Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
05 Авг 2005 16:19
Мнения: 684
Заглавие:
Публикувано на: 13 Фев 2007 17:54


Daddy Yankee написа:
На тоя,дето е влюбен празника ще е весел и пълен с любов.
На тези които не са влюбени разникът ще е тъп и безсмислен.

И аз така мисля :wink:

___________________________________
Don't be a prisoner of your own style!

Цитат:
Бла Бла Бла!

В този прекрасен форум няма девствени! Евала на всички, защото знам, че всеки си има приятелка... поне в .jpg формат :lol:


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
31 Яну 2003 12:18
Мнения: 1408
Местоположение: София
Заглавие:
Публикувано на: 13 Фев 2007 17:55


Fenriz написа:
Оф: Хаха, не на нея (:


Оу. :) Хаха, както прецениш в такъв случай - ако девойката си заслужава и е 'склонна', тъй да се каже, давай! 8)

___________________________________
Come, my raven, it could be a lark.


Профил

Заглавие:
Публикувано на: 13 Фев 2007 18:06


Я , колко хора са на моето мнение. (отностно господин 'Самочуствие по-голямо или равно на неизмеримо голямо')
Изненадан съм , мислих ви за по-залупени.
Не тебе де , криег .. Елю , ор.. фенриз .. или както и да е. 8)

По принцип.


Иначе за празника , в момента имах доста неслуки в тоз аспект , така че няма да ми е особено приятно да прекарам празника , гледайки сърца и влюбени навсякъде около мен. Но ако бях с някой , определено всичко щеше да е ОК , така че въпроса е до състояние ;).
А другия въпрос на талибана .. Разбира се , че не ти е нужен празник за да демонстрираш обичта си.
Но както спомена някой нагоре , това може да се каже за почти всеки празник.
Нужно ли е да се напиваш само на Трифон Зарезан ? Или да боядисваш яйца само и единствено на Великден.. Или пък да лъжа само на първи Април. Но както и да е , това е друга тема.
Поздрави на всички незалупени , разкрили конспирацията >Зубро<.

___________________________________
остарехме


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Мар 2005 10:06
Мнения: 1031
Местоположение: In forests unknown..
В момента играе: GTA IV
Заглавие:
Публикувано на: 13 Фев 2007 18:12


Code of Living написа:
Я , колко хора са на моето мнение. (отностно господин 'Самочуствие по-голямо или равно на неизмеримо голямо')
Изненадан съм , мислих ви за по-залупени.
Не тебе де , криег .. Елю , ор.. фенриз .. или както и да е. 8)

По принцип.


Иначе за празника , в момента имах доста неслуки в тоз аспект , така че няма да ми е особено приятно да прекарам празника , гледайки сърца и влюбени навсякъде около мен. Но ако бях с някой , определено всичко щеше да е ОК , така че въпроса е до състояние ;).
А другия въпрос на талибана .. Разбира се , че не ти е нужен празник за да демонстрираш обичта си.
Но както спомена някой нагоре , това може да се каже за почти всеки празник.
Нужно ли е да се напиваш само на Трифон Зарезан ? Или да боядисваш яйца само и единствено на Великден.. Или пък да лъжа само на първи Април. Но както и да е , това е друга тема.
Поздрави на всички незалупени , разкрили конспирацията >Зубро<.

А, аз съм тоя със самочувствието или?:Д

___________________________________
все аркадаши сме

Krieg


Профил ICQ Skype

Аватар
Регистриран на:
04 Апр 2005 18:56
Мнения: 847
Местоположение: Пловдив
Заглавие:
Публикувано на: 13 Фев 2007 18:18


аз пък искам българите да празнуваме хелуин (ако се пише така)

___________________________________
Кирилица goes Jason


Профил Skype

Заглавие:
Публикувано на: 13 Фев 2007 18:24


MetalGearRex написа:
Но за какво ти трябваше да намесваш Коледа, СССР и т.н.?


Защото празникът от католически стана световен, изпълнен с меркантилизъм и повърхностни послания. За мен един такъв празник е абсурден и съществува единствено за да пълни нечии джобове - демек, говорим отново за политика, защото не сме коне с капаци и не си гледаме само в краката; не питаме как ще се прекарва празникът, а има ли смисъл той. Глобалният поглед е неизбежен. А относно самия празник... както казах, абсурден е - едно изкачване и пикник на безмерно красивата Витоша в компанията на любим човек в някой по-слънчев зимен ден би могло да се превърне в сто пъти по-добро прекарване на времето, отколкото изстискани признания - ей тъй, щото е празник.

Фенриз, баце, бъркаш "мога" с "ще го направя". Няма да се ровя из постовете на един озлобен човечец, който така или иначе си хейтва от лични подбуди. Когато превъзмогнеш неврастенията си, прати едно ЛС - ще се целунем и ще си простим прегрешенията много.


Профил

Заглавие:
Публикувано на: 13 Фев 2007 18:37


Fenriz написа:
А, аз съм тоя със самочувствието или?:Д

Нот , това беше за хиперсоциалния ни форумец с 5200 мнения.

___________________________________
остарехме


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Мар 2005 10:06
Мнения: 1031
Местоположение: In forests unknown..
В момента играе: GTA IV
Заглавие:
Публикувано на: 13 Фев 2007 18:39


Първо, не съм MetalGearRex ^^.
Сега, какво като празникът е станал в световен, изпълнен с меркантилизъм и повърхностни послания позьорски обичай? Не оспорвам това, защото е лично твое твърдение. Но не и твърдение на всекиго. Само че Васко си зададе въпроса точно и ясно. И САЩ не присъстваше в него.
Въпроса му беше:
Цитат:
трябва ли ни някъв специален ден, за да се сещаме за половинките?

Озлобен не би могъл да кажеш колко съм, след като не ме познаваш. Питай някой, който ме познава за озлоблението ми. Или за липсата/присъствието му.
Толкова, ледени братко.

___________________________________
все аркадаши сме

Krieg


Профил ICQ Skype

Аватар
Регистриран на:
22 Яну 2007 09:07
Мнения: 41
Местоположение: Сексагинта Приста
Заглавие:
Публикувано на: 13 Фев 2007 18:46


Тя каква беше пък каква стана...А по темата празника е хубав като идея ,но е станал гаден с това, че е много комерсиален станал...

___________________________________
"Zarezi ex quo Vulgares."


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 00:24
Мнения: 2086
Местоположение: Alaska secret underground military base
В момента играе: GTA IV, Heroes 6
Заглавие:
Публикувано на: 13 Фев 2007 18:46


А защо да не отидеш на пикник точно на св. Валентин? Защо този празник да не се превърне в повод за нещо повече от обичайното изказване на чувства и от време на време водене на ресторант? Според мен си зависи от човека. За някои това е ден, в който просто трябва да кажеш "обичам те" на любимия си човек, за други това е ден, в който трябва да направиш нещо екстравагантно, нещо необичайно (разбира се, в добрия смисъл на думата). За трети пък тези неща са обичайни, но съгласи, тези хора "се броят на пръсти".
За теб явно е важно какъв е коренът на празника, за мен не е. Теб явно много те вълнува "комерс-некомерс" тематиката, мен не. Затова ти не празнувай, а аз ще празнувам (щях де, ако имах приятелка).

Колкото до самата комерсиализация, то тя е неизбежна и вече е засегнала всичко. Аз лично не се сещам за нито едно нещо, което да не се използва по някакъв начин за печалба. И намирам това за напълно естествено. Важното е да разбираш този факт и да не се подвеждаш по тоновете реклами, което и явно правиш. И не, факта че си завел приятелката си на пикник на Витоша за св. Валентин не е нещо лошо, понеже ще платиш на градския транспорт и лифта. Също така не е и лошо да заведеш приятелката си в хубав ресторант и след това на кино по повод св. Валентин, понеже ще платиш за храната, която можеш да изядеш и вкъщи,а после за прожекцията на филма. Не е лошо и просто да подариш сувенир на приятелката си за св. Валентин, понеже ще облагодетелстваш продаващият го търговец. Не е лошо, защото ако действително не се нуждаеш от такива празници за да направиш тези неща, то следователно ти дори много по-често облагодетелстваш същите тези хора, всеки ден, бил той и делничен.

Относно въпроса на автора на темата - както написах вече, хората са създали празниците именно защото се нуждаят от тях. Работата е там обаче, че са ги създали други хора, по друго време, в други обстоятелства. Тогава явно те са им били нужни. Въпросът е на нас, в това време и тези обстоятелства дали са ни нужни. Моят отговор на този въпрос е - не, но не са и излишни.

___________________________________
Never save anything for the swim back!


Профил ICQ Skype

Аватар
Регистриран на:
16 Юли 2005 18:48
Мнения: 170
Заглавие:
Публикувано на: 13 Фев 2007 18:48


Трябва да се сещаш за човека до теб не на точно определена дата (е, ако й забравите рожденния ден, няма да е много весело :) ), а просто така - без повод.Изненадващо, на произволна дата, когато ви скимне. :)


Профил

Аватар
Регистриран на:
15 Май 2005 20:34
Мнения: 402
Местоположение: В страната на свободата
Заглавие:
Публикувано на: 13 Фев 2007 18:50


Ами ще се въздържа от коментар по заформилата се дискусия, ще кажа на тези, на които им предстои нещо голямо утре - gl
на тези, които вече са част от нещо по-голямо - hf
а на себе си - gj :wink:

___________________________________


Have you been touched by his noodly appendage?


Профил

Аватар
Регистриран на:
24 Ное 2005 17:05
Мнения: 499
Местоположение: София
Заглавие:
Публикувано на: 13 Фев 2007 18:50


По-принцип Свети Валентин е Католически празник и не би трябвало да ни е в календарите , но самата идея и комерсиaлизация на празника беше причината да пробие и при нас.А и наче според мен не е лошо да има такъв ден.

До колкото знам на 10ти февруари е Православния празник Света Валентина и според мен е най-добре на този ден да се празнува празника на влюбените а 4 дни по късно Трифон Зарезан :P


Профил Skype

Супер Марио или Смърт
Аватар
Регистриран на:
01 Фев 2002 23:43
Мнения: 4867
Местоположение: Demented Mind
Заглавие:
Публикувано на: 13 Фев 2007 19:18


Добре де, не се ли усетихте защо Зубро мрази Св.Валентин? Защото само му напомня как някъде по света има любов, жени, секс. Неща, които той никога няма да докосне. Вземете личната омраза към празника добавете фанатизирани националистически идеи и ще получити настощия резултат:)

Он: Няма он, просто мразя Зубро.

___________________________________
<3Bandaids don't fix bullet holes<3
Taytay.


Профил

Заглавие:
Публикувано на: 13 Фев 2007 19:30


Omegа написа:
Добре де, не се ли усетихте защо Зубро мрази Св.Валентин? Защото само му напомня как някъде по света има любов, жени, секс. Неща, които той никога няма да докосне. Вземете личната омраза към празника добавете фанатизирани националистически идеи и ще получити настощия резултат:)

Он: Няма он, просто мразя Зубро.
Не е честно , прекалено много сме.
Дайте некой от него ?

___________________________________
остарехме


Профил

но с големо съ̀рце
Аватар
Регистриран на:
14 Май 2005 18:21
Мнения: 4847
Местоположение: The city of Neverwinter
В момента играе: A dance with rogues
Заглавие: Re: Ненужен празник ли е Св. Валентин?
Публикувано на: 13 Фев 2007 19:35


мини руло написа:
Не трябва ли да го правим всеки ден, по всякакъв начин, а не веднъж годишно с няква роза и бонбони за пет леа?

Защо да боядисваме яйца само преди Великден,и да се "чукаме" с тях?Защо да пием вино на св.Зарезан и да подрезваме лози и там каквото се прави,като можем да пием вино и през др дни и да режем лози примерно на 13ти февруари?Защо любовта,най-велика сила да няма специален ден?
Whatevaaa...Аз предпочитам св.Зарезан-и от двете по-малко :}

___________________________________
A man was hospitalized with 6 plastic horses up his ass. The doctors described his condition as stable.


Профил Skype

Заглавие:
Публикувано на: 13 Фев 2007 19:43


Ледник написа:
А относно самия празник... както казах, абсурден е - едно изкачване и пикник на безмерно красивата Витоша в компанията на любим човек в някой по-слънчев зимен ден би могло да се превърне в сто пъти по-добро прекарване на времето, отколкото изстискани признания - ей тъй, щото е празник.


Даеба,разбираш ги...Ама трябва да е тежко да ти се въртят такива мисли в главата,но да няма и никога да не е имало "любим човек" с който да ги споделиш,нали?Споко,все някъде в България има някоя нео-нацистка,фанатизирана фенка на Воленчо,която не се интересува от външния вид на гаджето си(т.е. имаш шансове).Айде успех с намирането и.

П.П.(Малко злобничко от моя страна,ама като ме дразни,да мълча ли?)


Профил

The King of Kings
Аватар
Регистриран на:
26 Дек 2002 14:16
Мнения: 3480
Заглавие:
Публикувано на: 13 Фев 2007 19:56


Отговорът за мен се крие в един лаф.

Домакините питали госта:
- Ракия или вино ще пиеш?
- И бира!

Докато живота предлага разнообразие, не отказвам от нищо.
Тези празници са един повод да се откъснеш от ежедневието и ако има някой до теб, да му обърнеш внимание, без да слугуваш на оправданията си /ако има такъв достоен човек, заслужаващ внимание/.
Св. Валентин е като дните преди Велик ден - у нас ако не се знаеше за този празник, може би щяхме да пропускаме Великото пролетно почистване с бащата, без дори да се усетим :oops: :lol:
Направете някакъв шибан подарък просто за жеста - това дори не може да се счита като добро, а просто някакво подсещане, че екзистенцирате, било то по един или друг начин. Пък и празника си е повод :roll: 8) Радвам се, че е дъждовно, за да не гледам как порове се натискат с видоподобни компаньонки по улиците повече от обичайното, защото ме дразни заради просто от самото показване (както и тъпите мацки в скъпи коли, но вече съм говорил за това в две мои теми).
За тези, които няма Св. Валентин, има Трифон Зарезан и не знам защо се възприема като "утешителна награда" този традиционен български празник.
Аз лично как ще празнувам... не казвам :oops:

Fenriz, важното е, че тя е нищожество и може би ще умре скоро. Другото не е важно :D

Sett, последното изречение ми хареса. Явно си чел St. Anger темата и си станал по-малко лицемер (но е възможно да си си останал същата фъшкия, не мога да преценя).

___________________________________
Цитат:
az se nadqvam planeta turneto da e ludnica taq godina!


Профил ICQ

Заглавие:
Публикувано на: 13 Фев 2007 20:31


Решил съм тихо да се измъкна от излишното внимание за празника и кротко да си изчакам Трифон Зарезан. :)

___________________________________


Coming Soon!


Профил

Аватар
Регистриран на:
15 Май 2005 20:34
Мнения: 402
Местоположение: В страната на свободата
Заглавие:
Публикувано на: 13 Фев 2007 20:38


Sett, да ти кажа ли што ме издразни адски?

Ами защото ти изкара бруталния офтопик и се опита да се направиш на интересен. Да излезеш пича с адски многото соц. контакти дето е толкоо напред, че вече може да съди другите. Еми май не излезе точно това. Така ми изглеждаше поне на мене, извинявай ако съм сбъркал. :?

___________________________________


Have you been touched by his noodly appendage?


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com