Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 01 Дек 2020 12:55


Ето и видео репортажа:



Нещо много рязко започнаха да споменават пак Китай изведнъж.

Ама нали orange man bad.

И като напишете china covid в гугъл и цъкнете на падащото меню и изберете deaths, бутона не работи :o

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 02 Дек 2020 11:04


https://www.svobodnaevropa.bg/a/%D0%B2% ... B-ntXj58LI

___________________________________
тежки нокаути


Профил

The King of Kings
Аватар
Регистриран на:
26 Дек 2002 14:16
Мнения: 3480
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 03 Дек 2020 18:47


https://www.facebook.com/babak.khiavchi ... 8469590807

___________________________________
Цитат:
az se nadqvam planeta turneto da e ludnica taq godina!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 03 Дек 2020 19:37


Ок, понеже може на някой да му е интересно ще опиша как се развива заболяването при мен до този момент. Определено има някои любопитни неща.

И така в предишния пост описах как се развиха нещата в първите 3 дни.

В Понеделник (четвъртия ден след появата на сериозните симптоми) се събудих и с радост установих, че основните ми оплаквания ги няма. Нямах температура, втрисане, болките в мускулите и ставите бяха изчезнали. Обнадеждих се, че почти съм се излекувал. Носът ми продължаваше да е леко запушен и тежестта в гърдите обаче си остана. Когато станах усетих нещо, което първоначално ме стресна. Бях леко замаян и ми се виеше свят, което преди не ми се беше случвало. Симптома отмина, но продължи да се възвръща на рандом моменти през целия ден, съчетан с леко чувство на задух. По ирония на съдбата, точно този ден трябваше да си закачам LED осветлението на високата до тавана етажерка. Както и да е, справих се, но се уплаших, че ако този симптом се влоши, това говори за много лошо развитие на болестта, може би вируса инфектираше вътрешните капиляри на алвеолите ми и това водеше до ниско снабдяване с кислород и от там виенето на свят, чувството за задух и т.н.

За щастие във Вторник този симптом почти напълно изчезна. Нещата се върнаха на предишното си равнище, леко запушен нос, лека тежест в гърдите, но слава Богу без виене на свят и задух. Отново се обнадеждих. Същия ден реших все пак да говоря с личната си лекарка по телефона, като ѝ описах всичко станало до момента. Тя звучеше мега спокойно и ми препоръча да пия 4 неща, 2 от които вече пиех - аспирин и витамин Д, другите две бяха Селен и Цинк.

В сряда упорития вирус, който мислех че вече съм на път да преборя, отново ме атакува по неочакван начин. След като от началото не бях имал сериозна хрема, този ден носа ми реши да тече като ниагарския водопад. Ей така от нищото получих НЕВЕРОЯТНА хрема, сякаш е първия ден то грипно заболяване. Това ме накара да се почувствам по-отпаднал от обичайното и да се питам, какво по дяволите се случва?

И така стигаме до днес, общо взето почти седмица след началото на първите симптоми. За мое щастие хремата изчезна внезапно, както се появи. Но с нея си замина и част от обонянието ми. До вчерашния ден не се оплаквах от липса на мирис, както това се случва при много заразени, които познавам. Днес обаче почти не чувствам миризми, само по-силните, ако ги душа от близо. Доста тъпо, но какво да се прави. Иначе, имам усещането че тежестта в дробовете ми понамалява, носа ми е леко запушен (както си беше преди) и продължавм да чувствам лека отпадналост. Навлизайки във втората седмица се надявам вече да почна да се оправям и да няма повече изненадващи усложнения.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

The King of Kings
Аватар
Регистриран на:
26 Дек 2002 14:16
Мнения: 3480
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 03 Дек 2020 19:47


Как си се филмирал само :lol: В кръга на шегата, някой с Ковид може ли да напише роман какво е да имаш температура и колко ужасяващо е да си с хрема?

___________________________________
Цитат:
az se nadqvam planeta turneto da e ludnica taq godina!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 03 Дек 2020 20:50


При мен започна преди седмица с точно тоя тип хрема, дето за два часа ми превърна носа на водопад, но един ден по-късно изчезна напълно.

Успях да вдигна температура в някой от дните, беше пренебрежимо малка обаче.

Лека умора в някои от дните.

В момента съм напълно ок.

Други симптоми нямам, освен че ме заболяват за няколко часа зъбите привечер към 6 и до 9 ми минава - да, аз също съм озадачен.

Това е, дано това си и остане. Жена ми беше с температура и т.н., сега просто се уморява от придвижването от една стая в друга, иначе тя също е ок.

Stay safe, момчета.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 04 Дек 2020 11:54


Маце Борко написа:
Жена ми беше с температура и т.н., сега просто се уморява от придвижването от една стая в друга, иначе тя също е ок.


тва едва ли е от ковида, те са си така жените


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 04 Дек 2020 12:47


covid2012 написа:
Маце Борко написа:
Жена ми беше с температура и т.н., сега просто се уморява от придвижването от една стая в друга, иначе тя също е ок.


тва едва ли е от ковида, те са си така жените

:lol:

-------------

пз:


___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 05 Дек 2020 19:33


Какво мислите за Пламен Пасков ако сте го гледали?

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 07 Дек 2020 11:35


Оф, познавам един куп хора, които винаги са пушели, пиели, били са тотално обездвижени и са имали ужасни хранителни навици. А сега обаче короната била много опасна за здравето им :lol: Що за малоумни разбирания са това? Как така е ок да си пукнеш от 1 куп доказано вредни неща, ама хипотетичната и много по-малко вероятна смърт от корона е голямата работа?

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 07 Дек 2020 12:18


Gipo написа:
Оф, познавам един куп хора, които винаги са пушели, пиели, били са тотално обездвижени и са имали ужасни хранителни навици. А сега обаче короната била много опасна за здравето им :lol: Що за малоумни разбирания са това? Как така е ок да си пукнеш от 1 куп доказано вредни неща, ама хипотетичната и много по-малко вероятна смърт от корона е голямата работа?

Е брат, наистина ли не можеш да проследиш връзката..? Не е голяма работа, просто пушенето, наднорменото тегло / диабета често са разликата между това да не усетиш инфекцията и това да не се събудиш в интензивното. Нищо от това не е ок, но това не означава че трябва целия казус да се смита под килима щото видиш ли те били пушачи или дебели и човек би си помислил че дните им се преброени и така или иначе. :lol:
Що за логика :arrow:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 07 Дек 2020 12:45


Идеята ми е друга. Как така с години не ти пука за здравето ти и изведнъж идва нещо, което е много по-малко вероятно да те убие и ти полудяваш от страх?

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 07 Дек 2020 13:36


The Arrow написа:
Какво мислите за Пламен Пасков ако сте го гледали?


стига с тия олигофрени бе :lol:

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 07 Дек 2020 13:51


Ами, Гипо, много просто.


Човек не, че толкоз го е грижа за здравето му, ами не иска да бъде прецакан.

Когато пушиш/пиеш/не се движиш, подсъзнателно поемаш отговорност за себе си, дори и да си жена и да се оправдаваш с небивалици от сорта, че "се бориш против нереалистичните стандарти, втълпявани от медиите и Холивуд" или някаква друга простотия от тия, дето са модерни на запад и се опитват да пробият и при нас.

От друга страна, ако се разболееш от корона, някой лайнар те е заразил, да му еба майката. Тюх, пък аз толкова се пазих, ееее, не ги носят тия маски, майка им ше еба, тъпа даеба.

А и, разбира се, като пиеш по 3 монстъра на ден ти е яко и си преебаваш формата и органите много постепенно, което ти позволява да седиш в заблудата "абе добре съм си, то ся е зима/за лятото ше съм тамън/мен не ми дреме за тия работи, да не съм някоя моделка/културист" и т.н.


Аз поне така си го обяснявам.


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 07 Дек 2020 14:00


Между другото, това което намирам за учудващо е, че поне от моите приятели и познати никой не се е оплакал, че "някой лайнар го е заразил"... а на теория бих очаквал именно това (генерално за българина хаха)

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 07 Дек 2020 14:14


Маце Борко написа:
The Arrow написа:
Какво мислите за Пламен Пасков ако сте го гледали?


стига с тия олигофрени бе :lol:


Аз не мисля, че те(такива като Пасков, Цанов, Брейка и други подобни) са олигофрени, ами всъщност са хитреци, които на гърба на олигофрените, които ги следват и им вярват си трупат дивиденти.

И като виждам колко много хора ги подкрепят направо се плаша.

denik написа:
Между другото, това което намирам за учудващо е, че поне от моите приятели и познати никой не се е оплакал, че "някой лайнар го е заразил"... а на теория бих очаквал именно това (генерално за българина хаха)


То ситуацията е такава, че напрактика почти никой няма вина за нея, още повече масовия, обикновен човек, така да се каже, така че няма какво да се оплакват, че някой ги бил заразил.

Ако има някой виновен за ситуацията, то това са Китай и по-точно Китайската Комунистическа Партия и СЗО според мен.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2677
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 07 Дек 2020 15:55



___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 07 Дек 2020 19:46


Не съм си и помислил да визирам тебе, ама щом се чувстваш засегнат, добре. Но не за теб


Профил

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 07 Дек 2020 19:56


Волтаж, много добре помня, че историите ти за монстърите продължава до към 2015. Най-късно до 2016.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Вирусът Корона - Глобална Епидемия
Публикувано на: 07 Дек 2020 21:12


Днеска му се наложи на баща ми да отиде до спешното с високо кръвно, болки в гърдите и корема, замаяност и повръщане в 10 и половина сутринта.
За тия симптоми го прегледаха чак в 3 следобяд след като мина през бърз тест за корона вирус, който е отрицателен.

Това в болница Токуда, където след като го изписаха в 5 и половина със стомашна инфекция (бактериална) му искаха над 250 лева.

А в чакалнята имаше шарлатанка която искаше от хората 100 лева за билково лечение.

Щом това е така в Токуда, не мога да си представя как е по другите места...

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com