Иди на:  
търсене   регистрация   чат   помощ   правила   влизане в сайта
Автор Съобщение

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6131
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Сирийската гражданска война / Ислямската държава
Публикувано на: 20 Сеп 2015 20:32


Маце Борко написа:
Абе каква панславия да коментирам изобщо бе, ти тъп ли си или какво

Казал волтажа нещо за панславия и путин, голяма работа

Волтажа казва страшно много неща, на 90 % от които съм му скачал с агресия, каквато към тебе веднъж проявих и почна да цивриш вече

Той сам си знае, че е написал глупост, какво да се занимавам

Ти си някакъв бот, брато

Не ме ебе за отрепката Путин, разбираш ли - той не е лидер на нито една от съюзническите ни държави, микакув не ни е

Залитанията на някакви хора в чуждия лагер не могат да ме тревожат толкова, колкото олигофеенията от моята страна на геопплитическата половина на света, това схващаш ли го или ти е сложно да излезеш от схемата САЩ вс Русия? Очевидно ти е твърде сложно

На волтажа ъашака за панславизма да съм коментирал....

Олигофрен

Ей тва идвах да ти пусна специално на тебе
http://www.theamericanconservative.com/ ... cus-falls/

Ма полза никаква очевидно


Aaa, значи не си бил съгласен с Волтажния... и ние с теб сме били в един лагер. Извинявай, че не съм разбрал, щото ако човек ти чете мненията с друго впечатление ще остане. И като не си съгласен, можеше ей така по между другото да изразиш това несъгласие, за смяната на националния флаг примерно, преди да се захванете да обсъждате кой език бил по-сложен.

А тези линкове няма какво да ми ги даваш на мен, аз многократно заявих в тази тема, че Обама осра пейзажа, още с оттеглянето си от Ирак, никога не съм твърдял обратното. В случая при липса на водачество от страна на запада, руснаците поемат инициативата, което разбира се е жалко.

Всъщност по въпроса за бъдещето на Асад, Обама и Кери никога не са искали да го свалят със сила. Ако искаха до сега да са го направили, както сториха това с Кадафи. И на тях им е ясно, че при сегашната ситуация, Асад им е по-скоро съюзник в борбата с ИСИС. Това, което Обама и Кери казват, е че конфликта няма как да се реши с оставането на Асад на власт. Че се налага сирийският режим и бунтовниците да седнат на масата на преговори и да се разберат за условията за прекратяване на войната и провеждането на избори. Без това е невъзможно трайно решение на конфликта, защото означава, че Асад ще продължи да е в непрестанна война с половината държава, от което печелят ИСИС, Ал-Нусра и др. терористични групи.

Към настоящият момент е имало консултации между разузнавателните служби на САЩ и РФ, както и разговори между министрите на отбраната на двете страни, освен това се говори за координирани действия срещу ИСИС.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
25 Апр 2014 15:10
Мнения: 1069
В момента играе: MoneyCrafta
Заглавие: Re: Сирийската гражданска война / Ислямската държава
Публикувано на: 20 Сеп 2015 21:56


И сега къде е Либия? Къде е Ирак? Къде е Афганистан? Не приятелю, директната намеса не им върши работа вече, защото историята ги помни тези неща. Национализма е едно много силно оръжие и един ден тези хора ще потърсят отмъщение. С национализъм най-лесно се палят граждански войни, а Америка са го използвали това оръжие няколко пъти, за да знаят как да се пазят от огъня. А САЩ е една държава с толкова много народности, така че само си спомни Фъргюсън преди няколко месеца. Югославия е един исторически паметник, за това как гражданската война може да унищожи от вътре една велика държава. Правило се е хиляди пъти в историята, намираш едно малцинство, обединяваш го, слагаш платени лидери, подготвяш го за бунт срещу властта и му обещаваш свобода.

Във Виена се срещнах с един иракчанин, културен човек, но той мразеше Америка. Тези речи как САЩ е довела демокрация в близкия изток може да си ги говорят по американските телевизии, но хората живеещи в Ирак не гледат на Америка като спасител и тези хора дълго ще помнят престъпленията, които бяха извършени срещу тях.

Наемните войски са им много по-удобни, така те обръщат населението там едно срещу друго и реално този, който финансира конфликта не е част от него. Диктатурата може би е един от начините да се контролират толкова много хора, които се мразят помежду си в един регион. За разлика от преди, сега в близкия изток много по-лесно може да се направи една наемна армия. Проблема е, че тази армия може да стане толкова голяма, че да не се нуждае от съюзниците си вече. Както стана с Ал Кайда.

А колкото до Асад, запознат ли си достатъчно с неговата политика та да говориш против него? Защото аз не съм напълно, но щом толкова месеци се бори за стабилизиране на Сирия, явно му пука. Но в едно съм сигурен, по-добре той, отколкото това, което чака Сирия ако той отстъпи.

___________________________________
нелегален написа:
Grim Demise написа:
столквах ти профила по едно време...

не искам да имаме никакви взаиомоотношения.


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6131
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Сирийската гражданска война / Ислямската държава
Публикувано на: 20 Сеп 2015 23:01


Югославия – велика държава... :shock:

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
25 Апр 2014 15:10
Мнения: 1069
В момента играе: MoneyCrafta
Заглавие: Re: Сирийската гражданска война / Ислямската държава
Публикувано на: 20 Сеп 2015 23:06


По време на Тито, каква е била?

___________________________________
нелегален написа:
Grim Demise написа:
столквах ти профила по едно време...

не искам да имаме никакви взаиомоотношения.


Профил

Заглавие: Re: Сирийската гражданска война / Ислямската държава
Публикувано на: 20 Сеп 2015 23:49


Империя на глинени крака :?:

___________________________________
Нещо остроумно

Sturm написа:
къв ханс бе...


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2308
Заглавие: Re: Сирийската гражданска война / Ислямската държава
Публикувано на: 21 Сеп 2015 13:06


И какво велико има в някаква соц дупка, каквото е била и България и останалите такива държави :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6131
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Сирийската гражданска война / Ислямската държава
Публикувано на: 21 Сеп 2015 15:14


Ако трябва да сме напълно честни, има едно нещо с което Югославия е превъзхождала останалите соц дупки и това е възможността, гражданите ѝ свободно да пътуват в Западна Европа. В следствие на това мнозина работят на запад и пращат пари, в Югославия е имало много вносни стоки, каквито в България само сме можели да сънуваме. Казвам го защото половината ми рода е от Македония.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
05 Авг 2012 18:08
Мнения: 784
Местоположение: София
В момента играе: Футбол, ама навън
Заглавие: Re: Сирийската гражданска война / Ислямската държава
Публикувано на: 21 Сеп 2015 15:38


vanmx написа:
И какво велико има в някаква соц дупка, каквото е била и България и останалите такива държави :D

Айде добре, като сега е толкова страхотен животът, кажи ми 20 неща, които България е постигнала по време на т.нар. преход успешно, положителни неща. И без пропаганда. Не аз си измислям, че социализмът е хубав, фактите говорят много за жалкото ни съществуване в момента.
Ако соцът е бил дупка, сега сме някъде близо до ядрото на Земята. Толкова се преебахме с тоя фалшив капитализъм. И под фалшив капитализъм имам предвид бивши червени, които ни държат назад, а не самата система капитализъм.


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Сеп 2009 20:35
Мнения: 2308
Заглавие: Re: Сирийската гражданска война / Ислямската държава
Публикувано на: 21 Сеп 2015 16:25


newcomer написа:
vanmx написа:
И какво велико има в някаква соц дупка, каквото е била и България и останалите такива държави :D

Айде добре, като сега е толкова страхотен животът, кажи ми 20 неща, които България е постигнала по време на т.нар. преход успешно, положителни неща. И без пропаганда. Не аз си измислям, че социализмът е хубав, фактите говорят много за жалкото ни съществуване в момента.
Ако соцът е бил дупка, сега сме някъде близо до ядрото на Земята. Толкова се преебахме с тоя фалшив капитализъм. И под фалшив капитализъм имам предвид бивши червени, които ни държат назад, а не самата система капитализъм.


Ами всички неща които сега можеш да направиш, а тогава не е могло са доста повече от 20 и не ми се изреждат.

Причината все още да сме назад са нещата които си написал във втория параграф. Както казваш нашия капитализъм е фалшиф.

Друга причина е заради хората като тебе, дето само слушат баба си колко яко е било едно време, без много да мислят, както това че и оправдават всичките си неуспехи с държавата, вместо до търсят причината в себе си.
Те и затова тия идеи за съжаление са още са живи, щото не за всеки е лесно да признае за себе си че е слаб и не всеки има стремеж да бъде по-добър, но точно този стремеж дърпа човечеството напред последните 200 години.

Идеология от ограничени загубеняци за загубеняци. Мангалите са същата работа, все чакат държавата да им даде.

И ти точно като един загубеняк, типичен комунист, жалваш се колко е гаден животът сега, нека да изберем по-малкото гадно, все едно че да ти е гадно е някакво естествено. Ами как при такава нагласа очакваш да ти стане по-готин живота само щото дошъл "капитализма" разбираш ли.

Като цяло всичките ти постове са някакви наивни и звучат като че говориш наизуст някакви глупости дет не разбираш :D


Профил

Аватар
Регистриран на:
05 Авг 2012 18:08
Мнения: 784
Местоположение: София
В момента играе: Футбол, ама навън
Заглавие: Re: Сирийската гражданска война / Ислямската държава
Публикувано на: 21 Сеп 2015 17:03


Истинският загубеняк в 21 век е този, който обижда на идеологическа основа. Нямам какво повече да кажа.


Профил

Аватар
Регистриран на:
08 Фев 2008 21:42
Мнения: 8550
В момента играе: Російський військовий корабель? Іди нахуй!
Заглавие: Re: Сирийската гражданска война / Ислямската държава
Публикувано на: 21 Сеп 2015 17:53


Впрочем това е напълно нормално, което казва newcommer-а. Което не значи, че съм му поддръжник. Но хората ще гледат назад, когато са излъгани.

България по една или друга причина е попаднала в примката на подмята и въпреки че се говори за 25 години демокрация, това е наполовина вярно. Влязохме в ЕС, но все още имаме надзорен механизъм над съдебната система, а реално погледнато правовият ред е това, което те превръща в развита страна. Не доходите, не нещо друго. Имаш ли желязна съдебна система, въпрос на няколко години е това да повлияе на всеки елемент във функционирането на държавата.

Подмяна на хора, подмяна на идеи, подмяна на цялата реалност. То си е почти като едно време, само че без предсказуемостта на живота тогава. Това особено силно важи за повечето възрастни хора, които нямат шанса да се възползват от положителните промени. Предполагам никой от вас няма очите да се изправи пред баба си и да ѝ каже колко по-хубав и лесен е животът ѝ от преди. Обратното - като си тръгваш, ще оставиш няколко банкноти от по 20 лева, щото си наясно, че ѝ трябва точно един извънреден разход, за да ѝ бъде ударен бюджета за храна за месеца.

Именно затова обаче хората, особено ние, които сме още под 30, трябва да си си наредим много внимателно приоритетите - като личните, така и обществените. Преди да си изградим мнение, да седнем и да помислим малко - оформянето на мнение под формата на реваншизъм към някого/нещо или под натиска на каквито и да било емоциални подбуди е много пагубно. Веднъж като вземеш неинформирано решение за нещо, след това е лесно да го рационализираш под някаква форма, особено в днешно време, когато в интернет се събират на едно място всякакви хора и можеш да намериш всякакви мнения за всичко.

Пример - твърдението "Русия е най-близката страна на България, те са наши братя, трябва да се подкрепяме". Сядаш и почваш да си изброяваш доводите като имаш предвид коя година сме сега, поинтересувал си се малко какво се случва по света и у нас и си горе-долу наясно каква искаш дa бъде средата около теб и какъв искаш да бъдеш ти самия. Ако имаш елементарно ниво на рационална мисъл, ще стигнеш до заключението, че България може да извлече преки ползи само по един начин - с твърдо и достойно изпълнение на поетите ангажименти като член на ЕС. Е как така? Ами така - ако си се разхожал някъде на запад от Белград, със сигурност ти харесва повече от България. А Русия е просто една голяма България. Избери си. Нищо повече. И първата стъпка не е трудна - много внимателно да обмислиш за кого ще си пуснеш гласа следващия път.

България 25 години след идването на демокрацията може не е много "по-добре" от едно време, но това не е причина да гледаш назад към комунизма или на изток към Русия, това не е дефект на демокрацията или капитализма (дефектите им са други), а дефект в нашата интерпетация;
Не вярваш? Ми виж Полша или Словакия, дори Румъния вече.

Искам отново да ви призова да четете и да се интересувате какво се случва около вас
да мислите по-задълбочено
рационално
да се разхождате из Европа и да си мислите какво ви харесва там и как можем да го донесем тук - малко по малко
защото можем да станем нормална страна
когато сте на улицата и изпаднете в някаква ситуация - примерно чудите се къде да си хвърлите фаса, замислете си ако се намирахте на улицата в Берлин какво бихте направили
като гласувате - дали да гласувате за хората, които казват, че искат да ни направят европейска страна или за тези, чиито приказки подтикват към омраза и озлобление срещу някого; за тези, които се опитват да правят промени или за тези, които гледат назад към социализма, защото той ги е родил и политическия им потенциал се изчерпва до размера на пенсиите или дължината на построените магистрали, които са за ремонт още преди да бъадт открити

Ей такива работи. Не е нужно да ставаме Чехия, Дания или Франция, но не искам и да сме Беларус или Узбекистан. Това, което е нужно, е да се чувстваме на място, когато името на България се слага в контекста на една от всичките 27 други страни, в почти всяка от които бихме предпочели да живеем в момента вместо в собствената ни държава (или вместо в Русия или някоя от държавите от нейната сфера на влияние).

И специално за Андро - не е много трудно да мислиш за доброто на България и да не напишеш нищо, свръзано със САЩ, нали? :)

___________________________________
"Моридина, който по принцип е човек интелигентен с богата обща култура,
но в същността си е комплексиран простак..."

- Алминатора


"напарфюмиран печен ебач"
- кримсънчето


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6131
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Сирийската гражданска война / Ислямската държава
Публикувано на: 21 Сеп 2015 21:27


Ok, ok, този път те признавам, добре го каза. Бих добавил единствено, че е нормално възрастните хора да изпитват носталгия за соца, и не само бабите, но и собствените ни родители, тъй като и за тях приспособяването е по-трудно. Но когато някой 20 годишен почне да ми ги ръси, все едно е пенсионер пред блока, се отчайвам за бъдещето на тази страна.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
05 Авг 2012 18:08
Мнения: 784
Местоположение: София
В момента играе: Футбол, ама навън
Заглавие: Re: Сирийската гражданска война / Ислямската държава
Публикувано на: 22 Сеп 2015 15:15


Благодаря на Морко, защото според мен е напълно прав и това е един от коментарите, който не само си е струвало да бъдат написани, но и наистина трябва да се замислим.
Андрей, не се отчайвай. Ние с теб не сме врагове заради различните си виждания, а защото понякога всеки смята, че другият задължително не е прав. Нещо, което го има най-вече заради стереотипите от миналото.
За пример ще дам vanmx, който ме е съдил изцяло по някакви стереотипи, които не важат днес. Да съм привърженик на идеята не ме прави сляп привърженик на БС(К)П, атаките над държави с цел насилствено установяване на световен комунизъм и сляпа обич към някаква групичка диктатори, които в днешно време трудно биха прокарали идеите си. Да признавам позитиви на режима не значи, че го подкрепям безусловно, напротив, неведнъж съм писал какво не ми харесва в Източния блок. Момчето обаче без да отговори на зададения от мен въпрос, ме обиди, без да ме познава. Разберете, че няма правилна идеология, няколко са силно разпространени и ВИНАГИ ще имат привърженици. Да наричаш една система ограничена без аргументи, не се брои, някак си, съжалявам, но губиш, van-е.
Харесвам и Америка за много неща, да не повярваш. Кино, производство, природа, дори заради културното многообразие, това е една много богата държава (буквално и не). А Западна Европа винаги съм я обичал, защото Европа е континентът на сърцето ми, но либерализмът като крайност в моите очи е голяма слабост, която ще изяде главата именно на Запада. Германия приема днес бежанци - добре, прекрасно. Но с тази отдаденост и свобода, дадена на новодошлите, утре няма да има Германия, Франция, Италия, Белгия и т.н. или поне не такива, каквито ги знаем. Което тревожи прекалено малко хора в моите очи.
Доколкото мога, следя "моите" партии в ЕП и мога да ви уверя, че не съм толкова заседнал в миналото, колкото изглеждам. Но обожавам историята, момчета. Съдете ме.


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Сирийската гражданска война / Ислямската държава
Публикувано на: 22 Сеп 2015 23:36


Бащата с детето, спънат от унгарската операторка се е сражавал на страната на терористичната групировка Ал-нусра!
Добре че Европа не кани терористи с отворени обятия...

http://www.ibtimes.co.in/syrian-refugee ... ont-647390

Иначе, стотици членове на ИД се разболяват от СПИН. Не мога да намеря линка за сега.

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Сирийската гражданска война / Ислямската държава
Публикувано на: 23 Сеп 2015 00:11


тл;др
"сирийци" бягат от лагер. Репортери на място. Унгарска репортерка се прави на герой от стрийт файтър. Кариерата ѝ е съсипана, на бащата с детето му е предложена работа в ФЦ Барселона.
https://www.youtube.com/watch?v=I4N64x797so

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Сирийската гражданска война / Ислямската държава
Публикувано на: 23 Сеп 2015 00:33


Gee Vlad, how come Uncle Sam lets you build TWO bases?
http://www.wsj.com/articles/russia-expa ... 1442937150

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6131
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Сирийската гражданска война / Ислямската държава
Публикувано на: 23 Сеп 2015 16:56


Ако Влад има намерението да вади кестените от горящата Сирия, да заповяда. Той обаче разполага системи за ПВО и изтребители с възможност за водене на въздушен бой. Защо при положение, че ISIS нямат авиация?

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Сирийската гражданска война / Ислямската държава
Публикувано на: 23 Сеп 2015 18:16


Може би защото Израел вече нанесоха няколко въздушни удара по обекти на САА?
Може би защото Обама (или някой друг висшепоставен политик) обеща по-рано тази година въздушни удари по обекти на САА ако "умерените бунтовници" влязат в конфликт?

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
31 Май 2010 19:52
Мнения: 1382
Местоположение: бегето
В момента играе: PTSD simulator
Заглавие: Re: Сирийската гражданска война / Ислямската държава
Публикувано на: 23 Сеп 2015 18:58


https://mobile.twitter.com/michaelh992/ ... 4638094336
:rockon:

___________________________________
Горд психопат, социопат, олигофрен, аутист, сериен убиец, евреин, темерут. (няма градация)
PISO MOJADO, DIRTBAG!


Профил

Аватар
Регистриран на:
01 Окт 2005 20:03
Мнения: 6131
Местоположение: Sofia/Bulgaria/EU
В момента играе: League of Legends
Заглавие: Re: Сирийската гражданска война / Ислямската държава
Публикувано на: 23 Сеп 2015 19:02


Gen.Toast написа:
Може би защото Израел вече нанесоха няколко въздушни удара по обекти на САА?
Може би защото Обама (или някой друг висшепоставен политик) обеща по-рано тази година въздушни удари по обекти на САА ако "умерените бунтовници" влязат в конфликт?


Значи директно предизвикателство към Израел и САЩ. И аз така смятам. Иначе, си прав, Америка няма да допусне напредване към територията на умерените бунтовници (без кавички). При положение, че Влад смята да укрепи Башар Ал Асад, в такъв случай има два възможни сценария. Войната продължава неопределено време или САЩ и Русия се договарят за разделяне на страната, след като преди това приключат с ISIS разбира се.

___________________________________
http://www.divinitas-crew.com
Ghost reporting!


Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  

Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
 
Иди на:  
© 2009 PC Mania | Реклама | Контакти web by: ilyan.com