Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 25 Фев 2017 14:42


мисля пак да почвам фитенса след година и нещо пауза, тоя път за постоянно. :D

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 25 Фев 2017 18:24


Няма лошо :!:

___________________________________
Нещо остроумно

Sturm написа:
къв ханс бе...


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 25 Фев 2017 23:25


Мастър Люх написа:
mochmeta,
demek gipo i nai-mnogo tilkata
nqkoi da e polzval dobavki ANIMAL?

Единствените добавки, които съм ползвал през живота ми са:
- мултивитамин
- протеин (максимум 5 месеца в живота ми)
- магнезий
- пил съм няколко пъти от BCAAта на един приятел, колкото да пробвам
Даже нямам идея какви неща правят Animal :)

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8408
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 26 Фев 2017 00:13


за повече желязо има други начини

примерно :

https://youtu.be/h-x59ON5Q88

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
12 Яну 2002 11:09
Мнения: 974
Местоположение: Пловдив
В момента играе: Белот ...
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 27 Фев 2017 00:43


В ученическите си години с приятели сме пили всякакви работи на Нутрим ... българската фирма , ако ги помните. Протеина беше към 8 кинта тогава , американските бяха около 40-50 лева.

В момента да ви кажа не бих си давал парите за добавки. Няма голяма фаида. Ако си супер редовен , спазваш диета и т.н. могат да ти дадат малкооо ... ако даваш по 200-300 кинта на месец.

При моят начин ... да тренирам когато се сетя , да ям квото дойде и да излизам да люскам по 5-6 големи. Да давам пари за добавки е все едно да ги метам през балконо по ало измамниците.

___________________________________
Only god can judge me , is that right ?
Only god can judge me now .
Only god baby , nobody else , nobody else .


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 14 Мар 2017 06:30


Cuts, Pak, M-Stak, и Flex

Има известна разлика с качеството преди/след, оказало се че има някои неща, които е ок да ги има в Америка, но в Европа не, и обратното, та към днешна дата и 4-те продукта не са кой знае какво, има по-добри алтернативи. И отделно, да пиеш по 7+ хапченца два пъти дневно, не е много удобно.


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8408
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 14 Мар 2017 07:13


Мончета, каква е за вас дневната доза ейченца ?

Или по-скоро, колко жълтъка може да понесе човешкото тяло за един ден :o

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 14 Мар 2017 09:09


Всяка сутрин към закуската хапвам и две яйца, независимо дали ходя на фитнес в конкретния период или не. Така съм от години. Изследванията в последните години в общи линии заключват, че единствения минус на хапването на цели яйца е, че като се изпърдиш започва да мирише на демони около теб :lol:

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
29 Юли 2009 16:34
Мнения: 523
Местоположение: Hangar 18
В момента играе: c няк'ъв евтин Jackson
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 14 Мар 2017 09:28


shub niggurat написа:
Мончета, каква е за вас дневната доза ейченца ?

Или по-скоро, колко жълтъка може да понесе човешкото тяло за един ден :o


https://www.youtube.com/watch?v=JWrq5SbS8HA
Ми бако, яз на тоа му вервам

___________________________________
Children of Bodom
angry are rising
Running amok, slaying
with a sense of desire
From the twilight of the past,
among the victims who died


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 14 Мар 2017 09:43


Gipo написа:
Всяка сутрин към закуската хапвам и две яйца, независимо дали ходя на фитнес в конкретния период или не. Така съм от години. Изследванията в последните години в общи линии заключват, че единствения минус на хапването на цели яйца е, че като се изпърдиш започва да мирише на демони около теб :lol:


Казваш го с усмивка, но аз поради тази причина вече инстинктивно избягвам яйца. Принципно си имам много люта пръдня, но всеки път след яйца е нетърпимо.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8408
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 14 Мар 2017 12:52


И аз ям по 2 на втора закуска, заедно с парче филче и малко гауда/сиринье.

Случвало ми се е и по 4 да вкарам на ден, но много рядко. Преди месец някъде ми бяха свършили и така се наредиха нещата, че не си бях вкъщи 2-3 дни и не бях ял никакви. Умирах от глад и умора, ставаше ми чак лошо и ми се виеше свят. Всичко се нормализира като продължих с 2-те яйца сутрин :o

Имам един колега, който съм чувал да казва че яде по 8 с жълтъка :lol: Често и в залата има такива спорове, а вкъщи имам доктори и от малък ме плашат да не ям повече от 2. Което покрай Великден си е невъзможно :?

Не съм забелязал това с пръдните, даже напротив - откакто не ям боклуци и джънк, едва се долавят.

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 14 Мар 2017 13:37


Това, че жълтъците са вредни го опровергаха в безброй проучвания.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
15 Авг 2014 22:43
Мнения: 438
Местоположение: Независимо Княжество Лозенец
В момента играе: ❚█══█❚
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 14 Мар 2017 14:53


Ми за яйцата - 6 цели сутрин или 4 + 2 белтъка. Но всеки ден преди работа ме домързява да ставам, да чакам да се варят.

Тилка, взех си Animal Whey и Pump и съм много доволен засега. Замислям се за М Stack и също ми трябва хубаво BCAA. Ти какво използваш?

Също така, как ви върви военната преса?

___________________________________
TAPAKO PROST...


Профил

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 14 Мар 2017 16:06


Е вари си ги вечер преди лягане, аз така правя.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8408
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 14 Мар 2017 17:38


Мастър Люх написа:
Ми за яйцата - 6 цели сутрин или 4 + 2 белтъка. Но всеки ден преди работа ме домързява да ставам, да чакам да се варят.


Е нали си имаш оная яйцеварячка дето ги редиш там, пробива ги отгоре и ги вари :D После са като яйцата от ALIEN , с лека дупчица отгоре и потекло манко белтъче. Сякаш всеки момент ще изскочи facehugger-a :D

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 16 Мар 2017 09:21


Яйцето не е само протеин, то е една от най-добрите възможни храни заради всичките си съставки. По-скоро тялото му е свикнало сутрин да си набавя определен брой калории и вещества, защото е важно закуската да е обилна и богата на белтъчини и въглехидрати. Ако спортуваш, тази нужда е още по-осезаема. Аз лично, колкото по-добре хапвам сутринта, толкова по-малко желание имам да консумирам някакви тъпотиики след това(чийтове). Има едно такова неписано правило, че когато закусваш, на обяд си по-гладен(колкото и да е странно), но пък вечерта не си толкова гладен(което е много важно). Защо е хубаво това? Защото от сутринта до обяд метаболизма на човек работи най-добре. Поради тази причина, ако човек не иска да качва кг или иска да слабее, е препоръчително дневната дажба въглехидрати да се приемат предимно сутрин и на обяд. А пък като системно закусваш, метаболизма ти е по-добър.
Проблемът с горното нещо е следния - ние като работещи хора, най-често спортуваме вечер. Съответно след спорта трябва да си набавим много белтъчини, а също и въглехидрати. И така, тренираме вечерта, хапваме здраво, защото трябва, обаче е късно вече и метаболизма ни вече не работи оптимално... А да не говорим и за това, че трябва да дадеш няколко часа на тялото си да обработи храната преди да заспиш. Когато спиш, заспива и функцията да обработваш храната.
В общи линии винаги съм завиждал на хората, които имат възможност да тренират сутрин/на обяд. Случвало ми се е няколко пъти по време на отпуска или пък уикенд да тренирам рано и съм се чувствал много по-добре физически.
ЕДИТ: баси, толкова ми се спи днес, че ми се наложи да си едитна коментара 10 пъти...

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8408
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 16 Мар 2017 11:02


Най-големия ми успех, свързан с фитнес и тренировки, беше когато тъкмо бях завършил уни и не работех поне година. Цялото си време влагах в тренировки, добро хранене и спане. Ходех да тренирам преди обяд. Резултата беше, че за година свалих от около 120 кила до 83. Когато вече бях почнал работа, се сложих тестово един месец да започвам от 11. Ходих да тренирам в 8 сутринта, но просто не се получаваше. Не можех да бутна нищо, нямах никакви сили и т.н. Пък после на работа бях труп и ми се спеше през целия ден. Всичко ми беше in a haze.

От гледна точка на храненето е кофти вечер/късен следобяд, но пък така имам повече енергия - вече съм ял 2-3 пъти. А една хубава тренировка след цял ден в офис с 200 човека, шум, бръмчене и компютри, е най-добрата почивка за ума :)

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 16 Мар 2017 11:51


И аз съм се чувствал най-добре като тренирам на обяд. Минало е едно хранене за деня, минали са няколко часа, за да усвоя храната, тренировка, след това ми предстоят още няколко хапвания за деня - захранвам тялото с храна и давам време да усвои.
Сега тренираш ли?
Аз от година не съм стъпвал във фитнеса заради една контузия на два от пръстите на дясната ръка, заради която не можех да стисна нищо. Поне 6 месеца ме мъчеше тая контузия сериозно, после около 4 месеца просто не можех да докосна нищо с кокалчетата :) А след това имах много ангажименти и пречки да започна отново. Обаче почнах да правя йога всеки ден вкъщи :shock: Това нещо е велико, особено ако успееш да се отървеш от всякаква отрицателна предубеденост, съсредоточен си в упражненията и най-вече в правилното дишане. В най-близко време ще почна пак с фитнеса, но ще тренирам по друг начин вече. Пак ще посещавам залата, но ще тренирам повече "calisthenics" и към тях ще добавям задължителните клекове с щанга, тяга, лежанка. Някак гледайки клипчета, в които хората правят някакви чудеса на лостовете се изпълвам с много повече мотивация, отколкото от типичното скучно вдигане. Това в комбинация с йогата, нея няма да я спирам, супер добре ми влияе.

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил

Аватар
Регистриран на:
30 Ное 2006 13:02
Мнения: 8408
Местоположение: Yuggoth
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 16 Мар 2017 12:54


Сега тренирам, да. Опитвам се да го докарам 4 пъти в седмицата, и ако изтърва малко козите, усещам как връщам килограмите. Имаше един период, когато толкова ми беше втръснало обикновеното вдигане, че просто заебах и почнах само лостове в парка. Съответно, качих отново килограми, щото не се потях изобщо там и нямаше такъв интензитет на тренировките. :? Бягането в парка с всичките бебешори, деца с колелета и майки и кучета изобщо не ми се получаваше също.


Златната среда, която усещам за себе си, съобразено с време, работа, странични ангажименти е нещо от сорта на около 45-50 минути интензивно вдигане с по-малко почивки и после 20 мин пътека. Вероятно повече кардио ще е още по-добре, но с 300 зора се накарвам да правя кардио, просто ми ПИСВА и нямам нерви вече да седя в миризливата зала.

Йога не съм пробвал, понеже тренировките вкъщи не ми помагат. При мен за да има ефект, трябва да извира вода от всякъде и да се изкъртя. Това ми се получава само в зала. :?

___________________________________
джумерки


Профил Skype WWW

Аватар
Регистриран на:
21 Мар 2002 19:51
Мнения: 10923
Местоположение: София
Заглавие: Re: Фитнес темата
Публикувано на: 16 Мар 2017 14:08


А, тя йогата е предимно за отърсване от напрежението, отпускане на тялото и чисто психически кеф, защото след нея се чувстваш като нов. А и я приемам като лично предизвикателство, защото винаги съм бил доста не гъвкав :D

___________________________________
Гипчо ( ◕ Y ◕ )


Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com