Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 08 Сеп 2021 12:24


Заради короната е допуснат още един прецедент. Нещо, което е тотално срещу принципите на науката и никога не е било практикувано - масово ваксиниране на преболедували. До този момент винаги е имало преболедували или ваксинирани, никога не е имало натиск за и двете. Буквално, науката не знае какъв ще е резултата от това и как ще се отразява.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 08 Сеп 2021 20:34


Наративът в момента е че болшинството от хората в болниците са не-ваксинирани, а ваксинираните го карат като леко грипче. Което не отричам, че най-вероятно е така. Това което тотално липсва като информация е каква част от тежките случаи в болниците са на хора преболедували веднъж вируса? Как този процент се съотнася с ваксинираните? Защото ако знаем това, ще можем да си отговорим и на въпроса има ли смисъл да се боцкаме, ако вече сме го изкарали.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 09 Сеп 2021 09:39


Сертификатът за ваксинация се издава определено време след ваксинацията, защото през това време ти разнасяш вируса и е силно препоръчително да не излизаш. Е, тази "дребна" подробност не я споделят по телевизията.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 09 Сеп 2021 11:21


Аз страна в тоя малоумен спор за ваксините няма да взимам, ама Гипче,

ПЛС

дай някаква научна индикация за верността на твърдението, че ваксинираният "разнася вируса" след ваксинация в периода от спринцовката до издаването на сертификата или там колкото време е необходимо на организма да изгради имунитет/да заработи пет джито. Аз това "разнася вируса" го разбирам като "заразява други хора" и ми стана доста интересно да почета малко по темата и да стана така добре информиран като теб.

Семейната ви приятелка лекарка не важи като източник обаче.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 09 Сеп 2021 11:24


Ваксинацията не спира разнасянето на вируса от човек на човек, мисля че отдавна е ясно това вече.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 09 Сеп 2021 11:26


Чети с разбиране - Гипо е написал, че ваксинацията те разболява и започваш да разнасяш вируса докато организма ти не го пребори. Затова издавали сертификата по-късно, а не в момента на поставяне на инжекцията.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 09 Сеп 2021 12:50


Е то това е вопиюща идиотия - ваксината не съдържа и една вирусна частица. Ваксината съдържа парче РНК с генетичната информация на протеина изграждащ шипчетата по повърхността на коронавируса, която се усвоява от съответните имунни центрове в организма ти и се взема предвид при следваща среща с въпросния патоген, затова и в крайна сметка ваксината не само води до по-леко изкарване на вируса ами и до драстично занижен процентен шанс за прихващане на инфекция с ковид-19, както и значително по-нисък вирусен товар. Защото самият вирус има затруднения да проникне когато имунния ти ответ е подготвен конкретно да неутрализира шиповете, което съответно означава 1. значително по-трудно заразяване, 2. значително по-трудно проникване в клетките и съответно по-нисък вирусен товар защото има силно затруднено размножаване и 3. по-леко изкарване на вируса ако изобщо се стигне до инфекция заради намаления вирусен товар. Изобщо не виждам какво повече има да се обсъжда - информирайте се. :roll:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 09 Сеп 2021 13:12


Gipo написа:
Сертификатът за ваксинация се издава определено време след ваксинацията, защото през това време ти разнасяш вируса и е силно препоръчително да не излизаш. Е, тази "дребна" подробност не я споделят по телевизията.


Image

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 09 Сеп 2021 14:08


Аз с искрен интерес ще очаквам Гипо да ми покаже къде ги чете тези интересни неща.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 09 Сеп 2021 16:29


Ваксината не те заразява с вируси. Но, се счита че получаваш имунитет 15 дни след втората доза. През това време ти си по-уязвим за корона вируса от нормалното защото имунната ти система е ангажирана с ваксината и за това е препоръчително да не излизаш много много и да се пазиш.

Много хора, ако ги питате, ще ви кажат, че след като са се ваксинирали от грип са изкарали "най-тежкия грип някога" и за това са против ваксините. Причината за този феномен е точно същата. Противо-грипната ваксина отнема дори повече време от тази за Ковид за да изгради имунитет. Около месец е нужен. И ако човек си е набил ваксината баш по време на грипния сезон, тогава не само че не е предпазен, ами си вкарва автогол.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 10 Сеп 2021 12:21


Байдън от декември миналата година:


Байдън от вчера:


Не отричам ваксината, повтарям, просто ми се искаше политиците да бъдат по-директни.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 13 Сеп 2021 12:43


Лелчето в гръцката лаборатория, в която си правихме безплатен антигенен тест за връщане в БГ е прецакала нещата и вместо 13ти септ е писала 03ти, което е датата на документа(PLF) ни за влизане в Гърция. Сега имаме 24 часа да си направим нови тестове тук в Бг, за да не попаднем в 10 дневна карантина. А така ги похвалихме заради възможността за безплатни тестове... Другите три коли минаха безпроблемно с тестовете.
Най-дебилното е, че от 4 души в колата с идентични сертификати и дати, РЗИ на рандъм принцип решиха да пуснат 1 от хората и карантинира другите 3 :lol:

Едит: сега се оказва друго - лелчето не е объркала нищо, просто тая дата от 03ти са всъщност бързите тестове, които ни направиха гърците на влизане там. Тоест към този plf документ, който попълваш, за да пътуваш в Гърция, може да има само един прикрепен тест и тия от 13ти не излизат в системата. Хипер малоумно :D

ЕДИТ2: според РЗИ служителите на границата, е достатъчно да пратиш валиден тест по мейла до 24 часа, за да не те вкарат в карантина. Оказа се, че това не е достатъчно и трябва да звъннеш, за да ги помолиш да си свършат работата и да погледнат мейла, който си им пратил. Случайно реших да се обадя и се оказа, че сме се водели в карантина :lol: Нацупеното лелче ми каза "вече не сте в карантина, лек ден" и ми затвори телефона.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Юли 2005 19:49
Мнения: 6073
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 17 Сеп 2021 10:45


гипо е прав

издават сертификата определено време след ваксинацията

при мен определеното време беше 10 секунди след инжекцията

стига сте спорили

гипо е прав


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 21 Сеп 2021 15:52


Не съм сигурен къде трябва да се постне стълкновението на Ники Минаж и гланцираната тоалетна хартия Guardian относно ваксините :lol:

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 01 Окт 2021 21:47


Това е запис от изслушването на експерти в FDA във връзка с поисканото от администрацията на Байдън одобрение на буустерни дози от ваксините на Файзер. Докторката на 04:09:59, както и човекът на 04:20:16 имат интересни неща да кажат...



___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 06 Окт 2021 10:33


https://bnr.bg/post/101534352/merck-se- ... -na-2021-g

Интересно ми е какво би било мнението на антиваксърите по отношение на хапчето

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 06 Окт 2021 15:05


Мнението ми е, че очевидно не вдяваш защо куп народ не искат да се ваксинират. Изобщо не става въпрос за това дали е под формата на ваксина, хапче, домат или пък презерватив.
Има хора, които ценят достатъчно здравето си и не искат да отидат да се боцнат с първото говно от улицата :live: На мен като човек, грижейки се за себе си, ми е крайно странно как някой - взима опиати; пуши; боде се с експериментални химии без от това да зависи живота му; не се поддържа в някаква подходяща за пълноценно живеене форма. Но нямам нищо против хората, които го правят, стига да не ми дуднат на мен заради това, че аз съм решил да живея здравословно (доколкото е възможно в голям град).
Ако хапчето работи на коренно различен принцип от ваксината, тествано е адекватно (за разлика от ваксината) и всъщност има смисъл от него - защо не? Ако пък пак е като ваксината и е синтезирано само от алфа варианта, няма какво да го споменаваме даже :lol:

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 06 Окт 2021 18:30


Да се грижиш за себе си трябва да включва и да се образоваш поне до базовото ниво, достатъчно да не се излагаш дори в някви умрели гейминг форуми, ма уви, пълниш си главата с първото говно от нета вместо това. Вземи отговори на въпроса на Морко, да знаем поне коя ти е лайняната улица. :D

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 06 Окт 2021 19:18


The Grim Reaper написа:
Да се грижиш за себе си трябва да включва и да се образоваш поне до базовото ниво, достатъчно да не се излагаш дори в някви умрели гейминг форуми, ма уви, пълниш си главата с първото говно от нета вместо това. Вземи отговори на въпроса на Морко, да знаем поне коя ти е лайняната улица. :D


Ай па ти земи се кротни малко бре. И като в политическите теми си мислиш, че много разбираш, само защото мнението ти съвпада с мейнстрийм наратива. Всъщност си ебати заблудената овцъ.

Независимо какво е мнението ви за ваксините, си го набийте в кратуните, че това да си скептичен към тях не е признак за някаква налудничавост, а всъщност научната и медицинска общност не е категорична по въпроса. Независимо какво ти казват по новините. Ето по-горе, можеше да си дадеш труда да видиш, съм постнал не нещо друго, ами линк към официалния канал на U.S. Food and Drug Administration. Където доктори и учени обсъждат темата и е видно че има такива, които практически са на мнението на Гипо. Не казвам непременно, че са прави, ама поне може да те накара да се замислиш.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 06 Окт 2021 19:28


Е да де, ама… Едно е здравословен скептицизъм към ваксина, разработвана рекордно кратко време, друго е да обясняваш как първата доза те разболява, прави те заразен и поради тази причина сертификат за ваксинация се издава едва след втората доза.

Самият Гипо пропусна да коментира тъпотията, която написа, което аз го приемам за мълчаливо съгласие, че се е изхвърлил, та ти къде тръгна да скачаш изобщо?

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com