, куестове, в шутъри като Фар Край, нищо чудно, че не си останал впечатлен.
И напълно подкрепям Нелегалния. Когато обратите са нищо за теб, сам си убил какъвто и да е шанс играта да те докосне.


Профил

Аватар
Регистриран на:
07 Дек 2010 04:17
Мнения: 2105
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 19 Сеп 2015 02:58


Третия снайпер елит не го почнах, защото исках WW2 типична атмосфера, иначе разбрах защо играта се казва така, от 500 м войници с обикновени патлаци те целят перфектно на нормална трудност лол


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Мар 2014 12:54
Мнения: 307
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 19 Сеп 2015 09:28


Тъй, след известно време неактивност малък ъпдейт
1 Започнах Mad Max - играта далеч не е толкова лоша, колкото я изкарват по ревютата. Перфектна е за 1,2 часа кежуал фън на ден.Има си и своите проблеми като недоклатената и вече дразнеща бойна система от Аркам, но пък за сметка на това е приятен сандбокс, в който просто да лудееш.
2 Guild wars 2 - най-доброто ММО евър. Точка.
3 Тotal war : Atilla - Доста противоречива игра, но на мен като цяло ми харесва. Определено е най-трудната тотал уар игра досега.A horde опцията вече е изцяло ново ниво на трудност. Играейки като орда за пръв път през 1000+часа на ТУ изгубих кампания. Това за мен определено е добра промяна и дава съвсем ново усещане на играта. Докато в предишните игри единствената ти мисъл е общо взето с кой ше хода да се бия, сега просто трябва да намериш начин да оцелееш, независимо по какъв начин.
Механиките също са доста по-добре от Рим 2. Битките вече не приличат чак толкова на пого. Кавалерията най-сетне има адекватен импакт, а не се блъска в пехотата като в тухлена стена, но има още какво да се желае. АИ-то на противника също е доста подобрено, особено това на конниците - вместо просто да ти се хвърлят като диви кучета както преди, вече атакуват по фланговете, търсят слаби места и серат върху стрелците ти. Друго положително нещо е, че са върнали морал системата на войниците, която е ключ за спечелването на всяка битка.
Сега за негативните неща в Атила : Балансът. Мамка му, балансът на единиците е зле. Определено не ужасен, но все пак зле - слоновете все така газят като като танкове през през пехотата, пайковете са абсолютно безполезни,а тагматата гази всичко гази всичко.
Също така политическата система ми е все още леко дразнеща и ми се струва недоизмислена като хората.
Общо взето въпреки всичките подобрения спрямо Рим 2, все още се чувства като недовърнеш проект, което изобщо не ме изпълва с надежди за Total war: Warhammer


Профил

Аватар
Регистриран на:
07 Дек 2010 04:17
Мнения: 2105
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 19 Сеп 2015 16:28


Гледай обяснението на total biscuit и ще разбереш защо ревюиращите в случая не отразяват правилното възприемане на тази игра. Иначе Макс има толкова много движения, че за 20+ часа млатенето въобще не ми е омръзнало.


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Май 2004 11:40
Мнения: 5115
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 21 Сеп 2015 02:36


В Атила хор механиката хич не е нова, има я още в експанжъна на ром 1 барбериън инвейжън от преди само 10 година :Oooops:

___________________________________
Птеродактили пред него летят. И колесница им е луната червена.


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Мар 2014 12:54
Мнения: 307
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 21 Сеп 2015 08:39


iddqd написа:
В Атила хор механиката хич не е нова, има я още в експанжъна на ром 1 барбериън инвейжън от преди само 10 година :Oooops:

Къде съм казал, че е нова механика бе олигофрен ?!


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Май 2004 11:40
Мнения: 5115
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 21 Сеп 2015 10:19


Цитат:
Това за мен определено е добра промяна и дава съвсем ново усещане на играта.
:Oooops:

___________________________________
Птеродактили пред него летят. И колесница им е луната червена.


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Мар 2014 12:54
Мнения: 307
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 21 Сеп 2015 14:01


Facedesk.
Напълно ясно е от текста, че става въпрос в съотношение с Рим 2, защото след това единственото, което правя е да ги сравнявам 2те игри. А и под добра промяна имам предвид трудността, не това, че можеш да играеш като орда...
Сериозно, потърси помощ или се скрий някъде далеч от човешката цивилизация и моля те, не ползвай интернет повече - правиш всички ни да изглеждаме зле.
Повече няма да се занимавам с теб. Ако имаш някакъв проблем с мен, както ми се и струва след като те направихме на глупак в темата за For Honor, пими ми на лично - с удоволствие ще те игнорирам и там.


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Май 2004 11:40
Мнения: 5115
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 21 Сеп 2015 22:24


lol Ебаси оптимиста :stooped:

___________________________________
Птеродактили пред него летят. И колесница им е луната червена.


Профил

The King of Kings
Аватар
Регистриран на:
26 Дек 2002 14:16
Мнения: 3480
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 30 Сеп 2015 09:15


Пробвах Heroes VII и след около 5 часа останах със смесени впечатления. Кампанията от това, което съм видял, не струва. Елементарна като замисъл и строго линейна.
Едно нещо ме подразни много. Как може през 2015г да има толкова некадърно и мързеливо направени кътсцени.
Като цяло ми беше фън да си припомня добрия стар походов Heroes, който в тази си част въпреки някой подобрения и добавки, си е same old game, но като цяло със сигурност няма да ме задържи повече от ден-два.

___________________________________
Цитат:
az se nadqvam planeta turneto da e ludnica taq godina!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
10 Май 2004 11:40
Мнения: 5115
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 30 Сеп 2015 14:11


ЩЕ стане като с хироус 6. След 2 години може да стане готина игра, но до тогава ще си е изградила лошо име.

___________________________________
Птеродактили пред него летят. И колесница им е луната червена.


Профил

Аватар
Регистриран на:
17 Дек 2009 15:12
Мнения: 27
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 02 Окт 2015 14:43


Колеги, ако имате интерес, разполагам с код за PES 2016 през Steam. Цената е 30 лв.; ако някой има интерес, ще се радвам да ми пише, тъй като на мен няма да ми трябва.

___________________________________
Time is inconsistent when you are waiting for the end


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Авг 2012 18:08
Мнения: 784
Местоположение: София
В момента играе: Футбол, ама навън
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 16 Окт 2015 17:06


Току-що превъртях Risen 2: Dark Waters. Всичко, типично за игра на Пираните, е налице. Самият факт, че отделих на това нещо 43 часа от живота си, показва, че тази игра, подобно на предшественика си, е с убийствена атмосфера. Но от друга страна, в опита си да направят един по-голям и по-достъпен Risen, разработчиците са се надценили, в резултат на което Тъмните Води са по-технически оакани, отколкото Risen 1 някога би бил. Това е една достойна игра от поредицата, която прави две крачки напред и три назад. С други думи, оригиналът я превъзхожда, но това не значи, че това пиратско приключение не е добро. Просто... не може да се нарече повече от това.


Профил

Аватар
Регистриран на:
20 Авг 2009 21:20
Мнения: 768
В момента играе: нищо, мързи ме
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 28 Окт 2015 13:10


Пак почнах Civ5. През няколко месеца при мене настъпва момент дето я хващам тая игра и прекарвам 1-2 седмици безсънни нощи и губене на цялото свободно време след което я оставям и след няколко месеца пак :lol:

___________________________________
:O


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Май 2009 00:16
Мнения: 185
В момента играе: джобен тенис
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 05 Ное 2015 21:19


Приключих с Mad Max. Steam твърди че съм навъртял 46 часа и нямам представа дали е вярно. Геймплейно играта е точно това, което очаквах - управлението и мелетата с колата са голямо забавление, а към края вече бойната системата наистина става досадничка. Историята е сложена, колкото да я има и на моменти може да се чуди човек кой персонаж какъв е, откъде накъде ни насочват към него и някакви такива недомислици, които развалят малко кефа. Може и аз да съм си виновен, защото си се моткам доста между главните мисии и изпълнявах странични неща.

Сега искам да играя нещо коридорно със силна история и запомнящи се персонажи и си свалих Wolfenstein The New Order. Когато излезе си я пуснах и минах няколко нива, но бях и с по-слаба карта, та сега се надявам да мога да и се насладя максимално!


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
07 Дек 2010 04:17
Мнения: 2105
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 06 Ное 2015 03:16


Коридорно? Да го запомниш? Искаш ли да запомниш нещо за следващите 56 години? Ако да, тогава не се лигави с горе-долу ставащи шуутъри, ами направо към истината



Spoiler for :
SOMA


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2308
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 10 Ное 2015 21:49


Аз като човек обичащ да колекционира диксове с конзолни игри, в последно време започнах да изкупувам от продавалника всяко интересно за мен PS3 заглавие стига да не е над 15 лв :D .

В следствие на това се натъкнах на една много корава и неизвестна доскоро за мен игра - Condemned 2



Играта се оказа доста добра, даже не знам как съм успял да я пропусна. Сървайвъл хорър с FPS елементи, направен от създателите на FEAR. Обикаляш из някакви гета и разрушени сгради за да разледваш някакви брутални убийства. За да се стигне до местопрестъплението обаче трябва да се избие известно количество разни бездомни психари и наркомани. Битките за с всякакви предмети - юмрюци, счупени дръжки от врати, кенефни седалки, тръби, лостове, и т.н. Абе играта си е много яка, препоръчвам на всеки които имо възможност да я пробва.

При първа възможност мисля да пробвам и първата част, която я има за PC, изглежда е не по-мако впечатляваща.


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 10 Ное 2015 22:22


Аз съм играл първата част и беше доста добра, а пък по принцип не си падам по хорър жанра. Общо взето всичко което написа за втората част важи и за първата. Иначе трябваше с първата да започнеш, сега малко тъпо ще ти е като си играл първо втората.


Профил Skype
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com