Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 13 Юни 2017 19:09


Wolf-a гледа блокбъстъри на компютъра вкъщи - и то от някакви стриймове на скрийнъри с качество, значително по-лошо от това на дивиди риповете през 2005-та от по 500 мегабайта. Пускайки някаква произволна сцена от средата на филма с идеята да го хване историята.

Хахахахахаха

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 14 Юни 2017 20:24


Еми така е, менторе - откак ме прееба една престъпна клика да ходя да гледам Юпитера съм доста скептичен за филмите, в които главни герои са мацки. Теб те разбирам защо харесваш Жената чудо - фен си на Гейлчето, всеки си има слабости, какво да се прави :D


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 14 Юни 2017 22:04


Юпитера верно беше страховито тъп.

Много се притеснявам какво ще причинят сестрите Уашовски на Матрицата с тоя римейк, който готвят.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 14 Юни 2017 22:36


wtf римейк на "Матрицата" ли ще има? :shock:

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 14 Юни 2017 22:53


Ма можело да бъде и side story. То няма да е изненада и reboot. Машините отново да извадят някакъв Neo, който за пореден път да разиграе съдбата на "батериите" (това и почернянето на небето са най-тъпите концепции, какво им пречи да черпят геотермална енергия?).

Аз и без това не съм фен на Матрицата, а само на някои от сегментите в Аниматрицата.

The Wolf, ти какво, не признаваш Рипли и Сара Конър? Поне Фюриоза (този Mad Max не съм го гледал, но викат че тя е истинският протагонист)?

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 15 Юни 2017 11:07


Уашовски за мен нямат добър филм като изключим първата част на матрицата и малко проблясъци в другите 2. Изобщо не разбирам защо някой изобщо им се впечатлява. Тоест добрите им филми са с 1 повече от тези на Уве Бол :lol:

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 15 Юни 2017 12:59


Btw, позачетох малко повече за тази Матрица сега - сценаристът казва, че Уашовски нямат участие и че няма да е нито рибуут, нито римейк, по-скоро нещо в духа на разширената вселена - именно като Аниматрицата.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 24 Юни 2017 16:48


Вчера най-накрая се наканих да гледам WW. Като цяло наистина солиден филм, макар и малко прехвален. Като изключим някои монтажни и кастингови нелепици (малката Диана беше зле, вожда също, CGi-a на Арес куцаше на моменти) останалото беше на топ ниво. Макар от промоционалните материали доста да лъха на лъха на Капитан Америка 1 (логично, все пак ориджин историите им са в подобен сетинг) в действителност чисто драматургично и стилистично си е DCEU филм отвсякъде - от хореографията, CGI стилизирането и динамиката на бойните сцени, до доста по-задълбоченото и драматично представяне на ужасите и последствията от войната, което оставя доста по-трайно впечатление от първия Капитан. Вярно, имаше и по-хумористични моменти, но се чувстваха доста по-органични и естествени и не толкова пресилени, колкото повечето от MCU филмите, които станаха в последните години цинично инфантилни и дори откровено нелепи (Civil War беше дъното в това положение). Може би заслугата е по-скоро на харизматичността и опита на Крис Пайн, който доби с пресъздаването на Кърк в JJ Трековете, отколкото някои блестящи сценарни моменти Като цяло това беше филма, който реално показа на какво е способна DCEU при правилно рафиниране на съставните си елементи и експертен мениджмънт на студиото. Като цяло далеч не беше най-вълнуващото нещо което съм гледал, но си е солиден 8/10 отвсякъде и си заслужава бокс офис рекордите, които продължава да жъне и този уикенд.
Bring on the Justice League!
П.С. Очаквания бурен феминизъм, който уж трябваше да се лее беше изненадващо обран, приятно идеалистичен, балансиран и идеално пасваше на сценария и епохата, в която се развива филма и нито дразнеше, нито се чувстваше натикан като с вилица в гърлото - нещо, което убягна на брейндед либерал олигофрените от Сони начело с Ейми Паскал миналата година с тоя боклук Ghostbusters.

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 25 Юни 2017 19:36


WW е гледаем, но не ме впечатли... Честно казано симпатизирах на Арес и той беше прав. "Аз не ги накарах да воюват, аз само им показах формулите" или нещо от сорта. Това е супер логично и разтърсващо из основи. Още повече че в ПСВ няма толкова ясно изразени "добри" и "лоши". Но филма се носи на повърхността на река от преекспонирани клишета, които убиват изкуствените напъни за някаква мрачна атмосфера.

И после една целувка, едно "обичам те" и ww: "Всъщност размислих за хората, те са добри, приятни и ще им дам още един шанс".

Сори, ама това не знам за кой път... BvS ми хареса повече.

Иначе от четирите мултивселени само MonsterVerse за сега не ме е разочаровала, но тя така или иначе ще е общо 4 филма, два от които вече излязоха... :lol:

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 27 Юни 2017 23:42


AlShu написа:
The Wolf, ти какво, не признаваш Рипли и Сара Конър? Поне Фюриоза (този Mad Max не съм го гледал, но викат че тя е истинският протагонист)?

Рипли я признавам, а на Терминатор поредицата никога не съм бил особен фен(въпреки че дълго време се подвизавах във форума с аватар на бат Арни :oops: ). С риск коментара ми да изглежда крайно сексистки с елементи на мизогония бих споделил, че ако кака Сигърни не бе изиграла Рипли, а да речем някой мъж(но преди всичко свестен актьор) пак би се получила емблематична роля.

Фюриоса е ок персонаж, леко досаден и излишно преекспониран за сметка на главния протагонист и неговия антагонист. В резултат на което последните двама не получиха достатъчно екранно време и реално развитие. В крайна сметка вече почти нищо не помня от филма. Нито сюжета, нито Макс и злодея са ми направили особено впечатление, в съзнанието ми остават единствено красивите каскади и добрия подход на оператора. Общо взето трейлърите на филма съдържат и най-хубавите сценарни диалози/монолози и ако си ги гледал, поне откъм история не си пропуснал кой знае какво.

Чарлийз Терон е кадърна актриса за наши дни, спор няма. Като че ли тя се е специализирала подобно на Ева Грийн, Джулиан Мур и Хелена Бонъм Картър в това да играе лошо момиче/злодей. И четирите са светлинни години пред Гейл Гадот, джедайското тийнче, Мила Кунис и голяма част от жените, участващи във вселените на Марвъл и DC. Няма база за сравнения.


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 10 Юли 2017 12:29


Следващата анимационна адаптация на DC комикс ще е Elseworld историята Gotham by Gaslight: http://screenrant.com/gotham-by-gasligh ... daptation/
Другото интересно, което звучи прекалено абсурдно, за да е истина е слуха, че WB подготвят live-action адаптация на друга Elseworld история - прекрасния Superman: Red Son : http://screenrant.com/superman-red-son-movie-dceu/
Лично за мене просто няма как да стане в контекста на DCEU, но ще поживеем и ще видим.
Също така се носят слухове и за нов Justice League трейлър и дебютен трейлър на Aquaman на SDCC в края на месеца, кoeто най-вероятно ще се окаже вярно, като се има предвид DCEU трейлърите , които дебютираха предните години точно там.
А да, и вече Wonder Woman е официално втория по приходи DCEU филм в глобален мащаб, след като задмина с малко Suicide Squad тоя уикенд. Надали ще задмине 800 милиона глобал, но 750+ са му в кърпа вързани.

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 24 Юли 2017 11:45


Картинка, която да хайпне очакването на 3-тия сезон на Young Justice
Image



DC анимационния сериал на CW ще е във свят, където нацистите са спечелили Втората световна и основния протагонист ще е LGBT героя The Ray. Най-вероятно няма да го гледам, но това заради творческото влияние на CW, а не заради тематиката.


Сериалът Krypton ще съдържа и пътуване във времето, затова и двама съвременни герои - dam Strange и Hawkwoman.


Игралният филм за The Flash ще е поредната адаптация на Flashpoint. :shock:


Освен Gotham by Gaslight, другите анимационни филми, които предстоят скоро са Suicide Squad и Death and Return of Superman (това за кой път?).

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 24 Авг 2017 11:27


Някаква негърка ще играе live action варианта на Starfire - http://io9.gizmodo.com/the-live-action-teen-titans-series-has-found-its-new-st-1798372827

В смисъл, могат да изберат всякаква актриса, която да играе извънземна с фигура на топ модел, огнена коса и оранжева кожа :lol: , ама никога не съм си представял тази мацка

Image


с негроидни черти.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 24 Авг 2017 15:01



Може да се каже, че има някаква "африканска" екзотичност в нея, но актрисата, която са избрали, е наистина Too much :D

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 24 Авг 2017 17:31


Какво и е африканското?

Невъзможно дългата права (а не изправена) червена коса, оранжевата кожа, зелените очи или това, че ханшът и НЕ Е в пъти по-широк от рамената (като на някоя африканка).

Вярно в оригиналната си версия е с къдрава коса, но не афро къдрава и пак е червена.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
28 Юли 2001 17:23
Мнения: 4390
Местоположение: Sofia
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 25 Авг 2017 08:23


Копирам тук това от друга тема:

:lol: :lol: :lol:
Цитат:
в който Л е негър

Става дума за американската адаптация на японския комикс Death Note.

Всъщност това е една от ролите, които според мен могат да се играят от произволна раса и етнос. Примерно индиец би бил подходящ, заради всичките тези паралели с играта на шах. Конкретният външен вид и поведение в случая не са важни, важни са mind game-овете.

От друга страна Starfire е герой с имидж и поведение налагани от доста време. Те са същността и. Ако ги промениш, се получава друг герой (да, героите от американските комикси са толкова плоски и елементарни).
Като толкова държаха на негърка, да бяха извадили Bumblebee, тя също е интегрална част от Teen Titans и дори ми е от любимите членове (още love interest за Cyborg...който тук няма да го има).
Ако пък държаха на специалните сили на Starfire, можеха да вкарат друга тамаранка не точно Корианд'р.
Въобще идеята е ебавка с феновете, които ще са ядосани, но ще си траят, за да не ги изкарат расисти :roll: .
Като са толкова смели, що не направят Харли Куийн негърка или арабка? :lol: :lol: :lol:

Единственият смислен път е или да ползват вече съществуващите герои с етнос различен от обичайния, като преместят фокуса върху тях, или да създадат нови оригинални герои, като Ms. Marvel версия Камала Хан, а предишната вече е Captain Marvel. Четох някъде, че според комикс продажбите се котирали доста добре.

___________________________________
Stop the bats! Stop the bats!
Make them go and not come back!


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 13 Дек 2017 19:08


Малко новини от вселената на DC излязоха преди няколко дни, произлезли от краха на Лигата на справедливостта. Накратко ето кои филми имат зелена светлина и все пак ще видят бял свят(някога или ако не фейлне още някой филм): Wonder Woman II, Aquaman, Flashpoint, Justice League Dark, Suicide Squad 2, Shazam, Batgirl, Green Lantern Corps and The Batman.

Това не е толкова зле, обаче втората новина е разтърсваща: Няма да има втори филм за Лигата и няма да има продължение на Мъж от стомана. Както няма и да има филм за Киборг(което е единственото разумно решение на Уорнър).

Не знам кой гений е предложил да спрат поредицата филми за Супермен - един от най-важните и известни герои, с които DC разполагат. За сметка на това пък ще има филм за Батгърл :shock: И вероятно след като повечето от одобрените проекти излязат на екран пак ще започне рев от страна на сценаристи и режисьори как не са били разбрани добре от аудиторията в опит да оправдаят слабите приходи на филмите си.

Докато всичко това се случва някоя си Пати Дженкинс е недоволствала. Защо ли - нейният филм Жената чудо останал без номинации за наградите Златен глобус. На въпрос от журналисти на какво отгоре иска филма и да участва в надпреварата, клетата женица отговорила: "Заради солидния Бокс-офис успех". Многоуважаемата госпожа - феминист - активист да не се притеснява и тормози излишно - все за някоя малинка ще я номинират, предполагам.

Една добра новина за феновете и най-вече за Бен Афлек - изглежда човекът най-сетне е успял да намери вратичка в договора си за участие във филмовата вселена на DC и да го прекрати. Искрено се радвам за този актьор. Още си спомням една пресконференция, на която щеше да се разреве като го питаха защо Батман срещу Супермен не се е приел добре от критика и фенове. Показателно е как другите смешници се радват на пресконференциите, пък Афлек, що-годе известен и добър актьор все е тъжен или ядосан. Ама те другите си знаят, че като умре тази вселена ще играят само в треторазрядни екшънчета и комедийки. Лошата новина е в случая е, че вероятно пак ще гледаме как му убиват семейството на Брус Уейн, само че той ще е изигран от нов актьор.

Накрая - малко смях(Ако не сте гледали все още филма Лигата на справедливостта, не отваряйте спойлера, съдържа почти всичкото съдържание на сценария, ако пък не ви се гледа въпросния филм - поне може да се посмеете :D )
Spoiler for :


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
06 Фев 2009 21:49
Мнения: 2677
Местоположение: Стара Загора
В момента играе: CSS, SW: Empire at War, Legacy of Kain
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 13 Дек 2017 20:32


Според мен DC трябва да си рестартират филмовата вселена. Почти всеки техен филм е пълна каша. Повечето им персонажи спешно се нуждаят от (още) самостоятелни филми (за което чак сега се сетиха), защото са изключително неизвестни на широката публика. От моята компания няма нито един запален по вселената на DC и като цяло интереса е адски занижен (Justice League е един от филмите, които пропуснахме да гледаме на кино).
Ако искат може да започнат да правят филми със самостоятелни истории/ вселени, като не ползват повече от 1-2 главни героя/ злодеи. Никой не ги задължава да правят адски свързана поредица в стил Marvel.
(Нещо подобно на Logan/ Deadpool)
Чух някакви слухове за Joker origin филм или нещо подобно- това би било яко.

Отделно да си намалят бюджета за филмите, защото за тези пари ефектите в Justice League (поне тези, които съм видял по трейлърите) ми се струват смехотворни.

И да уволнят Зак Снайдър. Вече е очевидно, че този прави каквото си иска, вместо да представя персонажите по правилен начин.

Препоръчвам ви да видите това видео, дори да не сте фенове на DC :)


___________________________________
TheChosen1 написа:
даджайците


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 14 Дек 2017 00:26


Запалил съм се по Флаш последните седмици, вече съм на сезон две.

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юни 2011 15:04
Мнения: 1738
Местоположение: София,Люлин
В момента играе: Във форума.
Заглавие: Re: DC Cinematic Universe
Публикувано на: 14 Дек 2017 17:49


Изгледах го клипчето и мисля, че автора му е по скоро Марвел фен и се влияе от мнението на масите, заради някои несъответствия в твърденията си. Например не може да са му били тъпи Батман срещу Супермен и Лигата на Справедливостта, а Жената чудо да му е харесала. Защото разлики почти няма - слаба история, инкохерентно мислене на героите, беден сценарий, същите протяжни сцени на забавен каданс и смехотворни ефекти, зле разказан и безумно слаб злодей и тн. Вселената на DC предлага едно и също нещо чрез всичките си проекти, като само първия Супермен(Мъж от стомана) имаше приемливи моменти, защото си личеше, че Кристофър Нолън е участвал в изграждането на филма.

Друго с което не съм съгласен е, че смешките тук за разлика от тези в марвелските филми не сработват. Ми, не - защо за разлика? И при марвелските продукции са също толкова не на място бебешките шеги и тъпи закачки и заради това рано или късно и тяхната вселена ще бъде принудена да се преструктурира или да загине, понеже на хората ще им писне всичките филми да изглеждат еднакво и да няма никакво развитие в история и персонажи. Все пак в последните няколко седмици всеки втори ю-тубър се надпреварва да коментира защо DC все се излагат, този поне за повечето неща е прав.

Сега най-интересно е по какъв път ще поеме вселената на DC след промените и най-вече какви точно ще са те. Ако са решили да развиват постепенно героите си по подобие на Марвел няма да сбъркат, но трябва да са наясно, че солидни приходи няма да помиришат и точно това ме притеснява. Те искат всеки техен проект да е печеливш и да изкарва сума, близо до милиард. С филми като Aquaman, Flashpoint, Justice League Dark, Suicide Squad 2 и Batgirl няма как да го постигнат, дори да са по добри от досегашните им. Марвел също не разби бокс офиса с първите си филми от поредиците за Тор и капитан Америка, но въпреки че не бяха кой знае колко голям финансов успех, с тези филми развиха героите си. От DC обаче нямат такова търпение.

Да тръгнат да развиват героите си по подобие развитието на Логан и Дедпул според мен няма да бъде правилния подход. Просто повечето DC персонажи нямат статута на тези бунтари в Марвел вселената и болшинството въобще не ги познава. Има и друго - мини световете на повечето им герои са бедни и малки в сравнение с тези на Батман и Супермен. А и Логан преди да дочака самостоятелните си филми, първо бе част от 4-5 филма, заедно с ексмените. При Дедпул пък ситуацията е подобна на тази с обявения официално за 2018 година филм за Венъм. С други думи сценаристи, режисьори и Раян Рейнолдс ореваха света как има нужда да се направи филм за героя, за какъвто се говореше още от 2008. Накрая от Фокс клекнаха и отпуснаха някакъв смехотворен бюджет за продукция, пък тя взе, че изби рибата. Сега същата е работата с Венъм и Том Харди :D

Правилният подход за мен е да дадат някои свои по земни антигерои/герои на Нетфликс и да се направят сериали за тях с ясна и свястна история най-сетне! Подходящи за тази работа биха били: Харли Куин, Лобо, Катана, Затана, Midnighter, Зелената стрела, Пандора, Рейвън, Константин, даже Робин защо не :D Така хората по света, които не четат комикси ще могат да се запознаят с повече герои и злодеи на DC без да се налага да ги хвърлят на сляпо в рандъм филми без стойност.


Профил Skype
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com