Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: Marvel Cinematic Universe
Публикувано на: 04 Окт 2017 23:07


Аз вчера изгледах първия епизод на Inhumans и общо взето е наистина такава брадва за каквато го изкарват. Скапани декори, евтини костюми, безумен монтаж, с малки изключения жалки ефекти, дебилен сценарий и прочее, и прочее. Актьорите са като цяло харизматични и се опитват да не изглеждат нелепо, но си остават само с опита. Тук-таме имаше по нещо интересно като например "смъртта" на Карнак и сладура Локджау, но са пренепрежимо малко на фона на всеобщата диария. Ако това беше евтинджос SyFy шоу от преди 15-на години може да му се простят повечето уродливи недъзи, но за 2017 година като част от толкова масивен франчайз като MCU и то от телевизия, която ни даде страхотния Agents of SHIELD е повече от недопустимо тая чекия да съществува. Силно се надявам галфона Скот Бък да не припари на телевизионно студио никога, след като бъде уволнен безславно от Марвелци.

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Marvel Cinematic Universe
Публикувано на: 09 Окт 2017 20:03


След недоразумението Iron Fist и последните 2 епизода на Defenders, успях да си върна доверието в марвел чрез Legion. Супер шашав, но и готин първи сезон.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Marvel Cinematic Universe
Публикувано на: 12 Окт 2017 10:41


Gipo написа:
След недоразумението Iron Fist и последните 2 епизода на Defenders, успях да си върна доверието в марвел чрез Legion. Супер шашав, но и готин първи сезон.

Всъщност и Легион не е нищо особено като цяло. Не знам какво ти е харесало, аз помня само несвързаността на всеки един епизод с цялостната история, която и без това бе замъглена от крайно слабата актьорска игра тип "читалищни дейци". Сериозната некадърност на дъртата, мъжа и, Обри Плаза - позната най-вече от тъпи комедийки и изпълняваща все една и съща роля през цялата си кариера досега - тази на парантия ( :D ), онова русо момиче също не знаеше къде се намира през повечето време, а останалите не заслужават и споменаване.
Като добавим и постоянното повтаряне на сцени и завръщане в миналото на главния герой, траещо цели епизоди, сериалът спокойно можеше да бъде съкратен на две серии от по 30 минути.

ПП: Да не забравя и злодея, който приличаше на тулуп и трябваше да е страшен - най-смешния мутант, който съм виждал. Все едно беше счупил пространство-времевия континиум и от Живите мъртви се бе изстрелял директно в сериала Легион :lol:


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Marvel Cinematic Universe
Публикувано на: 12 Окт 2017 21:13


Първият сезон беше изцяло встъпителен и единствената му цел беше да ни запознае с миналото на един worldbreaker.
Аз бях впечатлен от мъжа на старата. Не бях виждал някой да играе по-естествено и добре в сериал за супер герои и много се радвам, че във втори сезон ще е
Spoiler for :
злодея щото кърлежа влезе в него

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Marvel Cinematic Universe
Публикувано на: 13 Окт 2017 21:59


Gipo написа:
Първият сезон беше изцяло встъпителен и единствената му цел беше да ни запознае с миналото на един worldbreaker.
Аз бях впечатлен от мъжа на старата. Не бях виждал някой да играе по-естествено и добре в сериал за супер герои и много се радвам, че във втори сезон ще е
Spoiler for :
злодея щото кърлежа влезе в него

Доколкото си спомням мъжа и имаше много малко екранно време. Говореше флегматично и ексцентрично, което мен ме дразнеше и не ми се виждаше никак естествено, а по скоро в съвкупност с визията си ми напомняше един известен руски естраден изпълнител :lol: Да, сериала е по добър от почти всичко излязло досега от DC(не особено висока летва), но в пъти по слаб от Дардевил, Джоунс и Кейдж спрямо история, персонажи, актьорска игра, вероятно и бюджет.

Ще дам шанс и на втория сезон вероятно, защото съм фен на супергеройските сериали, но нямам никакви очаквания. Като спомена за естествена игра в сериали на геройска тематика, веднага ми изниква в ума шефа на управлението в Агент Картър, който буквално ме забавляваше с всяко едно свое включване. Чудесно написан и изигран персонаж. Актьора играеше така все едно не му бяха казали, че камерата е включена :D Жалко, че го ликвидираха в края на първи сезон.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Marvel Cinematic Universe
Публикувано на: 14 Окт 2017 00:42


ахахах за мен единствения по-тъп марвелски сериал от люк кейдж е iron fist.
Да, оливър имаше малко екранно време, но пък играеше страхотно ролята на някакъв отделен от света, седемдесетарски фрийк. Сякаш е такъв в реалния живот. А ролята му беше малко на ташак като катерицата в айс ейдж :lol:

Сега чакам да излезе целия The Gifted, за да го видя.

Иначе гледахте ли тоя трейлър :o
https://www.facebook.com/ScreenRant/videos/312762862526829/

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Marvel Cinematic Universe
Публикувано на: 15 Окт 2017 21:59


Gipo написа:
ахахах за мен единствения по-тъп марвелски сериал от люк кейдж е iron fist.
Да, оливър имаше малко екранно време, но пък играеше страхотно ролята на някакъв отделен от света, седемдесетарски фрийк. Сякаш е такъв в реалния живот. А ролята му беше малко на ташак като катерицата в айс ейдж :lol:

Сега чакам да излезе целия The Gifted, за да го видя.

Иначе гледахте ли тоя трейлър :o
https://www.facebook.com/ScreenRant/videos/312762862526829/

Може би точно и заради това не ми хареса ролята му - във всеки сериал има по един-два персонажа, които са вкарани за ташака и почти винаги преиграват отчетливо.

Люк на мен ми е любимия марвелски сериал, но не и любим герой или актьор от сериал на Марвел. Много добре бяха разказани връзките между отделните персонажи в сериала с малки изключения, в комплект със страхотната игра на почти всички негрота - като се почне от Пепелянката, чак до Пап от бръснарницата. Единствено главния герой е дупка и стои като пън пред камера, но се преживява. С нетърпение чакам втория сезон, защото финалът на първия определено не беше в полза на Кейдж и ще става интересно развитието на историята.

За The Gifted няма какво да кажа, защото не съм много запознат , но това, което ми се наби на очи са неизвестните актьори, които участват. Това може да е нож с две остриета.

https://youtu.be/bu9e410C__I
The New Mutants ме хайпна с хорър елементите си. Надявам се да е в пъти по добър от Легион. Има потенциала да бъде, ако не прекалят с псевдо-психарията и бюджета им е приличен.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Marvel Cinematic Universe
Публикувано на: 29 Окт 2017 11:29


Новият Тор е определено най-добрия от поредицата досега, но пък в никакъв случай не заслужава хайпа на нещо като един от най-добрите марвел филми. Искали са да го направят в стил GotG, но качеството на хумора беше много ниско. Хела е много яка, а пък Хълк е много осакатен спрямо Avengers.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2677
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Marvel Cinematic Universe
Публикувано на: 06 Ное 2017 23:12


http://collider.com/disney-fox-deal-marvel-movies/
Wtf
Ако Дисни купят Фокс не ми се мисли какво ще стане.

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2677
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Marvel Cinematic Universe
Публикувано на: 29 Ное 2017 21:28




It's ok.
Най-накрая изглежда ще убият някои от добрите персонажи :D
Залагам на Вижън, Айрън Ман и Капитан Америка :D

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Marvel Cinematic Universe
Публикувано на: 30 Ное 2017 10:18


Не мисля, че ще е вижън, защото май е кастнат за Avengers 4.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Marvel Cinematic Universe
Публикувано на: 30 Ное 2017 13:19


Тони и капитана няма да умрат, защото са финансово симпатични и цялата вселена на Марвел се крепи до голяма степен на тях. След "Безкрайната война" очаквам да ги поизбутат в миманса и да станат нещо като ментори на новата вълна авенджъри.

Единственото сигурно е, че Танос ще го ликвидират :D Това не е спойлер, всеки го очаква. Въпроса е кой ще го убие и по какъв начин. А ако някой от добрите ще умира, в което далеч не съм сигурен - бих заложил на Вижън(не е кастнат за следващия филм, за разлика от капитана и Старк - http://www.imdb.com/title/tt4154796/?ref_=ttfc_fc_tt), но също и на Scarlet Witch, която просто няма как да бъде използвана правилно като герой без Вижън, а да я превърнат в злодей отново без брат и и след като не разполагат с доктор Дуум и Магнето също няма да върви. Нищо чудно да я пожертват.

Варианта някой измежду резервите в лицето на Сам Уилсън и Джеймс Роудс да бъде елиминиран също стои на дневен ред. Предполагам, че и някой от Пазителите също ще даде фира - я миещата мечка, я Mantis. Ник Фюри и Мария Хил изглежда няма да участват, иначе биха били идеални жертви. Ант-мен също може да бъде убит - представям си следната сцена - Ант-мен се е смалил и жужи около Танос да го изследва и бам - Танос го сплесква в юмрука си като... мравка :D Някакъв минимален шанс някой антигерой като Зимния войник и Локи да бъде унищожен може и да има, но честно казано не ми се вярва, тъй като и двамата имат много фенове, а и не е като да не са "умирали" вече. Не знам какви са сделките на Марвел относно ползването на Хълк и Спайдър-мен, но ако могат да ги използват само за определено време може да станем свидетели на сензация. Черната вдовица и Клинт са вън от опасност за мен - не вярвам да им посегнат, още повече след като показаха семейството на Ястребовото око и заради него елиминираха вече един герой.

При всички положения обаче трейлъра ми хареса и съм много хайпнат. Марвел ще изнесе поредна лекция на DC, относно това как се градят много персонажи набутани в един филм и как в такава продукция може да се разкаже кохерентна история.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2677
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: Marvel Cinematic Universe
Публикувано на: 14 Дек 2017 15:25


http://variety.com/2017/biz/news/disney ... 202631242/

GG

Знам, че много хора се безпокоят от това, но ако Дисни са навити за R рейтинг на определени филми и продължават да дават креативна свобода на режисьорите си, филмите би трябвало да са Ок :D

___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Marvel Cinematic Universe
Публикувано на: 14 Дек 2017 16:41


Аз не мисля, че това ще е добре за герои като Дедпул, Върколакът и повечето мутанти от вселената на Х -мен. Съдя по това какво направиха от Дисни с техният вариант на Scarlet witch и Quicksilver и как стоят не на място при другите герои. Ако вселената на мутантите Х бъде отделена от останалите поредици на Марвъл(Пазители, Отмъстители, Защитници, Нечовеци и тн) може и да се получи, но не и с рейтинг PG-13. С такъв рейтинг най-много да направят някоя глупотевина подобна на Нечовеци, където се провалиха в представянето на почти всички персонажи, а историята, която предложиха можеше да сработи преди 10-15 години - сега изглежда повече от детинска.

От друга страна, ако сделката стане факт, почти сигурно ще канселнат Семейство Симпсънс, което и без това се изчерпа напоследък :D


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Marvel Cinematic Universe
Публикувано на: 06 Яну 2018 13:02


Вчера догледахме The Punisher. Беше ми повече от ясно още предварително, че няма как да гледам 13 епизода, в които има единствено мега касапница в стил Франк Касъл. Имаше по-мудни епизоди, имаше и големи избухвания. Като цяло съм с доста положително мнение за сериала, както и актьорите и ще очаквам 2ри сезон. Беше много приятно отновно да вляза в релсите на добър марвелски сериал след безобразните IF, LC и последните 3 епизода на Defenders. А, чакай, май последно изгледах Legion и той ми хареса.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Marvel Cinematic Universe
Публикувано на: 06 Яну 2018 16:27


На мен Наказателят също ми хареса, но имаше и ред безумия в сценария. Не знам какво ги прихваща американските сценаристи, но в последните години се затрудняват да ни предоставят цялостно свързана история.

Екшън сцените бяха на висота, главните герои също бяха добре разказани, обаче... кой да предположи, че Франк Касъл ще се превърне в момче за всичко(без секс) на някаква домакиня :lol: Сега вероятно ще започнат меме-тата с good gay Frank по подобие на тези с good gay Jason :D

Страничните персонажи пък никой не ги броеше за живи, даже сценаристите. Още не мога да повярвам как успяха да съсипят ситуацията след една от най-яките екшън сцени в сериала - тази с Гънър и Касъл срещу войниците.
Spoiler for :
Либерман наблюдава всичко случващо се с дрон и измъква Наказателя, но не се сеща да се върне да помогне и на Гънър. И това само секунда след като Франк тръгна да води помощ. В пилотния епизод пък ни занимаваха с някакво хлапенце, работещо на строеж и забъркало се с неподходящи хора. Познайте кой го спасява - good gay Frank.


Разбирам, че е трябвало да запълват тези протяжни едночасови тринадесет епизода с нещо, ама... са избрали грешния подход. Наказателят се разкъса да помага на разни хора, за които не би трябвало да му пука изобщо, вместо да наказва. Това е главният проблем на сериала, макар че имаше и куп ненужни странични персонажи.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Marvel Cinematic Universe
Публикувано на: 18 Яну 2018 13:11


Я кажете подходящия viewing order за нетфликс сериалите, без да съм ги гледал преди това.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Marvel Cinematic Universe
Публикувано на: 18 Яну 2018 14:13


The Arrow написа:
Я кажете подходящия viewing order за нетфликс сериалите, без да съм ги гледал преди това.

Дявол на доброто - 1 сезон
Джесика Джоунс
Люк Кейдж
Железния юмрук
Дявол на доброто - 2 сезон
Защитниците
Наказателят


Обаче като се има предвид, че харесваш Светкавицата, Стрелата и Легендите, по добре гледай Агентите на Щит, Нечовеци, Агент Картър, Надарените, Бегълци и прочие, в които присъства комедийния елемент и историята е малко по лека. Ако ти трябва разяснение за някой сериал, независимо кой избереш - може да питаш :)


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
13 Дек 2003 12:57
Мнения: 5224
Заглавие: Re: Marvel Cinematic Universe
Публикувано на: 18 Яну 2018 15:22


Щото на тия им е толкова тежка историята, че можеш се прекинеш от нея...

___________________________________
We're nothing like God. Not only do we have limited powers, but sometimes we're driven to become the devil himself. What's your answer this time?
Repeat carefully after me! This world is made... This world is made of... made of... LOVE AND PEACE!


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: Marvel Cinematic Universe
Публикувано на: 18 Яну 2018 15:50


Нали говорихме по този въпрос с теб и уточнихме, че и двамата не харесваме особено тези сериали. Че са по натоварващи и залагат повече на историята обаче е истина. Човек харесал Светкавицата примерно, как да хареса Джесика Джоунс чисто като стил? А, за мен? За мен е лесно - не защитавам и харесвам нито един от тези сериали.


Профил Skype
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com