Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
22 Авг 2009 01:42
Мнения: 42
Заглавие: Нова Конфигурация
Публикувано на: 16 Сеп 2015 13:45


Здравейте!

Мисля да закупя нов персонален компютър до 1500 лева, но съм страшно слабо запознат с хардуера през последните 3,4 години.
Ако може да ми дадете някакви предложения и съвети ще съм ви благодарен. Компютъра ще се ползва главно за гейминг. Благодаря предварително!


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Нова Конфигурация
Публикувано на: 16 Сеп 2015 14:49


Кажи предложението да включва ли дреболии като мишка, клавиатура, двд четец, монитор? Или би могъл да ги използваш от сегашния си компютър?

И на каква резолюция искаш да играеш? 1920х1080 (стандарта в наши дни) или по-малка/по-голяма?

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Авг 2009 01:42
Мнения: 42
Заглавие: Re: Нова Конфигурация
Публикувано на: 16 Сеп 2015 14:57


Става въпрос само за кутия, без мишка, клавиатура и т.н. Резолюцията на сегашния ми монитор 1680 x 1050.


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Нова Конфигурация
Публикувано на: 16 Сеп 2015 16:13


CPU: Intel Core i5-4460 387.06 лв
Дъно: ASRock H97 Anniversary, LG1150 148.32
RAM: 1х8GB DDR3 1600MHz Corsair Vengeance 97.06 лв. (тука има доживотна гаранция)
HDD: 1 TB WD Caviar Blue 108.32 лв.
SSD: 120GB, Kingston HyperX Fury 118.03 лв.
Видео карта: GF GTX 960, 2GB, Asus TURBO-GTX960-OC-2GD5 410.39 лв.
Кутия CoolerMaster N300, ATX 87.81 лв.
Захранване: CoolerMaster B600 V2, 600W 108.95 лв.
Охлаждане на процесора: Cooler Master Hyper 212 EVO 64.02 лв.

тотал: 1529.96 лв. с ддс

С това, на тази резолюция ще можеш да подкарваш всичко на мнооого добри детайли и да вадиш 60 кадъра в секунда.
По принцип, би могъл да спестиш от SSD-то (за мен това продължава да е луксозна изгъзица що се отнася за домашен компютър) и в краен случай от охлаждането на процесора (и да го оставиш с фабричното) и би могъл да инвестираш паричките във фонд за по-голям монитор, по-добро (не по-голямо) захранване, в по-добър процесор, или в малко по-мощна разновидност на видеото (4-гигабайтово или фабрично овърклокнато GTX960).

Но това към момента, е възможно най-оптималното като компоненти за пълноценно изживяване по време на игра, с прилично ниво на сигурност от токови удари, вибрации, прегряване и т.н.

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Май 2009 00:16
Мнения: 185
В момента играе: джобен тенис
Заглавие: Re: Нова Конфигурация
Публикувано на: 16 Сеп 2015 20:46


Твоят форум се казва hardwarebg.com! Каквото и да ти се дава като съвети, не е лошо да поразучиш и сам нещата. Като съвет мога да дам процесорът задължително да е Intel и да не се пестят средства откъм захранване. Съгласен съм с denik относно SSD-то. Чудно ми е при положение че човек не се занимава с клок и т.н. какво против имат всички спрямо базовите охлаждания с които се продават процесорите?


Профил Skype

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Нова Конфигурация
Публикувано на: 16 Сеп 2015 23:22


Разбира се, в hardwarebg.com има много по-големи специалисти и дори професионалисти в тази сфера и аз съветвам да събере още мнения (аз така бих направил). Но актуалното към момента е това.

Друг е въпроса, че 90% от постовете в hardwarebg.com ще му препоръчат някое AMD Radeon вместо Nvidia-та, но аз в никакъв случай не бих подвел момчето по същия начин... да страда после и да се мае какво да прави като му се преебе картата 2 седмици след изтичането на гаранцията/ (а покрай радеона ще му препоръчат и AMD процесор и ще стане осрана работата изцяло)

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Юни 2009 13:31
Мнения: 225
В момента играе: World of Tanks
Metro Last Light
Заглавие: Re: Нова Конфигурация
Публикувано на: 17 Сеп 2015 00:13


denik написа:
Разбира се, в hardwarebg.com има много по-големи специалисти и дори професионалисти в тази сфера и аз съветвам да събере още мнения (аз така бих направил). Но актуалното към момента е това.

Друг е въпроса, че 90% от постовете в hardwarebg.com ще му препоръчат някое AMD Radeon вместо Nvidia-та, но аз в никакъв случай не бих подвел момчето по същия начин... да страда после и да се мае какво да прави като му се преебе картата 2 седмици след изтичането на гаранцията/ (а покрай радеона ще му препоръчат и AMD процесор и ще стане осрана работата изцяло)


Looks at ATI HD 5770

Still keeps on chugging. Almost 6 years later :P

Не ще да мре това... просто не ще...


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
01 Май 2009 00:16
Мнения: 185
В момента играе: джобен тенис
Заглавие: Re: Нова Конфигурация
Публикувано на: 25 Сеп 2015 09:26


+ 1 Charcharo. AMD картите са си много добри. Това че много хора не купуват от правилният производител си е тяхна работа. Марките са Sapphire и Asus. Всичко друго го заобикалям тактично. Първата ми сериозна карта бе именно 5770 - не си знаеше годините и работи перфектно(Sapphire разбира се). Сега пак съм със Sapphire и да не дърпам дявола за опашката че работи перфектно въпреки че е била копачка и има още малко остатъчна гаранция. Това че гейм разработчиците не си оптимизират игрите за AMD е друга тема. Там ще препоръчат AMD, защото за цена/качество доводите и са по-големи, отколкото на Nvidia.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
10 Май 2004 11:40
Мнения: 5115
Заглавие: Re: Нова Конфигурация
Публикувано на: 25 Сеп 2015 11:11


Мисля да си взимам 980ti обаче ако нвидия ще пускат нови карти скоро бих изчакал за нови топ модел. Някво инфо да има за нова серия от нвидия?

___________________________________
Птеродактили пред него летят. И колесница им е луната червена.


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Нова Конфигурация
Публикувано на: 25 Сеп 2015 14:40


Мне, то деветата генерация излезе по това време миналата година (970 и 980), а 980Ti излезе преди 3 месеца. Така че до края на тази година и със сигурност през 2016 няма да излизат нови флагмани. От 980Ti единствено можеш по-високо Титани, но според бенчмарковете 980Ti вади почти същия пърформанс като Titan X (с незначителна разлика), но за една камара пари по-малко.

Ако все пак Nvidia обявят нещо догодина, това ще е новата 1000 серия и то може би mid tier картите от нея, но това е абсолютна спекулация и няма никакво инфо в нета.

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Май 2004 11:40
Мнения: 5115
Заглавие: Re: Нова Конфигурация
Публикувано на: 25 Сеп 2015 15:46


ако зимам 980ти ще е тая https://www.youtube.com/watch?v=vz11isdJzB8, но не съм на зор става дума играя ви всичко надупено и сега. Идеята ми е че както ти викаш 9 серия излезе преди години и значи идва време за нова серия поне според мен през година пускат новите серии. Та ако взема този 980ти и новата серия излезе след няколко месеце цената му ще падне с 400 лева тогава. За титан и дума не може да става не виждам смисъл от 12 гб карта.

___________________________________
Птеродактили пред него летят. И колесница им е луната червена.


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Юни 2009 13:31
Мнения: 225
В момента играе: World of Tanks
Metro Last Light
Заглавие: Re: Нова Конфигурация
Публикувано на: 25 Сеп 2015 20:58


http://i.imgur.com/hGHkDAT.png

Примерно. За 1500 горе долу. Не съм вложил много старание, но... някак не изглежда зле.


Профил Skype

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Нова Конфигурация
Публикувано на: 26 Сеп 2015 21:52


По ирония на съдбата, точно вчера в Ню Йорк се е състояла някаква среща на затворени врати, където nvidia са показали нова видео карта пред поканени журналисти

няма широко инфо де, но се спекулира че би могло да е:
- нова карта с две gpu-та
- титаниум (ТИ / TI) версия на 960 или 970
- нова генерация (ммнах рано е)
- нисък клас от 9 серия (940, 945)

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Май 2004 11:40
Мнения: 5115
Заглавие: Re: Нова Конфигурация
Публикувано на: 27 Сеп 2015 11:07


Що да е рано? По принцип ги серат всяка година. И кое му е ироничното на съдбата? Нормално е да пускат нови модели постоянно. Все пак от 1 години си стоят с тази 9 серия ако спрат да я обновяват хората ще спрат да купуват и ще чакат новата серия като мен. Според мен вече са готиви с новата генерация карти и до няколко месеца трябва да ги има на пазара.

___________________________________
Птеродактили пред него летят. И колесница им е луната червена.


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Май 2004 11:40
Мнения: 5115
Заглавие: Re: Нова Конфигурация
Публикувано на: 27 Сеп 2015 13:59


Ето го май отговора https://www.youtube.com/watch?v=4tta8IwEiys добре че не избързах с 980ти. Явно имат нужда бързо да пуснат нещо ново иначе може да се наебат яко

___________________________________
Птеродактили пред него летят. И колесница им е луната червена.


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10910
Местоположение: София
Заглавие: Re: Нова Конфигурация
Публикувано на: 28 Сеп 2015 21:01


Като ползвател на ссд мога да кажа, че вече ми е трудно да ползвам pc без такова.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Май 2004 11:40
Мнения: 5115
Заглавие: Re: Нова Конфигурация
Публикувано на: 29 Сеп 2015 00:07


Аз съм от 5 години с ссд и при игрите няма особенна разлика. Мисля, че е нещо от сорта на 10% по бърз лоудинг тайм, което според мен не е състоятелно. Става дума тези пари ако се инвестират в по-добро видео разликата ще е в по висок фрейм рейт, а ако си сложиш ссд просто ще ти лоудват игрите 10% по-бързо което нищо не значи. Аз дори не записвам игри на него а само уиндоус и програмите с които бачкам, понеже ссд тата имат ограничен живот и ако мн записваш и триеш от тях се преебават. Даже съм преместил виртуалната памет да не е на ссд то понеже така му се вдигал живота. Можеби предимството му е че е безшумно бах ли го.

___________________________________
Птеродактили пред него летят. И колесница им е луната червена.


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10910
Местоположение: София
Заглавие: Re: Нова Конфигурация
Публикувано на: 29 Сеп 2015 06:34


При прехода hdd>ssd играех diablo 3 и ESO и loading времето намаля в пъти. Но това е, защото и игрите са при уиндоуса в ssdто. Примерно в диабло като се портваш на някоя карта отнемаше поне 10 сек на щайгата ми и можех да умра, което беше проблем предвид това, че го играя само на хардкор. Със ssd вече тичах по картата на 2рата секунда. В ммотата зарежда много по-бързо npc-тата и играчите, както и цялостното обикаляне по зоните е по-плавно.
А за това колко по-бързо се случват нещата в самия уиндоус... разликата е потресаващо огромна.
Според мен и при комповете важи това - компа ти е толкова бърз, колкото е бърз най-бавния компонент :). Затова хибридно hd е минимум, за мен.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Май 2004 11:40
Мнения: 5115
Заглавие: Re: Нова Конфигурация
Публикувано на: 29 Сеп 2015 14:19


Не е така понеже веднъж тръгне ли програмата тя се качва в рамта дали е игра дали програма и само при лоудинга има значение хдд то. Процесора не чете от хдд то процесора взима от рамта а рамта от хдд то. Ако имаш едно 8 гб рам скороста на хдд то ще се усеща само при лоудинга. Сега че диаблото е тъпо и то лоудва докато играеш си е проблем на близард, но в нормалните игри първо си се лоудва нивото и след това те пуска да умираш на воля. И идеята е че веднъж лоудне ли няма да усетиш разлика в перформенса. За хора дето работят на компютъра с няколко тежки програми едновременно е добре те да са на ссд то и уиндоуса да е там за да могат моментално да превключват примерно от 3д макс на фотошоп и да не чакат да им лоудва. Но за нормален геймър според мен ако парите за ссд ги инвестира с по-мощно видео ще получи мн повече понеже за всеки геймър детайлите на играта и фрейм рейта са много по-важни от лоудинг тайма.

___________________________________
Птеродактили пред него летят. И колесница им е луната червена.


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10910
Местоположение: София
Заглавие: Re: Нова Конфигурация
Публикувано на: 30 Сеп 2015 12:22


Ами виж, ако играта и без това ти върви добре, няколко кадъра отгоре няма да ги усетиш толкова, колкото това, че времето за зареждане е минимизирано в пъти. Поне игрите, които аз съм играл, имат зареждане по много и на често (не само диабло, ММОтата също). Ако правиш някаква конфигурация с нисък бюджет - да, ама да спретнеш някакво хубаво PC и да нямаш SSD си е направо ташак.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com