Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10910
Местоположение: София
Заглавие: Lost Ark
Публикувано на: 08 Ное 2021 00:40


Днес тествах Lost Ark благодарение на twitch drops, отделно че доста позяпах по стриймове... иии мисля, че на D2/D3 им е спукана работата от март месец догодина :lol:
Като цяло малко ме дразнят нещата покрай играта, защото я отлагаха 100 пъти, а реално е излязла през 2019та в Азия, после в Русия... а за EU/NA я отложиха за март 2022г. После ми светна обаче - разпространител на играта за тук е Амазон геймс. Според мен забавянето идва, за да дадат повече шанс на New World да натрупа лоялна публика и чак това да пуснат полу-конкурента. Казвам полу-конкурент, защото едното е MMORPG от нов вид, а другото е aRPG с MMO елементи.
Дразнят ме някои неадекватно нежни персонажи и лоши войс-актинги, но е на светлинни години по-добре от Final Fantasy 14 в това отношение.
Ще я цъкате ли?

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
13 Дек 2003 12:57
Мнения: 5219
Заглавие: Re: Lost Ark
Публикувано на: 08 Ное 2021 10:13


Играх я няколко часа weekend-а и не бих казал, че съм много очарован от играта. Това не е aRPG, а е MMORPG от птичи поглед, с всичките му недостатъци - класове със строго специфични роли, сравнителни бавни битки, статичен loot, статични зони и никакво предизвикателство при ходене през тях, което може и да е проблем само в началото. Босовете са fun, ама ще видим колко време ще продължи това. Като цяло ще го цъкам като излезе, но защото е сравнително читаво MMO, не защото е добро aRPG.

___________________________________
We're nothing like God. Not only do we have limited powers, but sometimes we're driven to become the devil himself. What's your answer this time?
Repeat carefully after me! This world is made... This world is made of... made of... LOVE AND PEACE!


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10910
Местоположение: София
Заглавие: Re: Lost Ark
Публикувано на: 08 Ное 2021 12:24


Странно, при мен го няма MMORPG вайба, а ми е просто леко advanced arpg с шматкащи се наоколо други играчи. Точно толкова ми е ММО, колкото и PoE (тоест никак). Поне на този етап. Чух много добри отзиви за дънджъните. Също така ПвП арените са с изравнени предмети и няма да ти чупят главата, защото са грайндили/плащали повече.
Големият ми проблем с играта е, че искам да се фокусирам в един герой, но в същото време почти всички ми харесват много :D Започнах с Berserker и не бях разочарован. До последно се чудех дали да не е Paladin или някой от стрелците. Хмм днес може да пробвам стрелец :D
Силно разочарован съм от summoner-а. Не е някакъв тип petmancer, а е магьосник, чиито магии приемат формата на същество, което се камикадзира в лошите. Тъпотия :D

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8403
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Lost Ark
Публикувано на: 08 Ное 2021 15:26


Сигурно е рано да се каже от тоя тест и клоузд бета, но как е с p2w и монетизацията ?

Това беше генералния проблем по разни стриймове и ревюта, които съм слушал от момента, в който я анонсираха за EU.

Гледах и някъв обикновен левълинг геймплей и играта изглежда доста спряло в сравнение с това, което ти се предлага по трейлъри кат експлозивен АРПГ на стероиди с гига босове и не знам си кво.

Малко съм он дъ фенс, особено ако тряя се дават пари за нещо такова. :?

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Цар
Аватар
Online Онлайн
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8443
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Lost Ark
Публикувано на: 08 Ное 2021 17:20


Кажете ако дропне, че няколко мои от Берлин отдавна ме пекат да я инсталирам - реално тя и азиатската версия има английски превод и с прокси явно може да се играе абсолютно безпроблемно на руския сървър. Всеки случай определено изглежда обещаващо и доколото разбирам играта доста я бива, та ще къпем най-вероятно :!: :D

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10910
Местоположение: София
Заглавие: Re: Lost Ark
Публикувано на: 08 Ное 2021 17:44


Това с P2W е много относително. От една страна P2W за мен би имало единствено в пвп игра, а в тази игра пвпто е от типа арена, където всички сте с изравнени статсове. Тоест p2w в PvP-то няма. За други по-бързото грайндване на мобове може да е P2W. Определено си има QoL неща в аукциона, едно от тях е нещо като месечен абонамент с бонусчета тук там, но и безплатно телепортиране. Петовете не са като в BDO и си набавяш доволно в играта, а и ти трябва само 1. Екипировката е направена да изглежда тъпо, за да те подразни и да си купиш скинче.
Днес бях на първия си дънджън и се чувстваше като типичен 1ви дънджън в ммо - мега забавен tank&spank красив дънджън. Нататък имало доста механики.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Юли 2008 14:51
Мнения: 728
Местоположение: Hyperion
Заглавие: Re: Lost Ark
Публикувано на: 08 Ное 2021 21:17


Таз игра я чакам от не знам си колко години, играх beta-та и играта е всичко което очаквах + има вече изкл мн content.

Ако бяха пуснали Lost Ark-a ся, New World щеше да е DOA. Умни са. :lol:

Ташакът, че чак лятото ще имам възможност да играя.

За тез, които се чудят за "P2W", пък и въобще за играта - да гледат тва клипче.
Доста е добро като цяло, straight to the point без излишни глупости.



p.s Berserker-ът къса синджири, топки и т.н.

___________________________________
HolyCrusader написа:
Острова е корк ясно, но това го прави по-скоро космически кораб.


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10910
Местоположение: София
Заглавие: Re: Lost Ark
Публикувано на: 08 Ное 2021 23:02


Agent написа:
p.s Berserker-ът къса синджири, топки и т.н.

Мда, тоя герой ме накара да ми се играе повече меле, отколкото който и да било рейндж, което не се е случвало :D Но и паладина ми допада доста.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
13 Дек 2003 12:57
Мнения: 5219
Заглавие: Re: Lost Ark
Публикувано на: 08 Ное 2021 23:16


Gipo написа:
Странно, при мен го няма MMORPG вайба, а ми е просто леко advanced arpg с шматкащи се наоколо други играчи. Точно толкова ми е ММО, колкото и PoE (тоест никак). Поне на този етап. Чух много добри отзиви за дънджъните. Също така ПвП арените са с изравнени предмети и няма да ти чупят главата, защото са грайндили/плащали повече.
Големият ми проблем с играта е, че искам да се фокусирам в един герой, но в същото време почти всички ми харесват много :D Започнах с Berserker и не бях разочарован. До последно се чудех дали да не е Paladin или някой от стрелците. Хмм днес може да пробвам стрелец :D
Силно разочарован съм от summoner-а. Не е някакъв тип petmancer, а е магьосник, чиито магии приемат формата на същество, което се камикадзира в лошите. Тъпотия :D

За мен го няма aRPG vibe-а - всички скилове са на cooldown и са със сравнително дълъг cast time, няма я типичната aRPG итемизация и рандомизация на картите, куестовете и светът са със стандартна MMORPG структура и като цяло ми се струва, че го няма разнообразието в стила на игра на класовете, което е често за азиатските MMORPGта. Естествено повечето класове съм ги гледал като preview-та и на няколко съм им чел скиловете само, така че може и да греша.


За pay-to-win въпросът - вероятно ще е една от игрите, които технически е, защото можеш да купуваш power, но това няма да има много голямо значение. Както каза Гипо, PvPто е scale-нато до един power level, така че ако не забавят много жестоко прогресът без плащане ще може да се играе спокойно дори и чисто free to play версията на играта.

___________________________________
We're nothing like God. Not only do we have limited powers, but sometimes we're driven to become the devil himself. What's your answer this time?
Repeat carefully after me! This world is made... This world is made of... made of... LOVE AND PEACE!


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Юли 2008 14:51
Мнения: 728
Местоположение: Hyperion
Заглавие: Re: Lost Ark
Публикувано на: 09 Ное 2021 20:32


Sentry написа:
За мен го няма aRPG vibe-а - всички скилове са на cooldown и са със сравнително дълъг cast time, няма я типичната aRPG итемизация и рандомизация на картите, куестовете и светът са със стандартна MMORPG структура и като цяло ми се струва, че го няма разнообразието в стила на игра на класовете, което е често за азиатските MMORPGта. Естествено повечето класове съм ги гледал като preview-та и на няколко съм им чел скиловете само, така че може и да греша..


Има си PoE за таз раота?

Lost Ark (знам, че мн добре си наясно) e повече MMORPG отколкото aRPG (стил Diablo).

Реално каза - "не ме кефи Lost Ark-a щот е MMORPG style combat/map/quest, а не Diablo style aRPG"

:lol:

При положение, че PoE е objectively ultimate aRPG-то, което троши откъм content + innovation и Diablo 3 трябваше да е нещо от този ранг + хората от GGG очевидно се стараят... Като сложим Grim Dawn...

Цитат:
като цяло ми се струва, че го няма разнообразието в стила на игра на класовете, което е често за азиатските MMORPGта.



Не знам кои азиатски MMORPG-та си играл, аз съм останал с впечатление, че всички класове са силно различни/силно се различават един от друг (поне в по-голямата си част). Тва е факт и в Lost Ark-a, Lineage 2 и траа се сетя за още.

---
Абсолютно в момента (и в близкото бъдеще) не можем да се оплачем от липса на игри и в двата жанра.

___________________________________
HolyCrusader написа:
Острова е корк ясно, но това го прави по-скоро космически кораб.


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10910
Местоположение: София
Заглавие: Re: Lost Ark
Публикувано на: 09 Ное 2021 21:54


Определено е неочаквано златен период за MMORPG и aRPG жанра, да. Изобилие от налични заглавия и прииждащи още, добре е.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
13 Дек 2003 12:57
Мнения: 5219
Заглавие: Re: Lost Ark
Публикувано на: 09 Ное 2021 22:00


Агент, що не вземеш прочетеш темата и поста на който отговарям, а? Целият смисъл на написаното е защо мисля, че играта е повече MMORPG отколкото aRPG.

Също говоря за разнообразието на играта на класовете, а не между класовете, тоест нямаш голямо разнообразие на build-ове в самия клас, а не че всички класове се играят еднакво. В Lost Ark конкретно има и доста класове които и се играят по един и същ начин, тъй като скиловете са изключително еднообразни като цяло, но това е съвсем друг въпрос.

И последно - ако те кефи да играеш Path of Exile, играй си я, но тя не е нито единствената, нито най-добрата игра в жанра. Много хора не биха пипнали PoE отново или защото им е писнала жестоко, или заради множеството й недостатъци. Има други игри в жанра и нови игри винаги биха били приветствани от феновете му.

___________________________________
We're nothing like God. Not only do we have limited powers, but sometimes we're driven to become the devil himself. What's your answer this time?
Repeat carefully after me! This world is made... This world is made of... made of... LOVE AND PEACE!


Профил

Аватар
Регистриран на:
14 Юли 2008 14:51
Мнения: 728
Местоположение: Hyperion
Заглавие: Re: Lost Ark
Публикувано на: 09 Ное 2021 23:28


ее, тва е internet written communication-a...

Тъй както си го написал "за мен го няма aRPG" като prefix- аз го взех се едно си разочарован и си очаквал друго едва ли не.

Тва с класовете също може да се тълкува по два начина.*
---
Няам време да играя PoE (за съжаление, или FF14) - сиг чак 2.0 кат излезе ще поиграя. Играх я в бетата ама имам един авер, който цъка редовно endgame, Атласи и т.н --- може и да има някви недостатъци, според на база направеното от GGG досега/и квот продължават да праят), тва са whining + и/или хора с прекалено свободно време/content creator-и.

Overall, не виждам от кво могат да се оплакват.

---
Gip4o, трябва до Ashes of Creation да ни избута Lost Ark-a :D

___________________________________
HolyCrusader написа:
Острова е корк ясно, но това го прави по-скоро космически кораб.


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10910
Местоположение: София
Заглавие: Re: Lost Ark
Публикувано на: 10 Ное 2021 10:00


Ashes беше неочаквано незавършена на бетата. Изглеждаше на 2г от релийс. Засега ще е NW, после NW+Lost Ark. Някъде там ще цъфне и очертаващото се като новия култ в arpg жанра Last Epoch. После ще дойде PoE2, за което се надявам да ми легне по-добре от 1цата. После ще се появи Ashes, а в някакъв момент и Diablo 4. През цялото това време ще правя и завръщания към любимото Grim Dawn... Представете си да избухне още някое неочаквано заглавие в същото време... Да не говорим и това, че в TESO се наблюдава подобрение след идването на Microsoft. Супер много се радвам, че ff14 ми беше прекалено лигава и гротескна и отпадна, щото имаше потенциал да ме грабне.
А, да, има и едно полско задаващо се инди mmorpg с походови битки...
Изпотих се, дано остане време за други жанрове :lol:

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8403
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Lost Ark
Публикувано на: 11 Ное 2021 10:22


Забрави и онова Pantheon : Rise of the Fallen :lol:

Ма аз го слагам някъде там с Ashes - я излезе под тая си форма, я не - и ако излезе, кой знае колко niche ще е.

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8403
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Lost Ark
Публикувано на: 11 Фев 2022 12:39


Кво става, мончета, довечера пускаме ли се ?

Кажете кой къде и кво, сървъри и т.н. Да поцъкаме заедно, ако е възможно :D

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Цар
Аватар
Online Онлайн
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8443
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Lost Ark
Публикувано на: 11 Фев 2022 14:11


Много искам деба, но играта е ограничена единствено и само за Холандия.........

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8403
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Lost Ark
Публикувано на: 11 Фев 2022 16:03


с ВПН нещо нема ли да стане ? нали и иначе разни хора си я играеха години с ВПН в азиатските сървъри ?

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10910
Местоположение: София
Заглавие: Re: Lost Ark
Публикувано на: 11 Фев 2022 17:01


VALEN7INVS написа:
Много искам деба, но играта е ограничена единствено и само за Холандия.........

Вдф, тез пък защо?!
Иначе аз с още един куп приятели сме от 8ми на Thirain.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4865
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: Lost Ark
Публикувано на: 11 Фев 2022 21:19


Без Холандия и Белгия по спомен. Защото има някви елементи в кеш шопа, които според местното законодателство попадат под категорията loot boxes/хазарт и я забраняват.

Макар че не съм сигурен(не виждам точно инфо) дали е забранена от някакъв орган, или самата игра реже достъпа от тези локации.

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com