Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 08 Юни 2015 21:16


Имам да кажа няколко неща по въпроса, но този човек тук ги е казал по-добре отколкото аз мога да го направя.

http://www.forbes.com/sites/erikkain/2015/06/08/game-of-thrones-season-5-episode-9-review-the-dance-of-dragons/

Не знам Мартин по какъв начин възнамерява да го изиграе това в книгата си, но съм сигурен, че няма да е толкова слабо поднесено.

Spoiler for :
Момиченцето може и да изгори, даже най-вероятно ще изгори, но не от ръцете на баща си, гаранция. Продуцентите се опитват да се измъкнат от отговорност визирайки резултатът от тая линия, който най-вероятно ще е много подобен на Мартиновия, но проблемът е не в резултата, а в идиотския път, който са избрали, за да стигнат до него.


Сериозно - много силно препоръчвам да изчетете материала.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 08 Юни 2015 22:13


Рамзи нарочно е такъв, защото е обречен. Ще му видят сметката ще в следващия епизод, според мен.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Юни 2010 22:14
Мнения: 619
Местоположение: Terra
В момента играе: PoE
Dark Souls
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 09 Юни 2015 11:01


Толкова ли е труден за разбиране фактът, че много хора не се интересуват ИЗОБЩО какво става в книгите и как видиш ли сериала ги променял? Какъв е Станис в книгата за мен е 100% ирелевантно. Що се отнася до шоуто, не виждам как той е изневерил на героя си. Превземането на трона и чувството му за справедливост не могат да бъдат представени като две противоположности. Ясно е, че за фен на дадена вселена е изключително трудно да оценява произведения базирани на нея без да прави сравнения с оригинала.

___________________________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward, then that person is a piece of shit.


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Юни 2010 22:14
Мнения: 619
Местоположение: Terra
В момента играе: PoE
Dark Souls
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 09 Юни 2015 11:24


Дам супер убедителен беше. Махай се! Доста слаба реакция за човек като него.
Да не говорим за промяната в ситуацията. Не мисля, че героя е показал каквато и да е било готовност да се предаде пред своя „поход за справедливост".

___________________________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward, then that person is a piece of shit.


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 09 Юни 2015 11:48


С едно изречение - Станис изобщо се бори за тоя трон точно поради една причина - защото е негов законов наследник. Човекът е нещо като стожер на справедливостта в най-чистия ѝ вид, безмилостна, гадна, но абсолютно предвидима. За разлика от другите изгърмели бушони, мотивацията му не е свързана с жажда за власт, а с това, че носи отговорност към кралството си и е длъжен да направи правилното/справедливо нещо.

Simple as that. Това да изгори малката си дъщеря жива пред армията си е решение, до което такъв човек може да стигне, но може и да не стигне. Въпросът е, че ако стигне, трябва да е поднесено по различен начин. В случая продуцентите са решили, че е достатъчно да го има "shoker"-a, а другото на зрителите просто не им е необходимо. Щото са тъпи, копелетата и стига да им бутнем пак някаква неочаквана смърт, всичко ще е окей.

Тая трансформация у Станис я постигнаха с две неща - 20 души палят конете на многохилядната му армия, а той пуска брада и оцъклен поглед, с което се превръща в коренно различен човек - без брейкинг поинт, без нищо. Което точно пък в тоя сериал е ебати несериозното.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Юни 2010 22:14
Мнения: 619
Местоположение: Terra
В момента играе: PoE
Dark Souls
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 09 Юни 2015 11:54


Точно за това казвам, че справедливостта и тронът са едно и също е неговите очи.

___________________________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward, then that person is a piece of shit.


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 09 Юни 2015 22:51


+1000 към горното

без това с еврейте - стига храни, дай му шанс на тоя народ да си поеме глътка възгух :D :D

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Юни 2010 22:14
Мнения: 619
Местоположение: Terra
В момента играе: PoE
Dark Souls
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 09 Юни 2015 22:59


Lmao пак ми цитира книгата. Изгубена кауза. Извращенията са последното нещо, което ме интересува в този сериал и по принцип.

___________________________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward, then that person is a piece of shit.


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8409
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 10 Юни 2015 22:01


Може би е far out, но да не забравяме, че

Spoiler for :
Изгарянето на Манс Рейдър в книгата беше съпътствано с врътката, че това всъщност е било Rattleshirt / The lord of Bones ( демек са се разменили някак, с помощта на Мелисандра ). Понеже тук не видяхме нещо такова в епизода с изгарянето му, може да го бутнат този елемент при Шарийн.

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 10 Юни 2015 23:09


бахти колко сте бътхъртнати всичките

само Аластер мисли трезво
я се стегнете малко и не яхвайте хейт трейна

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2678
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 13 Юни 2015 20:07


Ще се опитам да изгледам сезона преди финала в понеделник :D Писна ми да попадам на рандъм спойлери навсякъде в нета :lol:

Какво да очаквам? Не следя темата, но като гледам много хора се оплакват от промените спрямо книгите.

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 14 Юни 2015 11:21


Тоя сезон свърши след като сякаш започна вчера.

Може би щото през първата му половина не се случи абсофъкинлютли нищо, дееба.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 14 Юни 2015 22:57


Волтидж, не го гледах тоя тийзър, но днес на няколко места из фейса ми се мярна този арт. Не знам дали е фен арт или официален, но... красноречиво показва каквото има да показва :D

Spoiler for :

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 15 Юни 2015 12:37


Spoiler for НА МАЙКА ТИ КУРА:
БЕШЕ ЛИ РЕДНО
ВСЯКА ЕДНА СЮЖЕТНА ЛИНИЯ
ДА ЗАВЪРШИ С ШИБАН CLIFFHANGER
НАЙ-ТЪПИЯ SEASON FINALE В ЦЯЛАТА ПОРЕДИЦА
ЧЕ И ВЪВ ВСЕКИ СЕРИАЛ НА HBO
МАЛКО ПОВЕЧЕ ДРАМАТИЧНА МУЗИКА И ЩЕШЕ ДА СЕ УСЕЩА СЪВСЕМ КАТО ТРЕТОРАЗРЯДЕН ТУРСКИ СЕРИАЛ
ПЕДЕРАСТКА САПУНКА
НИКАКЪВ CLOSURE
НИКАКЪВ
А ЗА УБИЙСТВОТО НА ДЖОН
НЕМАМ ДУМИ
СРАВНЯВАЙКИ РАЗВИТИЕТО В КНИГИТЕ
И ТВА КОЕТО ПОКАЗАХА В СЕРИАЛА
НАМЕРИХМЕ ЧИЧО ТИ ЕЛА ДА ТЕ КОЛИМ
БЕЗ ДУМИ
А АКО ВЗЕМЕ И ДА ОЖИВЕЕ ПО КЪВТО И ДА Е НАЧИН, ОСВЕН ДДЗ, ДА СТАНЕ БРОДНИК
ШЕ БЪДЕ НАЙ-ГОЛЯМАТА БОЗА В ЦЯЛАТА ПОРЕДИЦА
И БЕЗ ТОВА БЕШЕ НАЙ-СЛАБИЯ СЕЗОН ДОСЯ
АМА СЛЕД ДВА ЩО-ГОДЕ ЧИТАВИ ЕПИЗОДА
ТВА Е ДЪНОТО
ДЪНОТО

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 15 Юни 2015 12:58


toq serial dostigna nivoto na fanfiction deto go pishat 15 godishni

___________________________________
Стилян.

http://en.wikipedia.org/wiki/Autism


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 15 Юни 2015 17:29


Spoiler for :
След смъртта на Нед вече нищо не може да ме жегне в тоя сериал :) Освен ако дедо ви коледа не реши да гътне и Тирион тогава определено ще спра да го гледам...
Жалко за Джон определено един от интересните персонажи и един от добрите актьори в сериала.
нелегален написа:
Надявам се, че принц Куентин е взел някакъв антидот със себе си, с който да спаси Мирцела.
Ама ти сериoзно ли :D :D :D

Около Аря стана доста интересно определено може би една от най-яките части от епизода...

Цици, патки, Шейм Шейм-и за финала циврещата Церсей...кралицата майка най-накрая е сломена разбираш ли, но тук Бат Арни с баси гуемите ръки я понася на ръце като олицетворение на спасението, а страничен глас ни пояснява, че това е робокопелето(поразително приличащо на хрътката) което ще я пази вовеки!Бхахха тука ми идваше и аз да ревна от смях... Образът и или поне това което се изградило в съзнанието ми за нея определено щеше да има доста по-различни реакции...

Другият слаб момент за мен беше развитието около Станис където единственото запомнящо се нещо беше няколко секундната CGI битка от птичи поглед. Останалото беше като съшито с бели конци да не говорим за актьорската игра.

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 15 Юни 2015 18:42


Абе не беше толкова зле. Много обичам, когато започнете да давате крайни заключения от сорта на "заколване на сериала" (от страна на хората, чели книгите).

Ерик по го разбирам, но и на него ще му мине.

Съгласен съм, че "заколиха" цялата история на Станис, но не и сериала.

Да не говорим, че той най-вероятно не беше убит :) За Джон също е напълно логична теорията, че и той по някакъв начин няма да излезе съвсем умрял :)

Ако шестата книга наистина излезе преди следващия сезон, тогава ще можем вече да коментираме и да правим теории какво ще се случи между сериала и книгите.

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 15 Юни 2015 20:35


от сички около мен дето изгледаха епизода единствените дето го харесаха са дидо, дето е в някво моменто умопомрачение и ми обеснява как линиите на
Spoiler for :
Церсей и на ДЕНЕРИС НЕ БИЛИ КЛИФХЕНГЪРИ, и епизода му харесал въпреки че има 3-ма presumed dead дето е на мнение, че сички ше оцелеят заради великия им plot armor


другия дет го харесал е... данте.

ко да говоря

нема кой да се изкаже, че сериала се напълни с малоумни лошковци дето са лоши само за да има лоши, което е крайно неприсъщо за такава поредица
мерин трант дето е чайлд молестър и ги бие с пръчка преди да ги ебе
щото ебете се нали, той е лош и следователно нелогичен
ама има кой да ми обясни, че да те
Spoiler for :
обградят стотици конници with weapons drawn и още хиляди зад тях
не било баш клифхенгър

ай чао


___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2678
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 15 Юни 2015 21:04


нелегален написа:
има едно доста позитивно нещо около това заколване на сериала, и то е че книгите нямат да ни бъдат спойлнати.

This.

Последните 4 дни се мъчех да ръш-на сезона, че да хвана финала навреме, за да мога да коментирам. Хубаво, хванах го.

Асдасфсдкгсдйф'скдйфадм'фкламвшонасднаидгъавбдпапд...................

Половината неща ме кефят адски много, другата половина бяха пълен боклук включително и едната камара безсмислени убийства. Mного от нещата сте ги коментирали, но нека и аз да се изкажа/ добавя каквото мога.

Откъде да започна...
Съгласен съм с High_Voltage, че колкото повече се отдалечават от книгите толкова по-зле стават нещата.

Spoiler for :
- Ненужното убийство на Баристан, който трябваше да е един от най-добрите меченосци в света. Дразни ме, че не му дадоха броня на кингс гард отново. Отделно той беше огромен източник на информация за Денерис/ читателите/ зрителите. В книгите от него разбрахме адски много за рода Таргариен и още един куп неща. В сериала също го имаше това, но не достатъчно. При положение, че беше точно на място, готов да предоставя тази информация и да трепе още хора, ми се струва безумно да бъде отстранен, а персонаж като Сив Червей да бъде пощаден, само заради ex slave romance-a дето са заформили... GG...

+ Всичко свързано с Аря в този сезон беше супер. Това, което направиха с Мерин Трант ми се стори леко овъркилл, но всеки с предпочитанията си.

-- Станис. Имо него започнаха да го скапват още от Black Water битката, а сега вече удариха дъното. Той никога не би изгорил дъщеря си, отделно не вярва на Мелисандра и не е голям фен на религията й.
В книгата, ако не се лъжа бяха изгорили войници, хванати да практикуват канибализъм, когато ги свари зимата. Това върши 100 пъти по-добра работа, но тогава нямаше да го има шибаният шок фактор и всички да се оплакват...
Рамзи и палатките няма да ги коментирам...

+ Тирион. Силни сцени както винаги. От една страна адски много се кефя, че получихме срещата му с Денерис, но от друга си мисля, че бобафет-наха Баристан отчасти заради това.

+ Битката с докоснатите/ бродниците. Тук все едно бяха решили да ни се реваншират за скапаното претупване на битката на Юмрука @_@ Не мога да се сетя кога за последно съм виждам толкова добро нападение от undead. Всичко беше 10/10 nerdgasm.

+ Дорн. Всичко беше супер с малки изключения.
Когато видях за първи път, че Доран Мартел се играе от Alexander Siddig направо умрях от кеф :shock: (Dr. Julian Bashir от Deep Space 9 :P ) Перфектен за ролята, макар и с доста малко скрийнтайм!

+ Джайм и Брон :lol: Брон винаги прави всичко по-добре. Дори и да нямаше много смисъл да се трепят и промъкват изпълнението им беше супер. Нещата накрая се наредиха (сорт оф) и всичко е Ок. (Обаче ми изкараха акъла, когато отровиха Брон ФФС, ако го бяха убили нз :D )

--- Пясъчните змии и Елария Пясък. Един от най-големите проблеми на сезона. Актрисите бяха на изключително ниско ниво и нямаше никакъв шанс да се вземат на сериозно. Тук яко са се издънили.

+/- Мирцела. Заформи се като интересен персонаж, но понеже не бяха умряли достатъчно персонажи тя също трябваше да замине и то ТОЧНО В ТОЗИ МОМЕНТ. Изключително ядосан съм, на този, който го е измислил. Сега сигурно Джайм ще го отнесе в някаква степен, макар и да не е виновен :(

+/- Арената и Дрогон. Тези синове на Харпията нз какви са, но имат ебаси много хора... Яка екшън сцена.
Според мен беше пропуснат изключително важен детайл (от книгата), а именно, че когато Дрогон го промушиха с първото копие (май и следващите?), Денерис също усети болката му до някаква степен.
Сцената между дракона и Денерис ми насълзи очите... fo real, толкова ме изкефи, но почти веднага след това изглежда бюджета за CGI в епизода им е привършил, защото сцената с летенето беше супер слаба. ;(

- Краят на Джон Сноу. Не съм против това, че го убиват, но изпълнението в сериала беше под всякаква критика. Събрали се няколко братя, като някакви мангали в тъмна уличка и "ай бро, ще те колим, щот ни на кефиш, ей ти тука един надпис 'предател', че да знаеш какво мислим за теб". Определено нямаше същият ефект като в книгата.

Засега това се сещам, най-вероятно ще добавя и още :)

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 15 Юни 2015 21:14


Просто дойде момента, в който няколкото основни истории приключиха в рамките на един-два епизода.

Преди ни даваха по един хипер важен клифхенгър на сезон, а сега трябваше всички наведнъж.

Логиката ми не е желязна, защото всяка от книгите досега завършваше с множество клифхенгъри, но в този момент важните сякаш са повече от преди.

Според мен, с този сезон се стигна абсолютното дъно спрямо омраза към лошите и цялата несправедливост, която може да съществува (с няколко (важни) умирания наведнъж). Може би от догодина нататък ще почне лека-полека да се върви към градация.

Spoiler for LSH (books):
Точно тогава примерно би могла да се появи Стоунхарт като олицетворение на отмъщението, което Старките дължат на всички и което в даден момент ще започнат да изпълняват.


На втори поглед, наистина всичко изглежда много като от сапунен сериал, но догодина всички ще сме мощно хайпнати да разберем какво е случило.

Но Джон определено няма да умре - 99% сме сигурни, че е полу-Таргариен полу-Старк и Мелисандра ще се усети, че именно това е нейния баш човек, а не Станис.

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com