Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 07 Апр 2014 11:41


what if they get me? написа:
Но пък Новия Дарио е ок, но не може да се сравнява със стария. Но на стария са му предложили роля в Транспортер, така че много ясно че ше bail-не.

Ти напълно ли си дементирал бе? С какво точно не може да се сравнява с предишния голобрад смешник? :lol:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 07 Апр 2014 15:51


Предишния Даарио ми приличаше на Гойко Митич. Тоя е ок

Иначе подкрепям Волтажа, че епизода беше малко meh основно заради това, че имаше твърде много и бързи сцени.

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 08 Апр 2014 23:04


Абе ретроспекцията в началото завърши с излитащата глава на Нед Старк... това да не е намек, че в тоя сезон ще видим нещо ново с него или за него.. не съм чел книгите затова по-леко със спойлерите... :D

http://www.cbc.ca/news/arts/game-of-thr ... -1.2603031

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 09 Апр 2014 02:07


Понеже питаш и понеже това сме го видели вече, ще разясня :) Сър Илин Пейн обезглави Нед Старк с неговия собствен меч "Лед". Показаха го, защото точно първите кадри от епизода са как всъщност Тивин претопява "Лед" и прави от него оръжието за Джайми.

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 09 Апр 2014 10:32


denik написа:
Понеже питаш и понеже това сме го видели вече, ще разясня :) Сър Илин Пейн обезглави Нед Старк с неговия собствен меч "Лед". Показаха го, защото точно първите кадри от епизода са как всъщност Тивин претопява "Лед" и прави от него оръжието за Джайми.


Ясно мерси...

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 14 Апр 2014 16:57


Дупенца, що не гледкате бе?

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2678
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 14 Апр 2014 18:37


До един час го започвам, очертава се да е изключително интересен епизод :lol:

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 14 Апр 2014 21:12


what if they get me? написа:

Джофри най-после ще се ожени за якото путе, и ще станат №1 зло дуо във Вестерос. Мачкай, Джофри! :D


Мн ме кефи как днеска е пълно с тъпанари като теб, дето си мислят че са толко subtle, че това което изсират няма как да е спойлер.
Почти като ако кажа, че НЯМА да ти сера в устата, пък после ти ПОСЕРА НЕБЦЕТО БАТЕ, да каеш че не си го очаквал.

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
07 Дек 2010 04:17
Мнения: 2105
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 15 Апр 2014 17:49


Аз ли съм играл твърде много Manhunt или вече ми е все тая за всеки персонаж, че от края на епизода нито се зарадвах, нито нищо? Смис сериалът си е готин, но май съм развил някакъв страх да не си набележа фаворити, че след 2 епизода ше умрат...

А тотално си нямам идея за какво ония с червенокосата на оня камък на майната си заебани ги дават, те си джиткат сами и нищо не става, боли ме шнура за тях. Роди оная нещо преди време, показа трикове и са ко - пълен минус.

Ко дафак?


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2011 19:16
Мнения: 931
В момента играе: С пъпа на баба ти
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 15 Апр 2014 20:01


тъй като съм чел книгата ми беше яко мех
ма ако не бях сиг щеше да съм втф нз :roll:


Профил

The King of Kings
Аватар
Регистриран на:
26 Дек 2002 14:16
Мнения: 3480
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 20 Апр 2014 01:38


Без да ми спойват, може би по интуиция бях убеден, че
Spoiler for :
Джофри ще мре в този епизод с точност.

Просто един образ когато се изчерпи и няма накъде да се разгърне идва един момент, където авторът го гътва. Впрочем и в живота си е така. Все пак предполагах, че в някое тъмно коридорче на замъка ще му забият някоя камичка в гърба, но не и така публично. За мен хлапето беше един от най-скучните герои и донякъде се радвам, че историята му приключи дотук. Самата сватба ми се стори доста постна за кралска особа, по-скоро на селски събор, ама щом така са преценили... Иначе carry on, сериалът заслужава да бъде следен. За тези, които не са чели книгата препоръчвам да се информират чрез гугъл кой, как и защо __________ на сватбата , тъй като аз не успях добре да се ориентирам относно дееца и мотивите.

___________________________________
Цитат:
az se nadqvam planeta turneto da e ludnica taq godina!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2678
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 20 Апр 2014 11:00


Със сигурност не са имали бюджета за да направят сватбата каткто е в книгата :lol: Там направо се оляха :D

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

The King of Kings
Аватар
Регистриран на:
26 Дек 2002 14:16
Мнения: 3480
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 21 Апр 2014 02:48


Не виждам тук резон от някакъв спор, защото изразявам моето мнение.
Ти се впечатляваш от въргалящи се джуджета, зеленинка и три софри храна.
Вместо подобен "пикник в парка", смятам че такова събитие изисква по-пищна и мащабна церемония, защото такива бракове целят дипломатически и обществен отзвук. Книгите не съм ги чел и нямам намерение, тук коментираме само сериала.

___________________________________
Цитат:
az se nadqvam planeta turneto da e ludnica taq godina!


Профил ICQ

The King of Kings
Аватар
Регистриран на:
26 Дек 2002 14:16
Мнения: 3480
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 21 Апр 2014 11:35


what if they get me? написа:
Мнението ти е зле обосновано, в грубо несъответствие с фактите и неподкрепено от нито един човек тук. Или с други думи - грешно.

Е аз не видях някой да се е съгласил с теб, пък и надали тук общественото мнение има някакво значение, тъй като виждането е субективно. Аз съм останал с впечатление, че се хайпваш доста лесно от всико, така че спирам по тази тема и пускам новият епизод, преди да се изкуша да чета спойлерите ти :lol:

___________________________________
Цитат:
az se nadqvam planeta turneto da e ludnica taq godina!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 23 Апр 2014 00:29


Волтаж, още ли се чудиш що сам си пишеш по тия теми? :roll:

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
29 Юли 2012 23:42
Мнения: 761
В момента играе: с кьорави катерички
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 23 Апр 2014 10:57


некъв никъв е сериалът :? даже не ми стана тъпо , че ме спойлнаха за джофри

___________________________________
кьорави катерички


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 23 Апр 2014 18:23


what if they get me? написа:
И между другото, доста сигурен съм че за сватбата си съгласен с мен, но не можеш да пропуснеш възможността да ме атакуваш. :)



смятам, че сватбата беше напълно окей

особено на фона на занижения мащаб на сериала спрямо книгата, който въпреки всичко се увеличи неколкократно от първи до четвърти сезон

да, съгласен съм с теб

просто ти казвам, че Актив си има някакво неангажиращо негово си мнение, което дори самият той не претендира, че отговаря на някакви обективни реалности; камо ли да тръгне да разпъва някакви многоредови спорове в негова защита

а ти отново демонстрираш онова многознайство и тоя мега дразнещ маниер на писане, който разви в последните години, с което отблъскваш всякакво желание за диалог дори на принципно заинтересовани хора като мен

с други думи - трансформацията ти от пичага в някъв мега девствено звучащ спрелтак като оня Минотавъра или АлШу ме убива вътрешно, така че в конкретния случай може и нещо да съм пристрастен, но принципно съм прав, сори

а под "девствено" не визирам нищо, свързано със сексуалния живот - в случай, че пак те избие към празнене в некви дупета, първична кал и т.н. простотии





иначе самият сериал е най-доброто, което може да се направи през 2014-та за пресъздаване на книгата в телевизионен формат

аз лично каквито и забележки да имам, ясно си давам сметка, че перфектни неща няма и HBO са се справили твърде добре в твърде много направления, за да се правя на интересен с някакви оплаквания

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 23 Апр 2014 22:51


s drugi dumi
voltaj


get a job

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 24 Апр 2014 09:44


nz dali ne beshe selski sabor, ama svatbite na koito sam bil pochti sichkite sa bili s poveche narod v tqh
a ne sam bil na carski svatbi sehse
lipsata na statisti si e osyznat problem ot s01e01
tei che kvo se penqvish kat fanboyche
putio
prav si e aktiv, che mashtaba beshe nedostatychen
a ako v knigata si e taka... oshte po-zle
ili i knigata ne mojem da kritikuvame, samo shoto ti si i golqm fen :?:

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Game of Thrones
Публикувано на: 24 Апр 2014 14:24


Цитат:
това е царска сватба


Ъъъ...какво ще кажеш за "сватбата на века"?
Що имаше толкоз народ там?
Щот английската монархия е най-селската, нали?

Причината е на съвсем друго място. HBO дето уж ръсят невъзможни суми за сезон, всъщност са адски стиснати копелета и им се свидят такива досадни детайли, като статисти и костюми за тях.

Нещо по темата на седмицата тук - http://io9.com/why-that-game-of-thrones ... 1566559384

Цитат:
Here's why I think it's such a big deal:

1) It wasn't in the books. This is first and foremost in my mind, because I don't know that we would be freaking out about this — at least to the same degree — if the scene had a precedent in the text. Now, if GRRM had written a Jaime rape scene, I don't think people would necessarily be thrilled with it, but I do think a large part of the shock comes from the fact that it's an awful moment that the show invented on its own.

2) It was really fucked up. Game of Thrones has made very clear that rape is a horrible, terrifyingly acceptable practice in a medieval world where women are commodities. The scene is obviously supposed to be horrible, but raping a woman next to her dead son is some next level awfulness. We can accept Robb Stark's wife's murder to an extent, because it's part of politics and the Game of Thrones, and we can accept Ramsay Snow cutting off Theon's dick because Ramsay Snow is obviously a psychopath and we already hate Theon. But Cersei is at her most sympathetic, having just lost her son, and to rape her next to her son's corpse is beyond awful.

3) It seemed vastly out of character. Jaime has been on his way to becoming a beloved character over the course of the show's three season; he starts out tossing a kid out a tower window and slowly becomes a man of honor and decency. That's certainly what's happened in the books. In the midst of his moral redemption, raping his sister seems completely out of character with what the show has told and shown us about him. And to rape his sister next to any corpse seems insane; Jaime may have some loose notions of morality, but again, it seems like you'd have to be Ramsay Snow-level psychotic to be comfortable with raping someone next to anybody's corpse, let alone your son. If nothing else, we know Jaime cares about Cersei, whether or not he's pissed at her at the moment. We know he knows how important Joffrey was to her, even if the kid wasn't important to him. It seems insane to quibble that Jaime picked a very poor time to rape his sister, but I think we can agree that the scene would be less horrendously awful if it taken place at another time and place. (It still would have been awful, though, obviously.)

4) It seemed really, really gratuitous. Because it was so fucked up, and because it seems so out of character, the whole scene felt unnecessary, which meant it felt like Game of Thrones was trying to shock us. Now, Game of Thrones likes to shock us — the deaths of Ned Stark, Robb Stark and Joffrey are testaments to that — but those shocks have been major plot developments, and it's hard to imagine how this is at all equivalent. Jaime and Cersei were already on the outs before the scene; this may reinforce their new status quo, but it seems like the show could easily have gotten there without it. Maybe the show has big things planned for Jaime and Cersei, and this scene will be seen as pivotal and a bold gamechanger akin to the Red Wedding, but 1) we'll have to wait and see if this is the case and 2) it doesn't seem likely. Nerds are probably more cognizant of how often rape gets used as a plot device to bring pathos to female characters (most egregiously in superhero comics) and how lazy it is. It's really hard, at the moment, to watch this scene and feel like it's going result in good storytelling.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com