Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 16 Мар 2015 20:22


Отдавна не съм превъртал нищо, че ми се насъбраха проблеми на главата, но сега пак се постегнах и започнах нещо прясно:
Afterfall: Reconquest Episode 1 - 5/10. Като за първи епизод доста постничко. Не разбрах защо в шибаната игра имаше само 4 цвята, това заради делтонисти ли се прави? Опитах да оправя - не става, а някои уолктроута в нета показват, че играта разполага с пълната гама цветове. Направо не знам, вярно е, че моя компютър не е от най-мощните, но все още най-новите игри ги подкарва на минимални изисквания. Както и да е, главния герой ми се стори печен, но недоразвит, противника му също глуповат, геймплея не е нищо особено, как разчитат с бозава история да хванат желаещи да закупят следващия епизод не знам. Отделно не знам има ли въобще нещо общо играта с Afterfall: InSanity? Все си мисля, че главния лошковец е същия, доколкото помня по име, а и предводителят на крадците ми е познат по физиономия, други прилики обаче не откривам.
Някой ако е играл този епизод да сподели впечатления...


Профил Skype

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16967
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 17 Мар 2015 22:48


Cities: Skylines.

Сити билдърите, тайкуните и разните му други тем подобни симулации са ми слабост. В този ред на мисли, SimCity 4 за мен е една от най-перфектните игри евър (не без помощта на огромната модинг общност). В последните десет години, сигурно съм й отделял 30-40 часа поне веднъж годишно.

През годините имаше много опити за друга толкова добра и успешна city builder игра, но все нещо не им достигаше (а някои си бяха чисто-казано ужасни). После се появи SimCity (2013), която трябваше да е достоен наследник на десетгодишния си предшественик, но всичките й DRM/online only проблеми, заедно с прекалено опростения (кежуълизиран??? :Д) й геймплей, беше огромно разочарование за мен, а и за всички почитатели на този жанр.

И, ето, миналата седмица, едно малко финландско студио, което има някакъв опит в жанра (Cities in Motion 1 и 2, които бяха от по-малко лошите излезли игри досега), пусна най-новата си игра Cities:Skylines, която тотално отвя всички (в стийм 96% позитивни ревюта при 5500 гласа).

Както и да е, искам да споделя, че това ще е новата default city builder игра. Буквално е това, което всички фенове на старите Сим Ситита искаха да видят. Няма да се впускам в геймплей детайли, но просто искам да споделя колко съм щастлив :D В идните 5-10 години, това ще е играта, която всеки ще ви препоръча, ако решите да играете city builder. А и интеграцията със стийм уъркшопа подсигурява още от Day 1 жива модинг сцена и множество възможности за кустомизация.

Другото - никакви DLC-та, платени козметични неща и т.н. Плащаш веднъж и си good to go. И още нещо - много по-пълна и добре направена игра струва точно 50% от SimCity(2013). Трябваше да продам някои от Dota 2 item-ите си, за да събера 30 евро, но въобще не съжалявам ;)

/positive rant

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
20 Авг 2009 21:20
Мнения: 768
В момента играе: нищо, мързи ме
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 19 Мар 2015 20:25


Гледах много положителни неща за Cities и понеже от доста време искам да се зарибя по някой city-builder, силно почнах да се замислям дали да си я взема, въпреки че вече направих преордър на Witcher 3 и ми е малко мъчно да кихна още 60-70 лв толкова скоро (a eдинствения ми скъпо изглеждащ предмет от дота не ми дава да го продавам :lol: )

___________________________________
:O


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Мар 2009 20:04
Мнения: 1352
Местоположение: София
В момента играе: Квот фана
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 19 Мар 2015 22:11


Ами затова имаш замунда бре :D

___________________________________
жената трябва да прави само 70 неща - 69 и мусака
...master freakout...
...the world is full of shit...


Профил

Аватар
Регистриран на:
20 Авг 2009 21:20
Мнения: 768
В момента играе: нищо, мързи ме
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 19 Мар 2015 22:22


Eм да, ама имайки предвид, че това е игра, коята най-вероятно ще получава периодични content пачове и бъгфиксове и вече има адски бързо разрастваща се модинг сцена (в която искам да участвам), малко ми умира ентусиазма, особено както съм пристрастен към правенето на голямо steam library :lol: по-скоро ще изчакам 2-3 месеца като падне цената и направят някой sale

___________________________________
:O


Профил

The King of Kings
Аватар
Регистриран на:
26 Дек 2002 14:16
Мнения: 3480
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 20 Мар 2015 10:57


Skylines и аз съм му хвърлил око, чакам удобен момент да преинсталирам с 64 битова версия на седмицата.

След разцъкването на Tales from the Borderlands, реших да направих нощна на Borderlands 2. Направих едно Командо 20лвл, но вероятно няма да доиграя, тъй като за около една нощ умрях около стотина пъти. Изключително недодялан enemy spawning и rewarding system. Имам десетки хиляди долари, а не мога да си купя едно хубаво оръжие отникъде. BUNK3R го трепах около 20 минути, за да ми пусне два зелени боклука. На всичкото отгоре цяла игра не се намери един съюзник, който реално да е поне малко полезен. Повечето от куестите, включително някои от главните са откровено безсмислени - и като идея, и като rewarding. Поне го няма онова безкрано досадно мандахерцане като в New Vegas, логистиката поне е на ниво. Искаше ми се поне малко интерактивност с околната среда, но изобщо няма такава. Бяла чаша на масата, стреляна с базука, в последствие пак си остава пак бяла чаша на масата. :lol: Като изключим тези дразнещи моменти играта е интересна, но в никакъв случай не бих я определил като AAA игра, поне що се отнася до сингъла.

___________________________________
Цитат:
az se nadqvam planeta turneto da e ludnica taq godina!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 21 Мар 2015 14:13


С риск да ядосам някои фенове на играта, ще изкажа едно по различно мнение относно Alien: Isolation - /10. Засега няма да раздавам оценки, тъй като съм на средата на играта почти, по близо до нейния край - нищо особено не е, само където пришълеца ти е противник. Ако не беше за него играта, вероятно щеше да получи по слаби оценки. Геймплеят е едно и също повтарящо се действие - криеш се. Даже през по голямата част на играта и това не е необходимо. Играя на хард, цялата игра я карам клекнал и се крия под разни маси и шкафове. Елиъна рядко ме намира, просто защото имам бързи реакции, а и със сензора ти го виждаш отдалеч, когато пристига към теб.
Събираш разни неща, които на практика ти улесняват прекалено играта и съм учуден, че на хард толкова начесто събираш предмети, даже в момента имам 6 инжекции с готовност да си направя още поне две, около 20 патрона за револвера, дори бомбите са ми много - 4.
Въртиш се по едни и същи коридори, играта те кара да се върнеш назад поне веднъж за нещо. Хората са добре направени, но в кът сцените се вижда колко са потни, дори още преди ейлиъна да се е появил, водниста работа.
Ще кажете, че това не е моя тип игра, ама това не е така. Амнезията много ми хареса. Отделно не съм въобще против това, че играта не е шутър. Все пак 70% от игрите, които съм превъртял са били без огнестрелни оръжия в тях, а 30% от тези 70% са били и без грам убийства, така че не това ми пречи да я харесам, колкото монотонността. Все пак ще и отдам заслуженото, като оценката ми засега е между 6.5/7.5 в зависимост как се развие нататък. Но просто игра на годината или десетилетието чак не е.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
20 Авг 2009 21:20
Мнения: 768
В момента играе: нищо, мързи ме
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 21 Мар 2015 18:39


Не съм виждал особено много хора да твърдят, че е игра на годината, камо ли пък на десетилетието. Даже останах с впечатление, че всеобщото мнение е тип 'ми добра е, но можеше и повече' :D

___________________________________
:O


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 22 Мар 2015 18:11


Tranquil написа:
Не съм виждал особено много хора да твърдят, че е игра на годината, камо ли пък на десетилетието. Даже останах с впечатление, че всеобщото мнение е тип 'ми добра е, но можеше и повече' :D

Не знам, човек - четох темата на форплейци за играта, четох и ревюто на Каролев, престраших се и почетох малко помийни постове и в замундата и почти всички я превъзнасяха. А всъщност играта е средна класа, в никакъв случай лоша, но повече от добра...


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
27 Мар 2014 21:21
Мнения: 533
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 22 Мар 2015 21:16


Това се нарича overhype. :D Бях така с Gone Girl.

Btw ти ли беше тоя Wolf от последния GVS? :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 23 Мар 2015 18:48


^ Голямо прегрешение е, че не мога да отказвам бирени седенки :roll:

За ейлиъна обаче ми пада мнението с всяка възможна минута, тая игра ме убива от скука, макар че изглежда сравнително добре, дано бързо свърши, че искам да видя и новия асасин каква боза е :D


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8550
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 25 Мар 2015 20:00


Нямам търпение за Pillars of Eternity.

Преди време се опитах да играя Baldur's Gate Enhanced Edition-a, подходих с мерак за нещо олдскуул с дълбока история, стени от текстове/диалози, атмосфера и т.н., ма като играта е тояга от преди 15 години, целия имършън се губи.

Ся съм се наточил яко.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8411
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 27 Мар 2015 09:07


и аз така, ма вече всички такива игри просто нямам време да се захвана и да се зарибя, кво остава да изиграя нещо такова до край

винаги е едно и също - мега много хайп, правя си партито с много внимание, мисъл, перспектива, а накрая заебавам още на първите нива

същото беше с wasteland-a, а тва divinity original sin поне до средата някъде го докарах, ама вече нямам никво време за такива immersion-и :D

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8411
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 29 Мар 2015 13:24


Мисля, че беше крайно обвиъс, че говоря за рпг-тата от типа балдърс гейт, айсиуинд дейл и производните, където трябва сто часа да се запознавам с механиката на рпг системата, да изчета един тон гайдове за парти криейшън за да не ме уайпнат при първия по-сериозен файт и т.н.

Уичъра е съвсем друго нещо, както и неща като Dark Souls, примерно, където нямам проблеми да отделя и месеци за да се immerse-на :D

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
10 Май 2004 11:40
Мнения: 5115
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 03 Апр 2015 12:11


дарк соулс изисква много повече цикъл от колкото игра като балдурс гейт, там има и пвп дето те смазват

___________________________________
Птеродактили пред него летят. И колесница им е луната червена.


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Мар 2009 20:04
Мнения: 1352
Местоположение: София
В момента играе: Квот фана
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 03 Апр 2015 12:27


Ох... аз все още цикля World of Tanks...
Ама поне вече смесвам в циклежа и D3-RoS, че да не се нервя само от танковете :D

___________________________________
жената трябва да прави само 70 неща - 69 и мусака
...master freakout...
...the world is full of shit...


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 11 Апр 2015 11:27


Започнах играта I. Gladiator. Зарибява много и трябва да си адски внимателен как си ъпгрейдваш героя. И аз понеже си мислех, че играта ще е фасулска си минавах набързо в лесните първи битки и изведнъж така се нахендрих, че вече от поне 5-6 битки едвам се измъквам като подкупвам сенаторите или вкарвам противниците в капани. Никак не лоша игра.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
02 Юли 2005 09:51
Мнения: 19
Местоположение: Обеля City
В момента играе: Star Wars: Battlefront (PS4), Call of Duty: Black Ops 3 (PS4), Darkest Dungeon (PC).
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 12 Апр 2015 14:13


След превъртяни няколко игри в момента се мъча над:

Bloodborne - Ps4

Pillars of Eternity - PC

Dark Souls 2: Scholar of First Sin - Ps4

Bastion - Ps4

+ други инди игри, като Never alone и Oddworld: Abe's Oddysee - New 'n' Tasty.


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 15 Апр 2015 21:30


Пичове, завърших I. Gladiator. Ами, препоръчвам с две ръце ако искате да се почувствате гладиатори. Превъртях я набързо, което си е доста трудно постижение, имайки впредвид системата на играта и нейната трудност. Ето една тактика, с която ще успеете по бързо да победите и ще си спестите солидно количество нерви.

- Събирайте пари от битките. Пускайте си лесните първи битки(може да ги пускате неограничен брой пъти, да, циклене е, но е единствения начин да дигате левели и да печелите пари) и съберете около 30 хилки, след което си вземете от най-здравите мечове. Аз направих така и минах цялата първа глава и половината от втората благодарение на този меч.

- Докато минавате из битките в първа глава и началните на втората вие ще спечелите нужното количество пари за още един артикул. Съветвам ви да си вземете здрава броня. Тя ще ви вдигне и защитата, да не говорим, че има и брони, толкова здрави, че не позволяват да кървите, което улеснява значително играта.

- Не се борете да вдигате левели на героя си. Както обяснявам, всичко е до оръжията и доспехите, които имате. Аз победих в играта, докато бях на 16 ниво. Противниците ми бяха по 99 и ги биех сравнително лесно. Зорът е докато успеете да си купите два хубави меча, шлем и броня от най-висок клас.

- Не се хабете да подкупвате сенатора. Няма никаква полза. Да, няма да умрете и ще бъдете допуснати до следващото ниво, само че там противниците са още по силни и няма как да го минете. Пестете си златните монети на Меркурий, чрез тях освен да подкупвате, което е безсмислено, можете да увеличавате здравето, атаката и защитата на героя си, което не е пряко свързано с нивата. Въпреки че бях на 16 ниво, моя герой беше силен като за 32. Което обаче не изиграва решаващата роля, всичко е в оръжията.

- Само последните нива на четирите глави имат връзка с историята на главния герой в играта - Руфъс. Той играе срещу наистина корави противници там и е желателно да имате добра защита за да ги минете. Или да сте повратливи и да избягвате ударите им.

Това е. Дано съм помогнал на някой, който е решил да играе въпросната игра, аз и давам 7.5. Хареса ми и чакам евентуално продължение, което да е с по ангажираща история и не толкова разтеглено. Палци горе от мен за русначетата, направили играта. Заслужава си да се изиграе.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
25 Апр 2014 15:10
Мнения: 1069
В момента играе: MoneyCrafta
Заглавие: Re: Какво играете в момента ?
Публикувано на: 24 Апр 2015 21:59


System Shock 2 е прекалено добра. Сере изцяло на Биошоковете. Изненадан съм колко бързо свикнах с остараялата графика.

___________________________________
нелегален написа:
Grim Demise написа:
столквах ти профила по едно време...

не искам да имаме никакви взаиомоотношения.


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com