Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 04 Яну 2021 22:18


The Grim Reaper написа:
... накрая заклеймява всички ваксини без къвто и да е довод?

Хуйчо :D казах тия две ваксини, даже го одебелих, а довода ми е на предната страница.
И да, нормално е годината да е рекордна откъм умирачки, щото оставят хората да мрат вкъщи и по стълбите, а болниците са по-пусти от всякога (да, наложи ми се да ходя до 3 болници поради несвързани с короната причини).

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 04 Яну 2021 23:36


Има хора, които не е задължително да са антиваксъри и да отричат науката, за да са против ваксините за ковид конкретно.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 05 Яну 2021 13:19


Цяла шибана година след началото на това нещо СЗО изпраща експедиция в Китай: https://dnes.dir.bg/na-fokus/ekip-na-sz ... a-zarazata

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 05 Яну 2021 17:52


СЗО е орган подчинен на ККП, аз съм изненадан че изобщо ще ходят там.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 05 Яну 2021 18:59


Императора написа:
Gipo написа:
The Grim Reaper написа:
... накрая заклеймява всички ваксини без къвто и да е довод?

Хуйчо :D казах тия две ваксини, даже го одебелих, а довода ми е на предната страница.
И да, нормално е годината да е рекордна откъм умирачки, щото оставят хората да мрат вкъщи и по стълбите, а болниците са по-пусти от всякога


И къде ги видя тия хора да умират "вкъщи и по стълбите" ?
В някой жълт вестник ли?

Същевременно Kirilicata, който е медицински служител,
изявявал се на "бойното поле" особено активно в последните месеци (поне според неговите думи...)
представи напълно друга картинка за болниците, в които е служил,
а именно че са били по-скоро позапълнени...

Бе, Гипо, май Ериксъна е прав тука... :?


Не се наемам да коментирам колко са запълнени отделенията, но наистина хора са умирали докато чакат линейка или на стълбите на болниците защото не обръщат внимание освен ако не е ковид.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Шефа на Кенефа
Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2003 14:14
Мнения: 7898
Местоположение: Троянски манастир
В момента играе: на троянска чушка
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 06 Яну 2021 16:35


Екстраполацията на личен опит не е много приемливо доказателство, момчета. А и както са казали древните латинци - testis unus, testis nullus!

Щото лятото се говореше как "аз не познавам никой, дет да се е разболял!". После минахме на "аз не познавам никой, дет да е умрял!". Сега и това го прескачаме.

Смъртността обаче като да е съврзана с това, че в никоя година досега не сме имали толкова близки и познати, които да са имали нужда от болнична помощ в следствие на вирус. И говорим за болнична помощ, без която често се умира, щото вируса създава една тиха хипоксия, в която човек неусетно се оказва пред умирачка от липса на кислород. На мен лично ми се размина да изпращам някого засега, макар и да имах супер насрана коледа заради (вече изписан) близък човек в болница, но например баща ми изгуби свой приятел - лекар, известен хирург. Та Гипчо като се чуди що ходи до 3 болници - щото и лекарите са хора, почти всички от които "на първа линия", и тях не ги призовават да си седят вкъщи или да не играят хоро в реката, ясно ви е.

"Довода" срещу ваксините не му намерих източника, но го прочетох въпреки това. После пък потърсих какви са причините за някои болести да имаме доживотен имунитет, а за други временен. Ако някой се изненада, че е пряко свързано с причината, поради която и Ковид ваксините са временни, значи е малоумен. Накратко - освен вирусните мутации, тялото ви не ебава особено заболявания, които "живеят" в горния дихателен тракт, че да изгради достатъчно дълготраен имунен отговор. Затова дори без въобще да говорим за ваксини, можете да карате например шарка или жълтеница веднъж в живота си, а грипчета да си ловите през няколко години. Всичко това всеки може да го научи за едно сране време, но се спира за да не вземе да научи нещо, което е в провиворечие с вече изграденото му "мнение", и така, в зенита на нощта, си прерязва гърлото с опакото на ножа.

Споменавайки лаборанти, our friendly neighbourhood Disturbed това работи в момента. Оня ден даже качил снимка как го ваксинират. Ако някой има желание - разпитайте го за малко информация от "кухнята". Или си четете жълто-кафевите източници дето съвпадат с "мнението" ви по цвят, ебал съм ви :!:

___________________________________
a.k.a. ЧУПЕН ЧАЙНИК


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 10 Яну 2021 21:34


Маце Борко написа:
Голямото предизвикателство на нашето време пред индивида явно ще бъде да не се поддава на крайностите.

За съжаление, в моя балон, както очевидно и по целия свят, непрекъснато се увеличават разделението и силните емоции - и то до такава степен, че просто ме уморява и даже не ми се влиза в спор, когато някой каже нещо глупаво. А преди нямах търпение да някой да каже нещо глупаво (според моите разбирания), за да почна чаршафите с обяснения - както се е случвало тук неведнъж. :D

В момента не можеш да си с либерални възгледи И едновременно с това да смяташ, че съвременният прогресивизъм е прекалено агресивен и на моменти не по-малко плашещ от това, срещу което се бори.
Не можеш да си ЗА гей браковете, да защитаваш правата им И едновременно с това да ти е писнало от педерастка пропаганда и in your face отношението.
Не можеш да НЕ дискриминираш чернокожите и просто да гледаш на тях като на хора като всички други - трябва да ги третираш като специални и да минаваш обучения за това на работа.
Не можеш да смяташ, че около коронавируса се вдигна малко повече от нужната истерия като последица от глобализацията на света и съответно не се предприеха най-добрите дългосрочни мерки, И едновременно с това да го приемаш като сериозната заплаха, която е и да не се правиш на интересен на касиерката в магазина с носенето на маски или каквото и да било друго, което ти коства минимум шибани усилия.

И зад твърдите убеждения на всеки като източници са посочени "приятел на приятел ми каза", "ти не го ли гледа онова видео, където Х обяснява каква е цялата работа и как ни манипулират с нея" (където Х е някакъв сопол с мнение, базирано на никакви факти, но за сметка на това популярен, защото удовлетворява confirmation bias-a на аудиторията си), "пише го навсякъде в интернет" (където навсякъде в интернет е някакъв кропнат шот от туиит на тотално неизвестен профил, разпространяван по всички мийм канали) и т.н.

Впрочем, това, което Ерик пусна, е взимайки предвид всички локдауни, носенета на маски и т.н.

И малко не мога да разбера аргумента, че лъснало как коронавирусът не бил опасен. Ми не сме го оставили да стане наистина опасен бе, момчета - нали това е целта на всички тия мъки.

Наистина ми се ще колективната мисъл първо да търси и да чете и едва тогава да си формира мнението, а не както е сега - точно обратното.

+1000, същото го говоря от няколко години. Аз съм за всичките неща, които описа. Въпреки че по други въпроси вземам доста крайни позиции, се имам за балансиран човек. Каквито липсват.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2307
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 11 Яну 2021 09:33


Маце Борко написа:
Наистина ми се ще колективната мисъл първо да търси и да чете и едва тогава да си формира мнението, а не както е сега - точно обратното.


Просто човек по подразбиране винаги подхожда първо емоционално и след това евентуално може и рационално. Вероятно така сме устроени по природа. Критичната мисъл не се учи лесно и като цяло никой не застрахован от това да се подведе към някоя глупост защото "така се говори" :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 11 Яну 2021 10:47


Пичове, майка ми вече е ваксинирана. Всичко да е наред, да чукам на дърво, и след някакво време може и аз да се ваксинирам ама доста по натам.

За критичното мислене, мене не ми харесва много тоя термин защото всеки го използва както намери за добре. Тези които се водят по официалния наратив го използват спрямо тези, които са по конспирациите, а тези които са по конспирациите обвиняват другите, че не ползват критично мислене а се водят по информацията от медиите.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 11 Яну 2021 16:45


Намерих една хубава карта, която дава статистика за ваксинираните
https://covid.tobel.bg/ (тряя се кликне от иконката вдясно)

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 14 Яну 2021 18:40


https://www.dnevnik.bg/sviat/2021/01/14 ... _NaiNovoto

ужас, дано да приключи тая работа в някакво скоро време и да се върнат нещата както си бяха преди.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 19 Яну 2021 21:15


https://www.dnevnik.bg/sviat/2021/01/19 ... _NaiNovoto

Цитат:
Договорът между Европейската комисия и BioNTech/Pfizer за доставката на ваксини си остава засекретен. Достъп до него нямат и членовете на Европейския парламент. Затова е неясно дали в договора са предвидени някакви ограничения, засягащи отговорността на BioNTech/Pfizer по отношение на техния продукт.


Аз съм потресен.

Напълно нормално е хората да нямат доверие на правителствата, както и на медицинските експерти.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 01 Фев 2021 19:56


Фразата, която използват американските коментатори "getting shots in people's arms" ми е малко крийпи и наркоманско звучаща.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 01 Фев 2021 21:40


С всички тия нови щамове, смятам че пак ще затворят всичко март месец.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 02 Фев 2021 10:10


Да затварят бе, куче с кренвирш плашат. Това ми напомня на един виц:

Скарали се двама шопи и единият утрепал другия. Прибрал се, казал на жена си, и тя се завайкала:
- Вутеее, вуте, че те осъдат сега, че лежиш, я кво че прайм?
- Не бой се, ма, я колко моем лежим те на толко не моат ма осъдат.


Профил

Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 02 Фев 2021 13:41


Е що? За мен локдаун значи само още постоянно хоум офисче и обедни почивчици по 3 часа в парка с кафенце. Малко е stretch, ok


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 02 Фев 2021 17:02


Следващи локдауни ще допринесат за мега рекорд в сивата икономика, според мен. Последвани от стачки, бунтове и какво ли не. Дано не се стига до там.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 02 Фев 2021 17:24


Малко тъп въпрос, ама защо няма проблем да се казва "английският вариант", а термина "китайски вирус" го забраниха?

Иначе уикенда съм на един рд с около 10 човека някъде и се надявам да не ковидясам. :roll:

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 02 Фев 2021 17:43


Изтрит коментар


Профил

Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 02 Фев 2021 20:08


Така е :) Аз вече започнах да им уча езика с ето този канал:

https://youtu.be/r1UP7trWzRw

Много странен и интересен език. За няколко месеца можело да се научи човек да провежда елементарен разговор, ако си налегне парцалките, но да слуша и да разбира отнема малко повече време. Също така научих, че китайският всъщност включва около стотина езика, които не са като българския и македонския откъм разлики, ами са си неразбираеми взаимно. Дължало се главно на тоналностите. Мандарин и кантонски са най-разпространените, има още 4-5 разпространени и много по-редки.

Четенето и писането са друга бира, мъка, нещо невъзможно, ебаси колко ми е закърнял мозъка, а съм само на 28.


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com