Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Жилището на вашите мечти! (имотната тема)
Публикувано на: 27 Ное 2019 10:32


Toxic N1 написа:
как по време на лошия социализъм вашите родители са успели да си вземат жилища без кредит

Нашите си взеха апартамент в София за 5000 щатски долара от едни цигани в края на 90те.
Парите са от баба и дядо които контрабандираха бензин и други стоки на сърбите в мотор с кош. Сега няма такива възможности :lol:

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
13 Май 2012 15:03
Мнения: 47
Заглавие: Re: Жилището на вашите мечти! (имотната тема)
Публикувано на: 27 Ное 2019 10:48


Императора написа:
Toxic N1 написа:
АБПКФ


какво е това? Сериозен въпрос. Дори и Гугъл не знае. :shock:


Объркал съм мястото на последните две букви. :oops:

https://bg.wikipedia.org/wiki/Активен_борец_против_фашизма_и_капитализма


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2306
Заглавие: Re: Жилището на вашите мечти! (имотната тема)
Публикувано на: 27 Ное 2019 12:23


И аз си мисля че едно време е било по-лесно да се сдобииеш със жилище, поне гледаики от моята камбанария :D .

Дядо ми е осигурил два апартамента на майка ми и на брат и. Всъщност втория апартамент го имаме след като сме продали ладата - подарък от дядо ми за нещо от рода на 6000 лв и за тия пари сме си купили апартамента у Сливен че и останали някакви джобни. Действието се развива в началото на 89-та.

Но тук се трябва да се спомене че заслугите са на дядо ми който е хардкор комунист, строителен инженер, работил като ръководител при строежи на заводи из целия СССР :D Самия той е разправял как се е подмазвал на други по-високо от него. Разказвал е как ако не е бил неговия вуичо "фашист" избягал в Австралия след като от "народния съд" са пробвали 2 пъти да го думнат сега сме щели да бъдем още по-имотни :|

Така че заеби това колко яко е било тогава. Най-справедливото е да получаваш благата си според това какво можеш и какво правиш, а не според това на кого се гъзиш и колко си благонадежден според някой си там психопат. Свободата ми не струва колкото някаква дупка в панелно софийско гето :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Жилището на вашите мечти! (имотната тема)
Публикувано на: 04 Дек 2019 19:17


Аз да се похваля, че вече се сдобих със собствено жилище!

Комунистът Токсик да прочете малко история, за това как през соца, България фалира 3 пъти!


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
13 Юни 2008 18:10
Мнения: 1868
В момента играе: RL - worst game ever.
Заглавие: Re: Жилището на вашите мечти! (имотната тема)
Публикувано на: 05 Дек 2019 15:37


Liberty написа:
Експертите горе-долу предвиждат това което казах преди няколко месеца в тази тема. Насищането на нови жилищни сгради е много вероятно в бъдеще да доведе до срив в цената на жилищата.

https://www.investor.bg/analizi/113/a/a ... ign=footer

denik написа:
Аз почвам лека-полека да се ориентирам към мисълта да си взема жилище в София. Цените продължават да са високи, но пък лихвите са бомба в момента. Тъй като ще разчитам изцяло на кредит, това ме устройва (щото и да паднат цените на жилищата, тогава лихвите ще се качат, така че все хуй)

Общо взето е това, или ще те ебе кура на големите цени, или кура на големите лихви.


denik написа:
Проблемът ми е психологически-финансов - от мисълта да поема 30-годишна отговорност да изкарвам х на брой пари и ми призлява :D

И това определено е фактор. Не мога да дръпна спусъка, защото направо ме боли корема като се замисля, че може да се прецакам и на другия ден да излезе нещо по-добро, а аз вече да съм ангажиран за цял живот.
Все още не съм и решил дали изобщо искам да купувам. Но след като наемите започват да се качват, за да посрещнат цените, може и да се мина.

___________________________________
What's a real girl? Is it something fap-able?
indeedhewasshady.


Профил

Аватар
Регистриран на:
15 Авг 2014 22:43
Мнения: 438
Местоположение: Независимо Княжество Лозенец
В момента играе: ❚█══█❚
Заглавие: Re: Жилището на вашите мечти! (имотната тема)
Публикувано на: 06 Дек 2019 01:24


indigo написа:
Liberty написа:
Експертите горе-долу предвиждат това което казах преди няколко месеца в тази тема. Насищането на нови жилищни сгради е много вероятно в бъдеще да доведе до срив в цената на жилищата.

https://www.investor.bg/analizi/113/a/a ... ign=footer

denik написа:
Аз почвам лека-полека да се ориентирам към мисълта да си взема жилище в София. Цените продължават да са високи, но пък лихвите са бомба в момента. Тъй като ще разчитам изцяло на кредит, това ме устройва (щото и да паднат цените на жилищата, тогава лихвите ще се качат, така че все хуй)

Общо взето е това, или ще те ебе кура на големите цени, или кура на големите лихви.


denik написа:
Проблемът ми е психологически-финансов - от мисълта да поема 30-годишна отговорност да изкарвам х на брой пари и ми призлява :D

И това определено е фактор. Не мога да дръпна спусъка, защото направо ме боли корема като се замисля, че може да се прецакам и на другия ден да излезе нещо по-добро, а аз вече да съм ангажиран за цял живот.
Все още не съм и решил дали изобщо искам да купувам. Но след като наемите започват да се качват, за да посрещнат цените, може и да се мина.


По мое нескромно наблюдение, наемите в нормалната част на София не са се качили през последните 18 месеца. Source: смених 2 квартири.

___________________________________
TAPAKO PROST...


Профил

Аватар
Регистриран на:
15 Авг 2014 22:43
Мнения: 438
Местоположение: Независимо Княжество Лозенец
В момента играе: ❚█══█❚
Заглавие: Re: Жилището на вашите мечти! (имотната тема)
Публикувано на: 06 Дек 2019 15:07


сладур
като се изнесеш от вашите на 48
се похвали :lol: :lol: :lol: :lol:

___________________________________
TAPAKO PROST...


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2306
Заглавие: Re: Жилището на вашите мечти! (имотната тема)
Публикувано на: 06 Дек 2019 18:02


Вземай се в ръце, мочме. Стига глупотевини :roll:


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Юли 2005 19:49
Мнения: 6073
Заглавие: Re: Жилището на вашите мечти! (имотната тема)
Публикувано на: 24 Дек 2019 11:23


всеки път прочитам в скобите ироничната тема

едно време за пари и работа плямпахте
сега за жилища

започва твърде силно да замирисва


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8403
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Жилището на вашите мечти! (имотната тема)
Публикувано на: 16 Фев 2020 12:37


иам един имот точно за вас

малко е РУСТИК и се стига по релсов път, ама е топ

само дано немате проблем с отопление на газ

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4865
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Имотната тема
Публикувано на: 26 Юли 2022 10:57


Двама колеги са с Ковид след Хилса, Дидко чекни се ако нещо не си ок.

Аз искам да споделя възмущението си от това.

600+ хиляди лева за една стая с 2 бани малко по-малки от кура ми. Ма било модерно преградено. Където и както и да го въртите, малко гипсокартон си остава това - малко гипсокартон. Мебелите средна ръка нищо впечатляващо. Кухня едвам едвам. Терасата дори не можеш да стоиш изцяло навън, един крак вътре, за да можеш да си в широк центъра. Вие евабате ли се бе, наркомани долни?

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8546
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: [Гес ху римембърд хис пасуърд бичез] freestyle tema
Публикувано на: 26 Юли 2022 14:16


Не са виновни тези, които продават, а купуващите.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6120
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: [Гес ху римембърд хис пасуърд бичез] freestyle tema
Публикувано на: 27 Юли 2022 01:36


Omega-x написа:
Двама колеги са с Ковид след Хилса, Дидко чекни се ако нещо не си ок.

Аз искам да споделя възмущението си от това.

600+ хиляди лева за една стая с 2 бани малко по-малки от кура ми. Ма било модерно преградено. Където и както и да го въртите, малко гипсокартон си остава това - малко гипсокартон. Мебелите средна ръка нищо впечатляващо. Кухня едвам едвам. Терасата дори не можеш да стоиш изцяло навън, един крак вътре, за да можеш да си в широк центъра. Вие евабате ли се бе, наркомани долни?


Сега... никой не те задължава да си взимаш жилище на Христо Ботев, по-възмутителни са цените на обикновените жилища.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4865
Местоположение: Demented Mind
Заглавие: Re: [Гес ху римембърд хис пасуърд бичез] freestyle tema
Публикувано на: 27 Юли 2022 09:13


Тоест ти си напълно ок, някакви жилища да са няколко пъти над нормата? Било то и на Христо Ботев.

Единствено пред парламента/под опашката на коня и околността може да си говорим за висока добавена стойност и то пак само усещането за нея, но аре баш център си.

Айде ще го кажа така, моят имот си е дигнал три пъти стойността за последните 3 години, ако се съди по цените на околните.

Аз като собственик не виждам защо и как е станало това, просто балона е отвратително надут вече.

Другата гавра беше някъв билборд за ново строителство - 200к някъде по Овча Купел.

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8443
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: [Гес ху римембърд хис пасуърд бичез] freestyle tema
Публикувано на: 27 Юли 2022 09:24


Е той моя 100 кв. м. апартамент на 5 минути от центъра на Амстердам струва 480.000 бе, тия ебават ли се? Енергиен клас А, най-ново строителство (сградата е завършена ноември 2020, аз се нанесох юни 2021), с подово отопление изцяло от зелена енергия, слънчеви панели, механична вентилация, перфектна изолация, 2 спални, огромен хол + огромна лоджия почти колкото втори хол - за миг си помислих че говориш за 300К лева и си викам хм, окей, но кви 320к евро, тия болни ли са? За тия пари верно можеш да се оглеждаш за нещо в Амстердам Вест, ква София... :roll: :arrow:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6120
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: [Гес ху римембърд хис пасуърд бичез] freestyle tema
Публикувано на: 27 Юли 2022 13:03


Това е бул. ХРИСТО БОТЕВ бе, къде отиваш с твоите провинциални 5мин. от центъра на Амстердам :D

Шегата на страна, ако не сте разбрали, плащате такава цена не заради мебелите, изолацията и климатика, а заради локацията. С продължаваща тенденция на все повече хора да идват в 4-те големи града в България, няма нищо учудващо в астрономическите цени. Само да кажа, че имам наблюдения и за Пловдив, от лични познати и там цените гонят софийските.

Поради повишаващите се цени и влошаващи условия в пренаселените градове в момента тенденцията е да се търсят къщи в покрайнините на 4-те големи града. Като съответно цените и на този тип имоти поскъпва прогресивно. Имам доста познати които си взимат къщи около София и Пловдив и навсякъде тече реновация, строежи и т.н. Тоест налице е класическа суб-урбанизация. За сметка на това малките населени места продължават да се обезлюдяват.

Единствената надежда за нормализация, която виждам идва от новите технологии и възможността да се работи дистанционно. Но дори това води по-скоро до суб-урбанизация защото повечето хора, които работят дистанционно все пак искат да са свързани с големия град поради други причини - социален живот и т.н.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2306
Заглавие: Re: [Гес ху римембърд хис пасуърд бичез] freestyle tema
Публикувано на: 27 Юли 2022 15:44


Аз затова ви разправях какъв шит е Софията (както всеки пренаселен град) - хем някаква цигания, хем е пълно с някакви елитарчета които се изживяват като засукани европейци, хем цените са даже по-високи отколкото на местата които се опитваме да подражаваме :)

Някякво село с крави по улиците, без асфалт и канализация и там реновирани селски къщи гледащи към панелни гета струващи половин милион. Балканска версия на бевърли хилс, направо паднах от смях като ги гледах тия обяви.

Отделно самата идея да се бутат всички в един град е малоумна. Добре развита пътна инфраструктура, обшествен транспорт и интернет обезмислят това правене на мравуняци от хора. В тях няма място да се диша, всяко пространство е трудно за намиране и скъпо, въздухът е гаден, пътуването е неприятно, притежанието на кола е като наказание. Разни активисти се опитват да лансират скутери и колелета, обшината също иска да откаже хората от колите им и в крайна сметка от всичко това няма никакъв ефект. В същото време всичките жители на тези места реват колко скъп бил животът - ами няма как да не е скъпо всичко това.

И накрая за да не бъда голословен ще кажа, че се преместих да живея на село -където бяха баба ми и дадо ми :) Ебал съм ти и бул. Христо Ботев и центъра на Амстердам. Смених част от дограмите, разчистих доста боклуци които са се трупали от времето на прадядо ми. В момента една от стаите я правя гейминг кътче където ще вкарам всичките конзоли, игри и телевизори които съм събирал през годините. Имам обурудван гараж, на който мисля скоро да му сложа модерна ролетна врата с дистанционно, да давам пари на паяка в София излиза доста по-скъпо в дългосрочен план. Ще си купя лежанка, скрипец и тежести и помещението където прабаба ми е гледала биволици ще стане фитнес. За да постигна всичко това в града трябва да имам милиони и пак няма да стане същото. Единствения недостатък ще е зимата, понеже все още нямам парите за адекватна топлоизолация и отопление, а надали ще тръгна да мъкна и цепя дърва и да паля огън както правеше дядо ми. Пътищата са гадни и не ми се мисли какво ще стане като ги затрупат снеговете.

Тук като си правя обедната почивка наистина си почивам - мога спокойно да си ям излежавайки се под дебелата сянка на нокое от дърветата наоколо, вместо да пътувам из някакви прашни улици, за да ида в някой overprice-нат ресторант :D Чуваш птичките, вечерта гледаш нощното небе -вижда се млечния път, падащи звезди и... сателитите на Мъск :D . В голям град и околностито му всичко, както и много други работи ги няма, независимо колко скъп ти е апартаментът там.

Относно социалния живот - сигурно става ясно от постовете ми че не съм много по тези работи, ама ако много ми домилее за тях паля колата и за под 3 часа да съм на жълтите павета. Селото е между Плевен и Ловеч, по план детелината за магистрала Хемус трябва да бъде на 10 км от селото и това когато стане нещата ще станат доста по-добре. Ако селата се позаселят може и да не ти се налага е да путъваш даже заради социален експириънс и определен тип забавления. Ако има хора, тогава всичко което го има в голям град, може да го има и на село.

Прави ви впечатление местните хора тук как си говоря с някой от тях как натъртват всеки път по няколко пъти, че не са от село, ами са дошли тук само за малко, иначе са Софиянци и имат апартаменти в центъра на града :D . Все едно е срамно да не си от голям град, селяните имат някакъв такъв комплекс. Може би това е една от причините да се заробват с ипотеки за 30 години напред, знам ли.


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6120
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Жилището на вашите мечти! (имотната тема)
Публикувано на: 27 Юли 2022 16:39


Горе-долу това имах предвид под решението което дават новите технологии. Но отново... проблема си остава. 3 часа до София са много. Ако не си семеен, т.е. вече да си си намерил жена, да си си родил деца и просто да искаш спокойно място което да си ги отглеждаш, за повечето хора подобно решение не би работило. Че дори да имаш семейство пак да си на някаква супер забита локация не би работило за повечето хора. Аз си имам вила на 40 минути от София и много бих искал да живея там, но точно поради тази причина не стои за мен на дневен ред. Ето защо под "изнасям се на село" повечето хора имат предвид нещо от типа на Нови Искър, Костинброд и т.н. които дефакто са си предградия на София.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8443
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Жилището на вашите мечти! (имотната тема)
Публикувано на: 27 Юли 2022 17:40


Е бул. Христо Ботев също е на точно 5 минути от центъра, но причината заради която изобщо казвам това е че все пак Амстердам е невъобразимо по-пренаселен град с наистина сериозен недостиг на жилища - цялата страна е страшно гъсто населена, но конкретно в Амстердам заради огромната си историческа част е изключително трудно да бъде разширен пазара на недвижими имоти и човек може са си представи защо жилищата са със завишени цени. А и самият ръст на цените на имоти следва дългосрочната тенденция от векове насам, докато тва сега в София вече вероятно в доста читави градове в Европа и Великобритания можеш да намериш по-изгодни жилища 100 квадрата…

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Жилището на вашите мечти! (имотната тема)
Публикувано на: 27 Юли 2022 17:50


Извършвам фрийланс работа от време на време за фирма, която инвестира в и строи нови жилищни сгради. Нещата, на които съм се нагледал са меко-казано възмутителни. 90м2 в Полигона, от които има само една спалня и дневна, а останалите шейсе квадрата са някакви помещения, които не стават за спални, щото са твърде малки (и предполагам не покриват някакви изисквания съответно) . И това не се продава за офис. За сметка на това има три бани. И е 250к.

Или няква тяднс двустайна простотия в Лозенец дето ако пръднеш в единия край на апартамента, ще се усети по диагонал в другия. 350к

Иначе и аз чух за ковид на хиллса, ама съм ок. Те от работа ни тестват през ден :)

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com