Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
18 Дек 2016 16:45
Мнения: 306
В момента играе: Soldier of Fortune, Vivisector: Beast Within
Заглавие: Re: Аниме Лист
Публикувано на: 27 Ное 2020 18:28


AlShu написа:
Ако има добре изглеждащ Sailor Moon филм, то това е Bishoujo Senshi Sailor Moon S: Kaguya-hime no Koibito. Бонус: Луна придобива временно човешка форма.
Но е доста тъпичък горкия. Нищо общо с централната история естествено.


Ще го имам предвид, но за сега ще си дам почивка от СЕЕЕЙЙЙРААА МУУУУН

AlShu написа:

Според мен по Нова телевизия го даваха и май само първи сезон...но не помня точно.
Вече го бях гледал цялото по RTL 2 и Polsat 2.


Не знам.

AlShu написа:
Понеже и двете са anime original, явно са били поръчани на същия екип сценаристи и дизайнери. Никой от главните сценаристи не се е набутвал да ги прави част от основния свят на шоуто.


Има смисъл. Злодеят доста ме кефеше, де. Щеше да е готино да беше част от историята. Понякога някои от хероите в аниметата получават полу-канонен статут или нещо такова. Като Cooler от DBZ поредицата.

___________________________________
"Carthago delenda est"


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Аниме Лист
Публикувано на: 02 Дек 2020 12:22


Maoujou de Oyasumi ep. 6-9 - продължава да е суперсладурско и забавно.


Golden Kamuy 3rd Season ep. 6-9 - в последните епизоди ги изби на флешбеци и драма, та всъщност е доста скучно. Разкритието, че Цуруми е свързан с историята от самото начало, според мен не е особено добро решение от страна на автора.


Hanyou no Yashahime: Sengoku Otogizoushi ep. 6-9 - преминахме на стандартно yokai of the week, която формула ни запознава и с доста нови персонажи.


Dragon Quest: Dai no Daibouken (2020) ep. 6-9 - историята се развива, но взеха за развлачват много темпото.


Akudama Drive ep. 6-8 - рязък сюжетен завой. Основната цел на хлапетата се оказа илюзия.


Magatsu Wahrheit: Zuerst ep. 5-7 - нещата яко се закучиха. Планът на главните лошковци е доста напреднал и нашите хора не могат да направят нищо.


Kusoge tte Iuna! Animation ep. 2-5 - голям смях с тази пародия на RPG, особено изборите на играча.


Detective Conan ep. 988 - ъх, поне мацките бяха симпатични.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Аниме Лист
Публикувано на: 04 Дек 2020 18:04


Obsolete (2020) ep. 1-6 - новият сезон е значително по-слаб от предния. Изясниха само още съвсем малко детайли, а имаше откровено ненужни епизоди, примерно този в Перу или този с мексиканските мигранти. Най-зле беше последният, който е пародия на тема mecha и mahou shoujo.
От поносимите най-много ми хареса 5-ти, който се развива под вода.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Аниме Лист
Публикувано на: 08 Дек 2020 10:12


Maoujou de Oyasumi ep. 10 - първият сегмент с бягството на принцесата (но не пълно бягство, а само до най-близкия човешки град за шопинг) е доста екшън и доста епичен. Най-разбиващото обаче "Nemurenai!" гегът, който ме върна години назад към Gintama.


Golden Kamuy 3rd Season ep. 10 - по някаква причина предисторията на Вилк/Вълк ми е скучна. Дори имаше и някаква неконсистентности...които може и да са вина на преводача, де.
Срещата между Шираиши и Сугимото беше очаквано епичен идиотизъм.


Hanyou no Yashahime: Sengoku Otogizoushi ep. 10 - твърде малко Мороха в този епизод, та и затова ми беше досаден.


Dragon Quest: Dai no Daibouken (2020) ep. 10 - запознаха ни с останалите генерали на мао-то. Нашите хора почнаха бой с ренегатът бивш ученик на сенсея им.


Detective Conan ep. 989 - поне се опитват да правят нещо с останалите персонажи, този път Аюми, а не както в стандартно AO да експлоатират само Конан, Ран и Когоро.


Akudama Drive ep. 9 - и естествено най-безумното нещо, които можеха да направят е да нападнат офиса на екзекуторите. Главорезът донякъде помогна, донякъде попречи. Всичко това твърде късно.


Magatsu Wahrheit: Zuerst ep. 8 - войничетата се оказаха неочаквано разбрани, а Леокардио не се и замисли преди да промуши гадния си шеф в гръб.
Близко са до разкриването на конспирацията, но зрителят вече знае, че нищо ефективно не може да се направи срещи нея.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Аниме Лист
Публикувано на: 11 Дек 2020 12:37


Akudama Drive ep. 10 - толкова много вектори в този конфликт, че доста от тях се блокираха един друг.
Всички бунтовници бяха обявени за "акудама" за по-лесно.
Новият партньор на Екзекуторката е пълна ливада, а останалите нови персонажи от организацията стандартните секси психопати.
Гангстерът най-накрая неутрализира докторката под влиянието на Мошеникчката.
Шинкансенът сега се държи, като обикновен влак, това предположително е заслуга на Хакера.


Magatsu Wahrheit: Zuerst ep. 9 - ръшнаха историята, доста събития в тази последна част. Може би предварително са смятали да го направят 6 месечно шоу, а не само 3?
Пак си е интересно.


Motto! Majime ni Fumajime Kaiketsu Zorori ep. 1-9 - нов сезон на Zorori. Аз предния го дропнах, но този определено си заслужава. Епизодите са написани малко по-добре и с по-сложни връзки със света на поредицата и странните му закони.
Супергеройският елемент в лицето на Бийт и шпионският елемент в лицето на Роуз и компания добавят голямо разнообразие към шоуто.
Сеютата са отново едни от най-добрите, както беше с предишните сезони и филми.
Това безкахърно кодомо ми се отразява добре и силно антистресово.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
18 Дек 2016 16:45
Мнения: 306
В момента играе: Soldier of Fortune, Vivisector: Beast Within
Заглавие: Re: Аниме Лист
Публикувано на: 15 Дек 2020 10:05


Изгледах Darkstalkers OVA-то, макар че е с името Vampire Hunter, в НИПОН вместо Darkstalkers използват Vampire като заглавие на поредицата.

За голямо съжаление, обаче, титулния вампир и уж главен херой Демитрий Максимов е второстепенен участник в действията, независимо, че анимето почва с него. Вместо създателите да бяха направили най-разумното решение, да се фокусират върху него и връзката му с Мориган Аенсланд, историята се занимава да ни разправя за някакъв екзистенциално объркан ловец на глави на чудовища - Дънован.

Сега, аз не съм фен на поредицата, даже за пръв път играх аркадните игри чрез емулатор преди седмица. Веднага ме изкефиха и исках да разбера повече за света и мислех, че анимационния сериал щеше да е добро начало. Как можех въобще да си помисля това? Американците не могат да адаптират нищо както трябва. Спрях след първите два епизода.

После открих OVA-то и от синопсиса останах с впечатлението, че щеше да се разправя за борбата за демоничния свят Макай между Максимов и Аенсланд. От различните обложки, които разгледах, очаквах тази кавга да се превърне частично в любовна история, което и донякъде става. Това не е лошо, но се случва прекалено бързо и не се чувства заслужено.

Главният злодей, Пайрон, не може да си отговори на начинаещи философски въпроси. Той е толкова глупав, че изсричаната небивалица излязла от устата на Дънован - истинският главен херой, така го замайват, той не може да избегне пряк ритник към трупа. Трябва да се има предвид, че това е нападение, което той вижда от орбита над планетата и просто си стои там в космоса, чакайки да бъде изритан.

Въобще цялото OVA, щом престава да се занимава с Мориган и Демитрий, изпада в множество проблеми. Най-ужасният разбира се е слабата екзекуция на баналните истории на останалите дарксталкъри. Фелиша и Джон Талбейн просто не е трябвало да бъдат в анимето, а историята обръща прекалено много внимание на китайките и тоя ловец. Останалите дарксталкъри са разбити от Пайрон в МОНТАЖ.

Отделно, има някакви роботи, които искат да разрушат Максимов и човешките цивилизации. Някакви си глупости за това как войната е неестествено нещо и как живите същества трябва да живеят в мир. Буквално, всички животни живеят в постоянно състояние на война. Само човекът може да сключва мир със себе си и е единственото животно, способно може да се примири с други, като кучето(изключваме онези, които живеят в симбиоза). Роботите страдат от същата умствена изостаналост както Пайрон.

ПОЛ ДОБСЪН озвучава Максимов, но почти всеки път като говори се сещам за GABRIEL ANGELOS(Dawn of War) или ELIPHAS the Inheritor(Dark Crusade), макар че тези роли ги поел години по-късно. Това не мисля, че е проблем, онези двамата са монаси-воини с аристократични маниери. А Максимов си е имено аристократ и гласът на Добсън му пасва. Има реплики, които много лесно могли да звучат тъпо ако били изказани от не толкова талантлив озвучател.

"That act barely warrants my thanks."

А, да, впрочем, аз съм гледал само английския дублаж, защото само него открих в Ютуб. В nyaa има торент с двойно аудио, но не ми се теглеше.

А, и, музиката е трепач.

Image

Това се използва като една от обложките и е предпоследният still на outro-то.



Най-яката писта, според мен.

За сега, Street Fighter 2 V остава като най-добрата аниме адаптация на видео игра. Това е тъжно, защото тази вселена е готина, а нейният потенциал е изцяло захвърлен.

___________________________________
"Carthago delenda est"


Профил

Аватар
Регистриран на:
18 Дек 2016 16:45
Мнения: 306
В момента играе: Soldier of Fortune, Vivisector: Beast Within
Заглавие: Re: Аниме Лист
Публикувано на: 15 Дек 2020 10:34


AlShu написа:
Akudama Drive ep. 10 - толкова много вектори в този конфликт, че доста от тях се блокираха един друг.


Как го гледаш това, аз го изоставих след първия епизод.

___________________________________
"Carthago delenda est"


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Аниме Лист
Публикувано на: 15 Дек 2020 13:07


Jotaro97 написа:
Изгледах Darkstalkers OVA-то

Това го помня да беше грозно и тъпо...може би само феновете на играта могат да го оценят.
С японски дублажи си го гледах.

Jotaro97 написа:
AlShu написа:
Akudama Drive ep. 10 - толкова много вектори в този конфликт, че доста от тях се блокираха един друг.

аз го изоставих след първия епизод.

What's wrong with you?
It's over-the-top cheesy mess thus totally entertaining.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Аниме Лист
Публикувано на: 15 Дек 2020 17:34


Golden Kamuy 3rd Season ep. 11 - половината сезон ми дойде скучновата с историите за Вилк, Кироранке и компания, обаче този епизод компенсира. Толкова много неща се случиха в него и по такъв типично идиотски GK начин, че ми стана драго на душата.


Maoujou de Oyasumi ep. 11 - стандартен сладурски епизод, който окончателно потвърждава отношението на принцеса към годеника и.


Hanyou no Yashahime: Sengoku Otogizoushi ep. 11 - нещо ми скучае напоследък, но пък имаше Мороха на корем.

Detective Conan ep. 990 - става за AO.


Dragon Quest: Dai no Daibouken (2020) ep. 11 - тук трябваше да изпитаме съчувствие към некромансъра ли? Ми не.


Hyouge Mono ep. 8-19 - това чудо почна сериозно да ми харесва. Обикновено подобен тип шоута има една-две теми, които експлоатират до скъсване.
Тук се случва нещо друго: идеите са повече и можем да видим как търпят развитие. Може да видим и как героите са развиват по съвсем естествен път, без форсиране и втръснали клишета. Просто наблюдаваме как едни твърдоглави и напълно изкукали самураи се променят с времето и изпитанията, но и все пак основните им черти си остават същите.
Историята, която разправя това аниме е доста сериозна и мрачна, въпреки гротескните сюрреалистични художествени средства и абсурдното му отношение към историческа автентичност.


Motto! Majime ni Fumajime Kaiketsu Zorori ep. 10-25 - финалният арк беше епична space opera (захранвана с пръдни, но епична).

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
18 Дек 2016 16:45
Мнения: 306
В момента играе: Soldier of Fortune, Vivisector: Beast Within
Заглавие: Re: Аниме Лист
Публикувано на: 16 Дек 2020 08:35


AlShu написа:
Това го помня да беше грозно и тъпо...може би само феновете на играта могат да го оценят.
С японски дублажи си го гледах.


Не беше грозно, но някои от атаките бяха ужасно анимирани. Тъпото е, че близо половината аниме се разправя за екзистенциализма на объркания Дановън, който е полу човек, полу дарксталкър(макар че в игрите той е полувампир, не знам дали има разлика).

Друго - дългата предистория с китайките беше изключително ненужна, а подсюжетите с Фелиша, онова рок зомби и Талбейн водят към никъде. Те просто трепят хора, които не искат да бъдат управлявани от изроди или да живеят в страх от тях. Баси.

Отделно, препратки към някакви политически състояния в демонския свят водят към никъде. Те са просто украсителен текст, което е жалко.

Последно, те са смесили събитията на първата игра с някои неща от втората. Просто една история за Демитрий и Мориган е щяла да бъде достатъчна.

Впрочем, дизайнът на хероите е много близък с този в игрите. Даже до някъде ми харесва повече, защото им е предадена повече зрялост или нещо такова.

___________________________________
"Carthago delenda est"


Профил

Аватар
Регистриран на:
18 Дек 2016 16:45
Мнения: 306
В момента играе: Soldier of Fortune, Vivisector: Beast Within
Заглавие: Re: Аниме Лист
Публикувано на: 16 Дек 2020 17:30


Изгледах Perfect Blue - просто трилър. Не бих казал, че е предсказуем, тъй като филма се страхува да се абонира за един антагонист и сюжетът не е добре поддържан. След време, обаче престана да ми пука за главната хероиня.

___________________________________
"Carthago delenda est"


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Аниме Лист
Публикувано на: 18 Дек 2020 10:02


Akudama Drive ep. 11 - на аниме медията често не и се отдават много добре историите с виртуални светове. Епизодът беше провал от този тип.
Е, нашите хора преодоляха поредната пречка с цената на поредния член на групата и сега са на път обратно за Кансай, където ги чакат вече едни не толкова лоялни на системата екзекутори за евентуална саморазправа.
Интересно дали Хакер е създал резервно копие на личността си?


Magatsu Wahrheit: Zuerst ep. 10 - епизодът беше написан доста джаста-праста. Тонове експозиция, а персонажите реагират на нея с "Ама верно ли?", за неща които вече подозираха.
Бягството от затвора на Леокардио също беше доста малоумно - разправяне с мутиралия му бивш шеф, вместо надхитряне с охраната и подобни перипетии.
Поне цялата картина се очертава доста по-сложна и загадъчна отколкото зрителят е предполагал.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
18 Дек 2016 16:45
Мнения: 306
В момента играе: Soldier of Fortune, Vivisector: Beast Within
Заглавие: Re: Аниме Лист
Публикувано на: 22 Дек 2020 09:34


Изгледах първата част на втората аниме адаптация на Гайвър. За OVA имаше учудващо... недобра анимация. Чудовищата ме кефиха де, особено онези прилипоприматни създания.

Рамотитф-а:

Image

___________________________________
"Carthago delenda est"


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Аниме Лист
Публикувано на: 29 Дек 2020 22:34


Брех, проработи.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Аниме Лист
Публикувано на: 01 Яну 2021 19:09


Youjo Shachou ep. 1-13 - приятна абсурдистка комедийка. Епизодите са по 2-3 минути. Пълна гавра с японската представа, как трябва да се управлява компания и какви трябва да са отношенията в офиса.
Голяма част от комедията я правят сеютата с кретенски гласове, реакции и звукоподражателни.

Fate/Grand Carnival - новогодишният спешъл хич не е лош.
Като Carnival Phantasm е, но фокусът е върху други герои, най-вече от Grand Order. Няма чак такива комплексни анимации, но все пак Lerche са свършили добра работа.
През юни и август се очакват два OVA сезон от това шоу.



2020 ми беше година основно за rewatch.
Нямаше чак толкова нови заглавия за мен, но гледайки списъка с изгледаните все пак съм имал с какво да се забавлявам.

Какво ще запомня:
Id:Invaded
Maoujou de Oyasumi
Akudama Drive
BNA
Appare Ranman!
Hanyou no Yashahime: Sengoku Otogizoushi
Golden Kamuy (2020)


Ми стават, ама нищо особено:
Saiki Kusuo no Sainan: Saishidou Hen
Somali to Mori no Kamisama
Yatogame-chan Kansatsu Nikki Nisatsume
Eizouken ni wa Te o Dasuna!
ACCA 13-ku Kansatsu-ka: Regards OVA
Otome Game no Hametsu Flag shika Nai Akuyaku Reijou ni Tensei Shiteshimatta...
Zashiki-warashi no Tatami-chan
Kaguya-sama wa Kokurasetai? Tensai-tachi no Ren`ai Zunousen
Koukaku Kidoutai: SAC_2045


Ще ги запомня...ма кви бяха тези абсурдни разкрития и сюжетни обрати в последната част:
Deca-Dence
Magatsu Wahrheit: Zuerst

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
18 Дек 2016 16:45
Мнения: 306
В момента играе: Soldier of Fortune, Vivisector: Beast Within
Заглавие: Re: Аниме Лист
Публикувано на: 03 Яну 2021 23:09


Не си харесал GITS анимето?

___________________________________
"Carthago delenda est"


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Аниме Лист
Публикувано на: 05 Яну 2021 12:42


Jotaro97 написа:
Не си харесал GITS анимето?

То това 2045 беше по-скоро някакви типове от света на Appleseed косплейват персонажи от GITS.


Апропо

Tatoeba Last Dungeon Mae no Mura no Shounen ga Joban no Machi de Kurasu Youna Monogatari ep. 1 - е доста сладурско и приятно.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
18 Дек 2016 16:45
Мнения: 306
В момента играе: Soldier of Fortune, Vivisector: Beast Within
Заглавие: Re: Аниме Лист
Публикувано на: 05 Яну 2021 23:55


AlShu написа:
Jotaro97 написа:
Не си харесал GITS анимето?

То това 2045 беше по-скоро някакви типове от света на Appleseed косплейват персонажи от GITS.


О, аз мислех, че си имал предвид SAC от ранните 2000-ни. Не чета достатъчно внимателно. Дори не съм знаел, че имало ново аниме.

___________________________________
"Carthago delenda est"


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Аниме Лист
Публикувано на: 08 Яну 2021 11:04


Hataraku Saibou!! ep. 1 - всички серии с фокус върху тромбоцитите са скучни.

Hataraku Saibou Black (TV) ep. 1 - ако основната поредица е катастрофичен филм, то Code Black е филм на ужасите. А освен клетъчните аналогии, това тук си е откровена политическа карикатура на Япония.


Tenchi Souzou Design-bu ep. 1 - пълна безсмислица, но забавна.
Множество (креациностки подигравателни) препратки към Чарлз Дарвин, но май Кимура е най-голямата шега за негова сметка, защото той е проверявал на вкус всички непознати животни, които е откривал. Част от научния му метод, не гурме страст, като при Кимура.


Fate/Grand Carnival ep. 1 - новогодишният епизод хич не е лош.
Като Carnival Phantasm е, но фокусът е върху други герои, най-вече от Grand Order. Няма чак такива комплексни анимации, но все пак Lerche са свършили добра работа.
През юни и август се очакват останалите епизоди.


Soukou Musume Senki ep. 1 - ужасен mecha боклук с лигави тийнейджърки, които са абсурдни участнички в апокалиптични събития. Сигурно половината от епизода бяха сцени с трансформации в най-лошите mecha и mahou shoujo традиции.
Забавлява ме с тъпотиите си.


Hortensia Saga (TV) ep. 1 - edgy fantasy драма.
Плюсът е, че не е поредното базирано на RPG фентъзи. Минусът е, че е доста повърхностно и семпло.


Kusoge tte Iuna! Animation ep. 9-11 - непретенциозна комедийка, както обикновено.


Monkey Punch: Manga Katsudou Daishashin ep. 1-12+special - колекция от кратки експериментални анимации базирани на герои от комиксите на Monkey Punch. Фокусът е встрани от Lupin III, но има гегове и с неговата компания.
Тук добре си личи хуморът на автора...често казано малко просташки, умерено брутален и доста сексистки...не че не му е простено, защото все пак е карикатура на екшън, приключенските и криминалните филми от 60-те и 70-те.
Някои от идеите (кратки или по-дълги) са доста интересни и забавни, други досадно клише.
Големи количества екшън, но артът и анимацията са семпли и минималистични. Не бих го нарекъл спектакъл.
Перфектна игра на сеютата.
Забавлявах се с този сериал, приятно разнообразие на фона съвременните аниме продукти.


Tatoeba Last Dungeon Mae no Mura no Shounen ga Joban no Machi de Kurasu Youna Monogatari ep. 1 - много е сладко и забавно, особено вещицата Мари.
Работи като фентъзи приключение, но в същото време е тотална пародия по темата.
Приятен арт и безброй кефещи ме гегове.


Detatoko Princess ep. 1-3 - приятно ретро OVA, но формулата бързо се изтърква. Предимно картинките ме радваха.


Yuurei Yashiki ep. 1 - боклучава адаптация на Кентървилският призрак. Само ретро артът ме зарадва донякъде напомняйки ми за WMT и Lupin III.


Magatsu Wahrheit: Zuerst ep. 12 - разочаровах се от края. Твърде много съвпадения, твърде идиотски решения на някои от главните герои само, за да може да се случи историята.


Akudama Drive ep. 12 - не особено дълбок или дори смислен финал, но пък бяха запазили най-яките екшън сцени за накрая.


Maoujou de Oyasumi ep. 12 - естествено завръщането на принцесата у дома беше само временно - формалната причина комплектът и от плетени гащи споменати още в първи епизод. Явно това да сее хаос в замъка на демоните още не и е писнало.


Golden Kamuy 3rd Season ep. 12 - принципно след средата си сезонът беше скучен, но се пооправи в последните два епизода. Дали ще получим обещаният spin off със страничните герои в Русия или това беше само шегичка?

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: Аниме Лист
Публикувано на: 11 Яну 2021 10:30


Non Non Biyori Nonstop ep. 1 - още от същото, но това в случая на Non Non е добра новина.
Най-накрая след два сезона намеци, история със свирката на Рен-чон и флейтата на Кономи.


SK∞ ep. 1 - енергия, динамика и шарения в първа серия. Сигурно ще ми писне, защото е спортно, но засега се наслаждавам на спектакъла.


Kemono Jihen ep. 1 - от една страна интересна идея, от друга историите с невротични хлапета не са ми по вкуса. Ще са задържа известно време.


Ex-Arm ep. 1 - от доста време не бях давал 3/10, защото обикновено тези ги дропвам преди да приключа първия епизод.
Това чудо тук ми беше неочаквано забавно, колкото и да немарливо и тъпо. Липсващите връзки между сцените бяха най-гениално дебилно нещо.


Detective Conan ep. 993 - както обикновено сериите адаптиращи източника са по-добри от останалите. По някаква причина е промнена локацията на престъплението, не че разликата е голяма, но се чудя защо.


Hanyou no Yashahime: Sengoku Otogizoushi ep. 14 - забавен епизод, а и най-накрая разкрития по основната история.


Beastars 2nd Season ep. 1 - спомниха си, че имаше убийство (вечерна закуска?) и разни други загадки.


Back Arrow ep. 1 - големи глупости се случват в това шоу, героите са идиоти и говорят нон-стоп пълни кретенщини...но пък действието е динамично, а картинките шарени. Засега ми харесва.


Kemono no Souja Erin ep. 1-5 - това се оказа интересна фентъзи история фокусирана върху различни ежедневни неща - етническа търпимост, невежество, хора които постоянно ти се бъркат в работата с цел да я присвоят, знаниятата и наблюдателността необходими да си лечител (ако ще и ветеринарен) и пр.
Основният проблем е свързан с неконсистентността на арта - едни сцени изглеждат прекрасно, други рисувани набързо с Paint. Нещо Production I.G и Trans Arts не са се сработили добре, а може и други продукционни проблеми.


Kaijuu Girls Kuro: Ultra Kaijuu Gijinka Keikaku - малко странно е да видиш същия свят, но вече не с чиби арт.
Сладурско, но твърде малко екранно време за Агира.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com