Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта

Бива ли?


 ДА    76%  76%  [ 26 ]
 Не    24%  24%  [ 8 ]
Общо гласове : 34
Автор Съобщение

The King of Kings
Аватар
Регистриран на:
26 Дек 2002 14:16
Мнения: 3480
Заглавие: History of the PC MANIA forum
Публикувано на: 21 Дек 2004 20:13


AcTivE® пикчърс представя:




"TIME TO CHANGES" или "Историята на форума"




Античността (края на 2001-началото на 2002). Първобитност. Първите форумняци - езичници, дошли от нищото, като заблудени души - измислили огъня. Той бил символ на тяхното съществуване. Дошло и изкуството, което се изразявало във писането на слова, които помним и до днес. Тогава се е писало с йероглифи, наречени latinica (и до днес някои правнуци на тези хора ги използват). И тогава имало хора-уникати, които разбирали от технологии и проповядвали компютърната религия, помагали на незнаещите или създавали нови неща, потребни на човечеството. Наричали ги хора-програмисти или буквално преведено - "хора, които разбират". Можем да проследим и писания:
TT2 (born 14.08.01), успял да проследи почти от самото начало тази епоха и на камък написа:
Спомням си поне първите си дни тук - тъкмо бях си прекарал Интернет и като читател на списанието от да не кажа самото начало това беше един от първите адреси, които написах в добрия стар IE. Разбира се, рано или късно (в крайна сметка - на същия ден ) се запознах и с форума, който тогава си беше едно развито и работещо общество.

Тъмното средновековие (края на 2002-началото на 2003). Вече хората са усъвършенствали мисленето си, но за разлика от истинското средновековие, тук царял мир. За сметка на войните, форумняците решили, че тук е мястото да се усъвършенстват и модернизират. Хората вече познавали бога Админ, кланяли му се и били покорни. Били монотеисти и уважавали своя бог. Той също бил добър с тях, като им помагал и решавал разногласията им. Първите наченки на по-особено мислене довели до първични, но класически продукти, на които се покланяме и до днес. Тогава горе-долу е написана свещенната книга - "Сагата на форумманиаците", достойна да се сравнява с "История Славянобългарская" (която е предмет на друга тема).
Последвал период на затишие от няколко месеца. И бум, от нищото дошла ерата на Ренесанса (началото на 2003-средата на 2003) . Както и в историята, така и тук всичко се срутило. Юзърите се оказало неготови за да бъдат център на света. Заедно с Ренесанса, нямало компромис и за следващо събитие - Просвещението, което било погазено. Идеите се провалили и отхвърлили от неразбиращите простолюбци, селяни, които се проявили като Санчо Панса, но с тази разлика, че и накрая не проумели славните слова на тези, които като дон Кихот се опитали да променят форма. Те предусещали, че той върви към упадък. Появили се добри произведения, но за разлика от истинският Ренесанс, тук те не блестели на фона на класицизма, отминала епоха, запомнена с класиките, сагите и неповторимите творби. Историческият смисъл в това е, че назад във времето наблюдавахме равенство и единство в мненията и идеите между юзърите. Вече боговете били забравили за хората, единствено по-висши хора контролирали и управлявали насред форума. Тези хора се наричали модератори и макар че притежавали божествена власт, те били хора от плът и кръв.
И Френската революция не подминала форума - бунтът срещу бановете на ТТ2 и paradox, искането за бан срещу Paladin of Innos (осъден престъпник) показаха на властта във форума, че вече не всичко е в нейни ръце. Абсолютната власт и диктатура вече не била актуална - примирена, политическата система на форума се сменила. Вече се допускало по-либерално мислене, дори и волности. Но ако се заговорило за политическата система и управниците, наказанието било строго и не понадлежало на обсъждане.
Индустриалната революция (края на 2003 и началото на 2004). Модернизиране. Неминуемото се случило. Противно на очакваното обаче, много от населението се изселило от форума. Причините били неизвестни. Ето какво казват някои видни историци, коментиращи Източния върпос във форума:
негово превъзходителство Resident - първият оплакъл се написа:
Незнам какво се случва тук но форума не е същия вече.Да в нова дрешка и доста по добре организиран...но има друго.
И то е в юзърите...или липсата на една част от тях...
Другото е че вече нищо не се обсъжда...не се дискутира.Няма тема в която да си пуснеш пост
Където и да влезна отговорите са с по едно изречение,писани колкото да не е без хич.Вяла работа да некажа умряла...Няма нито една тема поставена и разнищена докрай.Преди ми правеше голямо удоволствие да чета постовете на старите юзърите дълги и обмислени.

Да, и те не знаели защо е станало така. Съществуват хипотези, които обаче не могат да бъдат достоверни, понеже за тях няма доказателства.
Новото време (началото на 2004 до сега). Вече хората се били устремили към технологичното си развитие. Извършили и Втората индустриална революция с излизането на новите поколения хардуер. Макар и вече с друг вид взаимоотношения, разделения и мислене, форумците продължават да съществуват. Е, свързваме събитията във форума и събитията във света. Ако продължаваме така, във върпоса се пита - ще настъпят ли Първата и Втората световна война във форума или ще успеем да ги предотвратим? Всичко зависи от нас...

___________________________________
Цитат:
az se nadqvam planeta turneto da e ludnica taq godina!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
11 Дек 2002 22:21
Мнения: 893
Местоположение: Д'Драгонленд в крепоста Д'Драгонхарт !
Заглавие:
Публикувано на: 21 Дек 2004 23:58


Трябва да спомена че предишните ти изпълнения не ме впечатлиха но това тук си е добра идея ! Далеч от цялостно творение но като за толкова късичко бива . Препоръчвам ти да го разшириш и да включиш повече епохи , повече деиствие , да пригодиш форумни личности по прилика на реалните им персони ( велики личности ) . Има какво да се желае но като за неодялкана идея бива !


Мисля че е време да си ми сложиш ника в темата с изцепките !

П.П. И мисля скоро няма да започнеш да ми симпатизираш !

___________________________________
Злото винаги ще е по-силно !

There`s no such priest that can pray me to heaven.
Там където взорът не стига фантазията танцува.


Профил

Аватар
Регистриран на:
16 Мар 2003 19:50
Мнения: 349
Заглавие:
Публикувано на: 22 Дек 2004 00:16


Това трябва да бъде важна тема ,като се регне някой да знае в какво антично общество влиза!AcTivE чест ти правя ,но злия е прав разшири го малко повече ,допитай се до другите по-стари юзъри,сложи някой друг линк ,повече цитати и си готов ,признат(не ,че не си) и ще те споменават след 100 години(щото тоз форум е безсмъртен).


Профил

Аватар
Регистриран на:
15 Яну 2002 06:13
Мнения: 74
Местоположение: София
Заглавие:
Публикувано на: 22 Дек 2004 00:18


Интересно четиво особенно като се има в предвид че съм преживял по-голямата част от историята :)
Дано и на по-новите да им е интересно да четат :)

___________________________________
Mike:
[url="http://www.igrachki.bg"]Онлайн магазин за[/url] [url="http://www.igrachki.bg"]играчки[/url]
http://www.pes-bg.com
http://www.manga-kun.com
http://www.Captain-Tsubasa.hit.bg
"The Great Man Is He That Does Not Lose His Child's Heart"


Профил ICQ Skype WWW

Заглавие:
Публикувано на: 22 Дек 2004 02:03


Да страхотно четиво - онези антични юзари щаха да изчезнат и ние новите да не знаем нищо за тях.Да повтаряма техните грешки,техните теми,техните постове.Те са отдавна забравени само леко се чувства ехото на техниа гняв по новите ТЪПИ теми.Но те никога няма да могат да отмастят за това безсрамно пропагандиране на незнанието в чистата му форма - глупоста!

Темата е страхотна но трабва разширени.
Мога да кажа само едно Благодаря на автора!


Профил

The King of Kings
Аватар
Регистриран на:
26 Дек 2002 14:16
Мнения: 3480
Заглавие:
Публикувано на: 22 Дек 2004 14:42


Мерси за добрите мнения, особено неочаквано бе това на EviL. Е, май с тебе почваме да се разбираме :D Сега след Коледа ще седна да поразширя написаното. Ще сложа и исторически личности от форума, както и достоверни изказвания :wink: Е, надявам се добрите по история да помагат 8) А засега - весели празници :wink:

___________________________________
Цитат:
az se nadqvam planeta turneto da e ludnica taq godina!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
04 Окт 2004 16:53
Мнения: 162
Заглавие:
Публикувано на: 22 Дек 2004 14:58


Колкото повече толкова по-добре-направи я по-подробна


Профил

Аватар
Регистриран на:
11 Дек 2002 22:21
Мнения: 893
Местоположение: Д'Драгонленд в крепоста Д'Драгонхарт !
Заглавие:
Публикувано на: 22 Дек 2004 17:12


Мне Актив в грешка си . Не почваме да се разбираме - мнението ми за теб е все така непроменено ( можеби много малко но то просто не си струва да се отбелязва ) . Но мнението ми за теб няма общо със сътвореното от теб .


Да видим дали заканите за разширение ще се сбъднат - лично аз очаквам да видя какво ще излезе .

___________________________________
Злото винаги ще е по-силно !

There`s no such priest that can pray me to heaven.
Там където взорът не стига фантазията танцува.


Профил

Аватар
Регистриран на:
29 Сеп 2002 19:57
Мнения: 159
Местоположение: Русе
Заглавие:
Публикувано на: 22 Дек 2004 17:24


Наистина нека бъде по-голяма , но на 4асти за да се 4ете по лесно! :idea:

___________________________________
Can you just live without dignity?...Gosh, you must be broken somehow..
It's watever when you don't know yourself!
MyDeviantArt


Профил ICQ Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
29 Сеп 2002 19:57
Мнения: 159
Местоположение: Русе
Заглавие:
Публикувано на: 22 Дек 2004 17:25


:oops:

___________________________________
Can you just live without dignity?...Gosh, you must be broken somehow..
It's watever when you don't know yourself!
MyDeviantArt


Профил ICQ Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
01 Апр 2003 11:41
Мнения: 1578
Местоположение: Hashburry
Заглавие:
Публикувано на: 22 Дек 2004 17:55


Като виден форумен историк ще напиша малко по подробно за една от епохите :

Епоха на "гъзарите" ( лято 2004 - до днес )

Разказа започва някъде през ранната пролет на 2004 където родоначалниците на "изпипания" флууд , чийто имена няма да назовавам поради мои си причини ( "Абе Слим , ти за къв се мислиш бе?" ) се населиха в китното ни място за събиране . Началото им беше трудно , защото много хора не ги възприемаха , но след първия месец ( 1000-ния пост ) те спечелиха уважението на нюбитата и някои от юзърите . За какви хора говоря : за хора с по немайсиколко поста съдържащи най-често "mdaa prav si"
"ne" , "duhaite" и по късно ( към 200-300 ) "Кефи ме" , "Тъпи сте" , "<<ЗА ТРИЕНЕ>>" . Към 1000-1500 поста тези хора започнаха да се мислят за умни и изстрадали и пишеха най-различни словоизлияния от типа "Малеее тука кви флуудъри има !" , "Абе вие нюбитата сте много прости" , "Аз мисля че съм от достатъчно дълго тук за да твърдя че ..." . Градацията , която наблюдавате се опираше върху 2 месеца седене вкъщи и натрупване на 2000 поста . И така дойде флуудърското лято , целия форум бе наводнен от новите "мислители" с по 13 и нагоре поста на ден , и както виждате тези потребители днес са основните тук . Репутацията им се гради върху уважението на нюбитата , броя постове и тъпите им опити за разкази , където само те си ги коментират ... Днес те продължават да виреят , и стават все по компетентни особено в теми свързани с модерните занимания от вида "Всяко чудо за 3 дни" , я Ю-Ги ( след около месец вече забравиха за картите и започнаха със "Абе вие сте големи бебешори , че го играете и гледате тва!") , я ББ ( който е на мода днес - "БигБрадър е много яко предаване" , "Ебати тъпаците сте трябваше да похарчите целите си ваучери да спасим Найден и Гроши" , "Кат не те кефи Слим , не го гледай" ) и други такива "интересни" работи ...
Общата картина може да се убослови с цитата от произведенията тип "написани-в-час-по-български" - "Да живее културата и ние покрай нея! - казал Ботев , изсрал се под масата , оригнал се и се изпърдял звучно и смръдливо , самоубивайки се с газовете"

ПС - Ест. всяко правило си има изключения , и те знаят кои са ( нищо че всички те ще си помислят че и те са изключения ) , показвал съм че ги уважавам и този пост не важи за тях ...

___________________________________
http://wkoz.net - rap shit 24/7


Профил

Аватар
Регистриран на:
26 Дек 2002 22:06
Мнения: 189
Заглавие:
Публикувано на: 22 Дек 2004 18:02


AcTivE признавам оргинално е.Не е и правено досега.Немога да преценя дали има конкретна цел в начинанието но е интригуващо.Определено ще следя с интерес ставащото по страниците на тази тема.
-----------------
Лаконичен отговор...да...просто е още много рано за сериозено мнение.Едно итригуващо начало,как ще се развие натам само автора му знае.
-----------------
Ей EviL, баджанак...
Имам БЕСЕН e-mail от ТРУПОНАРЕЗЕНинс мисля да ходя в онзи форум и да си го прибера,тоя форум без него просто не е същият! Искаш ли да те пиша доброволец в каузата ? нЕма форум дето ще се опрЕ на RESIDENT&EVIL си върнат френдото.[/img]

___________________________________
Through the mist I see the face
Of an angel, calls my name
I remember you're the reason I have to stay


Профил

Аватар
Регистриран на:
23 Сеп 2002 10:35
Мнения: 113
Местоположение: Тронната Зала на Аден
Заглавие:
Публикувано на: 23 Дек 2004 11:52


Бива, бива... особено имайки предвид отколко време не съм влизал, това ми дойде като глътка свеж въздух. Това са първите 10 минути от завръщането ми и въпреки това забелязвам че, както и преди само Творческия става за четене... абе надявам се да съм ви липсвал, защото сега просто ще ви омръзна. :)

П.П. Малко несвързани са ми мислите, но то е заради махмурлука. Пък и още не мога да свикна с "новия" период във форумната история.

___________________________________
Когато на готин човек му е кофти това е блус!
Когато на кофти човек му е готино това е чалга! :)


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
30 Яну 2004 13:37
Мнения: 255
Местоположение: България
В момента играе: aoe3
Заглавие:
Публикувано на: 23 Дек 2004 12:42


Браво отново!
Станах сутринта , изчаках брат ми да си доиграе играта на уаркрафт и седнах на компа.след 10 минути чат ме налегна скука ... адска скука.Разгледах първите 2 раздела на форума ... в над 90% от темите не си струваше да пиша ... даааа , сетих се за творческия - там ще прочета нещо наистина ценно , интересно и написано със старание.Мястото кадето винаги ми е било приятно да изкарам свободното си време в четене.Още с влизането забелязах темата.Автор - АкТиВ .... ммм това ще бъде добро.Не знам защо , обаче нещата , за които пише актив наистина ми допадат.Продължавай в същия дух АкТиВ!
-----------------------------------------------------------------------------------------
Разказчето наистина може да го разшириш , но на мен и така ми харесва.
И добавянето на юзъри от форума (както каза някой , подобни на известни личности) ще го направи още по интересно.
За по - новите юзъри , които си направят "труда" да го прочетат (малко ще са) не знам , но за някои като мен (вече 1 година в форума) ще е интересно.Смятам че вече познавам повечето юзъри (смисъл като характер).
------------------------------------------
А това , което каза Слим е вярно.В началото и аз бях много зле ... пишех безсмислени постове и тн. ... но постепенно всеки се научава (почти всеки де :lol: )
-----------------------
Браво за 3ти път на автора!

___________________________________
respect the unexpected


Профил

The King of Kings
Аватар
Регистриран на:
26 Дек 2002 14:16
Мнения: 3480
Заглавие:
Публикувано на: 23 Дек 2004 12:42


The_prophet написа:
Бива, бива... особено имайки предвид отколко време не съм влизал, това ми дойде като глътка свеж въздух. Това са първите 10 минути от завръщането ми и въпреки това забелязвам че, както и преди само Творческия става за четене... абе надявам се да съм ви липсвал, защото сега просто ще ви омръзна. :)

П.П. Малко несвързани са ми мислите, но то е заради махмурлука. Пък и още не мога да свикна с "новия" период във форумната история.


Много ни липсваше, сериозно :D уелкъм бек

slim_k интересно, но просто едва ли ще успея да го свържа и да го вмъкна с някое историческо събитие :wink:
---
salis добър коментар
--
k0sa4a - прибирай се, мама те чака. Разкарай го тоя Уъркшоп - оплаквай се на админа, не на мене

___________________________________
Цитат:
az se nadqvam planeta turneto da e ludnica taq godina!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
01 Апр 2003 11:41
Мнения: 1578
Местоположение: Hashburry
Заглавие:
Публикувано на: 23 Дек 2004 17:06


Извинявам се на автора и на всички ... Наистина мястото на това , което написах не е тук .. Сбърках и съжалявам . Постъпих глупаво , но просто се чудих къде да си излея душата ...

___________________________________
http://wkoz.net - rap shit 24/7


Профил

Аватар
Регистриран на:
11 Дек 2002 22:21
Мнения: 893
Местоположение: Д'Драгонленд в крепоста Д'Драгонхарт !
Заглавие:
Публикувано на: 23 Дек 2004 17:18


Резидент ма френдо нямаш проблем . И аз съм на мнение че трябва да ни се върне това което ни принадлежи по право ( правото на кой първо добара ) . Кажи по точно какъв начин да го обработим че да го върнем в бащиното стадо . Но не е зле като вещо лице ти да се заемеш с проблемите на нета му - иначе празните приказки можеш да ги повериш на мен .

Пусни писмото по кю-то ако не е много лично да видя къв лаф е рекал ТРУПОНАРЕЗНИинс_ .

___________________________________
Злото винаги ще е по-силно !

There`s no such priest that can pray me to heaven.
Там където взорът не стига фантазията танцува.


Профил

The King of Kings
Аватар
Регистриран на:
26 Дек 2002 14:16
Мнения: 3480
Заглавие: Re: History of the PC MANIA forum
Публикувано на: 11 Фев 2015 23:18


:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

UP

___________________________________
Цитат:
az se nadqvam planeta turneto da e ludnica taq godina!


Профил ICQ

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6943
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: History of the PC MANIA forum
Публикувано на: 12 Фев 2015 14:41


История на форума през 2004-та? Виж, 2015-та по бива, минали са вече десетилетие и половина от как съществува форума...

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com