Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 03 Ное 2015 13:06


Я кажете при премиумите как стоят нещата в последно време?
За сонитата чувам хубави неща, новия самсунг бива ли, или направо да се целя в по-малкия айфон, щот малко взе да ми писва от тоя андроид


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 03 Ное 2015 13:13


Проблема не е резолюцията а дъртия чипсет (който хич не беше лош преди 3 години де) но 360 лв :lol: :lol: :lol: . Повече от 150 лв за телефон с MTK 6582 към днешна дата си е грехота от където и да го погледнеш:D


Та Xioami Note 2 е някви си 320 лв :D

64bit MTK Helio X10, MTK6795 Octa core, 2.2Ghz
GPU: Power VR G6200
32GB ROM
2 GB RAM
Full HD 1080p IPS, capacitive touch screen, 400PPI

И предполагам, че на повечето от вас Helio X10 не ви говори нищо та ще ви постна това за да си направите сметка за къв звяр става въпрос.


Както виждате сритва 810 в топките и е повече от три пъти по-мощен от 6582... Така че спрете да хрантутите румънците с безбожни суми за стара стока.


За премиум чакайте Snapdragon 820 или нещо с Exynos 7420.

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 03 Ное 2015 13:21


Till.Lindemann написа:
Я кажете при премиумите как стоят нещата в последно време?
За сонитата чувам хубави неща, новия самсунг бива ли, или направо да се целя в по-малкия айфон, щот малко взе да ми писва от тоя андроид


nexus 6p

от малките андроиди единствено новата Z5 Compact, обаче с тия стъклени задни панели дето се пукат от нищото, не знам

айфонът си е айфон, но големият е по-готин

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 26 Ное 2015 16:16


Мочмета, абе тоя телефон нещо ми намирисва. Прегледах папка по папка размера на всичко във вътрешната памет - не повече от гигабайт и нещо. Реално заети - 4,1 гигабайта от 5 вътрешна. Дразни ме, че през 5 минути ми извежда съобщение за прехвърляне на данни в мемори картата, каквото за сега упорито отказвам. Въпроса ми е самата ОС вижда ли се като файлове/директории върху вътрешната памет или е "скрита"? В смисъл - какво става по дяволите?

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8549
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 26 Ное 2015 21:31


Самата операционна система е скрита - само тя е около десетина гигабайта.

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 26 Ное 2015 22:56


На мен 32 гб ми се води телефона пък ми показва, че ми е 24.8 общото място. Явно останалото е ОС. Ама нормално ли е изобщо да не ми ги показва, че ги има?


Профил Skype

Горд Пролетарий
Аватар
Регистриран на:
22 Фев 2012 13:46
Мнения: 6956
В момента играе: Serious Sam
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 26 Ное 2015 23:51


Ама на мен самото "явно" място не ми излиза - около гигабайт обща сума от видимите файлове, а реално заето място - 4,1 гб, от налични 5 гб.

___________________________________
¯\_(ツ)_/ ¯


Профил Skype

Аватар
Регистриран на:
10 Юли 2004 06:39
Мнения: 6843
Местоположение: София
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 27 Ное 2015 00:56


Ами сигурно са пак някакви скрити файлове, които не са от ОС-а.


Профил Skype

The King of Kings
Аватар
Регистриран на:
26 Дек 2002 14:16
Мнения: 3480
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 27 Ное 2015 09:37


Някакви отзиви за Xiaomi Redmi Note 3? За тази цена си е too good to be true.

___________________________________
Цитат:
az se nadqvam planeta turneto da e ludnica taq godina!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 27 Ное 2015 10:03


втф? Те оня ден пуснаха Note 2 по магазините :lol:

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 29 Ное 2015 23:33


Взех си 6s оне ден. Вече и аз съм гей


Профил

Аватар
Регистриран на:
25 Ное 2003 14:16
Мнения: 1985
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 30 Ное 2015 18:34


AcTivE написа:
Някакви отзиви за Xiaomi Redmi Note 3? За тази цена си е too good to be true.



За тези пари си е перфектния телефон. Но като цяло не е нищо повече от лек ъпгрейд на Redmi Note 2 който също си беше убиец като цена и параметри.
По-мощна батерия fingerprint scaner метален корпус 3 Gb ram :) За около 200 USD си е чудесен избор. Среден клас, но със флагмански процесор. Конкуренцията няма алтернатива...

Минус за мен големината на екрана... 5.5 поне за мен всичко над 5 си е неудобно за телефон и носене по джобове.

Имам приятели с първия Redmi Note който е горе долу с два пъти по-слаб процесор. Нямат оплаквания работят си до ден днешен.

___________________________________

--Gort!Klaatu barada nikto!--


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
22 Ное 2006 18:05
Мнения: 4480
Местоположение: София
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 30 Ное 2015 19:26


Добра статия, която обяснява защо избора на смартфон днес е по-труден от всякога: http://www.theverge.com/2015/11/30/9818 ... ne-is-dead

___________________________________
тежки нокаути


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 30 Ное 2015 22:01


Мен ако питате след пълното нещастие в което се е превърнал голия андроид ненадейно се озовахме отново в момента, в който SAMSUNG са номер едно, просто в момента и конкуренцията в лицето на LG, Huawei, Xiaomi и ред дргуи са страшно на ниво.

От друга страна каквото и да си говорим ми е все по-трудно да приема насериозно дори и последния айфон 6с, предвид че по абсолютно всички важни показатели апарата е същия като Galaxy A5, който сам по себе си е леко овърпрайсд, и въпреки че айфона не е четириядрен и няма слотове за карти пак струва 2х повече. Умопомрачително е.
Разбира се не ти се сърдя, Монка, готин си. :twisted: :arrow:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 01 Дек 2015 00:09


Не съм чел тая статия на The Verge за избора на смартфон, ама мисля, че става въпрос за нещо подобно. Знам, че нексус едикойси и LG G едиколкоси на хартия са по-силни, тва е ок. И, повярвайте ми, защитавал съм до бой едва ли не предимствата на Андроид. Обаче, моето S3, дето си го взех на Олимпиадата, абдикира напълно, а 4s на един колега все още работи на пушка. Купен горе-долу през тва време. Та, в тоя ред на мисли, викам си, по-добре телефонът ми да прави 10 неща, ама да ги прави перфектно(ся дали щото епъл правят приложения на една платформа, а андроид ги приспособяват и за разни изродски Самсунги, и за разни орязани НТС-та, тва мен не ме касае) отколкото 100 неща, ама наполовина.
Мислих да си взема голямото Edge, златно, че да отива на кичозната ми същност понягота, ама в краен случай се спрях на това. Омръзна ми от самсунг и андроид и всичко. Исках да пробвам айфона и засега ми върши работа, и, докато разни колеги ми обясняват как все едно нямам смартфон и как тва лг дето го рекламират от мтел правило еди кво си, аз се чудя как да си запълня 64те гб. Наздраве :lol:


Профил

Дидко Бандитко
Аватар
Регистриран на:
28 Сеп 2002 08:47
Мнения: 16966
В момента играе: No man's sky
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 01 Дек 2015 01:12


btw разбирам, че телефоните имат толкова огромни хардове (или възможност за големи карти памет), но освен "защото могат", не виждам друг смисъл

вместо мп3-ки, вече ползваме спотифай
пиянските си клипчета не бих тръгнал да ги снимам в 2к резолюция
64 гб снимки пък само са прекалено много селфита
някой-друг апп и това е

иначе поздрави за айфона :) и аз едва издържам със своята с3-ка и скоро ще я сменям, няма как

___________________________________
[02:11:17] Алминатора: mejdu drugoto sym si mislel
[02:11:19] Алминатора: che imam leka forma
[02:11:22] Алминатора: na auizym ponqkoga :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
20 Май 2014 15:11
Мнения: 422
В момента играе: не казвам
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 01 Дек 2015 10:52


Проблема ви не е в Андроида, а в гомняните Самсунзи. Не съм виждал нито един Самсунг, който да не е станал на абсолютна диария половин година след купуването си - брат ми има S2 Duos, гаджето има S3, братчедката и тя имаше S3 , една приятелка на гаджето има и тя S2+ и всичките до крак са шибани гомна. А през това време стария ми Allview работи безотказно при баща ми след година и половина, новия ми Allview и той почти няма проблеми вече трети месец. Тъй че не ви е Андроид кахъра, а дрисливите корейски сапунерки на безбожни цени.

___________________________________
Rorschach написа:
Never compromise. Not even in the face of Armageddon. That's always been the difference between us, Daniel.


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Юли 2006 13:52
Мнения: 8122
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 01 Дек 2015 11:04


Ами може и това да е.


Профил

Цар
Аватар
Регистриран на:
18 Ное 2001 08:24
Мнения: 8446
Местоположение: Амстердам, Нидерландия
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 01 Дек 2015 11:31


Ти ако си градиш впечатленията за SAMSUNG въз основа на телефон на 5 години (двойката) и най-посредственият телефон, който някога са вадили (тройката), си драстично не в час. SAMSUNG си ъпнаха играта след много дълъг период на затишие (разбирай от края на S2 епохата, когато обърнаха везните изцяло в своя полза, през особено невдъхновяващите S3 и S4, както и боклучавия S5) и в наши дни поне тук на запад имат убийствени предложения с и без договор за всички пазарни сегменти и всички формфактори. Ако не сте забелязали, освен чисто хардуерно вече дори и самото качество на изработка е на най-високо ниво даже и сред мид-рейндж устройствата. Що се отнася до затлачващия се с времето андроид, ми буна диминяца момчета, именно за това говоря като казвам, че AOSP e безнадеждна развалина и че в наши дни повече от всякога си струва да инвестираш в някоя от итерациите на андроид предлагани от SAMSUNG, LG, Huawei и т.н. и т.н., защото едно, че много от дупките на голия андроид са запълнени, ми и второ, че повечето вече разполагат с вградена система, която да почивства неизбежно трупащите са боклуци, да не говорим че от друга страна и самия 64-битов харудер на съвременните устройства така или иначе не може да бъде трогнат току-така. :arrow:

___________________________________
QVOD·EST·SVPERIVS
EST
·SICVT
QVOD
·EST·INFERIVS


Профил WWW

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6129
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Препоръчайте телефон
Публикувано на: 01 Дек 2015 12:27


Аз пък искам да кажа, че съм със SAMSUNG S3 NEO и съм супер доволен. Ползвам го вече повече от година и като изключим един малак бъг с камерата, който се оправи от самосебе си след време, не съм имал никакви проблеми. Дори батерията продължава да държи доста, което ме учудва, очаквах за това време вече да е сдала багажа.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
cron
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com