Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 30 Авг 2021 09:54


Може да си имал късмет с първата и да са те боцнали с физиологичен разтвор :D

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 30 Авг 2021 09:56


Всичко може :D

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 30 Авг 2021 21:17


Мен и двата пъти единствено ме болеше ръката на мястото на инжекцията в продължение на около половин ден, и като цяло в деня в който ми ги поставяха имах чувството че нещо се случва, но реално не беше достатъчно ясно изразено че да мога да го определя.

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 31 Авг 2021 10:37


Между другото, пуснах си изследвания за Т-клетъчен имунитет, да видим какво ще покажат.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 31 Авг 2021 11:29


И колко ти струваше тоя безсмислен ход :?: :lol:

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 31 Авг 2021 11:34


The Grim Reaper написа:
И колко ти струваше тоя безсмислен ход :?: :lol:

Нищо, нали съм с връзки :lol: Пък и защо да е безсмислен, оня ден Кантърджиев каза, че ако имаш такъв имунитет плюс две ваксини напрактика имаш имунитет до живот.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 31 Авг 2021 12:20


При годишните прегледи на приятелката ми са ѝ взели и кръв за антигенен. По някаква скала, при която от 0 до 1 нямаш, а от 1 нагоре имаш, тя е с 2 и нещо. Поне от 5 г. никой от нас не е боледувал от каквото от да било и ако наистина през нас е минало нещо, е било тотално неусетно.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 31 Авг 2021 13:21


The Arrow написа:
The Grim Reaper написа:
И колко ти струваше тоя безсмислен ход :?: :lol:

Нищо, нали съм с връзки :lol: Пък и защо да е безсмислен, оня ден Кантърджиев каза, че ако имаш такъв имунитет плюс две ваксини напрактика имаш имунитет до живот.


Уви, това е едно от нещата, на които не бързам да вярвам на лицата от екрана - има множество неизвестни фактори особено около трайността на имунитета срещу подобни вируси, независимо дали придобит от ваксина или от преболедуване - засега има основание да се твърди, че повечето от симптоматично преболедувалите (така де, оцелелите от тях) би трябвало да имат доживотен имунитет към същия щам - което уж се изследва със T-cell, но факта че вируса подлежи на antigenic drift е достатъчен това "доживотен" да звучи смешно, точно колкото е смешен и "доживотен имунитет срещу грип". Още повече, такива напразни обещания създават фалшиви очаквания и към ваксините, отмятането от които води до нова вълна антивакс сантименти. Все тая, щом е за без пари и аз бих се тествал, то си е интересно.

За съжаление обаче след тъст ми в болница и баща ми с тежко преболедуване късмета ми с тоя вирус май изтече, сестра му си отиде по-миналата седмица, след ненавреме потърсена лекарска помощ от малоумните ми братовчеди и насред изобилие от ваксини. Срам ме е колко малоумно племе сме. Ваксинирайте си поне непреболедувалите възрастни близки и роднини, цената на вашата тъпота е доста по-ниска от тяхната, после може да си говорим глупости в нета колкото искате. :wink:

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 31 Авг 2021 13:34


Кофти работа дейба, съжалявам...

Но независимо какво покажат резултатите от изследванията, най-вероятно ще се ваксинираме другия месец по някое време.

Иначе, скорошната история на приятели, отиват на дискотека няколко човека, двама ваксинирани - единият с Файзър, другият с АЗ, другите двама неваксинирани, но единият от тях тъкмо се е прибрал от Англия и най-вероятно е бил накачен.

Няколко дена след това, приятеля с АЗ се разболява сравнително тежко, но го изкарва на домашно лечение, а на този с Файзър му няма нищо. За другите неваксинирани не знам как са, но май са добре.

Та единственото, което ме забавя в момента е решението, с коя точно ваксина да се боднем, но най-вероятно ще е Файзър тъй като нали получи одобрение от FDA и ще ми е една идея по-спокойно.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 05 Сеп 2021 15:51


https://www.theatlantic.com/ideas/archi ... cy/619940/

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 05 Сеп 2021 17:24


Като никога сме едно от по-яките места за живеене :D ако имахме и здравеопазване, щеше да е идилия.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 05 Сеп 2021 20:17


То България винаги е било яко място за живеене, особено ако имаш доходи от чужбина или работиш на добра заплата за голяма международна фирма.

И много пъти съм си мислел как се радвам, че в този момент от историята на човечеството съм си точно тука в България, а не някъде в чужбина където мерките са многократно по-тежки,например, Австралия, за която става дума в статията :Д или Англия, примерно.

Не че съм от най-социалните хора, ама и на мен взе да ми писва това нещо вече тъй като колкото и да не съм от най-общителните хора ми липсва понякога излизането на заведение веднъж-дваж месечно. Честно казано, лятото сравнително често обикаляхме, но предимно на открити заведения. Но сега пак изглежда, че идва есен/зима в която социалният живот ще е слаб.

Поне ще си бачкам върху проекта, ще цъкам геймки, ще тренирам от вкъщи и т.н.

Между другото, България може и да стане още по-яка. Само трябва да се направи здравна реформа, съдебна реформа, образователна реформа и подсилване на социалната система и стимулите за раждаемост, примерно, и ще станат нещата.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 05 Сеп 2021 21:55


С други думи щеше да е по-яко, ако не си избирахме подчовеци, които после 12г да си преизбираме и да заменим пак с подчовеци :D

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 05 Сеп 2021 22:23


The Arrow написа:
Между другото, България може и да стане още по-яка. Само трябва да се направи здравна реформа, съдебна реформа, образователна реформа и подсилване на социалната система и стимулите за раждаемост, примерно, и ще станат нещата.


Така е, България може да стане яка държава ако вземе да се превърне в яка държава. :lol:

И не знам какво да кажа за "някъде в чужбина където мерките са многократно по-тежки", днеска гледах Формулата в Холандия, пичовете са гъз до гъз с хиляди пияни на мотики и крещят пиянски песни заедно докато нас не ни пускат дори с ваксина в района, щото пак труповете в Пирогов са в коридора на пълната морга (тру стори) и си фалираме бизнесите в безнадежден напън да не мрем като подчовеците, които сме, съответно и никва изненада че си ги избираме. :lol:

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 06 Сеп 2021 13:19


The Grim Reaper написа:
The Arrow написа:
Между другото, България може и да стане още по-яка. Само трябва да се направи здравна реформа, съдебна реформа, образователна реформа и подсилване на социалната система и стимулите за раждаемост, примерно, и ще станат нещата.


Така е, България може да стане яка държава ако вземе да се превърне в яка държава. :lol:

И не знам какво да кажа за "някъде в чужбина където мерките са многократно по-тежки", днеска гледах Формулата в Холандия, пичовете са гъз до гъз с хиляди пияни на мотики и крещят пиянски песни заедно докато нас не ни пускат дори с ваксина в района, щото пак труповете в Пирогов са в коридора на пълната морга (тру стори) и си фалираме бизнесите в безнадежден напън да не мрем като подчовеците, които сме, съответно и никва изненада че си ги избираме. :lol:


Мисля, че е ясно че имам предвид неща като например това да излизаш от вас само с СМСи както беше до скоро в няколко държави, да носиш маски дори навън като си и такива неща, които се случват в Австралия, например. Както и да можеш да ходиш само до супермаркета или нещо такова. За теб ако е нормално това - не знам.

Както и това, например: https://topsport.bg/mondial-2022/latino ... ntina.html

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 07 Сеп 2021 08:26


The Grim Reaper написа:
The Arrow написа:
Между другото, България може и да стане още по-яка. Само трябва да се направи здравна реформа, съдебна реформа, образователна реформа и подсилване на социалната система и стимулите за раждаемост, примерно, и ще станат нещата.


Така е, България може да стане яка държава ако вземе да се превърне в яка държава. :lol:

И не знам какво да кажа за "някъде в чужбина където мерките са многократно по-тежки", днеска гледах Формулата в Холандия, пичовете са гъз до гъз с хиляди пияни на мотики и крещят пиянски песни заедно докато нас не ни пускат дори с ваксина в района, щото пак труповете в Пирогов са в коридора на пълната морга (тру стори) и си фалираме бизнесите в безнадежден напън да не мрем като подчовеците, които сме, съответно и никва изненада че си ги избираме. :lol:

Еми... при 82.8% ваксинирани - конкретно в Холандия заразата от много време насам си върлува изключително сред неваксинираните. Доста неща се случват, но ситуацията остава непроменена - все около 2000 нови инфектирани на ден 99% от които са неваксинирани. Във Франция и Испания съответно може да се видят ефектите пък на над 90% ваксинирани, където броят заразени спада стремглаво от седмици насам. Та, можеше и да сме от нормалните държави, защото имаме миниатюрно население, всичките необходими ваксини за да си решим проблема + изключително слаб човекопоток, както и доста големи разстояния между и в населените места - всички предпоставки вирусът да има изключителна трудност да се разпространява. За сметка на това всички са големи умници и точно сега решиха да го покажат на целия свят :lol:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 07 Сеп 2021 09:57


Съгласен съм с последното изречение :D

Също така, важно е да се отбележи, че българинът никога не е имал доверие в управляващите си за разлика от западния свят.

Другото което е, българинът (поне по това, което виждам онлайн) поради исторически причини е склонен да залита към Русия(съответно и към националнистически(в лошият смисъл на думата) партии като ВМРО, Възраждане, Атака и т.н.) и пропаганда свързана с това колко е прогнил запада.

Хубаво е и тези фактори да се отбелязват защото съвсем не са маловажни.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 07 Сеп 2021 15:25


Предвид това колко са загрижени за здравето ни покрай короната, очаквам лечението на рак и диабет да стане безплатно. Също така пълна забрана на пушенето в световен мащаб. Успоредно с това забрана на рекламите на доказано вредни продукти и съдебни ошушквания на компании като нестле. Голям кеф, чака ни светло бъдеще!
Също така, хубавото на това, че короната е толкова страшна е, че успя да уплаши грипа. Вие в последните 2 години чували ли сте за грип и това колко опасен е? Ами не, защото короната го уплаши и се е скрил в дупка някъде!

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 08 Сеп 2021 10:55


Ако две велики сили каквито са САЩ и Китай вместо да си съперничат на глобалната сцена започнат да си сътрудничат, това би довело до прекрасни резултати за цялото човечество.

Резултатите:


___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 08 Сеп 2021 12:00


Съгласен съм, че САЩ, Китай и Русия, включително, трябва да си сътрудничат вместо да си съперничат. Нещата определено биха били много по-приятни така.

А Sky news не са ми особено легитимни.

___________________________________
тежки нокаути


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com